piątek, 6 września 2013

Gwaranci naszego ustroju walczą ze sobą w SyriiTa wiadomość nie jest nowa, ale nie została wystarczająco nagłośniona, więc warto ją przypomnieć: niemieckie tajne służby podsłuchały rozmowę jednego z terrorystów z Hezbollahu (jak trafnie napisał Ezechiel NachonNazwiska gościa nie pomnę, nie zapamiętuje ich zwyczajnie,bo tak szybko odchodzą:) z jednym z dyplomatów z ambasady irańskiej w Damaszku. Terrorysta przyznaje w niej, że atak gazowy pod Ghouta, to sprawka Assada, któremu puściły nerwy. Mniejsza o to na ile jest to wrzutka a na ile autentyczny dowód (jedno nie wyklucza wszak drugiego). Najważniejsze w tej historii jest to, że niemieckie tajne służby postanowiły podżyrować brytyjsko-amerykańską narrację dotyczącą Syrii. Angela Dorothea Stasi-a Merkel, podobnie jak je kontrkandydat i zarazem kumpel z resortu Peer Steinbrueck mogą sobie deklarować w sprawie Syrii, co chcą - faktem jest, że BND wyraźnie działa wbrew ich deklaracjom. Postnaziści z tej służby robili to już w czasie wojny w Iraku - gdzie ich agenci, pozujący na prosaddamowych lewaków naprowadzali w Bagdadzie amerykańskie pociski na cele.  Tak jak w przypadku kryzysu na Cyprze, "tajny puls Niemiec" stoi po przeciwnej stronie niż Rosja. Jak wiemy Rosja jest GŁÓWNYM gwarantem mafijno-neokolonialnego status quo w Polsce, ale nie jedynym gwarantem. Swoje wpływy zachowują tu też nasz zachodni sąsiad i USA. Wojna w Syrii jest więcej starciem pomiędzy naszymi gwarantami. Może więc ona okazać się impulsem do poważnych zmian politycznych w Polsce. Wszak wojna między "gwarantami" przyniosła nam kiedyś niepodległość. (Przypatrzcie się dziwnemu zachowaniu Radka Sikorskiego - przyjął stanowisko antyrosyjskie, a probrytyjskie. I nagle robią mu w resorcie kontrolę CBA). Jak słusznie zauważa Jan Maria  "Pasażer 57" Rokita:

"Co najmniej od 1980 r. Syria jest rosyjskim lotniskowcem na Bliskim Wschodzie, z krótkim tylko momentem chwiejności po rozpadzie ZSRR. Teraz 80 proc. syryjskich dostaw broni pochodzi z Rosji, a Tartus jest jedynym na świecie przyczółkiem rosyjskiej floty wojskowej poza obszarem dawnego ZSRR. W Moskwie zapanowała więc histeria, kiedy Obama ogłosił zamiar bombardowania Syrii. Kremlowski ekspert postuluje odwetowe zajęcie Litwy, Łotwy i Estonii, w Dumie żądają odebrania Obamie Nobla, a sam Putin ogłasza wielką amerykańską prowokację (...) Na pierwszy rzut oka widać, że od czasu bombardowań Belgradu w 1999 r. nie było planu zachodniej interwencji o tak istotnych, długofalowych konsekwencjach dla Europy Środkowo-Wschodniej. Doskonale rozumieją to prezydenci Litwy, Łotwy i Estonii, którzy właśnie na gwałt zbiorowo udali się do Waszyngtonu, aby tam wysłuchać uroczystego odnowienia przez Obamę gwarancji bezpieczeństwa ich krajów"

Przypominam też o pewnych faktach: 

- destabilizacja Syrii była planowana przez USA już w 2001 r. Antyassadowskich aktywistów zaczęto szkolić i finansować jeszcze za czasów Busha. Na Obamę można się jedynie oburzać za to, że wprowadza te plany nieumiejętnie w życie. 

- powodem destabilizacji Syrii jest jej prowadzona przez blisko 40 lat polityka destabilizująca Bliski Wschód, zagrażająca amerykańskim sojusznikom (Izrael, Turcja, Jordania, Arabia Saudyjska) i często niosąca śmierć Amerykanom (atak na koszary marines w Bejrucie, William Buckley, PanAm 103, ppłk Higgins, wsparcie dla al-Kaidy w Iraku) polityka. Assad obecnie lamentuje, że walczy przeciwko al-Kaidzie. Jeszcze kilka lat temu twierdził jednak, że al-Kaida to "wymysł syjonistów" i nie istnieje. Przypominam jeden ze swoich tekstów:"" 29 lipca 2003 roku gen. Richard Myers stwierdził, że większość obcych bojowników przedostaje się do Iraku poprzez granicę z Syrią. Co najmniej 80 ze złapanych terrorystów spędziło jakiś czas w obozach szkoleniowych w Syrii. Podczas spotkania pomiędzy generał Ricardo Sanchezem a dowódcą syryjskiej gwardii narodowej generałem Maherem Asadem na posterunku graniczny Al-Kaim, Sanchez przedstawił swojemu rozmówcy syryjskie paszporty znalezione przy zabitych i aresztowanych bojownikach. Ponadto powiedział, że wielu z nich się przyznało do odbycia szkolenia w obozach prowadzonych przez służby specjalne tego kraju.

