niedziela, 30 września 2012

Syria: Rosjanie zabili tureckich pilotówSaudyjska stacja al-Arabiya rozpoczęła publikację przechwyconych dokumentów syryjskich służb specjalnych. Na pierwszy ogień poszła sprawa zestrzelenia nad Morzem Śródziemnym tureckiego F-4. Z syryjskich dokumentów wynika, że został on zestrzelony z rosyjską pomocą, za pomocą rakiety Grad. Pilotów wyłowiono z morza i zawieziono na przesłuchanie. Początkowo chciano ich traktować jak jeńców, ale po sugestii Rosjan ich zastrzelono a ciała wyrzucono do morza w miejscu w pobliżu wraku ich samolotu. To powinien być dla Turcji cassus belli, ale turecki rząd jest w tej kwestii ekstremalnie powściągliwy, a nawet podważa wiarygodność tych dokumentów.  Wygląda na to, że Obama w jakiś sposób zdołał powściągnąć Turków przed atakowaniem Syrii. Zemsta będzie więc miała formę kolejnej zabójczej tajnej operacji wymierzonej w reżim Assada (takiej jak zamach na syryjską Radę Bezpieczeństwa Narodowego, w którym zginęło kilku członków rządu a Maherowi Assadowi oderwało nogi) i w rosyjskie interesy na Bliskim Wschodzie.

UPDATE: Tureckie MSZ określa te dokumenty jako nonsens. Tureckie służby nazywają je fałszywkami. A ja nie zwróciłem uwagi na to jakie przeznaczenie mają rakiety "Grad" (to rzeczywiście dziwne zestrzelenie).

9 komentarzy:

 1. Musieli ich zastrzelić? Myślałem, że kontrwywiad to finezyjnie topi w morskiej wodzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A od kiedy to rakiety Grad są przeciwlotnicze? Samam nazwa wskazuje na zupełnie inne przeznaczenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo ja pitole!!! to dopiero "szczęśliwy strzał" rakietą ziemia - ziemia trafić lecący myśliwiec:P Po cholerę rozstrzelanych pilotów wywalać ponownie do morza, w ten sposób narażając się na ujawnienie całej sprawy? Nie prościej pozbyć się ciał tak żeby nikt ich nigdy nie znalazł i mówić że zaginęli w morzu podczas katapultowania się??? Nic dziwnego że sami Turcy mówią że to fałszywka, zorientowali się że nikt o zdrowych zmysłach tego nie kupi. Fox cytując tak mało wiarygodne materiały ośmieszasz się sam i to co robisz.

  OdpowiedzUsuń
 4. edeq ze wsi podlaskiej30 września 2012 11:08

  "to dopiero "szczęśliwy strzał" rakietą ziemia - ziemia"
  Tyle, że tych pocisków jest 40 w jednej wyrzutni, a nie wiadomo ile było takich wyrzutni.
  IMO jeżeli samolot leciał z niewielką prędkością jednostajnym torem można było go trafić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buhahahahaha:D A może leciał tak nisko że sam wleciał w wyrzutnię a może w wyrzutni był jeden pomylony pocisk ziemia-powietrze a może to kosmici zestrzelili turecki samolot a może... :D

   Usuń
 5. edeq ty chyba żartujesz...ma pewnosć...prawie

  OdpowiedzUsuń
 6. edeq ze wsi podlaskiej30 września 2012 15:07

  Nie żartuję. Jeżeli można zestrzelić myśliwiec wielkokalibrowym karabinem, co się zdarza, można go również trafić salwą 40 rakiet z Grada. Jasne że trzeba mieć umiejętności i szczęście, ale w moim przekonaniu jest to możliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no bo pierdolnę :D
   wkw owszem, mogą służyć do niszczenia statków powietrznych...na ziemi.

   Usuń
 7. Słyszałem z wiarygodnego źródła, że źli asadyści wykorzystali super nowoczesną procę do zestrzelenia myśliwca, a piloci zostali zmieleni na hamburgery. Co do wiarygodności pewnej saudyjskiej i pewnej katarskiej stacji tv, to proszę zobaczyć filmik:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gg4e28p0RJQ

  xyz15

  OdpowiedzUsuń