niedziela, 15 kwietnia 2012

Teslowskie tajemnice sekty Aum Powyższy film opowiada o dziwnej działalności sekty Aum Shinrikyu na australijskim outbacku. Ta historia zaczyna się od wstrząsu sejsmicznego i kuli ognia na niebie. W ten sposób odkryto prace Aum nad broniami masowej zagłady - w Australii sekta szpiegowała amerykańskie testy teslowskiej broni elektromagnetycznej. Hideko Murai, szef jej działu naukowego, był specjalistą od teorii propagowanych przez Teslę. To pod jego laboratorium znajdowało się epicentrum trzęsienia ziemi w Kobe. Sama sekta była zaś przykrywką dla operacji japońskich tajnych służb dążących do przejęcia rosyjskich WMD. Na przełomie lat '80 i '90 USA i Japonia były w stanie wojny gospodarczej. To z tego powodu Amerykanie wspierali wówczas chińską potęgę a część japońskich elit opowiadała się za przeorientowaniem japońskiej polityki zagranicznej na sojusz z Rosją. Skończyło się to trzęsieniem w Kobe, likwidacją Murai i prowokacją znaną jako atak w tokijskim metrze. Aum została zwinięta, stojąca za nią ultranacjonalistyczna sekta Mahikari przetrwała.


It came from Nazi Germany, a dangerous little chemical weapon,
Sarin! Sarin!
If you inhale the mysterious vapor, you will fall with bloody vomit
from your mouth,
Sarin! Sarin! Sarin — the chemical weapon.
Song of Sarin, the brave.
In the peaceful night of Matsumoto City
People can be killed, even with our own hands,
Everywhere there are dead bodies,
There! Inhale Sarin, Sarin,
Prepare Sarin! Prepare Sarin! Immediately poisonous gas weapons
will fill the place.
Spray! Spray! Sarin, the brave Sarin

"Sarinowa piosenka" sekty Aum 


Fascynująca historia tej tajnej wojny na Pacyfiku w serii artykułów australijskiego badacza Hary'ego Masona pt. "Bright Skies".  Jeśli chcecie poczytać więcej o teslowskich broniach - polecam stronę płka Toma Beardena (jest tam m.in. raport o Aum Shinrikyu. Co ciekawe sekta Asahary miała trzy razy więcej adeptów w Rosji niż w Japonii, jako swój cel stawiała wywołanie wojny nuklearnej między Japonią a USA i miała antyżydowską fiksację - ogłosiła np., że atak na metro w Tokio był skierowany przeciwko "japońskim Żydom". Coś mi się wydaje, że Falanga idzie podobną drogą co Shoko Asahara : ).  Ogólnie klimaty z Ghosta (a poniższa piosenka jest śpiewana przez Rosjankę mieszkającą w Japonii).

Ps. Polecam też ten artykuł o sekcie Aum, koncepcji wojny Shamballi oraz jej związkach z ... Dalajlamą.

Ps. 2. Odwiedzając Belgrad wybierzcie się do Muzeum Tesli. Naprawdę warto!3 komentarze:

 1. Do kompletu brakuje mi tu jeszcze Hitlera z Sokółki i Jezusa z Opola

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomyslec ze kiedys za takie reczy zamykali w wariatkowie a teraz to juz nawet do mainstreamu zaczyna przeciekac.Ciekawe ile w tym prawdy a ile dezinformacji ale cos zdaje sie byc na rzeczy.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
 3. Fox, jeśli chodzi o tło (sekta, działalność polityczna, wywołanie wojny), to bardziej "Akira", niż GITS.

  OdpowiedzUsuń