środa, 12 października 2011

Gilead Szalit wolny - porozumienie USA z Hamasem


W sprawie Gilead Szalita mam mieszane uczucia. Fajnie, że chłopak wróci do domu, rodziny. Cieszy to, że przetrwał 1934 dni niewoli. Powrót jeńca do ojczyzny zawsze cieszy.

Szkoda jednak, że nie zdołano go odbić. Zamiast tego wypuszczonych zostanie ponad 1000 terrorystów z Hamasu, w tym wielu bardzo niebezpiecznych "specjalistów". Niesamowity zastrzyk kadr dla światowego dżihadu. (Ten fakt sprawił, że były naczelny rabin IDF powiedział haniebne słowa, że Szalita trzeba było uznać za martwego i nie przejmować się nim). To niesamowicie wzmocni Hamas - przede wszystkim politycznie. Jajcarze-fajansiarze z tej organizacji mówią już, że będą porywać więcej Izraelczyków, tak żeby wypuszczono wszystkich ich ludzi :)

Porozumienie rządu Netanjahu z Hamasem w sprawie Szalita jest częścią porozumienia USA z Hamasem i Bractwem Muzułmańskim. Maszaal zgodził się zamknąć biuro Partii w Damaszku, w zamian  Panetta nacisnął na Netanjahu, by zgodził się na wymianę więźniów z Hamasem. Administracja Obamy karze też tow. Abu Mazena za to, że wyciął im w ONZ numer z "wolną Palestyną".

Update: Nie wiem dlaczego, ale nagminnie nazywam Gileada Szalita Gideonem. I czytelnicy słusznie mi z tego powodu zwracają uwagę. Za co dziękuję

7 komentarzy:

 1. Nie wiem czy to nie Debka donosiła, że podczas Płynnego Ołowiu izraelskie dowództwo wiedziało, gdzie przetrzymywany jest Szalit, jednak z jakiegoś powodu zrezygnowano z próby jego uwolnienia.

  Wypuszczenie 1027 więźniów, z czego 315 to "Hamas VIP list", to chyba jednak lekka przesada. Jeszcze się może okazać, że Hamas zdobędzie takie poparcie wśród tzw. "Palestyńczyków", że obali Abu Mazena.

  OdpowiedzUsuń
 2. @ urbanoid - tak to Debka donosiła o tym, że rząd Olmerta zrezygnował z próby uwolnienia Szalita i zabicia przywódców Hamasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gimel-lamed-ayin-dalet. Gideon tyż ładnie, miecz Gideona te sprawy, ale chłopak ma na imię Gilad. Miejmy nadzieję, że prędzej czy później każdy z tego tysiaka kutafonów dostanie zasłużoną kulkę i tabun wiecznych dziewic. Inszallah.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ urbanoid

  I ty tutaj?
  Pozdro Badluck13

  @ BirkeLaFolle
  Większość z tych "kutafonów" są kryminalnymi więźniami.
  Jako ciekawostka - za terroryzm osadzani są rolnicy, którzy chcą iśc na swoje pole.
  Prawo jest takie, że bodaj jak przez 2 lata ziemia leży odłogiem, to przechodzi na własność państwa.
  Z tego tytułu wokół osiedli, wodopojów czy dziurawych skrzyżowań ogłaszane są wojskowe strefy ebzpieczeństwa, zamknięte dla Palestyńczyków.
  Rolnicy przyłapaniu na "wdzieraniu się do wojskowych stref" są osadzani za próbę zamachu, czy chęć ataku na posterunek za pomocą motyki.
  Stąd obrazki wszelkiej maści ortodoksów (którzy tak na amrginesie są nie gorzej pojebani od Hamasu a są bardziej niebezpieczni bo działają bezkarnie) plądruje np gaje oliwne. Po dwóch latach państwo w świetle prawa godnego Ustaw Norymberskich zabiera Palestyńczykom ziemię którą sobie uprawiali od pokoleń.

  Więc skończ mój drogi pierdolić o terrorystach, bo jak się Donek wkurwi, to za wypisywanie wszelkich nie popularnych bredni sam możesz skończyć na łamach rządowych szmatławców jako obalający ustrój przy pomocy klawiatury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już tylko REMOVa brakuje...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile tu parchactwa.fuj!

  OdpowiedzUsuń
 7. @Anonimowy

  Z tego co pamiętam, Hamas interesuje się "palestyńskimi" rolnikami jedynie, gdy ten czy ów zechce sprzedać połać ziemi biało-niebieskim gudłajom. Oj wej kara jest sroga. Mam uwierzyć, że raptem Hamas zapragnął uwolnienia tychże farmerów i to przy okazji dealu tak strategicznego jak wymiana za Gilada? Jakie wynikłyby z tego korzyści dla terrorystów z Hamasu?

  W niedzielę zobaczymy dokładną listę pierwszej grupy TERRORYSTÓW, których wypuszczą za Gilada. Prześledź ją uważnie, jeśli nie masz nic lepszego do roboty.

  OdpowiedzUsuń