sobota, 19 listopada 2011

Saif al-Islam złapany. Ruskie w SyriiSaif al-Islam złapany w miejscowości Obari, w południowo-zachodniej Libii. Wpadł tam po krótkiej walce i został przewieziony samolotem do Zintan, gdzie próbowano go zlinczować na lotnisku. Wcześniej stracił kilka palców - możliwe, że w natowskim bombardowaniu. Kaddafi i jego syn dali d... na maksa. Tak szybko wpadli, mimo że mieli możliwości ukrywania się wśród Tuaregów czy u zaprzyjaźnionych afrykańskich dyktatorów. Saddam okazał się twardszym zawodnikiem (ukrywał się przez ponad pół roku) a Karadżić (dr. Dabić) i Mladić byli już pod tym względem prawdziwymi mistrzami! :)

Tymczasem do Syrii płyną z pomocą ruskie okręty. Mam nadzieję, że się wpierodlą na jakąś "starą, turecką minę".

4 komentarze:

 1. "...Tymczasem do Syrii płyną z pomocą ruskie okręty. Mam nadzieję, że się wpierodlą na jakąś "starą, turecką minę"..."
  Ha, każdy powód jest dobry, żeby rozpocząć "bambioszkę", a Ruskie już dawno nie wojowali, więc im się kałasze w rękach palą. Amerykańcom taki scenariusz też byłby na rękę.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wcześniej stracił kilka palców - możliwe, że w natowskim bombardowaniu"


  Wcześniej stracił kilka palców - możliwe, że sobie odgryzł bo swędziały

  takie ujęcie sprawy jest na poziomie tego:
  "Tyskie - możliwe, że najlepsze piwo na świecie"

  OdpowiedzUsuń
 3. "Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton zaapelowała w niedzielę do władz Egiptu o poszanowanie praw człowieka i wsłuchiwanie się w demokratyczne aspiracje obywateli. Potępiła też przemoc w Kairze. "

  A może akcja NATO popierająca egipski lud - przeciwników reżimu ? A może kilka samochodów przerzucić demonstrantom z CKM na pace. Oczywiście żartowałem.

  http://konflikty.wp.pl/title,7-osob-zginelo-setki-rannych-Egipt-znowu-niespokojny,wid,14003323,wiadomosc.html?ticaid=1d6b0

  OdpowiedzUsuń
 4. Ruskie wojowali w Gruzji i szło im ku rwie w deszcz

  OdpowiedzUsuń