sobota, 14 kwietnia 2012

Słabość Obamy źródłem pychy wrogów USAEpic fail - tak można skomentować nieudany test nowej północnokoreańskiej rakiety. Inny aspekt tej sprawy dla reżimu Kimów był jednak udany. Udało mu się bowiem (oraz ich chińskim protektorom) po raz kolejny zagrać na nosie administracji Obamy. Podobnie jak gra mu na nosie Iran - grożąc Arabii Saudyjskiej. Wszystkie szumowiny najwyraźniej uznały, że w roku wyborczym Obama będzie tylko udawał twardość a na żadną interwencję się nie zdecyduje. Podobny trend był widoczny również przy poprzednich prezydentach, ale za rządów Obamy nabrał niepokojących rozmiarów. Jakiś bandycki reżim może przecież nagle uznać, że może sobie na bardzo dużo pozwolić, przeholować i wpieprzyć się w wojnę, którą przegra. Z jednej strony obecna sytuacja wskazuje, że wielkim nieszczęściem Ameryki jest, że McCain przegrał wybory - tego nieprzewidywalnego szaleńca,  bandyckie reżimy z osi zła po prostu by się bały (Wzywa przecież teraz do interwencji w Syrii i podśpiewywał sobie "Bomb Iran" na melodię piosenki Beach Boysów :). Z drugiej jednak, okazywana przez Obamę słabość może spowodować, że Syria, Iran czy Rosja wpadną w pułapkę przygotowaną przez kogoś inteligentniejszego i bardziej bezwzględnego niż obecny prezydent USA. Oby tak było.

7 komentarzy:

 1. Nie ma czegoś takiego jak "oś zła" czy "oś dobra". Są tylko interesy. Na czym polega wg. Ciebie wyższośc korporacyjno-bankowej kliki rządzącej USA od np. komunistycznej partii Chin?

  OdpowiedzUsuń
 2. Klika korporacyjno-bankowa nie tworzy obozów reedukacji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Powaga a czym był Majdanek? Myślisz że kto wypromował Hitlera? Krasnoludki?

  OdpowiedzUsuń
 4. No, teraz to pierdolnąłeś jak Madzią o próg.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapoznaj sie z tematem jak do władzy doszedł Hitler i z czyja pomocą a potem pogadamy o Madzi.....

  OdpowiedzUsuń
 6. A to kto te obozy zakładał? Bankierzy z NYC? Do władzy Herr Hitler doszedł dzięki wsparciu niemieckich przemysłowców (którzy chcieli remilitaryzacji Niemiec), a także Stalina, który zabronił komunistom na wejście w koalicję z socjaldemokratami - i rzeczywiście Stalin chciał, żeby Hitler doszedł do władzy, tyle tylko że ten zrobił mu psikusa w czerwcu 1941.

  Czy banki amerykańskie inwestowały w Niemczech? Oczywiście, że tak, z czysto finansowego punktu widzenia byłoby grzechem nie zainwestować w tak dynamicznie rozwijający się kraj. Banki brytyjskie z pewnością robiły to samo, w 1939 największym partnerem handlowym III Rzeszy była Francja itp. itd.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie firmy jak BASF,DB,Telefunken itd sponsorowały faszyzm. Było to po prostu OPŁACALNE. Ergo: klika korporacyjno-bankowa stworzyła za swoją kasę obozy. CNU.

  OdpowiedzUsuń