niedziela, 5 lutego 2012

Ostrzeżenie syryjskiego generała i Specnaz w SyriiGenerał Mustafa al-Sheikh, najwyższy rangą syryjski oficer, który przeszedł na stronę rebelii (wcześniej służył w wywiadzie wojskowym) twierdzi, że assadowska armia może się rozpaść już w lutym. Powód? Sunniccy oficerowie albo zostali rozstrzelani, albo uciekli do rebeliantów, albo zostali odstawieni na boczny tor przez Assada - a w ich miejsce promowani alawici "z awansu społecznego". Plagą assadowskich sił zbrojnych są dezercje, upadek dyscypliny i brak części zamiennych do pojazdów. Generał al-Sheikh ocenia gotowość bojową sprzętu na 40 proc. a personelu na około 30 proc.  Boi się on jednak, że upadek Assada wywoła "reakcję nuklearną" na Bliskim Wschodzie i chce, by w Syrii zainterweniowała międzynarodowa koalicja, która wprowadziłaby porządek.Widząc słabość armii syryjskiej, Putin jest gotowy iść z "internacjonalistyczną pomocą". Oddziały Specnazu są w gotowości, by w razie czego zostać przerzucone do Syrii i wziąć udział w obronie Damaszku. Fajnie będzie jeśli al-Kaida zestrzeli przewożące ich transportowce :)

A na internetowej aukcji wystawiono skrwawioną koszulę Kaddafiego i jego pierścień. Ktoś chętny? Ja czekam na inne aukcje...

1 komentarz:

  1. Generał Mustafa al-Sheikh, najwyższy rangą syryjski oficer, który przeszedł na stronę rebelii (wcześniej służył w wywiadzie wojskowym) twierdzi, że assadowska armia może się rozpaść już w lutym."
    Niby czemu mamy mu wierzyć...? Wydaje mi się że rzeczywistość jest inna niż to co chce nam przedstawić Wolna Armia Syryjska (międzynarodówka terrorystyczna). A co do doniesień debki - to tyle raz dowiedli sprawdzalności swoich wizji bo inaczej tego nie można nazwać, że nie wiem czemu jeszcze się na nich powołujesz.
    Assad nie upadnie bez otwartej interwencji z zewnątrz. I każdy komu bliski jest los chrześcijan w Syrii powinien tego oczekiwać.

    OdpowiedzUsuń