środa, 11 września 2013

Syria: Nine Eleven ObamyNine Eleven. Dyplomatyczny...

Zamiast konfliktu mocarstw mamy iście monachijski deal zawarty za kulisami G20. Rosja zmusiła Assada do rozsądku nakazując mu oddać broń chemiczną i grożąc odcięciem dostaw  uzbrojenia. Assad już panikował grożąc ślepym odwetem przeciwko niedoszłym, ale został uratowany. Rosja wyszła na zbawcę świata, Obama na nowego Cartera. Dał nieoficjalną zgodę na to, by Rosja dozbroiła Assada bronią konwencjonalną (co pozwoli stłumić rebelię). Jednocześnie zaczął po cichu luzować sankcje Iranowi,. Izrael i Saudowie łączą się we wk...wieniu. Radek Sikorski przypisuje sobie odpowiedzialność za "sukces" amerykańskiego (p)rezydenta.

Dr. Targalski (o dziwo sprzeciwiał się interwencji w Syrii, uznając że stałaby się ona po obaleniu Assada bastionem terrorystów. Ja natomiast uznałem, że korzyści z wyrugowania wpływów Rosji oraz Iranu z zachodniej części Bliskiego Wschodu oraz eksterminacji Hezbollahu przeważają nad problemami związanymi z powstaniem takiego bastionu - z którym mógłby sobie w razie czego samodzielnie poradzić Izrael) w tekście "Kogo jeszcze zdradzi Obama?" słusznie zauważa:

"USA uwikłane czy nie w Syrii i tak nie będą gwarantem dla naszego bezpieczeństwa, dopóki rządzi Obama. Korzystna dla Polski będzie dopiero całkowita katastrofa jego polityki. Strategia USA po Bushu polegała na wycofaniu się z Europy, gdzie interesów amerykańskich miały strzec Niemcy. Ci jednak nie widzą żadnego powodu, by podporządkowywać się interesom USA. Kontrolują Europę kontynentalną, ale dla własnych interesów i korzyści, czyli robią wszystko, by zamienić ją w strefę eksportu własnej produkcji przemysłowej i uzależnienia finansowego. Rosja, której Obama podarował nasz region, miała, zdaniem zaplecza prezydenta USA, rywalizować z Chinami w walce o Syberię i w ten sposób wspomóc Amerykanów w ich konflikcie z Chińską Republiką Ludową. Jak się jednak okazało, Putin wziął, co mu dawano, dziś żąda jeszcze więcej i w międzyczasie… porozumiał się z Chinami. Dlatego strategia geopolityczna Obamy okazała się błędna z punktu widzenia interesów USA. Dla nas jest jednak zabójcza, bowiem nie mamy alternatywy dla sojuszu z Amerykanami. Strategia Obamy zostanie odrzucona tylko wtedy, gdy doprowadzi do kompletnego blamażu największego mocarstwa. Wtedy pojawi się możliwość korzystnych dla nas zmian. Sami jednak musimy nie tylko tego chcieć, ale posiadać siłę, która sojusz z nami czyniłaby dla Ameryki korzystnym. Społeczeństwo, które nie potrafi żyć inaczej niż na kolanach takiej siły nigdy nie stworzy"

Jest jednak w tej historii trochę nadziei. Pozbycie się przez Assada broni chemicznej nie oznacza, że nie będzie można go zaatakować. Saddam i Kaddafi też przecież pozbyli się swoich arsenałów i to ich nie uratowało. Być może więc Assad wpadł w długoterminową pułapkę i po zmianie administracji w Waszyngtonie czeka go śmierć.  Taki scenariusz pasowałby np. senatorowi McCainowi. Szkoda, że gostek jest już za stary, by zostać prezydentem...

