czwartek, 20 października 2011

Pułkownik Kaddafi zabitySic transit gloria mundi - tak Silvio Berlusconi skomentował śmierć płka Muammara Kaddafiego. Mój komentarz jest dokładnie taki sam.

Dawny libijski dyktator został prawdopodobnie ranny w nalocie (gdy uciekał w konwoju z Syrty). Zdołał jednak dopełznąć do betonowej rury, w której się ukrył (fotka poniżej). Tam znaleźli go rebelianci i zapewne dobili. Syrta padła. Zwłoki Kaddafiego wleczono po jej ulicach. Ryzyko wojny partyzanckiej w Libii gwałtownie spadło. Też byłem przekonany, że wszystko się skończy dekapitacją reżimu.10 komentarzy:

 1. Na filmie Kadafi w rękach tłuszczy:

  http://www.youtube.com/watch?v=NVIkck02qao

  OdpowiedzUsuń
 2. Libijki w każdym razie mają przesrane. Kiedy zaznają wszystkich dobrodziejstw prawdziwego islamu, zatęsknią za Pułkownikiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co czytałem to i tak już miały przesrane, jako że cały czas doświadczały tychże dobrodziejstw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może ktos podać linki do zdjęc ciala itd ,bo ja tam mimo wszystko jestem scpetyczny co do tego iz pułkownik Kadafi nie żyje ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Z krwawych dyktatorów drugiej połowy XX wieku pozostał już tylko Fidel.

  Tu są bardziej drastyczne zdjęcia: http://www.cda.pl/video/2325473/Muammar-Kadafi-nie-zyje-video-_18

  OdpowiedzUsuń
 6. to samo wideo widziałem na judetube tfuu youtube ;)


  Panie z archiwum x ,zrobisz może małe śledztwo i opiszesz nam jak doszło do tego ostatecznego ataku na kaddafiego ...

  Ciekawe kto jest następny ...?

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Hipokrytes, a ekipa z USA, Rosji, Chin, Korei, większości państw Afrykańskich ...? A co z przywódcami NATO, którzy poprzez bombardowanie i wsparcie terrorystów przyczynili się do wyzionięcia ducha przez około 50.000 Libijczyków?

  OdpowiedzUsuń
 8. Kaddafi był parasolem ochronnym dla Libijek. Dostęp do edukacji, pracy np. w placówkach dyplomatycznych, w miarę swobodny strój. Nie mówię tu o sytuacji na prowincji czy w popieprzonych rodzinkach, gdzie kobieta jako "pole uprawne mężczyzny" musiała całymi dniami zasuwać zakwefiona. Życie mieszkanki Trypolisu było bez porównania lepsze niż córki wahabitów z Rijadu czy diewuszki z Sany. Chodzi mi choćby o możliwości rozwoju. Psycholi od szariatu trzeba trzymać za mordę a ta cała arabska wiosna niestety spuściła ich ze smyczy.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Ciek

  Abstrahując od ocen, co jest krwawą dyktaturą a co nie jest, żaden z przywódców wymienionych krajów nie sprawował rządów przez dłuższy czas w XX wieku. Nawet Kim.

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem znów będą próby przekupienia Chaveza ,jak to się nie powiedzie to nagle wyjdą na ulice bandycie opłacani przez USA >zacznie się "rewolucja" ,jak zwykle z pomocą przyjdzie NATO wraz z pokojowo nastawionymi AC130 od USA .

  OdpowiedzUsuń