21 sierpnia 2003 roku izraelski ambasador przy ONZ ogłosił, że ciężarówka użyta przez Zarqawiego do wysadzenia placówki ONZ w Bagdadzie pochodziła z Syrii. We wrześniu Paul Bremer podał dane, z których wynika, że na 248 złapanych obcych bojowników 123 było Syryjczykami. Ponadto większość z nich dostała się do Iraku przez Syrię. Jeden z nich zeznał, że dostał od instruktorów z Damaszku karabin maszynowy, granatnik i 10 granatów.

Włoska służba wywiadowcza DIGOS zdołała skutecznie zinfiltrować jedną z komórek organizacji Ansar al-Islam – dosyć blisko powiązanej z Zarqawim i stanowiącej jednej z głównych kanałów przerzutowych terrorystów i pieniędzy do Iraku. Zdołano nagrać rozmowę telefoniczną jednego z przywódców grupy, w której chwali się on swoimi kontaktami z syryjskim ministrem obrony gen. Mustafą Tlassem. Nazwał on syryjski rząd „prawdziwymi bohaterami” i opowiedział jak władze w Damaszku skontaktowały go z przedstawicielami Hamasu i Islamskiego Jihadu.

(...)

rząd syryjski miał również bardzo dużo do ukrycia przed Amerykanami. Jak ujawniło jordańskie dochodzenie w sprawie zabójstwa dyplomaty USA Lawrence'a Foleya w Ammanie w 2002 roku, zbrodnia ta została dokonana przez grupę Abu Musaba al-Zarqawiego z syryjską pomocą. Zamach był koordynowany z Damaszku a syryjski wywiad dostarczył broni użytej do zabójstwa. Sędzia Baltazar Garzon, odpowiedzialny za rozbicie hiszpańskiej komórki Al-Qaedy w roku 2001 odkrył korespondencję szefa komórki z syryjskim wywiadem wojskowym. Niemieccy śledczy powiązali natomiast kontrolowaną przez syryjskie służby firmę Tradex z hamburską komórką Al-Qaedy. Tą samą z której wywodzili się sprawcy zamachów z 11 września...Mimo tego prezydent Bashar Asad w trakcie wywiadu z kuwejcką gazetą Al-Anba w 2003 roku stwierdził, że nie wierzy w istnienie Al-Qaedy. A minister Mustafa Tlass w październiku 2001 roku podczas spotkania z brytyjską delegacją powiedział, że zamachy z 11 września 2001 roku były efektem „żydowskiego spisku” i że Mosad ostrzegł tysiące Żydów, by nie przychodzili do pracy w WTC.."- Rosja, Iran, USA, Izrael, Turcja oraz mocarstwa zachodnie nie są jedynymi graczami w syryjskim konflikcie. We wschodniej części Morza Śródziemnego operują okręty Marynarki Wojennej Ludowowyzwoleńczej Armii Chin.  Nie spodziewam się jednak, by weszły do akcji po stronie syryjskiej, tak jak nie zrobiły tego w czasie wojny w Libii (która miała dla Chin dużo większe znaczenie gospodarcze niż Syria). Chiny mogą odegrać jednak rolę stabilizującą - wybuch III Wojny Światowej absolutnie nie jest teraz w ich interesie. Światowy konflikt zniszczyłby ich misterną, imperialną strategię ekonomicznego podboju. Będą więc dyscyplinowały swojego słabszego, rosyjskiego sojusznika. To Pekin może nakazać mu porzucić Syrię i doprowadzić przez to do tego, że USA wyjdą z konfliktu z twarzą.

22 komentarze:

 1. Co o tym sądzicie?
  Ma rację?
  http://biznes.pl/wiadomosci/kraj/,5575178,wideo-detal.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre. Kaczyński propaguje coś na kształt zdrowego egoizmu narodowego w sferze gospodarki. Trochę jakby Dmowskiego się naczytał ;) Jak na "piłsudczyka" to super moim zdaniem. (Nie podoba mi się tylko propozycja podatku 39% i opodatkowania transakcji giełdowych, o czym wspominam w innych wywiadach. Giełda to jedyna rzecz, jaka udała się nam w IIIRP-potentat w całej Europie środkowej).

   Ogólnie widać, że Kaczyński rozwija się. Nigdy w życiu nie spodziewałbym się takiego "wywodu" ze strony "rudego"-to nie ten poziom intelektualny.

