sobota, 12 listopada 2011

Marsz Niepodległości 2011 - gorąca relacja

Jeśli chodzi o to, co robiłem w dniu 11.11.11 żałuję tylko jednej rzeczy. Nie byłem świadkiem tego jak rekonstruktorzy historyczni pogonili cioty z enerdowskiej Antify. Z relacji naocznych świadków wiem, że  incydent ten miał następujący przebieg: antifiarze, po oficjalnych uroczystościach zaczepiali przypadkowych ludzi chodzących z polskimi flagami. W pewnym momencie przypieprzyli się do grup rekonstrukcji historycznej. Jeden z (anty)nazistów napluł  na mundur powstańca listopadowego krzycząc, że to faszystowski uniform. Rekonstruktor nie wytrzymał nerwowo i skuł antifiarzowi ryj kolbą karabinu. Reszta Niemców też dostała wp...

Byłem natomiast świadkiem pacyfikacji Marszu Niepodległości na pl. Konstytucji. Obserwowałem to szóstego piętra (zdjęcia i filmik robiony metodą Sendeckiego macie poniżej). Plac stopniowo się zapełniał, a ludzie tam wchodzący byli już lekko wkurzeni, tym że z powodu lewackiej blokady musieli iść na miejsce zbiórki naokoło. Punktualnie o 15.00 usłyszeliśmy policyjne komunikaty: "osoby postronne, dziennikarzy i osoby z immunitetem prosimy o opuszczenie zgromadzenia", policja wyraźnie zapowiedziała, że użyje broni gładkolufowej i gazu. Byłem lekko zszokowany - nie widać było jeszcze, by na placu doszło do jakiś rozrób. Po chwili zobaczyłem małą grupkę atakującą kordon. Podchodzili na 2 m do zomowców i rzucali w nich racami. A oni stali jak kołki. (Gdy oglądałem potem relacje w TV, zauważyłem, że ci zadymiarze mieli na twarzach śnieżnobiałe, nigdy wcześniej nie używane kominiarki - zachowywali się jak pozoranci na policyjnych ćwiczeniach przed Euro 2012. Na tym filmie widać wyraźnie policjanta wspólnie z zadymiarzem bijącego przypadkowego przechodnia odurzonego gazem).  Później machina poszła w ruch. Zomowcy ruszyli polewaczkami pamiętającymi stan wojenny, puścili gaz CS, w formacji pługa nacierali na spokojną część tłumu. W środku stały wozy transmisyjne. - Czemu nie podpalą wozu TVN 24? Przecież to zajebisty cel? - zastanawialiśmy się wówczas :) Po 10-15 minutach tłum był już spacyfikowany, w kałużach leżały polskie flagi.
Marsz ruszył jednak na Rondo Jazdy Polskiej, stamtąd do Puławskiej, Belwederską, Alejami Ujazdowskimi pod pomnik Dmowskiego. Asysta policji pojawiła się dopiero przed Kancelarią Premiera. Atmosfera na pochodzie była wspaniała. Piłsudczycy i endecy, kibice i moherowe babcie, ONR i Solidarni - wszyscy razem i zgodnie demonstrowali swój patriotyzm. Moi endeccy znajomi śpiewali "Pierwszą Brygadę", ja wznosiłem okrzyki na cześć Dmowskiego. "Roman Dmowski wyzwoliciel Polski" przeplatało się z "Cześć i chwała Marszałkowi". Były też hasła z tradycyjnego repertuaru ("Duma, duma, narodowa duma!", "Lwów i Wilno! Pamiętamy!", "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!", "Gdzie jest orzeł na koszulkach?!"). Pod kancelarią Płemieła oczywiście zabrzmiało chóralne "Donald Matole! Twój rząd obalą kibole!", były też nowe hasła, wykrzykiwane przez niektórych uczestników takie jak: "Tusk do Berezy!", "Donald pedale! Chatę ci spalę!", "Polak potrafi, Tusk skończysz jak Kaddafi!" i najlepsze: "Biedroń! Co?! Kakao!!!" :)

O 17.00 znowu słyszymy policyjny komunikat zapowiadający pacyfikację. Ludzie skandują "Policyjna prowokacja!". Idzie pogłoska, że ktoś podpalił jakiś samochód. Policja zaczyna napierać, a orkiestra gra "Marsz, marsz Polonia". Zmywamy się Agrykolą i bocznymi uliczkami do takiej jednej fajnej knajpki. Tam świętujemy niepodległość na fajnym afterparty m.in. z Węgrami i Serbami. Oglądamy TVN24 puszczanym z wyświetlacza i śmiejemy się z widoku płonącego wozu tej stacji. Prowokacja prowokacją, ale ten numer naprawdę się policji udał :) "Drugie powstanie listopadowe!", "Tak kończą kłamcy!". Węgier patrząc na to mówi:"Chcieliście mieć Budapeszt i macie. Budapeszt 2006!".

