poniedziałek, 13 lutego 2012

Żelazna Dama i Airy NeavePo obejrzeniu filmu "Żelazna Dama" mam mieszane uczucia. Nie podobało mi się, że nad okresem rządów Margaret Thatcher jedynie się w nim prześlizgnięto, nie mówiąc co było ich esencją. Zamiast tego mamy opowieść o starej, zdemenciałej pani gadającej z duchem swojego męża... Na plus mogę zaliczyć jednak pokazanie charakteru Thatcher jako odnowicielki mocarstwowości Wielkiej Brytanii, pokazanie jej młodych lat (była wówczas przeurocza :), miłej i rezolutnej blondynki mówiącej bez pardonu, to co myśli. Ucieszyło mnie też pokazanie tam kilku mało znanych wątków - m.in. przypomnienie Airego Neave'a mentora Margaret Thatcher, człowieka bez którego nie zostałaby nigdy premierem (widzimy go na trailerze powyżej).Neaves został wysadzony w powietrze w swoim samochodzie w 1979 r. (przy wyjeździe z parkingu brytyjskiego parlamentu!) przez terrorystów z małej, komunizującej organizacji Irish National Liberation Army (INLA) - czyli grupy najprawdopodobniej kontrolowanej przez KGB. Neave był wojującym antykomunistą, jednym z nielicznych polityków na Zachodzie, którzy głośno mówili o sprawie Katynia (Neave zasiadał w komitecie budowy Pomnika Katyńskiego w Londynie) a także człowiekiem, który tropił sowiecką infiltrację brytyjskich służb wywiadowczych.

6 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tak się głębiej zastanowić, to jak jakiś polityk umarł śmiercią naturalna ,albo nie było na niego zamachu, to znaczy , że był zaaoprobowany przez Komintern/KGB/GRU
  lub inne ciało certyfikujące polityków pod kątem zgodności ze wzorcami stanowionymi przez myśl Marksa i Lenina. Nie wiem czy teraz też tak nie jest?

  OdpowiedzUsuń
 3. @Fox...

  BTW
  http://www.youtube.com/watch?v=OLlxM_TDQbI&feature=player_embedded

  Milutkie, nie?


  mmm777

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BTW
   Jebać wnuka kucharza Stalina, syna komucha z KGB, który sam jest komuchem z KGB. Gangstera współpracującego z kolumbijskimi kartelami, gnoja, który zlecił zabić Politkowską jako prezent na swoje własne urodziny.

   xyz15

   Usuń