   Majkel

   Usuń
 2. Obyś miał rację, faktycznie przewalająca się nad naszymi głowami [ ale na szczęście już nie na naszym terenie ] ustawka między buldogami może stanowić dla nas jakąś szansę, pytanie tylko czy jest tutaj ktoś kto potrafiłby wyzyskać taką okazję ? [ widzisz tu jakiś polityków na miarę Piłsudskiego czy Dmowskiego ? Wprawdzie okoliczności są mniej dramatyczne więc i poprzeczka odpowiednio niżej ustawiona, niemniej ] Na pewno kimś takim nie jest Radzio - on nie jest tu od tego by bronić naszych interesów [ podobnie jak Rostowski, premier, prezydent etc. ] tylko jakiś ''innych'', on akurat takich gdyż jest ''szwagrem''. To co piszesz o faktycznej roli Niemiec tłumaczyłoby niekonsekwencję Tuska - lizus zbyt dosłownie potraktował oficjalną ściemę jak komendę i pewnie dopiero jakiś zaufany kameraden wytłumaczył pętakowi żeby się nie wygłupiał. Co się zaś tyczy Syrii samej zaakceptowałbym rozpierduchę w zamian za amerykańskie gwarancje [ gwarancje powtarzam, nie piękne deklaracje ] dla chrześcijan by nie zostali wydani w łapska brodatych zboków, a nawet dla alawitów - jeśli prawdą jest niedawna dezercja generała, nie pierwsza zresztą w tym stylu, świadczyłoby to, że nie wszyscy stoją murem za Assadem więc może udałoby się ich przekupić czymś w zamian za porzucenie go oraz Rosji, dla samych Amerykanów byłoby to korzystne inaczej ryzykowaliby wieczną rozpierduchę jak z sunnitami w Iraku. Niestety obawiam się, że póki co tu chodzi raczej o to by gonić króliczka a nie go złapać i podkręcić jedynie na razie ten krwawy młyn tak jak pisałem w komentarzu pod poprzednim wpisem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odnośnie Rosji i USA. Szczyt G20. Co możemy wywnioskować na temat stosunków USA-Rosja z mowy ciała obu panów? :))

  http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/f6/2e/f62eb8a1b4ad19f2ac95dfa237ac88d9.jpg

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 4. Z "operacja syryjska" sa dwa problemy.Raz ze zupelnie niemoralnie i glupio Zachod znowu sprzymierza sie z lotrami wedle zasady "to kanalie ale nasza kanalie".Pomijajac juz aspekt etyczny(a w koncu to jakoby wartosci chrzecijanskie powinny sie liczyc)zasada ta jest zwyczajnie grozna i nieskuteczna.Grozna bo kanalie na ogol trzeba czyms oplacic(jak "oplacono" chocby Stalina polskimi ziemiami wschodnimi)a nieskuteczna poniewaz te lotry i tak na ogol urywaja sie z lancucha(Hitler,Stalin,Saudowie,bin Laden itp).Jak do tego dodamy fakt ze na ogol Zachod oplaca owe kanalie czyims kosztem(na przyklad naszym jak bylo ze Stalinem)to zwyczajnie jest to nie tylko dla samego Zachdou ale nawet chyba nawet bardziej dla nas grozne(znowu trzeba bedzie przyjmowac czeczenskich znaczy sie syryskich terrorystow znaczy sie uchodzcow w Polsce i wysylac kase na odbudowe Syrii oraz placic wiecej Ruskim za rope i gaz).I za co?(tzn.jakie sie KUR.A korzysci dla Polski z tej calej awantury?Bo ja tylko koszty widze).
  Drugi problme to wspomniana prze Ciebie ZENUJACA nieudolnosc Zachodu w prowadzeniu "operacji syryjskiej"."Bawia" sie prawie trzy lata z jakims loklanym dyktatorem i niczego nie osiagneli oprocz zaantagonizowania nawet juz wlasnych spoleczenstw.Do cholery oni nawet wlasnych parlamentow nie potrafia przekonac co do slusznosci(a raczej oplacalnosci)interwencji.
  Reasumujac operacja syryjska jest prowadzona glupio i nieskutecznie(pewnie jakis nowy "bin Laden" zaraz tam sie wykreuje)a do tego pojawia sie niebezpieczenstwo ze znowu to my bedziemy ponosic koszty.Inaczej by bylo gdyby operacj byla szybka i sprawna a Zachod dal REALNE gwarancje alwitom i chrzesciajanom(jak slusznie zauwazyl Chehelmut)oraz NAM.Tak to nie ma co tej durnej awantury popierac.