Ps. "Sekta syryjska" wielokrotnie tłumaczyła swoje poparcie dla Assada tym, że stoi po stronie miejscowych chrześcijan, których islamiści by wymordowali po dojściu do władzy w Syrii. Ten argument mnie nigdy nie przekonywał. Uważam po prostu, że nie powinniśmy kierować się sympatiami religijnymi w polityce zagranicznej (choć religia może zbliżać - na co dowodem jest sympatia katolickich Chorwatów do Polski). W czasach Wazów to nas przecież drogo kosztowało - poczytajcie Jasienicę. Z kolei w czasie I wojny światowej zarzynająca chrześcijańskich Ormian Turcja przyczyniła się do odzyskania przez nas niepodległości. Blokując cieśniny czarnomorskie zadusiła ekonomicznie carską Rosję (handel przez porty bałtyckie był blokowany przez Niemcy, pozostałe drogi handlowe były niewydolne, wywóz zboża padł, fabryki stanęły...) - próba odblokowania cieśnin, czyli bitwa pod Gallipolii, była drugim obok bitwy pod Gorlicami potężnym ciosem dla Imperium Rosyjskiego. Bez klęski Rosji odbudowa Polski była wówczas niemożliwa, a do klęski przyczynił się w dużym stopniu wrogi chrześcijańskim mniejszościom turecki reżim. Tak samo na przełomie XVIII i XIX w. bardzo nam pomógł pewien wadzący się z Kościołem korsykański generał. U jego boku Legiony uczestniczyły nawet w inwazji na Państwo Kościelne. Geopolityki nie należy mylić z pielgrzymką do Częstochowy. Świat nie składa się bowiem tylko z chrześcijan.

34 komentarze:

 1. Sorry Fox, ale McCain pieprzy jak potłuczony.
  Za jego radą USA siedziałoby by już w Libii mając kolejny problem i ogromne koszty. A tak minimalnym zaangażowaniem, cudzymi rękoma za pieniądze Kataru i Arabii Saudyjskiej pozbył się Kadaffiego. Minimalnym kosztem sprowadził Syrię do epoki kamienia łupanego i zamiótł w Jemenie brudy pod dywan - Niech się Saudowie martwią.
  Może Obama nie jest zbyt mądry, ale McCain to zwykły orangutan chcący każdego napierdalać bananem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Więc marzysz o rzezi chrześcijan? A wszystko dla chwały Izraela...

  OdpowiedzUsuń
 3. Obama to kretyn. To taki amerykański Tusk - rozłoży USA na łopatki. Powiedziałbym, że to ruski pionek, ale nawet nie! Za głupi jest. Putin wyrolował go jak gówniarza - i wtedy na początku przy resecie i teraz.

  Kto posadził Obamę na stanowisku prezydenta USA? Jakim siłom zależało, aby osłabić USA? Komisji trójstronna? Bilderbergi? Wszystko w celu upodobnienia USA do Europy i zrobienia zeń pacyfistycznego platfusa politpoprawnego?

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość amerykańskich prezydentów od czasów Wielkiego Kryzysu to "tępe wuje". Zaliczam do tej grupy: FDR, Trumana, Eisenhowera, JFK, LBJ, Forda, Cartera i obecnego rezydenta Białego Domu. Przy nich G. W. Bush, Clinton i Nixon wyglądają na wybitnych ludzi.

   Usuń
 4. Nie wiem co się tak rzucasz na tego Assada. Bo jego upadek osłabi rosyjskie wpływy w tamtym regionie? Jaka to dla Polski korzyść? Jeszcze się ruskie wkurzą i będą chcieli powetować sobie straty w innym miejscu. Jakiś tam Hezbollah? Niech sobie chłopaki działają, co nas to obchodzi, chyba jeszcze mniej niż chrześcijanie w Syrii. Niech się tamta ruchawka jak najszybciej kończy, bo ludzi żal.

  korfanciok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wyjaśniam:

   Jednym z powodów dla których Obama porzucił nasz region była nadzieja na to, że Putin pomoże mu rozwiązać jego problemy na Bliskim Wschodzie. Tak się nie stało. Brak porozumienia na Bliskim Wschodzie - konflikt między mocarstwami - daje nadzieję na powrót USA do naszego regionu.

   Syria jest dla Rosji głównym "pokrętłem" jeśli chodzi o dozowanie napięcia na BW. Kto kontroluje Syrię, ten wpływa na sytuację w Iraku, Libanie oraz na konflikt izraelsko-palestyński. Obalając Assada USA pozbawiłyby Rosję tego pokrętła. Jako następny odpadłby Hezbollah a Iran stałby się izolowanym państwem, pozbawionym sojuszników na BW, skonfliktowanym z krajami arabskimi. Rosja straciłaby zaś ważne narzędzie do wpływania na sytuację na świecie.

   Usuń
  2. "Jaka to dla Polski korzyść?" Bardzo prosta: Przed rozpoczęciem geopolitycznych dywagacji polecam kilka lektur obowiązkowych. Chociażby "Między Rosją, a Niemcami" Bocheńskiego. Ogólne tezy tej książki nie starzeją się. Być może łatwiej będzie wtedy zrozumieć banalną oczywistość, że w polskim interesie zawsze będzie, osłabianie, ograniczanie, kanalizowanie siły i potencjału naszych dwóch sąsiadów. Sabotowanie rosyjskiej polityki energetyczno-surowcowej, wojna propagandowa, czy polityka wymierzona przeciwko ich sojusznikom i grupom wpływu to narzędzia do osiągnięcia tego celu.
   Leśne Licho

   Usuń
 5. Mała dygresja:
  "W czasach Wazów to nas przecież drogo kosztowało - poczytajcie Jasienicę."

