czwartek, 6 października 2011

Wybory 2011Cztery lata temu byłem bardzo krytyczny wobec PO. Ale nie spodziewałem się, że aż tak rozpieprzą naszą armię, politykę zagraniczną, system edukacji, koleje i politykę historyczną. Że wykażą się skrajną nieudolnością w budowie autostrad i stadionów, że zaniechają wszystkich potrzebnych reform i że po czterech latach rządów będą legitymizować swoją dziadowską władzę straszeniem zbaraniałego społeczeństwa grupką babć z Krakowskiego Przedmieścia. Prawdopodobnie po wyborach ta wesoła ekipa  będzie rządzić nami dalej, ale im więcej ludzi pokaże im czerwoną kartkę, tym więcej strachu im napędzimy. A później może wyślemy ich do Berezy, gdzie przed wojną na pewno nauczyliby się nowego zawodu - np. czyszczenia kibli.

Na kogo zagłosuję? Wahałem się przy którym nazwisku postawić głos w moim, warszawskim okręgu wyborczym. Zastanawiałem się nad byłym szefem CBA Mariuszem Kamińskim, ale ostatecznie uznałem, że Kamiński łatwo się dostanie i postanowiłem zagłosować na Andrzeja Melaka. Do Senatu swojego poparcia udzielam Zbigniewowi Romaszewskiemu.

Jeśli chodzi o inne okręgi, to na liście nr 1 (PiS) jest sporo kandydatów godnych poparcia. Zasugeruje więc czytelnikom spoza Warszawy kilka nazwisk: Krzysztof Czabański (Bielsko Biała, Cieszyn, Pszczyna), Ludwik Dorn (okręg podwarszawski), Dorota Arciszewska-Mielewczyk (Gdynia), Filip Rdesiński (Poznań), Jan Tomaszewski (Łódź), Mariusz Jędrysek (Wrocław) oraz ekipa ze służb IV RP: Bogdan Święczkowski - były szef ABW (Wałbrzych), Martin Bożek - CBA (Radom), Tomasz Kaczmarek - CBA (Kielce), Piotr Pogonowski - CBA (Lublin), Maciej Wąsik - CBA (Płock), Ernst Bejda - CBA (Biała Podlaska), and last but not least Antoni Macierewicz - były szef SKW (Piotrków).
Do Senatu polecam szczególnie: Andrzej Gwiazda (Gdańsk) i Zuzanna Kurtyka (Kraków).Jeśli jednak nie chcecie z jakiegoś powodu głosować na PiS, oddajcie głosy na Polską Partię Pracy. Lub siedźcie w domu.

19 komentarzy:

 1. Proszę, wycofaj poparcie dla p. Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk - jej mąż uwikłany jest w celowe niszczenie gdańskich zabytków. To styl układowych cwaniaczków, nie szlachetnych bojowników o lepszą Polskę.
  Mamy w 3m lepszych kandydatów z list PiS - w Gdyni wskazałbym na Waldemara Bonkowskiego - prawdziwy self-made man. W Gdańsku będę głosowął na Annę Kołakowską (byłby Łopiński, ale 10 lat w PZPR to fakt totalnie kompromitujący dla kogoś kto ma naprawiać Polskę). Do Senatu oczywiście Andrzej Gwiazda - postać bezwzględnie uczciwa co równoważy jego dość księżycowe poglądy ekonomiczne i społeczne.

  OdpowiedzUsuń
 2. a co w sejmie miałby robić tomasz kaczmarek? bo nie rozumie ? kariera doslownie ala Lepper...

  OdpowiedzUsuń
 3. Kaczmarek, Jan Tomaszewski a po ostatnich wypowiedziach Romaszewski. Dziękuje, tak jak cztery lata temu oddam głos na PO, by nie oddawać władzy tym, którzy marzą o nowej Berezie. Lubię ten blog, ale kiedy Pan pisze o Smoleńsku lub wyborach staram się nie czytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja powiem tak, nie głosujcie na socjalistów.