  Ton wypowiedzi Tuska(i Komorowskiego)w danym dniu zalezy od tego kto ostatnio mocniej "pociagnal za sznurek".Jak Berlin to sa za interwencja a jak Kreml to sa przeciw.To panstwo juz nie jest suwerenne.A Niemcy grajac na dwa fronty wcale nie graja tak sprytniejak im sie wydaje-powoli staja sie juz niewiarygodni i niewygodni dla wszystkich pozostalych graczy-predzej czy pozniej ktos ich OSTRO zdyscyplinuje.Ale to akurat oczywiste-Niemcy nie sa zbyt dobrzy w te gierki nawet jesli im samym wydaje sie inaczej.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nalezy to podkreslic-w tym wypadku Zachod "sprzymierza sie" z NAPRAWDE groznymi KANALIAMI.Gdyby to faktycznie byli bojownicy o wolnosc i demokracje to nalezaloby ch poprzec z calych sil ale to to tylko banda islamskich fanatykow ktora jak(jesli)obali Assada to zaraz dobierze sie do lokalnych chrzescijan i turystow a potem sprobuje skoczyc do gardla swoim zachodnim protektorom.Zaraz bedziemy mieli kolejna glupia i kosztowna wojne z terrorem-ale moze wladzom o to chodzi-dobry pretekst do przykrecania sruby obywatelom UE czy USA.To nie zaden sojusz tylko jedni probuja drugich ograc czego koszty poniosa narazone na zamachy i coraz bardziej inwigilowane masy obywateli panstw zachodnich(i znowu oczywiscie my takze choc korzysci z tego nie bedzie dla nas zadnych).


   Piotr34

   Usuń
  2. Dla nas(a chyba i dla samego Zachodu)lepiej by bylo zeby Zachod zaangazowal sie u nas-po cos ten gaz lupkowy(a wyglada ze i rope)mamy.Zachodnim gospodarkom ktore potrzebuja taniego paliwa dla reindustralizacji swoich gospodarek przyda sie jak znalazl(same zasoby brytyjskie im nie wystarcza)-trzeba tylko wejsc z nimi w DOBRY biznes(a NIE ZNOWU sprzedac za grosze)i wciagnac ich na nasz teren tak gleboko jak sie da.Jak ich najwieksze korporacje zainwestuja z 300 mld USD w wydobycie w Polsce(i pare kolejnych stowek w inne projekty przy okazji) to beda na nas chuchac i dmuchac a Ruskim nawet podskoczyc nie dadza.Zreszta taki zdaje sie byl plan Kaczynskiego zanim go sprzatneli(choc moim zdaniem za tanio te koncesje na wydobycie sprzedawal i nie przypilnowal aby Gazprom ich nie przejal).Trzeba Zachod tak gleboko "wciagnac" na nasz teren zeby nie mogli nas sprzedac chocby chcieli(czyz NIECO podobnej sztuczki w stosunku do UE nie uzywa Grecja?).Oczywscie wiadomo ze te zachodnie korpo beda nas probowaly oszukac ale tu jest pole do popisu dla naszych wladz i sluzb a nie tylko do okazja do nieustannego brania lapowek-tu juz pilka jest po naszej stronie boiska-albo Polska bedzie sie wielka(bedzie sie rzadzic dobrze)albo W KONCU nie bedzie jej wcale(do czego to wlasnie obecnie zmierza).Syria odciaga zasoby Zachodu od "gry geopolitycznej" w naszym regionie co jest dla nas szkodliwe-jakby dobrze rozegrac temat lupkow to mogloby sie okazac ze Zachod woli zaangazowac sie u nas zamiast walczyc o syryjskie tereny tranzytowe.


   Piotr34

   Usuń
  3. Zreszta Zachod to MYLACE pojecie(sa tam rozne "frakcje")i oczywscie nalezaloby sie dobrze zastanowic Z KIM wlasciwie sie sprzymierzyc.Czy Anglosasami ktorzy maja wlasne zasoby ale za to sa antyrosyjscy czy z Niemcami ktorzy wlasnych zasobow nie maja ale bywaja prorosyjscy czy tez lawirowac?W kazdym razie dawaloby to nam jakies mozliwosci.

