czwartek, 31 stycznia 2013

Izrael włączył się w wojnę domową w SyriiIzrael włączył się w syryjską wojnę domową. Dotychczas prezentował postawę wyczekującą, ale to się musiało zmienić wraz z raportami wywiadowczymi mówiącymi o Hezbollahu gotowym do położenia łapy na syryjskich WMD. Doszło więc do chirurgicznego uderzenia lotniczego na wojskowe centrum badawcze Jamraya pod Damaszkiem i prawdopodobnie również na konwój z rakietami SA-17 przeznaczonymi dla Hezbollahu.  Są również doniesienia o trafieniu celu na granicy syryjsko-libańskiej.  O ataku został powiadomiony wcześniej Biały Dom, a Putin dostał ostrzeżenie, by utemperować Assada.  Rosja jest wściekła na Izrael, armia syryjska na froncie golańskim postawiona w stan najwyższej gotowości, pojawiły się też doniesienia o rosyjskim Migu-31 nad Synajem.  Izrael czeka na odpowiedź - zdolność Assada do jej udzielenia jest ograniczona. Rozpoczęcie starć na Golanie byłoby dla niego coup de grace. Pozostaje mu więc aktywować Hezbollah oraz Islamski Dżihad.

2 komentarze:

  1. "Agencja informacyjna IRNA podała, że Iran wysłał w kosmos żywą małpę. Zacytowano wypowiedź ministra obrony narodowej, jednak nie ma możliwości zweryfikowania wiadomości. Informacja wzbudziła niepokój Izraela i niektórych przywódców państwa zachodnich."

    Czyżby była super-małpą, groźnym pilotem irańskich statków kosmicznych z gatunku małpek-talibek, te są najbardziej zajadłe...walą z lasera bez ostrzeżenia, Ape-wars.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Iran-wyslal-malpe-w-kosmos,wid,15294109,wiadomosc.html

    OdpowiedzUsuń