  OdpowiedzUsuń
 5. wystarczy posłuchać Kaczmarka na spotkaniach z narodem, sposób w jaki mówi, to o czym mówi, żeby zauważyć, że ten facet do niczego sie nie nadaje. Nic dziwnego ze jego operacje pod przykrywka polegaly na wyrywaniu starych brzydkich bab i zmuszanie ich do korupcji. Widocznie znaleźli mu wakat na siłe.

  OdpowiedzUsuń
 6. - sorry, ten sam Romaszewski, który chronił tyłek temu pajacowi Piesiewiczowi ?! Ok, cała sprawa śmierdzi, uwikłany w nią jest ten alfons i gwałciciel fotografujący się onegdaj podczas ''akcji krzyż'' z tą idiotką Muchą a zapewne stoją za nim inni, znaczniejsi ''szatani'', nie zmienia to faktu, że scenarzysta gniotów Kieślowskiego to kanalia i kabotyn rozpięty na pluszowym krzyżu swojego ego, uosobienie cuchnącego zgnilizną autorytetu III RP !

  ''agent Tomek'' - ... to z kolei symbol tego ile rzeczywiście są warte pohukiwania PiS o ''walce z układem'', korupcją, przestępczością itp. - dużo hałasu a jak przychodzi co do czego wyłapywanie płotek, lub co najwyżej średnia liga, która i tak w ostateczności spada na cztery łapy [ a nie wszystko da się zwalić na ''układ'', część odpowiedzialności ponoszą też nieudolni i uwikłani ''nieprzekupni'' ] Skandalem jest, że ta pizda za tych parę marnych i sztucznie rozdmuchanych akcji wylądowała w tak młodym wieku na sutej emeryturze - miałem okazję obserwować go na kilku spotkaniach tu u siebie w Kielcach i jest żałosny : ta pacynka potrafi się tylko uśmiechać i bez Kempy nie wydusi z siebie niemal ani słowa a w każdym razie coś sensownego, tak że...

  Lustracja w wykonaniu PiS nie mogła się udać i nie może ponieważ część ubecji i komuchów przewerbowała się wysługując się Amerykanom, szczególnie opcji pro-izraelskiej, a PiS jest przecież w dużym stopniu emanacją neokoństwa na naszym gruncie : wkurwisz się zapewne Fox, ale uważam, że Kwaśniak i Miller za te więzienia CIA powinni stanąć przed Trybunałem Stanu za narażenie naszego bezpieczeństwa i wplątanie w bezsensowny konflikt z którego kompletnie nic kurwa nie mamy bo co ? w imię czego narażamy tam tyłki ? tylko proszę bez głodnych kawałków o obronie ''cywilizacji zachodniej'' bo sam dobrze wiesz, że to raczej już post-cywilizacja zniszczona w dodatku przez samych jej spadkobierców.

  I co ten PiS tak się czepia marychy czy picia ''pod chmurką'' ?! nasze państwo strasznie się sroży i puszy, że jego funkcjonariuszom udało się złapać paru gnojków z sadzonkami, gdy w tym czasie na lotniskach przechodzą tony ciężkich dragów za wiedzą bossów z Komendy Głównej czy bezpieki [ u nas właściwie to chyba to samo... ] A mnie szlag trafia, że nie mogę się napić wina na świeżym powietrzu bez syndromu ściśniętej d... jak cywilizowany człowiek, tylko muszę się bać jakiś niedojebanych współczesnych ormowców ze SStraży Miejskiej, którym zapewne robi się mokro jak wlepiają 50 zł za samo ''usiłowanie'' [ co to k... jest ?! ]