   Piotr34

   Usuń
 5. "Jak wiemy Rosja jest GŁÓWNYM gwarantem mafijno-neokolonialnego status quo w Polsce" - FOX, brednie piszesz nie z tej ziemi... Oznaczałoby to, że to Rosja rozwaliła cały przemysł i produkcję w III RP? Oczywiście oni mają tutaj swoje interesy, ale wmawianie ludziom, że to wina Rosji jest zwyczajnym kłamstwem. To "kochany i przyjacielski" Zachód do spółki ze sprzedajnymi właścicielami III RP doprowadził do tego co jest. A wnioski są przerażające. Pod rządami pseudodemokratycznych polityków Polska została rozbrojona i całkowicie uzależniona od NATO. Jej gospodarka została rozmontowana, młodzież wyrzucona za chlebem za granicę – bo stopa bezrobocia cały czas oscyluje wokół 15%, a w kraju pozostały jedynie dzieci i starcy. Przyrost naturalny spada, emeryci dzięki wielokrotnie zreformowanej służbie zdrowia – szybko wymierają, Demografowie biją na alarm, a rządzący nie robią niczego, by poprawić istniejący, fatalny stan rzeczy. I oto chodzi. TO NIE ROSJA NAS KOLONIZUJE TYLKO KAPITAŁ NIEMIECKI, FRANCUSKI, BRYTYJSKI, AMERYKAŃSKI. Wystarczy choćby wziąć książkę "Patologia transformacji" prof. Kieżuna i wiele innych pozycji - udział Rosji w ekonomicznym neokolonizowaniu III RP ma się nijak do tego co zrobił z Polakami tak miłowany Zachód.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra dobra, towarzysze postradzieccy też mają udział w tym bajzlu przede wszystkim przez swoją rozbudowaną agenturę - te blisko 40 lat intensywnej ''pracy u podstaw'' nie mogło pójść na marne - kontrolującą wojsko, bezpiekę i najważniejsze sektory gospodarki [ sprawdź sobie skąd wyrastają nogi tym wszystkim Kulczykom i Krauzem i gdzie tkwią korzenie ich fortun ] oraz trzymając łapę na kluczowych dla niej dostawach ropy i gazu jak słusznie zauważył Majkel. Tragicznym błędem USA było przyzwolenie dla Rosji na rolę cerbera w tym rejonie świata a może nawet została ona wyznaczona do tego celu przez Amerykanów, którzy nie mieli głowy najwidoczniej do naszej części Europy, rozumiem że trzeba było się dogadywać z czerwonymi by oddali władzę, która i tak wymykała im się z rąk ale można było przecież wykorzystać przesilenie pocz. lat 90-ych jeśli nie do całkowitej ich eliminacji to przynajmniej zepchnięcia w kąt, marginalizacji i mocnego ograniczenia rozmiarów postsowieckiej agentury tutaj - nic takiego nie uczyniono zaspokajając się hołdem części komuchów więc nie powinni mieć teraz pretensji, że np. do Iraku przysyłają im stąd samych uboli.

   Usuń
 6. Anonimowy - wybacz ale głupoty to piszesz ty! Jak można pisać, że Polska została uzależniona od NATO, skoro my jesteśmy w NATO! Mamy być w NATO i być niezależni od NATO? Jeśli piszesz o zachodnim kapitale, to w odniesieniu do Francji i Niemiec masz rację. Ale kapitał Amerykański? Wymień proszę firmy/sieci handlowe/banki amerykańskie w Polsce? Niestety ale twój antyamerykanizm i pobłażanie dla Rosji idą w parze i wcale bym się nie zdziwił, jeśli okazałoby się że otarłeś się w swoim życiu o Wielomskiego, Mikkego czy innych NDokomunistów.

  Udział Rosji w polskiej gospodarce jest mały, ale to tylko dlatego że Rosja NIE MA żadnych firm, które mogłyby tu wchodzić! Rosja w ogóle nie ma nic i nigdy nic nie zaoferowała światu, gdyż jest to cywilizacja azjatycka, opierająca się na PODBOJU i EKSPLOATACJI(przejadają swoje złoża...oprócz GazPromu nic nie mają). Sprzedają nam jednak ropę i gaz - najdrożej w całej Europie! Jeśli zakręcą gaz - mają kraj w ręku. To dużo większe zagrożenie, niż zamknięcie brytyjskiego TESCO czy francuskiego LEROYMerlin. A przypomnę, że koszty transportu do Polski są niższe niż transportu na zachód. Dlaczego więc Rosja bierze od nas więcej pieniędzy? Gdyż chce mieć swoją kolonię i konia trojańskiego w Unii w garści. Poza tym jak zawsze - EKSPLOATACJA i PODBÓJ. Cała Rosja...Żaden kraj nie wymordował tylu Słowian co Rosja.

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ''cywilizacja azjatycka opiera się na PODBOJU i EKSPLOATACJI'' to jak na tym tle prezentuje się np. Anglia ? Już widzę tych miłujących pokój Brytoli chcących tylko spokojnie handlować i niosących cywilizację takim Hindusom czy Chińczykom [ w sposób przetestowany wcześniej na białych murzynach we Francji czy Irlandii ]. No i skoro ''cywilizacja azjatycka'' opiera się jedynie na pasożytniczej eksploatacji to do jakiej w takim razie przynależy Japonia, Korea Płd, Tajwan czy Chiny, które właśnie też zdążają w ich stronę ? Poza tym pełna zgoda.

   Usuń
  2. Chehelmut - nie zrozumiałeś. Ty mówisz o polityce - każde mocarstwo realizuje swoje cele i walczy o swoje wpływy - poza tym ja nie jestem miłośnikiem Anglii ;) Ja mówię o aspekcie cywilizacyjnym. Co Rosja dała światu? Filozofię? Naukę? Technologię? Co dzisiejsza Rosja ma do zaoferowania światu? :) NIC. To nie jest cywilizacja która tworzy. Ona eksploatuje niczym szarańcza. Dzięki Bogu mają dużo surowców u siebie! Rozumiem krytykę USA - to lider, dominator, policjant. Ale pochwał dla Rosji i wybielania ich nie zrozumiem nigdy. USA, Anglia - żydzi...co by o nich złego nie mówić, to jednak pochodzi od nich wiele. Zgoda - również złego(vide demoliberalizm czy polityczna poprawność). Rosja to natomiast barbarzyńska, ułomna cywilizacja siły i podboju. Jak dawna Mongolia. Nie można godzić się na to, aby cywilizacja niższa wypierała wyższą siłą.