  1. Katolik katolikowi nierówny, a Wiedeń był, jakkolwiek by patrzeć, naszym wrogiem.
  2. Zygmunt był idiotą.
  3. Zygmunt był idiotą z gigantycznymi ambicjami.
  4. Turcja naszym przyjacielem jest (a jednak).

  Ad meritum: wciąż nie znam odpowiedzi na pytanie dlaczego Obama (skrót myślowy) tak zrobił. Współpraca chińsko-rosyjska nie była widoczna, nasilenie się tendencji izolacjonistycznych (to by mnie zdziwiło), wroga agentura, zwykły błąd w osądzeniu sytuacji?

  Kolejna dygresja - cytat z dra Targalskiego: "Społeczeństwo, które nie potrafi żyć inaczej niż na kolanach takiej siły nigdy nie stworzy" piękny, z ust Piłsudskiego paść by to zdanie mogło.

  Pzdrwm

  OdpowiedzUsuń
 6. @korfanciok
  "Niech się tamta ruchawka jak najszybciej kończy, bo ludzi żal."
  Kiedyś czytałem opowiadanie SF o planecie gdzie żyło mnóstwo organizmów które ze sobą walczyły. Jak zwyciężały to stawały się większe i zajmowały większą przestrzeń.
  Aż w pewnym momencie zostały tylko dwa. Instynkt wygrał.
  Jeden zaatakował drugie.
  Został zwycięzca JEDEN.
  Tylko on też musiał umrzeć bo potrzeba było przynajmniej dwa organizmy żeby mogły się rozmnażać=przeżyć.
  Z drugiej strony Wszechświat ma 16 000 000 000 lat.
  Cywilizacja ludzka niech będzie 100 000 lat.
  Ja wiem że dla Fox czy innych nie ma żadnego znaczenia czy rozpie@@$%$#lą paru mniej czy więcej dopóki ich skóry to nie dotyczy.
  Właściwie już mamy narzędzie żeby rozwiązać wszystkie nasze problemy > atom.
  Tylko 'ludzi szkoda'

  OdpowiedzUsuń
 7. @korfanciok

  "Bo jego upadek osłabi rosyjskie wpływy w tamtym regionie? Jaka to dla Polski korzyść? "

  Ty chyba żartujesz? :) Pozycja Polski jest odwrotnie proporcjonalna do pozycji Rosji! W żywotnym interesie Polski jest, było i będzie osłabianie Rosji. Przecieram oczy i nie wierzę, że możesz na prawdę tak myśleć ;)

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozycja Polski jest odwrotnie proporcjonalna do pozycji jakiegokolwiek kraju mogącego przyćmić jej wielkość!
   Osłabienie Rosji spowoduje dalszą marginalizacje Europy Wschodniej i Środkowo-Wschodniej w tym i... Polske(bo na ch*j komu Polska jak Rosji już nie będzie? "Polaczkom" ;)? to chyba nie wystarczy).

   Usuń
  2. @ Anonimowy12 września 2013 04:46
   ============================
   Parafrazując to na ch*j ci głowa skoro flaszka już pusta?
   A bardziej na wprost - to musisz być ciągle napierdalany aby czuć, że grasz w pierwszej lidze, dobrze kumam?

   Usuń
  3. "Osłabienie Rosji spowoduje dalszą marginalizacje Europy Wschodniej i Środkowo-Wschodniej "

   A co ma Rosja do Europy-Środkowo wschodniej? Rosja to AZJA! Jeden "petersburg" nie czyni z nich Europy. Popatrz na gębę Putina - czysty, skośnooki azjata! Marginalizacja to ma miejsce teraz - bo Rosja co chwila atakuje sąsiadów...albo Gruzję, albo straszy państwa bałtyckie albo wojny handlowe prowadzi z Ukrainą czy Polską. Bardzo płynnie piszesz po Polsku ale już przestań...określenie "Polaczkom" dyskwalifikuje Cie z jakiejkolwiek dalszej dyskusji...Wolę rozmawiać z Polakami.