  Tak że sorry, ale nie dam się już nabrać, że PiS jest rzeczywiście jakąś antysystemową siłą - dla mnie Tusk i jego banda nieudolnych, prowincjonalnych gangsterów i brzydkich kurew, pierdolonych Polaczków-cwaniaczków to łabędzi śpiew III RP, pozwólmy mu zbankrutować wraz z nią, niech zginą pod jej gruzami [ mam nadzieję ]. Głosowanie na PiS to łatanie tego szajsu jakim jest Republika Okrągłego Stołu, która i tak wg wszelkich znaków jest skazana na utonięcie. Poza tym nie głosuję bo nie wierzę w podmiotowość Polski [ jak i w ogóle tej części Europy ] - XX w. dobitnie i straszliwie udowodnił, że nie mamy na to szans a i chyba nie zasługujemy... Choć ty pewnie uważasz inaczej i obyś to ty miał rację.

  p.s. ale pojechałeś z tym PPP... tak wielkiego zgromadzenia różnorakich czubów jak tam nie ma nawet na tutejszej, świętokrzyskiej liście Nowej Prawicy a poprzeczka jest naprawdę nisko... polecam zwłaszcza pana Adamczyka ''Cytrynkę''

  OdpowiedzUsuń
 7. "Jeśli jednak nie chcecie z jakiegoś powodu głosować na PiS, oddajcie głosy na Polską Partię Pracy. Lub siedźcie w domu. " - to zdanie pokazuje Pańskie podejście do ludzi o innych poglądach, czytam tego bloga dość regularnie niektóre teksty są ciekawe, jednak czasem Pan przegina. Ani PiS ani PO nie reprezentują sobą żadnego poziomu, co najwyżej kabaretowy wnioskując po poziomie debat i programach wyborczych. Pisze Pan że inspiruje się ludźmi takimi jak Piłsudski, Patton, itp, więc się pytam gdzie konsekwencja ? Oboje bili czerwonych po ryjach aż trzeszczało a Pan KAŻĘ głosować na socjalistów albo siedzieć w domu ? Dla wielu młodych ludzi w tym mnie różnica między PZPR a tymi partiami i ich reprezentantami nie istnieje, ten sam beton i lanie wody. Większość nazwisk wymieniona we wpisie to opozycjoniści, nie umniejszając ich zasług ale ich czas się już skończył, ile można wałkować przeszłość, rozwodzić się o IPN, kto komu i kiedy groził pistolecikiem i kto był konfidentem. Jednym słowem pogonić te "kurwy i złodzieje" bo jak widać z wiekiem mądrości im nie zbywa do rządzenia krajem.

  OdpowiedzUsuń
 8. @Anonimowy 15.25
  Popieram autora - siedźcie w domu..."ile można wałkować przeszłość, rozwodzić się o IPN" to jakby od Kwacha, co antykomunisto?

  OdpowiedzUsuń
 9. @Anonimowy 15:34
  Nazywaj mnie jak chcesz, poglądy ma Libertariańskie, ciągle macie paranoje z tymi komuchami i antykomuchami Obczajcie w końcu że miliony młodych ludzi nie interesują te sprawy i się od nich odcinają. A do wyborów pójdę, kim jesteś aby mi tego zabraniać ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ktoś musi to napisać: Nowa prawica albo śmierć!

  OdpowiedzUsuń
 11. Akurat uważam że nowa prawica błaźni się niemiłosiernie. Tego typu wstawki nic nie dają do dyskusji, równie dobrze mógłbym krzyknąć "Gdzie jest krzyż !" do ludzi popierających PiS, będzie śmieszniej.

  OdpowiedzUsuń
 12. A mnie wkurwiają kandydaci PiS-u. Wiele zadęcia, ojczyzna, wartości i takie tam.
  Polecam ostatnią prowokację NIE z "obrońcami Monte Cassino".
  Cała ta partia też mnie wkurza, bo zamiast konkretnie łapać rząd z opuszczonymi spodniami, cały czas potykają się bzdury które sami wyprodukowali.
  Plus dupowłażenie Wielkiemu Bratu zza oceanu (lub Wielkiemu Szatanowi, jak kto woli).
  Kaczyński pierdoli coś o Merkel, a spowiadaniu się Rokossowskiego "polskiej" dyplomacji amerykanom cisza.