   Majkel

   Usuń
  3. Majkel, ale ty jesteś człowiek ograniczony umysłowo - jak ktoś ci napisał, że Rosja nie ma takiej siły ekonomicznej by nas podbijać gospodarczo jak Zachód, to już jak pies pawłowa skamlesz ze ktoś ma poglądy pro-rosyjskie, dyskusja z ludźmi twego kroju jest w tym momencie zbędna i nie warto jej kontynuować. Poczytaj lepiej droga agenturo amerykanska co to jest konsensus waszyngtonski i to jak Goldmann Sachs utajnił częśc rozmów z twoimi kochanymi pro-amerykanami z PZPR i solidarnosci odnosnie tranformacji w Polsce, a raczej jej formy (została przyjeta najbardziej radykalna wersja, efekty widać)Jest film w necie jak Andrzej Gwiazda opowiada o swojej wizycie w USA w 1981 roku (jeszcze przed stanem wojennym) i tym jak rozmawiał z tamtejszym senatorem o wsparciu w Polsce demokratycznych przemian. Senator powiedział – bardzo chętnie wesprzemy… ale co zrobić z waszym przemysłem? On nie może z nami konkurować… Ale takim matołom jak ty tego nie wytłumaczysz, że można być anty-amerykanski i nie podniecac sie ruskimi.

   Usuń
 7. Anonimowy - brak argumentów i stek epitetów, łącznie z oskarżaniem o agenturalność amerykańską nie pozostawia mi złudzeń co do tego, z kim rozmawiam. Nie napisałeś które amerykańskie firmy są obecne w Polsce, które rosyjskie są światowymi potentatami(oprócz wydobywczych, jak GazProm). Jak z tobą dyskutować? Wracaj chłopaku do swoich, do sekty panslawistycznej - tam sobie porozmawiasz z sympatykami Moczara, Gomułki itd.

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 8. Ty wracaj do swego matecznika Nowego Syjonu :)Jesteś załosny sam pierwszy oskarżyłeś o prorosyjską agenturalność, a jak ktoś wytyka ci głupie zapatrzenie w USA to aż się wijesz na ogniu, jakie firmy amerykanskie to sobie zobacz ile firm amerykanskich dostało koncesje na gaz z łupków w Polsce (jest na internecie, jak jestes bystry znajdziesz), masz poczytaj amerykanski syjonisto :) Chocby ExxonMobil

  "koncesje stają się dobrym towarem handlowym oraz doskonałym instrumentem do wyprowadzania „kasy” z Polski za granice. Orlen, spółka skarbu państwa, odkupiła koncesje od ExxonMobil za ok. 2,5 mld zł, który nabył koncesje od tego samego skarbu państwa za ok. 1 mln zł i wykonał dwa odwierty rozpoznawcze za max. 200 mln zł. Lotos odkupił koncesje w cenie 65 tys. USD/km2, za którą poprzedni amerykański koncesjonariusz płacił ok. 200 zł/km2. Z punktu widzenia interesu publicznego, trudno logicznie uzasadnić takie transakcje, które jednocześnie wyjaśniają, dlaczego paliwo u nas jest drogie, choć ropa na świecie tanieje."

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/05/14/rozbior-polski-prawda-o-gazie-lupkowym/

  A z tym Moczarem i Gomułką to już w ogóle kosmos i aż smiechłem hardo :) Widać twoj umysł jest tak mało pojemny, że jak ktoś jest od razu Anty-amerykanski to pewnie jest pro-rosyjski, ale w twoim móżdżku nie miesci sie ze ktoś uważac moze i Rosję i USA za wroga Polski, podobnie UE. Zyj dalej w świecie swoich mokrych syjonistycznych snów :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze jedno: I wątpie byś się odniósł "Majkelu", bo ty swoimi ograniczonymi oczkami widzisz tylko Gazprom, to bądź łaskaw, zobaczyc jak lokaje III RP dymają Polskę i Polaków do spólki z amerykańcami, a ExxonMobil i inne korporacje to takie same przedłuzenie instrumentarium polityki zagranicznej jak rosyjski Gazprom(czyli działanosc obu panstw jest dla nas szkodliwa) - dla twojej mózgownicy pojecie tego to jak wejście na Mont Everest, ale moze kiedys dasz rade :) I co takiego dała USA cywilizacyjnie i kulturowo? Tez jestem ciekaw bo amerykanizacja kultury to zwyczajowe zidiocenie, widać po twoich wypowiedziach zreszta...