   Majkel

   Usuń
 8. Dałeś mi Fox trochę do myślenia. Od jakiegoś czasu jednak skłaniam się ku Assadowi ze względu na to kim są tak naprawdę rebelianci i kogo mordują. Może jednak faktycznie podział w tym wypadku nie przebiega na linii muzułmanie - chrześcijanie. Politykę i wojnę się prowadzi na wielu frontach to, że w Europie tą wojnę trzeba będzie stoczyć to nie oznacza, że teraz ma zastosowanie w Syrii. Historia nie raz pokazała, że podchodzimy do tematu ideologicznie i emocjonalnie zamiast racjonalnie.

  Prawdą jest to, że Niemcy i Rosja zawsze będą naszymi konkurentami/wrogami pytanie czy jesteśmy w stanie walczyć z 2 na raz. Czy to nie jest jednak tak:
  - Niemcy - Polska vs Rosja
  - Rosja - Polska vs Niemcy
  - Niemcy - Rosja vs Polska

  Nie zdobędziemy już takiej przewagi jak w XVI wieku gdzie mogliśmy spokojnie napierniczać wszystkich do o koła. Swoją drogą ten czas został przez nas zmarnowany i nie osłabiliśmy swoich rywali do końca, co więcej nawet nie anihilowaliśmy Prus, które się odrodziły z małego państwa i dały nam popalić.

  W sumie to Wazowie nas rozmontowali, ale z drugiej strony sami ich sobie wybraliśmy zamiast takiego Zamoyskiego który był wybitny.

  W II RP daliśmy ciała strasznie a tamte elity przerastały intelektualnie obecne kilkukrotnie. Nie wróży to nam nic dobrego o błędy popełniamy cały czas podobne pytanie czy te same.

  Często masz zdanie bardzo negatywne o endecji, ale sanacja też nie błyszczała. I tu i tu były jednostki wybitne ale jakoś przebicia nie miały.

  Aaron Bunkerman

  OdpowiedzUsuń
 9. ''Geopolityki nie należy mylić z pielgrzymką do Częstochowy.''

  - dokładnie, tak samo jak z pielgrzymowaniem do grobu cadyka czy klękaniem przed każdą głupotą ''Nowego Syjonu''. Co do Wazów celna uwaga, faktycznie władza Osmanów, która dla chrześcijan na Bałkanach oznaczała koszmar dla nas była mimo tatarskich najazdów w sumie korzystna bo wbijała się klinem między Habsburgów a władztwo carów [ dlatego obie te siły prowokowały nas do wojny z Turcją i stały zapewne za kozackimi ruchawkami ] i nie jest przypadkiem, że gdy go zabrakło nastąpił upadek Rzeczpospolitej, zwłaszcza imperialne plany Władysława IV doprowadziły do katastrofy powstania Chmielnickiego ale dotyczy to w bodaj jeszcze większym stopniu Sobieskiego, przy czym rolę w ich działaniach nie odgrywały tylko motywy religijne, triumfator spod Wiednia chciał na ten przykład wykroić dla synalka udzielne księstwo na Wołoszczyźnie o ile dobrze pamiętam. Ciekawym jakby w tej sytuacji zachowali się Żydzi - już niejednokrotnie udowodnili, że potrafią być skrajnie pragmatyczni jeśli chodzi o ich mityczną solidarność : Tom Segev pisze, że członkowie najwyższych władz ruchu syjonistycznego w Palestynie już w '39 r. tuż po klęsce Polski otwarcie między sobą mówili o Zagładzie europejskich Żydów zdecydowaną większość z nich z góry spisując na straty, przytacza tajny memoriał jakiegoś wysoko postawionego działacza syjonistycznego gdzie tenże wprost pisze o koniecznej selekcji i ratowaniu jedynie zdrowych dzieci i młodzieży bo reszta z punktu widzenia potrzeb przyszłego Izraela do niczego się nie nadaje. Więc co, brać przykład ? Więcej na ten temat :

  http://www.jewish.org.pl/index.php/historia-mainmenu-66/4809-siodmy-milion.html

  Aż dziw, że nawet ''GW'' o tym wspomina :

  http://wyborcza.pl/1,75517,11962184,Jak_Zydzi_negocjowali_z_Hitlerem__RECENZJA_.html

  W nawiązaniu do poprzedniego wpisu twoja schadenfreude z powodu ''Holochergate'' jest nie na miejscu Fox skoro sam onegdaj padłeś ofiarą policyjnych kapusiów z ''Nigdy Więcej'' a doskonale powinieneś zdawać sobie sprawę, że to obosieczny miecz, może to przypadek ale jakoś tak się to dziwnie zbiegło z tym :

  http://wyborcza.pl/1,91446,14552334,Jesienia_ruszaja_szkolenia_dla_prokuratorow_od_spraw.html

