sobota, 9 lipca 2011

Turecki szantaż w SyriiW mieście Hama jedna wielka anomalia. Wielotysięczne demonstracje powitały wysłanników rządów USA i Francji, którzy na miejscu werbalnie bronili praw człowieka w Syrii i wzywali Assada do dialogu z opozycją (co ciekawe na brzegach Orontesu grupa ludzi protestowała przeciwko wysłannikom paląc dolary - czyżby poczuli się zdradzeni?). Ktoś tych dyplomatów musiał wpuścić do miasta  - a była to syryjska armia. Assad prawdopodobnie godzi się na lipny dialog z opozycją, gdyż obawia się Turków. Amerykanie i Francuzi rzekomo ostrzegli Assada, że jeśli będzie szturmował Hamę - turecka armia wkroczy do Syrii i utworzy na północy strefę buforową, w której powstanie nowy syryjski rząd tymczasowy.

Bonusowe wieści:

Południowy Sudan, co prawda świętuje niepodległość, ale wciąż nie ustalony został los niektórych przygranicznych terytoriów. Sudańska armia może je zająć - co sugerują zdjęcia satelitarne wskazujące na koncetrację wojska w pobliżu południowego Kordofanu.

Arabia Saudyjska może się pochwalić swoimi pierwszymi żołnierkami. Na początek 30 kobiet będzie pełniło służbę na posterunkach przy granicy z Bahrajnem.

Na koniec wstrząsająca wiadomość: Brytyjskie ROE w Afganistanie zakazują żołnierzom strzelania do Talibów zakładających IED przy drogach. Dlaczego? Bo mogą zginąć cywile - Afgańczycy zakopują często mięso w ziemi, bo nie mają lodówek. Jakiś biurokrata nie pomyślał, że w eksplozjach IED giną również Afgańczycy.

6 komentarzy:

 1. BTW.

  Czy gdyby nagrywać na swoją sekretarkę automatyczną różne teksty (poprzedzone ostrzeżeniem, że są polityczne) - to sąd mógłby zażądać od telekomu odłączenia telefonu? Bo analogia do blogu jest widoczna...


  mmm777

  (Pozdrowienia, cieszę się, że znowu funkcjonujes!)


  Jak tutaj dodać wpis bez autoryzacji? Bo podpisuję się mmm777 jeszcze od czasów, gdy modemy 14400 były uważane za szybkie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Stały_Czytelnik11 lipca 2011 05:53

  Foxie, czy możesz zaimportować/zrobić kopię starego blogu w nowym blogspot.com?
  To chyba najlepsze rozwiązanie

  OdpowiedzUsuń
 3. Stały_Czytelnik11 lipca 2011 06:52

  Foxie, czy znasz debatę Olavo de Carvalho - Aleksander Dugin?
  http://debateolavodugin.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. @ mmm777

  Nie mam pojęcia jak się tu wpisywać bez autoryzacji

  @ Stały_Czytelnik

  Zaimportowałbym z bloxa, ale jeszcze nie rozgryzłem jak się to robi.

  Debaty nie znam, gdyż nie miałem czasu się w nią wgłębić. Przyznam jednak, że duginizm mnie mierzi, bo to zwykła szarlataneria...

  OdpowiedzUsuń
 5. Stały_Czytelnik12 lipca 2011 02:49

  @ Wszyscy

  Aby wpisać się tutaj bez autoryzacji trzeba wybrać:

  "Nazwa/adres URL"

  W "Nazwa" wpisać swój nick, a w "URL" kliknąć spację

  OdpowiedzUsuń
 6. @Stały czytelnik, @Fox Mulder

  Debatę przeczytałem i pobieżnie streściłem na moim blogasie. Duginizm to faktycznie szarlataneria (co de Carvalho obnaża), ale w pewnych warunkach może się okazać niebezpieczną szarlatanerią. Poza tym - warto przeczytać, bo de Carvalho jest niezły.

  OdpowiedzUsuń