wtorek, 30 sierpnia 2011

Zemsta na Algierii + Co z Syrią?

Ledwo Algieria przyjęła część rodziny Kaddafiego - już otrzymała odpowiedź: al-Kaida dokonała zamachu bombowego, w którym zginęło 18 algierskich żołnierzy. To tylko takie drobne ostrzeżenie. Chamis ponoć zabity (rakieta przeciwpancerna kontra transporter opancerzony, inna wersja: pocisk ze śmigłowca NATO kontra samochód), a rebelianci podchodzą pod Syrtę.

***
Po Libii wszyscy pytają: co z Syrią? Na razie Assad nieźle sobie pogrywa, ingorując bądź rozstrzeliwując demonstrantów (coraz śmielej sobie poczynających nawet w stolicy). Do chóru krytyków Assada przyłączyła się ostatnio... Moskwa, która radzi mu, by przeprowadził reformy zanim będzie za późno. NATO rozważa warianty usunięcia Assada: w tym turecko-saudyjską inwazję na Syrię. Jest tylko jeden problem: Saudowie i Turcy lekko stracili zapał, bo obawiają się kontrakcji Iranu. Władca Kataru (tajnego rozgrywającego w arabskich rewolucjach) spotkał się niedawno z Ahmadinedżadem, gdzie mówił mu, że dalsze popieranie rzeźnika Assada wykopie jeszcze głębszy rów pomiędzy Iranem a krajami arabskimi. Ahmadinedżad nie chcę jednak porzucić Syrii - gdyby zresztą to zrobił, straciłby stanowisko.

Assad może próbować odwrócić uwagę arabskiej ulicy od swoich poczynań: sprowokować wojnę Izraela z Hamasem. I to właśnie robi jego agentura. Rząd Netanjahu-Baraka jest jednak w tej sytuacji ekstremalnie powściągliwy, choć naraża się w ten sposób na gniew swojej opinii publicznej.

***
A na koniec, w ramach wysłuchiwania argumentów przeciwników, video zrobione przez zachodniego zwolennika Kaddafiego. Pomijając nieprawdziwe wstawki o Rotszyldach, w sumie niezła impra w Trypolisie. Socjał tam mieli wspaniały, co dowodzi, że trudno takich ekscentryków jak Kaddafi oceniać w czarno-białych (to złe określenie w związku jego polityką rasową) kategoriach.

1 komentarz:

  1. wplywy rosji i usa!!!! musza miec kolonie bo jak maja taki burdel w swoich finansach i korupcje to trzeba isc gdzies krasc i udawac pomoc!! po 70 latach razimu ruskiego w Polsce jako AK duzo wiecej wiem niz inni. Szkoda tylko , ze ludzie nie moga zyc w XXI wieku na swiecie w takiej kulturze i takim systemie w jakim sami chca - religia ISLAM? - Wy jestescie oblakani - to nie Islam jest terrorysta !!!!! to smieszne jak politycy potrafia w swoich schizofreniach szkowac ludobojstwo !!! a w gruncie rzeczy to skandal, ze takie kanalie tez kobiety jak tych innch rodzily - chyba kobiety?

    OdpowiedzUsuń