  - mogłem robić sobie jaja z mokrych snów tow. Waltera o zwalczaniu brunatnej pleśni, ale w tym wypadku już przestaje mi być do śmiechu : nie mówię, że zaraz zaczną strzelać w potylicę, mogą jednak spierdolić komuś życie, nałożyć gigantyczną grzywnę czy areszt itd., sposobów nękania jest wiele a to kolejne narzędzie ku temu dla tych kanalii. Nie myśl Fox, że twoja proizraelskość cię przed tym uchroni, jak będą chcieli znajdą sposób by i tobie dobrać się do tyłka - czy to się podoba czy nie ''sekcie syryjskiej'' czy ''posmoleńskim bombiarzom'' jak ty czy takim jak ja wreszcie wszyscy jedziemy tu na tym samym wózku, więc jakaś minimalna, niechętna solidarność wobec bezpieczniackich donosicieli powinna nas obowiązywać, inaczej zeżrą nas bez popitki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Deklarować się jako "ortodoksyjny katolik" i otwarcie twierdzić, że syryjscy chrześcijanie (najstarsza ciągle istniejąca społeczność na świecie) gówno go obchodzą byle syjonistom było jak najlepiej to już chyba przypadek kliniczny.

  A co do "kremilinów" przez których niektórym nawet kury przestały jaj znosić, to ten reżim coraz bardziej przepoczwarza się w reżim prawicowo-konserwatywno-chrześcijański. Ograniczają u siebie aborcję, zwalczaja jako nieliczni na świecie homoseksualizom z całą jego otoczką, bronią świeckich rezimów i chrześcijan na BW gdy wasi mentorzy sponsorują islamską rewolucję na Bliskim Wschodzie oraz małżeństwa homoseksualne w Europie i świecie zachodonim. Już teraz tutejsi towarzysze neokoni musza się nieźle nagimnastykować,a zobaczymy co będzie za kilka lat :))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty tak na serio z tym ''przepoczwarzaniem się w reżim prawicowo-konserwatywno-chrześcijański'' ? W takim razie jesteś skrajnym głupcem [ nie napiszę idiotą czy debilem bo obrażałbym w ten sposób ludzi upośledzonych umysłowo ] dokładnie takim samym jak wspomniani przez ciebie neokoni broniący ''tradycyjnych wartości'' w imię sponsorów pedalstwa i dżihadyzmu - nie wiem jak można upatrywać w tak zdegenerowanym reżimie jak postsowiecki przedmurza wobec Gejropy, w tym mafijnym kurwidołku obsługującym pół burdeli świata a kontrolującym chyba wszystkie bo ruskich alfonsów możesz napotkać nawet na Jamajce czy w Tajlandii, handlują nie tylko białymi ale i czarnymi oraz żółtymi dziwkami a wiadomo że taki ''biznes'' nigdy nie obędzie się bez odpowiedniej ''kryszy'' jak zresztą wszędzie ale w Rosji bodaj najbardziej. Weź chłopie poszukaj sobie informacji o NEP-ie i akcji ''Trust'' choćby i przestań pierdolić - mała próbka na początek :

   http://www.pudelek.pl/artykul/58687/tworca_femenu_poniza_je_i_wyzywa_od_dziwek_bywa_straszny/

   - powiedz mi dlaczego ten twój ''prawicowo-konserwatywno-chrześcijański reżim'' nie zrobi porządku z tymi pizdami a zwłaszcza z gnojącym je ich fuhrerem feminazistą ? Powiem ci : bo są na jego usługach, cała rzecz na kilometr wali prowokacją i wcale nie przeczy to, że jednocześnie wykonują zlecenia skurwieli typu Sorosa. Niemożliwe ? Coś o ''porozumieniu ponad podziałami'' z nieco innych dziedzin :

   http://www.prisonplanet.pl/polityka/rosyjskie_sily_beda,p11135518

   http://www.prisonplanet.pl/polityka/konwergencja_globalisci,p1105765419

   http://www.prisonplanet.pl/polityka/przymusowa_aborcja_w,p1100852890

   Nie tylko Zachód, Niemcy jak i Anglosasi wypromowali islamizm, Sowieci i ich spadkobierczyni obecna Rosja również, całe to ''starcie cywilizacji'' i walka z dżihadyzmem obojętnie czy to w wydaniu saudyjsko-salafickim czy irańsko-szyickim to jedna globalna ustawka na która nabierają się pożyteczni idioci po obu stronach do których jak widać i ty się zaliczasz panie [ pani ? ] ''anonimowy''.

