wtorek, 25 października 2011

Nigdy Więcej! kontra biskup Pieronek


(Anty)faszyści od Rafała Pankowskiego lekceważąc salonowe świętości, wpisali ks. bpa. Tadeusza Pieronka, ordynariusza diecezji "Gazety Wyborczej", do swojej Brunatnej Księgi. Jak czytamy w ich internetowej bazie danych incydentów antysemickich, rasistowskich, homofobicznych, ksenofobicznych, islamofobicznych i pankowskofobicznych:

Rzym 24 stycznia 2010 r. hate speech, język wrogości, osoba publiczna

RZYM (WŁOCHY). 24 stycznia we włoskim portalu katolickim Pontifex.Roma ukazał się wywiad z biskupem Tadeuszem Pieronkiem, w którym stwierdził on między innymi, że „Szoah jako taki to żydowski wymysł”. Hierarcha powiedział też: „Niewątpliwie w obozach koncentracyjnych umierali w większości Żydzi, ale na liście są też Polacy, Cyganie, Włosi i katolicy. (…) Nie wolno więc zawłaszczać tej tragedii, by uprawiać propagandę. Ale oni, Żydzi, mają dobrą prasę, ponieważ dysponują potężnymi środkami finansowymi, ogromną władzą i bezwarunkowym poparciem Stanów Zjednoczonych i to sprzyja swego rodzaju arogancji, którą uważam za nie do zniesienia”. Pytany nazajutrz o tę sprawę biskup wyparł się cytowanych słów i obarczył dziennikarza winą za ich przeinaczenie, nie zamierzał jednak wystosowywać do portalu sprostowania. Podtrzymał też swoją poprzednią opinię: „Szoah jest w tym znaczeniu wymysłem Żydów, że ta nazwa pochodzi ze środowisk żydowskich” (sic!). W odpowiedzi portal zakomunikował o przekazaniu sprawy sporu z biskupem adwokatowi, by „podjąć ewentualne kroki prawne dla obrony swych interesów i wizerunku”, a redaktor naczelny Pontifexa w oparciu o posiadane nagrania potwierdził wszystkie słowa hierarchy.

(koniec cytatu)

Tymczasem, w Brunatnej Księdze, możemy przeczytać, że w 2003 roku:

KRAKÓW. 6 marca około godziny 16.30 nieznany mężczyzna w wieku 50-60
lat wykrzykiwał przed Papieską Akademią Teologiczną przy ulicy Franciszkańskiej:
„Biskupie Pieronku, ty zbrodniarzu żydowski”. Biskup Tadeusz Pieronek,
rektor PAT, znany był z krytycznego stanowiska wobec Radia Maryja i „Naszego
Dziennika” uważając je za przejaw „lepperyzmu w Kościele”.

(koniec cytatu)

Nigdy Więcej! zdaje się krzyczeć "Biskupie Pieronku, ty zbrodniarzu faszystowski" :)


Ps. "Nigdy Więcej!" uczestniczy też  w szeregu szlachetnych przedsięwzięć takich jak Etno-Liga, czyli rozgrywki piłkarskie dla mniejszości etnicznych i uchodźców. W ramach Etno-Ligi odbył się mecz Czeczeni vs. Afrykanie. Jak donosi "GazWyb": "W zeszłorocznej edycji nie obyło się bez problemów. Rasistowskie określenia poleciały ze strony Czeczenów w kierunku Afrykanów, z którymi Czeczeni przegrali mecz". Ciekawe, czy ci Czeczeni widzieli fotki z wizyty Pankowskiego w Kazaniu? Baj de łej, ten gostek, z którym się wita trochę przypomina Eduarda Limonowa...

2 komentarze:

  1. Ha! Nie dość, że wita się z podobizną "Ediczki" (swoją drogą - dlaczego ON nie dostał medalu "Zasłużony w walce z faszyzmem"?), to jeszcze w tle podobizna tow. Miśkowa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja się zastanawiam dlaczego nikt jeszcze nie wpadł na pomysł zgłoszenia doniesienia do prokuratury w Gdańsku, jako właściwej miejscowo, na fakt szerzenia szowinizmu i nienawiści na tle rasowym na twórców hasła na stadionie Lechii, które "antyfaszyści" tak dzielnie potem zamalowywali ;) Pozdrawiam - wierny czytelnik.

    OdpowiedzUsuń