środa, 24 sierpnia 2011

Radek Sikorski i rakiety dla al-Kaidy?

Powyżej: Cage w sumie mógłby zagrać Radzia Sikorskiego...

Radek Sikorski chyba pozazdrościł Victorowi Butowi. Krytykowałem go w lutym i marcu za to, że przyjął bierne stanowisko wobec interwencji NATO w Libii. Zamiast wysłać jakiś okręt szpitalny na libijskie wody, zamiast wesprzeć sojuszników informacjami wywiadowczymi i kilkoma oficerami w sztabach, siedział cicho. Kilka miesięcy później zmienił jednak zdanie, co mnie cieszy. Źle jednak, że przeholował w drugą stronę. Jak doniosły jakiś czas temu mainstreamowe media, polski rząd zbroił libijskich rebeliantów. (Ciekawe czy za ten sprzęt nam zapłacono i kto był pośrednikiem w dostawach?) Zbliżona do tego rządu "GazWyb" podaje, że wśród uzbrojenia dostarczonego rebeliantom znalazła się również BROŃ PRZECIWLOTNICZA.

A teraz spójrzmy na sytuację z szerszej perspektywy: wśród rebeliantów dużą grupę, szacowaną przez zachodnich ekspertów nawet na 20 proc. sił rebelii, stanowią islamscy fundamentaliści powiązani z al-Kaidą. Część zachodnich wojskowych obawia się, że zdobędą oni broń chemiczną Kaddafiego. Izrael ostrzega, że do Strefy Gazy napływa broń z libijskich arsenałów sprzedawana po cichu przez powstańców. Rebelia rakiet przeciwlotniczych specjalnie nie potrzebuje, bo NATO ma całkowite panowanie w powietrzu. A Radek Sikorski ponoć daje tym ludziom rakiety przeciwlotnicze. Czy jak jego "klienci" z al-Kaidy za pomocą tych zabawek zestrzelą jakiś samolot pasażerski nad Europą, to Sikorski napisze coś zabawnego na Twitterze?

12 komentarzy:

 1. To gorzej, niż zbrodnia, to błąd.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o broń przeciwlotniczą to były to pewnie działka bądź WKM-y (oraz amunicja) tak chętnie używane przez libijskich powstańców - a przecież w swoim założeniu są BRONIĄ PRZECIWLOTNICZĄ prawda?

  OdpowiedzUsuń
 3. Prędzej rakiety. WKM-y nie są bronia plot w sensie dosłownym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaraz, chwila... człowieku (?) jak możesz szargać w taki sposób autorytet milionów ludzi ? Wydaje ci się że kim jesteś ? Bogiem ? Kto ci dał prawo obrażania minstra Sikorskiego, kto ci dał prawo obrażania Polaków ?
  Własnie przez takie zasrane głowy nasz świat zmierza ku samounicestwieniu. Wielkość głowy nie jest jednoznaczna z mądrością... niektórzy o tym zapominają, czujesz?
  Wolny człowieku szanuj innych bo twe rzygowiny kiedyś staną ci kołkiem w gardle, taki żal cię ściska, że ludzie chwalący dobro są na piedestale ? Masz problem ? Mama cię nie kochała ? A może ojciec nie poświęcał wystarczająco dużo czasu ? Nikt cię nie przytulał ? .... Zastanów się nad sobą zanim napiszesz tak płytki komentarz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Seba... najlepiej idź i sam się przytul bo szkoda, żeby żyłka Ci pękła.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Seba
  Kto ci dał prawo obrażania minstra Sikorskiego, kto ci dał prawo obrażania Polaków ?

  Relaks. Stwierdzenie faktu nie jest obrażaniem, a obrażanie ministra, nawet Sikorskiego nie jest obrażaniem Polaków. Podstawy logiki się kłaniają.

  Dam Ci bezpłatna poradę medyczną - wyłacz na pół roku TV, radio i gazety, a myslenie logiczne wróci samo.-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie karmić trolla. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Źródło "Według innego źródła w MON w grę mógłby wchodzić sprzęt łączności, transportowy oraz broń przeciwpancerna i przeciwlotnicza.".

  Jest poważna rozbieżność pomiędzy tym co zostało napisane, a tym na co oburza się autor artykułu. Mogło, nie znaczy że było. Ponad to bez znajomości co dokładnie zostało przekazane nie ma podstaw do obrażania ludzi. Część broni przeciwlotniczej z powodzeniem można używać w walce naziemnej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Seba nie spinaj się tak bo ci żyłka w mózgu pęknie. Prawo jest do kontrolowania tych co wieżą że jego przestrzeganie jest konieczne czyli zwykłych bezmyślnych cieci. Nie potrzebuje żeby mi dawał ktoś prawo do obrażania kogoś, sikora, milionów pastuchów w Polsce czy robienia czegokolwiek. Powiem i zrobie co mi się podoba bez względu na jakiekolwiek prawo. Wież dlaczego bo w przeciwieństwie do ciebie jestem wolnym człowiekiem, a nie niewolnikiem. Robię to w co wieże, co mi się podoba i plam na ciebie niewolniku i twoje prawo. Co ty na to. Tylko się nie popłacz i nie pobiegnij do mamusi bo nikt mi nie dał prawa hahahahahah Rozumiem twój strach , lęk i oburzenie bo ja moge zrobić wszystko, a ty tylko to na co ci "prawo" pozwala i ci którzy je tworzą lub ci je daja. Nie masz odwagi go przekroczyć, nie masz honoru, godności jak większość. To się nazywa współczesne niewolnictwo, a tacy jak ty mają wyprane do cna mózgi medialnym bełkotem który ukształtował twój jakże biedny światopogląd i przekonania.

  OdpowiedzUsuń
 10. Trochę nie na temat ale warto się zapoznać: depesza dotycząca zmiany nazwy obozu w Auschwitz http://wikileaks.org/cable/2006/06/06PARIS4363.html

  OdpowiedzUsuń
 11. A właściwie z jakiego powodu autor uważa , że należało wystąpić przeciwko Kaffiemu i wspierać rebeliantów, u których pierwszą instytucją powstałą na ziemiach przez nich opanowanych , było przedstawicielstwo Banku Światowego. Jak wszem wiadomo , te instytucje juz się szykują do akcji kredytowej w celu odbudowy tego co NATO zniszczyło. Oczywiście odbudowywały będą korporacje zachodnie , a Libijczycy nie wypłacą się z kredytów im udzielonych do końca swych dni. Więc jaki sens było wszystko niszczyć?

  OdpowiedzUsuń
 12. W ruinach kryjówki Kaddafiego odnaleziono album ze zdjęciami Condoleezzy Rice...

  http://photoblog.msnbc.msn.com/_news/2011/08/25/7470058-in-the-ruins-of-gadhafis-lair-rebels-find-album-filled-with-photos-of-his-darling-condoleezza-rice

  OdpowiedzUsuń