   Usuń
  2. O matko! ENDO-Komuna nas odwiedziła znowu! :)

   1. "Ograniczają u siebie aborcję" - fakt...niebawem osiągną poziom znany z demoliberalnych i ateistycznych państw zachodu! :D

   2. "zwalczaja jako nieliczni na świecie homoseksualizom". A wszystko robią to z rozkazów PEDOFILA Putina :) Mogą sobie zwalczać - a potem jak za CCCP podrywają cienkich panów z rosyjskiego baletu. "Brudne końce komsomolców" - poczytaj sobie! :D

   A. Korupcja - a co z korupcją w tym "chrześcijańskim reżimie"? Czemu taka wysoka? :) Wyższa, niż na zgniłym zachodzie.

   B. A pijaństwo - czemu takie wysokie? :) Wyższe niż na zgniłym zachodzie.
   C. A złodziejstwo - czemu takie wysokie? :) Wyższe niż na zgniłym zachodzie.
   D. Przyrost naturalny - czemu tak niski? :)

   NDokomuna od Wielomskiego jest po prostu najlepsza! :D Dawaj tego więcej - zaproś najlepiej kolegów...kabarety są lepsze niż "one man stand-up", choć nie powiem - w pojedynkę też dajesz rade !!! :D

   Majkel

   Usuń
  3. " to już chyba przypadek kliniczny. " - Fox to nie przypadek kliniczny, to tylko lekki erotoman :) Prawdziwymi przypadkami klinicznymi są ludzie modlący się do Putina i upatrujący w tym bandycie zbawcy konserwatyzmu.

   Dersu Uzała

   Usuń
  4. @ Anonimowy dupoliz Putina

   "Deklarować się jako "ortodoksyjny katolik"" - co ma piernik do wiatraka?

   "gówno go obchodzą byle syjonistom było jak najlepiej" - byleby Polsce było jak najlepiej. Naucz się czytać proste teksty ze zrozumieniem

   "to ten reżim coraz bardziej przepoczwarza się w reżim prawicowo-konserwatywno-chrześcijański." - przepotwarza się w masę upadłościową i chińską kolonię (co mnie w sumie cieszy :). Strategia Putina i jej gangu polega na maksymalnym obrabowaniu Rosji i przerzucenia pieniędzy do rajów podatkowych, zanim Chińczycy przejmą kontrolę. Antypedalskie i konserwatywne cyrki urządzają, by odwrócić uwagę ciemnego ludu. Główny organizator tych cyrków gen. Gundajew vel patriarcha Cyryl II to ateista z KGB, kurwiarz i złodziej. Prywatnie ma w d... te całe prawosławie - obchodzi go ono jedynie jako okazja do zarobku.

   "Ograniczają u siebie aborcję" - to fajnie, bo aborcję oferują w Rosji również centra medyczne podległe Cerkwii Prawosławnej.

   " zwalczaja jako nieliczni na świecie homoseksualizom z całą jego otoczką" - nie zwalczają tego homoseksualizmu wśród elit władzy, w armii i w FSB. A tam najwięcej perwersów...

   "bronią świeckich rezimów" - zwłaszcza irańskiego i sudańskiego...

   " i chrześcijan na BW " - jednocześnie wspierają islamskich fundamentalistów u siebie i zagranicą

   Usuń
 11. Putin pedofilem?Daruj sobie wyssane z palca bzdury. Przyrost naturalny mają większy niż Polska, i nie dotyczy on tylko Czeczenii czy Inguszetii ale też prznajmniej kilku regionów zamieszkalych głównie przez Słowian. Pijaństwo to owszem problem, podobnie jak korupcja. Choć ta druga dotyka także państwa zachodnie.

  I nigdzie nie napisałem, że Rosja to reżim prawicowy, napisałem że przepoczwarzają się w tym kierunku- i na pewno jest to lepsze niż żywcem kopiowanie rozwiązań ze zgniłego zachodu. Swiadomie pomijam cudzysłów, bo z propagowaniem aborcji,eutanazji,zboczeń oraz masowej imigracji jest to dążenie do końca własnej cywilizacji a nawet fizycznej egzystencji narodów Europy. Wygląda na to, że "kremliny" obierają jednak inny kierunek. I jak napisałem zobaczymy za kilka lat kto miał rację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystko jest przykrywką, są tak prawicowi jak neokony w USA :) W ZSRR też zwalczali pederastię.