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy - dobrze że się nie podpisujesz...mi też byłoby wstyd :) Najpierw mówisz o dojeniu Polski przez Amerykanów od dawna, a jak proszę o dowody na istnienie amerykańskiego kapitału w Polsce, to podajesz...koncesje na łupki :) Czyli dla uzasadnienia tezy rozciągającej się na ponad 20 lat podajesz ostatnie 2 lata. Super. Nawet gdyby przyjąć tak ograniczoną optykę, to z łupków amerykanie nic nie dostali od Polski gdyż ich nie wydobywają! Natomiast za rosyjski Gaz płacimy NAJWIĘCEJ. Tyle jeśli chodzi o rzeczową dyskusję z tobą na poziomie argumentów :)

  Zanim zapytasz o dorobek cywilizacyjny USA zastanów się dwa razy. Choćby internet którego używasz do pisania swoich głupot, czy prawdopodobnie technologia w twoim komputerze/systemie operacyjnym nie pochodzą ani od Wani ani Stiepy, tylko od jakiegoś amerykanina, któremu twoi bracia ideowi wysyłali śpiwory w PRL :) Popatrz na listę noblistów - zobacz ilu jest z Rosji, a ilu jest amerykańców czy żydów. FAKTY i liczby kontra twoje iluzje kolego w krótkich spodenkach :) Rosja jako cywilizacja azjatycka potrafi jedynie kopiować - podobnie jak Chiny. Tyle że Chiny mniej rozpite i zdegenerowane, więc jakoś to kopiowanie im wychodzi...bo u ruskich to bida z nędzą :)

  USA i Izrael mam w nosie jakbyś się pytał - po prostu lubię prostować takich moczarowców jak ty, upośledzonych panslawizmem :)

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 11. Hahah, Majkel widzę zawęził co typowe dla zachłyśniętych Ameryką pseudo-prawicowców pojęcie cywilizacyjne do technologii, zupełnie pomijając kwestie filozofii rosyjskiej, która jest przebogata (np kosmizm Ciołkowskiego), kultury i literatury rosyjskiej, której Amerykanie nigdy nie podskoczą, rozumiem, że Dostojewski kopiował amerykanów :) LOL, jak tak bardzo miauczysz o tej technologii to sobie przypomnij, że naukowcy amerykanscy i rosyjscy kopiowali rozwiązania III Rzeszy, amerykance w ramach operacji "paperclip" przejeli więcej kadry naukowej niemiec niż ZSRR, i masz odpowiedz, ale ty jestes zbyt zapatrzony w wuja sama by pojąć to :) Poza tym jesteś zwykłym manipulantem - ja nie wyraziłem tego w konkretnej przestrzeni czasowej, chodziło raczej o to, co miało i ma miejsce na przestrzeni lat po 89, bez wzgledu na to, czy jest to sprzedana przez Lewandowskiego amerykancom drukarnia w Kwidzynie za darmo niemal, czy gaz z łupków i koncesje na niego na przestrzeni ostatnich 3-4 lat. Chodzi o sam FAKT, a nie periodyzację dziejów - ty jesteś zwykłym manipulantem, i twoje stwierdzenie: "tyle jeśli chodzi o rzeczową dyskusję z tobą na poziomie argumentów" - mając na uwadze, że nie skomentowałes tego że firmy USA będace przedłuzeniem jego macek jak ruski gazprom już w tej chwili wyrządziły szkody dla Polski o czym było w cytacie wyżej dobitnie świadczy kto się tutaj ośmiesza i nie ma argumentów, a anonimowy to jestes i ty, więc kolejny pseudo-argumencik rodem od panów z mycką. Nie warto dyskutować z kimś kto ja mantrę powtarza jakieś pierdoły o cywilizacji azjatyckiej,zapewne Japnia i Korea Południowa też tylko kopiują, choć mam wraqżenie że dyrdymały które piszą takie safanduły jak ty używają nierzadko sprzetu tworzonego w tych krajach od podstaw. Ale tłumacz USrańcowi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dostojewski..ok. A reszta? :) Mam Ci przedstawić listę noblistów? A może nie...bo i tak powiesz, że układali ją żydzi :) Ta wąska grupa Rosjan do której należał Dostojewski to ci, którzy zapatrzeni byli w zachód. Jak jeden z drugim jechali koleją do Paryża przez Warszawę i zobaczyli kawałek cywilizowanego świata, to potem próbowali zaszczepić u siebie. Ale że stanowią mniejszość wśród tych dzikusów stepowych to jest jak jest.

  Jeśli technologia nie pasuje Ci jako miernik postępu cywilizacyjnego, to świadczy to tylko o tobie :) Zawsze możesz się wyprzeć technologii i ją odrzucić - jedź na Syberię i pij wódkę ze szklanek musztardówek jak twoich idole azjatyccy. Nadal nie podajesz ARGUMENTÓW, ani liczb. Ja ci mogę podać trochę liczb i faktów - Rosja to najwyższy współczynnik aborcji w regionie, łapówkarstwa, alkoholizmu. Ale widzę, że NDokomunistyczny beton już zastygł między lewym a prawym uchem i nawet argumenty i liczby nic nie pomogą :) Dobrze, że zawsze stanowiliście margines i nigdy poza swoją kanapę nie wyjdziecie :) Tyle twojego, co sobie w internecie imperialistycznym popiszecie w kółko wzajemnej adoracji ;)