10 komentarzy:

 1. Na wszystkich stacjach od wczoraj nagonka na "faszystów".
  Filmiku z zatrzymania butem w twarz gościa który nie spierdalał żadna stacja nie pokaże. Ale od wczoraj filmik ma ponad 150 tysięcy wyświetleń, więc wiedza o tym prędzej czy później wyjdzie na jaw.
  I nie zgodzę się z Foxem, że to zadymiarz pomaga Policji.
  W kilku bitkach się był, szmaciarze po cywilnemu przynajmniej w jednej sytuacji w jakiej byłem wmieszali się w tłum, a gdy przybiegał szpaler to wchodzili do akcji napieprzając każdego kogo się da

  OdpowiedzUsuń
 2. Fox, jak dobrze przyjzysz sie temu filmowi to zauwazysz ze "biedny" pan idzie rowno z antifa i w tym samym momencie co oni zaczyna wycofywac sie przed policja, kto normalny bedac przypadkowo w trakcie zadymy robi to samo co zadymiarze ? Chlopaki po cywilnemu widzieli go juz wczesniej, za nic nie dostal po mordzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ważna jest telewizja (powszechnie rozumiana) konwergencja mediów bracia :) i internet mamy własne możliwości - tylko te filmy niech każdy rozpowszechnia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Reakcja władz będzie podobna jak rok temu. Portal fronda.pl rok temu napisał był:
  Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie umorzyła śledztwo ws. pobicia osób jadących 11 listopada 2010 r. pociągiem na warszawski Marsz Niepodległości. Nie podano uzasadnienia tej decyzji. W ubiegłoroczne Narodowe Święto Niepodległości grupa zamaskowanych napastników wtargnęła do pociągu na trasie Bydgoszcz - Warszawa i zaatakowała gazem pieprzowym, pałkami teleskopowymi, młotkami i innymi niebezpiecznymi narzędziami osoby jadące na Marsz Niepodległości. Media o całej sprawie informowały dość oszczędnie, nie wspominając o tym, że napastnicy są aktywistami "Antify"

  Proponuje tutaj skorzystać z lewackich szkoleń:
  "Od każdego z nas zależy, czy (Antifa)szyści będą czuli się swobodnie na ulicach. Każdy z nas może coś zrobić, Ty też! Zbierz zaufanych ludzi i stwórz własną, autonomiczną grupę. Przyłącz się do walki!"

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy od jakiegos czasu gotowe sprawnie działające panstwo faszystowskie,wcale nie od tak dawna,pewnie to bedzie spiskowa teoria ale czy pamiętacie falę seriali sprzed 3-4 lat?O wspaniałej policji która przyjmie w swoje ciepłe szeregi każdego degenerata,narkomana,alkoholika i innego "pitbula".Własnie teraz mamy tego rezultat i takich oto "POlicjantów".(Za komuny potrzebowali mas robotniczych wiec były seriale o robotnikach i inżynierach).

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie, jak to było z tym rekonstruktorem?
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/rekonstruktor:_na_nowym_swiecie_splunal_na_mnie_niemiec_16826
  Czy masz pewność, że Twoja wersja jest prawdziwa?
  MW

  OdpowiedzUsuń
 7. W polsce nie ma żadnych demonstracji ani walk z milicją,polacy to ciemny naród ,"walczą" policjanci w mundurach z policjantami po cywilnemu.Polacy powinni zaczac walke z korporacjami,bankami i gmo a nie lewacy z prawakami, tuskowi z kaczorami,inaczej ten naród szybko zniknie

  OdpowiedzUsuń
 8. @ MW

  Relację dostałem z wiarygodnego źródła. Rekonstruktor, co oczywiste, nie chce się zbytnio chwalić. Czasy mamy niebezpieczne...

  @ badluck 13

  Rzeczywiście pomyłka. To był policyjny tajniak.

  @ Anonimowy 6:15

  Nawet jeśli pobity, to antifiarz, tajniak złamał z tuzin przepisów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Fox,

  Cieszenie, że ktoś komuś spalił samochód za setki tysięcy złotych, jest na granicy dobrego smaku i dziennikarstwa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Od samego początku wsród obu stron było sporo tajniaków. Nie wierzę aby POlicja to wymyśliła i nakręcała spiralę zdarzeń, raczej wiedzac co będzie chciała "robić wynik". Niestety jak to z POlicją ani to dawni granatowi ani to ZOMO.Czyli formacja do totalnego wywalenia na bruk z zaocznymi wyrokami o ograniczeniu praw obywatelskich na parę lat aby strażnikami w ZOO nie zostali albo coś jeszcze gorszego.
  podczas każdej masowej interwencji/prowokacji prewncyji policyjnej w każdym kraju dochodzi do takich obrzydliwych zachowań ze strony "stróżów prawa" i tyle. Trzeba to tępić,pokazywać w necie i mediach . Niestety "nasze mendia" nie pokazują nadużyć władzy bo tak łatwiej i bardziej opłacalnie. Nie cieszę się jednak że pali się auta,niszczy ulice i leje po głowie matki z dziećmi na pochodzie majacym być po prostu wyrazem radości że nasz naród jeszcze istnieje.

  OdpowiedzUsuń