   To państwo-mafia, taka jest prawda. Jadą na ropie i gazie i tam się nic nie dzieje w nic się nie przepoczwarzają. Przeczytaj sobie "Psychologię Tłumu" Le Bona zrozumiesz po co im ta demagogia z walką z homoseksualizmem. Złość ludzi trzeba gdzie przekierować skanalizować u nich to pederaści oraz te laski co do łagru poszły a u nas matka Madzi.

   Politycy się mogą faktycznie szybko przepoczwarzać, ale to o niczym nie świadczy to część ich gry dziś tak jutro inaczej jak Palikot.

   Społeczeństwo już tak szybko się nie zmienia, to zależy od jego świadomości. W Rosji jak to w Rosji car mówi co mają inni myśleć, jak by Putin powiedział, że mają kochać pederastię to by kochali. On musi być w kontrze do zachodu. A najważniejsze jest to co powiedział Lenin człowiek myśli brzuchem jak Putin powie pederaści dobrzy i emerytury oraz socjał na czas będzie przychodził to będzie społeczeństwo lewicowe.

   W ZSRR pederastia zakazana, a na zachodzie w czasie zimniej wojny ZSRR wspierało ruchy homoseksualne aby osłabiać społeczeństwo tak samo jak inne lewicowe ruchy (ekologów, pacyfistów itp).

   To że jakiś kraj idzie ideologicznie w innym kierunku widać po ruchach oddolnych i obywatelskich. W USA faktycznie w przypadku zakazu aborcji i broni ludzie sami sobie to wywalczyli (część społeczeństwa) i można mówić o jakimś częściowy przesileniu ideologicznym. Tam gdzie to politycy nadają nurt to tylko przykrywka dziś grają rocka jutro blues.

   Jedno mnie tylko zastanawia obywatel w Rosji ma prościej z pozwoleniem na broń, niż w Polsce. To mimo wszystko daje do myślenia.

   Aaron Bunkerman

   Usuń
 12. Panowie przestańmy się wyzywać bo to do niczego nie prowadzi, więcej wspólnego znajdziesz z Wielomskim niż z Kwaśniewskim. Tutaj jest szansa na rozmowę z tym 2 nie ma sensu. Jak kogoś nawyzywasz to raczej nie przeczyta twoich linków, a tak może zmieni zdanie albo wniesie coś do dyskusji.

  Zadam jeszcze raz pytanie:
  Czy to nie jest jednak tak ?
  - Niemcy - Polska vs Rosja
  - Rosja - Polska vs Niemcy
  - Niemcy - Rosja vs Polska


  Jak chcecie walczyć z Niemcami i Rosją jak my Białorusi nie byli byśmy w stanie pokonać. Nawet jak PiS wygra wybory to co ? Usunie wpływy i postkomunę ? nie !!! Już raz ludzi z PZPR sobie wziął do rządzenia ciekawe czy wnioski wyciągnie. Inne pytanie jest takie, czy każdy kto był w PZPR musi być skreślony ? Duża część ma mentalność służalczą i będzie tak jak Moskwie służyła Brukseli. Cześć jednak może na stare lata zrozumie swoje błędy i przejdzie do obozu niepodległościowego ? Cały czas nie wiem co sądzić o Petelickim cały czas mam wrażenie, że jednak w pewnym momencie właśnie przestawił się na odpowiedni tor, jeśli tak nie każdego można skreślić i nie każdy musi być sługusem obcych kto z PZPR. PZPR to pikuś bo Petelicki był związany z czymś bardziej sowieckim.

  Dla mnie jedynym rozwiązaniem pozbycia się post komuchów to przywrócenie banici. Tusk przez 8 lat pozałatwiał tylu osobom kontrakty rządowe, że wszyscy którzy wylecą z polityki po przegranych wyborach stołki mają pozałatwiane. Tak to działa. Za SLD Kulczyk dorabiał się milionów na dostawach do rządu bez przetargów a później większość rządu po przegranych wyborach wylądowała w jego spółkach.

  Banicja to rozwiązuje :) Zabrać obywatelstwo skonfiskować majątek i wydalić z kraju w UE czy u Ruskich będą kible czyścili bo taka będzie ich wartość. Nie będą tam w stanie załatwić nikomu kontraktu rządowego to nikt ich do pracy nie przyjmie do rady nadzorczej.

