sobota, 5 listopada 2011

Dolina Wilków. PalestynaPowyżej: fragment nowej tureckiej, sensacyjnej produkcji "Dolina Wilków. Palestyna". Jak widać Turcy wyrabiają się jeśli chodzi o propagandę, bo pierwsza część "Dolina Wilków. Irak" była jeszcze dosyć przaśna.  A już zrobili trzecią część "Dolna Wilków. Gladio". Tym razem o czymś przypominającym spisek Ergenekon. Pomysł tureccy propagandziści mają niezły: przedstawić tłumione pragnienia i ambicje Turków oraz przesłanie korzystne dla rządzącej partii AKP w formie filmu sensacyjnego o scenariuszu w stylu "Rambo" czy "Zaginionego w akcji". Na Zachodzie już czegoś takiego nie robią (Ostatnia część "Rambo" godziła w mało kontrowersyjnego wroga jakim jest Birma, zamiast np. w islamskich terrorystów czy Chińczyków). A ja bardzo chciałbym zobaczyć podobny film robiony dla Polaków. Np. "Dolina Orłów. Smoleńsk", w którym oficer polskich sił specjalnych masakrowałby różnych Krasnokuckich, Ryżenków, Bienediktowów oraz ich krajowych kolaborantów. Chociaż może raczej byłoby lepsze coś w stylu "JFK" Stone'a?A tak przy okazji: Turcy to nieźli jajcarze-fajansiarze. Szef MSZ Davutoglu nazwał irackich Kurdów "braćmi Turków na wieki".

4 komentarze:

 1. Widziałem tylko tę pierwszą część i powiedziałbym, że to raczej żałosna kinematografia, zresztą Turcja w ogóle schodzi ostatnio na psy.

  A dla pana Głębi Strategicznej każdy może być "bratem", w zależności od okoliczności, w końcu jeszcze nie tak dawno był nim Assad. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie, kto na taką produkcję dałby kasę. Bo obecna ekipa nie sprawia wrażenia chętnych do takiej produkcji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezłe kino, dzięki za polecenie filmu na pewno obejrzę. Ciągle tylko w sączona w amerykańskich produkcjach propaganda żydowska, a tu w końcu propaganda arabska!

  Ni jest tak, że sprzyjam Turkom, w końcu z Izraelem wojny Polska nigdy nie prowadziła, a przeciw Turcji tak, ALE dobrze jest widzieć obie strony medalu.

  Wojna arabsko-żydowska może mieć fundamentalny wpływ na Polskę. Dla Polaków, przegrana Izraela w wojnie z Arabią oznacza powrót Żydów do Polski. Czy to dobrze, czy źle to już trudniejsza kwestia.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Fox...
  Nie wiem jak to robisz, ale filmów na Twoim blogu uruchomić nie mogę...

  Dla wyjaśnienia: Flash mam wyłączony, a domyślnie włączony HTML5 (mniejsza o to, dlaczego).

  Ścieżki są dobre, jak wstawię samą ścieżkę do przeglądarki - to działa....

  Tutaj przykłady kodu ze stron - pierwsza Twoja niedziałająca, druga działąjąca z Benchmarka. Różnice są minimalne, ale istnieją

  <__iframe allowfullscreen="" frameborder="0" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/iwvSjvKKCgc" width="420">

  <__iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/N1zWa2a5zTo" frameborder="0" allowfullscreen>


  Nie ma, rzecz jasna, znaczenia merytorycznego, ale warto iść z postepem (albo też iść na rękę Guglowi :) ).

  mmm777

  OdpowiedzUsuń