  4 lata w opozycji, a oni nie nauczyli się nic, prócz stawiania pomników styropianowi.
  Pomyłka pod tytułem PJN opublikowała listę rządowych wpadek http://www.stronapjn.pl/media/7636/358_powodow_zeby_nie_glosowac_na_partie_rzadzace.pdf
  Sporo rzeczy naciąganych, ale jak się chyży ruj w TV pokaże, rzucę okiem na listę i już wiem, że wkurwia mnie nie tylko idiotycznym wyrazem twarzy.
  A największa partia opozycyjna - nic, kompletne zero.
  Ja nie wiem czy Jarosław ma jakichś doradców czy zwykłych potakiwaczy.
  Facet ślini się na fotel premiera, po czym publikuje książkę dając pralkom muzgów a la TVN kij, żeby go mocniej w dupę nim walili.
  Czy ten facet prócz kilku ciekawych pomysłów zdaje sobie sprawe, co to jest PR?

  Dla mnie lider jakichś partii nie jest od tego, by samemu siedzieć za sterem.
  Ma on spełniać rolę podobną do grubej kadrowej w GS-ie, dobierać kompetentnych ludzi, którzy mu wstydu nie narobią.
  A jak na razie same potknięcia. Kaczmarek, spocony Kamiński, Kluzik-coś tam, czy niezwykle inteligentny ale również nie abstynent Dorn.
  Kurwa, gościu ani nie potrafi dobrać sobie ludzi, ani nie potrafi robiących mu koło pióra za mordę trzymać.
  Już lepszy byłby były sekretarz PZPR-u, bo ten prowadzony doświadczeniem dobrał by sobie ludzi którzy mu partii nie rozjebią.

  Nie ma do cholery na kogo głosować.
  Jestem z Wrocka, więc do senatu będę wypychał swoim krzyżykiem Morawieckiego.
  Do sejmu aż strach skreślać, skoro ZCHNowska chorągiewka potrafi swojego synusia wpierdolić na listy, to poważnie się zastanawiam, czy warto ten cyrk poprzeć.

  Kto im listy układa? Skoro na liście gdzieś tam znalazł się Jan "niewyparzony ryj" Tomaszewski?
  Jednego debila Niesiołowskiego już mamy, po cholerę wprowadzać jego pisowską kopię do sejmu?

  Ehhh, tylko mi ciśnienie podskoczyło

  OdpowiedzUsuń
 13. Zamiast na Romaszewskiego lepiej zagłosować na prof.Rybińskiego naprawdę może wnieść dużą nowego i dobrego w sferze ekonomi, jego argumenty zawsze są bardzo merytoryczne. Poczytajcie, zobaczcie jego wypowiedzi na youtube http://www.rybinski.eu
  http://krzysztofrybinski.pl/o-mnie

  OdpowiedzUsuń
 14. @6 października 2011 16:05

  "A mnie wkurwiają kandydaci PiS-u. Wiele zadęcia, ojczyzna, wartości i takie tam."

  Te wartości "takie tam" w praktyce oznaczają pieniądze, własność, swobodę decyzji, itd. My Polacy tego nie rozumiemy bo mamy zaszczepioną mentalność niewolnika i kompleks niższości (ach jak te "nasze" media dbają o podtrzymanie tego na codzień). Wolę Pis z odrobiną wad (nie ma ludzi bez wad) niż świadome dążenie do podległości.
  Pozdrawiam, Blizbor

  OdpowiedzUsuń
 15. W tych wyborach trzeba koniecznie głosować na Nową Prawicę, żeby sąd nie mógł później odmówić ich unieważnienia, twierdząc, że przekręt PKW nie miał wpływu na wynik.