  Aaron Bunkerman

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banicja? Skonfiskować majątek? Ej, a może Kristallnacht? Bo czemu nie? I pytanie: jak chcesz to osiągnąć nie wchodząc w konflikt z cała machiną UE? Zamknąć granice, wprowadzić banicję, a z zachodnich banków zabrać pieniądze Kulczyka? Dość wysoki poziom mitomaństwa, serio.

   Usuń
  2. "więcej wspólnego znajdziesz z Wielomskim niż z Kwaśniewskim." - wątpię. Kwaśniewski złodziej, pijak i agencina ale miał przebłyski w trakcie których potrafił jednak bronić polskiego interesu.

   Usuń
 13. Arron: Jest jeszcze jedna opcja o której nie wspominasz. Zbudowanie mocnego sojuszu slowiansko-bałtyckiego z antyruskimi sprzymierzonymi na tyłach wroga. Nowa sila w postaci sprzymierzonej Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Litwy, Łotwy, Estonii i Szwecji + flanki w postaci Gruzji i Turcji. Była by to świeża siła w regionie... ale zaraz zaraz czy coś takiego przypadkiem nie zaczął budować Lech K. ?
  Za co strategicznym posunieciem został usieczony...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie - za to usiekli Kaczyńskiego, plus za kompromaty WSI.
   A co do sojuszu - fajnie gdyby powstał, ale niestety w naszym regionie zbyt wielu wrogów wewnętrznych działa przeciwko niemu...

   Usuń
  2. Zbyt duża ilość sojuszników nie jest wcale dobra. Zamiast zbierać "drobnicę"(z całym szacunkiem dla wielu naszych sąsiadów) lepiej skoncentrować się na sojuszu z 1, 2 państwami. Logiczny wydaje się wybór Białorusi/Ukrainy, gdyż stwarzają faktyczny, fizyczny bufor z Rosją.

   Gdy jest duża ilość państw w sojuszu to łatwo takie sojusze burzyć, wprowadzać konflikty itd. Przykład Unii - ciężko utrzymać dużą liczbę państw w jednym rytmie. Trudno pogodzić wszystkie interesy.

   Majkel

   Usuń
  3. Bufor to bufor, a sojusznik to sojusznik ;) Nie mylmy tego.
   Leśne Licho

   Usuń
  4. No ale dobrze jest, jeśli sojusznik jest też buforem. Jest jakiś powód, dla którego nie wchodzi się w sojusze z państwami z drugiej półkuli, prawda? ;) To zdarza się rzadko i pozwolić sobie mogą na to tyle te państwa, które dysponują odpowiednim potencjałem, choćby logistycznym. Bufor z którym nie jesteśmy sojusznikiem, bardzo szybko może zostać naszym wrogiem, zamiast buforem ;)

   Majkel

   Usuń
  5. Pisząc sojusznik w tym wypadku miałem na myśli sojusznika strategicznego. Weźmy taką Ukrainę. Jeżeli myślimy o Ukrainie w kategorii buforu, to możemy dopuścić myśl o pójściu na rozbicie Ukrainy, tak, żeby przynajmniej "uratować" jej część jako bufor. Jeżeli myślimy o niej, jak o strategicznym sojuszniku, to już niekoniecznie. To nam w pewien sposób zawęża pole działania w jej przypadku. O to mi chodziło, :) Czym innym jest sojusznik strategiczny, a czym innym, jak najbardziej sprzymierzone, państwo peryferyjne/buforowe
   Leśne Licho

   Usuń
  6. LK budował sojusz na pół świata? Ależ wielki strateg! Faktycznie, Rosja zabiła go, bo obawiała się tego ogromnego sojuszu, do którego weszłaby nawet i Turcja... A kto wie, pewnie i obawiali się, że Polska stanie się światowym mocarstwem.

   Usuń
 14. No niestety tak. Gdyby L.K zaczął działać kadencję wcześniej myślę że historia mogła by się potoczyć inaczej. Dlatego musiał się gimnastykować szukając w waszyngtonie mandatu dla swoich działań. Niestety w obliczu wycofania się wuja sama z regionu desperacko szukał zabezpieczenia w mackach unii podpisując traktat. Myślę że to był strategiczny błąd, który przypłacił szyją ponieważ wypełnił kolejny punkt (nieswojej) agendy.

  Reasumując Polacy są narodem - realnie - bez swojego Państwa.

  Anonimowy z góry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze prawisz. Wielu ludzi nie rozumiało polityki LK - i nie rozumie geopolityki i położenia Polski nadal. Kaczyńskiemu wypominano "traktat" nie rozumiejąc do końca, w jakiej jesteśmy pozycji i czemu to zrobił.

   Majkel

   Usuń