  Majkel

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 13. Nadal się nie odniosłeś do:

  1. Analogicznej działalności ExxonMobil i np Monsanto, oraz innych korporacji które stanowią przedłużenie polityki zagranicznej USA, podobnie jak Gazprom w przypadku Rosji, i które to tak samo jak Gazprom wyrządzają szkodę Polsce

  2. Konsensusu waszyngtonskiego i tego o czym mówił Andrzej Gwiazda jak rozumiem "panslawista, moczarowiec i agent Putina"

  3. wasalizacji III RP wzgledem USA i NATO przez co należy rozumieć zrobienie z regularnej armii polskiej grupę najemników do misji ekspedycyjnych dla wojenek USA i NATO, nie zdolnej do samodzielnej obrony kraju dłużej niż kilkagodzin (zachód i tak nie będzie bronił polskiej ziemi)

  4. gangsterki amerykanskich banków względem III RP/ narzuceniu fatalnych reform, które doprowadziły do degradacji gospodarkę III RP i wyprzedaży majątku obcemu kapitałowi

  5. Piszesz o argumentach, a nie podajesz sam żadnych - niniejszym kończę dyskusję bo moje prośby o odpowiedzi na powyższe pytania są zbywane jakimś onanizmem o endo-komunie, do której twoja bujna fantazja przypisuje jak widać każdego kto ma odmienne zdanie o USA na podobnej zasadzie dla której korwinisci wszedzie widza socjalistów

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie, to TY nie odniosłeś się - nawet do własnych wątków! :) Rzucasz "hasłami-zaklęciami"..podaj liczby....do swoich własnych wątpliwości! :)

  1. Mosanto, Exxon. Jeśli podajesz link do artykułu o łupkach, to czemu nie cytujesz tych części które biją w Rosję, tylko w USA?

  "Należy z całą mocą stwierdzić, że gaz od Gazpromu, tak jak gaz z łupków, należących obecnie w ponad 90% (w wyniku rozdawnictwa i swobodnej odsprzedaży koncesji) do firm amerykańskich, rosyjskich, chińskich – nie był i nie jest w Polsce potrzebny."

  Ja też uważam, że koncesje nie powinny być rozdawane i wykorzystywane do handlu i transferu kasy. Uważam również, że łupki są w Polsce konieczne. Przejmowanie licencji przez ruskich to próba zablokowania tego procesu. Nie jest przypadkiem że i Rosja i Unia(Berlin, Paryż) są przeciwne łupkom....zapewne robią to z troski o polskie środowisko naturalne! :) Oni zawsze dbali o nas...

  2. Waszyngton. WYMIEŃ firmy polskie, które konkurują z Amerykańskimi. Dlaczego nie ciągle nie podajesz DANYCH o ilości kapitału amerykańskiego w Polsce, jego koncentracji, o pozycji na polskim rynku amerykańskich firm. Podaj DANE! :) W Polsce uprzywilejowaną pozycję ma kapitału niemiecki(banki, sieci handlowe), francuski(sieci handlowe, banki, telekomunikacja) ale USA? Dopóki nie podasz danych(bilans handlowy Polski nie jest tajemnicą, znajdziesz jak będziesz chciał) to uznaje twoje gadanie za zwykłe moczarowskie psioczenie na USA, gdyż historycznie jest to największy wróg waszej ukochanej Rosji.

  3. Ale przecież my jesteśmy CZŁONKAMI NATO! :) Można dyskutować o korzyściach. Ale nie można mówić o WASALIZACJI, skoro oficjalnie jesteśmy członkiem NATO! :) Dlaczego nie piszesz o misjach jakie wykonują holendrzy , niemcy(wciąż!), brytyjczycy? Będąc w NATO działamy w misjach NATO, a NATO powinno działać u nas. Korzyść obopólna - gdyby nie fakt, że cymbały ruskie nie chciały w swej przygranicznej kolonii polskiej bazy rakietowej USA. To właśnie spór o wyrzutnie rakiet w Polsce DOBITNIE POKAZUJE, kto jakie ma wpływy w Polsce - USA czy Rosja. Putin zabronił stawianie rakiet w "jego" kolonii i USA nie postawiły. Kropka.

  4. Podaj nazwy tych banków! Które z polskich banków należą do USA? :)

  5. Proszę bardzo - pytaj mnie o liczby a ja Ci podam. Faktycznie zarzucam brak argumentów tobie, ale to tylko dlatego, że wytoczyłeś poważne oskarżenia bez potwierdzenia(może z wyjątkiem koncesji na łupki) ...Tak jak podejrzewałem twoje oskarżenia nie wynikają z analizy faktów i liczb ale są pochodnymi postawy ideologicznej i preferencji politycznych jakie posiadasz. Jak jesteś przeświadczony o tym, że USA zrzuca stonkę, wszystko wykupili amerykanie itd to żadne argumenty nie pomogą. Klapki na oczy i heja do przodu!

  Majkel

  OdpowiedzUsuń