  OdpowiedzUsuń
 16. możesz zacząć się bać - będę głosować na Ruch Palikota... buuułłaha.... szkoda jedynie że oznacza to koalicję z tym *** tuskiem i spółką... bo wątpię by RP mógl sam rządzić... pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 17. @fox

  poleciles pogonowskiego, szarzyzna, niczym sie nie wyroznia w byle jakosci kandydatow pis w lubelskim... naprawde nie rusze d**y zeby zaglosowac. gdzie utonal lokalny mistyczny lider pis? w zalewie? prosze nie zartowac z tym ze byl w cba. mam glosowac na kazdego kto byl w cba? zyg*c sie chce na ten caly pis z lublina...

  OdpowiedzUsuń
 18. @ anonimowy
  "
  Te wartości "takie tam" w praktyce oznaczają pieniądze, własność, swobodę decyzji, itd. My Polacy tego nie rozumiemy bo mamy zaszczepioną mentalność niewolnika i kompleks niższości (ach jak te "nasze" media dbają o podtrzymanie tego na codzień). Wolę Pis z odrobiną wad (nie ma ludzi bez wad) niż świadome dążenie do podległości.
  Pozdrawiam, Blizbor "

  Być może.
  Dziś się dowiedziałem, że z listy wrocławskiej startuje nr 14 (rozdawała ulotki emerytka w autobusie. Wszyscy życzyli jej chuja do dupy, ja za ulotkę grzecznie podziękowałem).
  skopiowiane ze strony pisiorów
  "Mam 49 lat. Jestem żonaty, mamy troje dzieci. Jestem geologiem i geochemikiem. Od 2004 r. posiadam tytuł profesora a od 2007 zajmuję stanowisko profesora zwyczajnego. Jestem autorem reformy geologii i górnictwa w Polsce. W latach 2005–2007 byłem wiceministrem środowiska i głównym geologiem kraju. Od 1985 roku należę do NSZZ „Solidarność”.

  Byłem inicjatorem poszukiwań gazu łupkowego w Polsce (badania naukowe, pomysł, aktywne znalezienie inwestorów, wydanie pierwszych w Europie 11 koncesji na poszukiwania, opracowanie strategii, przygotowanie projektów ustaw o powołaniu agencji zarządzającej złożami (w tym gazem łupkowym) i Prawa geologicznego i górniczego.

  W 1994 r. zostałem kierownikiem Pracowni Geologii Izotopowej i Geoekologii, a cztery lata później Zakładu Geologii Stosowanej i Geochemii w Instytucie Nauk Geologicznych na
  Uniwersytecie Wrocławskim. Byłem prezydentem Rady Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego, dyrektorem Międzywydziałowego Studium Ochrony Środowiska oraz kierownikiem Studiów Doktoranckich Ochrony Środowiska na U.Wr. Odbyłem staże naukowe w Japonii, Kanadzie, USA, Niemczech, Irlandii, Szkocji, Słowenii. Występowałem jako promotor w 20 przewodach doktorskich. Jestem autorem około 200 prac naukowych.

  Udzielam się też jako publicysta w prasie, radiu i telewizji, przede wszystkim wypowiadam się w kwestiach dotyczących gazu łupkowego i jego eksploatacji. W wolnych chwilach uprawiam sporty, (z osiągnięciami międzynarodowymi motocross, piłka nożna, a podrzędnie nurkowanie i narciarstwo). Lubię śpiewać i czasem piszę wiersze także dla dzieci."

  Więc spokojnie oddam w końcu głos.
  Kto wie, jak wyjdzie (oby) z tego gazu będą mi emeryturę wypłacać...

  Jebać ciszę wyborczą

  OdpowiedzUsuń
 19. Arciszewska z Gdyni... haha, dobre to. Never :)

  OdpowiedzUsuń