poniedziałek, 25 lipca 2011

Breivik - fanatyk skrajnego centrum
"Charles Man...son uz...nał swo...je mor...de...rstwa za... ma...ni...fest. Ocipiał czy co?!"
           "Czas Apokalipsy"

Nie chcę broni Breivika, ale uważam, że należy w uczciwy sposób przedstawić jego osobę, bo tylko w ten sposób uda nam się zrozumieć co się stało na wyspie Utoya i w Oslo.

Tymczasem - z jednej strony słyszymy "ekspertów" mówiących nam, że Breivik to neonazista i zarazem chrześcijański fundamentalista. Dzisiaj rano w TVP Info znany nazista (czy antynazista - oni zawsze mi się mylą...) Rafał Pankowski onanizował się tym tak mocno, że pokrył białą substancją całe studio. Jego złota myśl: "Yyyyyy... Muzułmanie.....yyyyyy...... są zwykle przedwcześnie oskarżani o....yyyy..... zamachy terrorystyczne.....yyyyyyy". Zwłaszcza, że do zdetonowania bomby w Oslo przyznała się organizacja Pomocnicy Globalnego Dżihadu twierdząc, że to kara za karykatury Proroka Mahometa (PBUH), które opublikowali... Duńczycy (Dania, Norwegia, Polska - jeden ch... dla nich, tak jak dla nas Irak i Iran).

Z drugiej strony natomiast tępi narodowo-radykalni doktrynerzy, starają się udowodnić, że Anders Breivik, to Żyd. I mason. Bo każdy Żyd to mason... No dobra, rzeczywiście był masonem. Ale poza tym to czysty Nordyk - taki co wódkę popija piwem. Portal Nacjonalista.pl pisze o nim jednak jako o "syjonistycznym fanatyku" o "poglądach pro-pedalskich". A skoro już o kochających inaczej mowa, to znany monarchista (lubiący jak mu polerują berło...) Adam Wielomski wzywa służby, by zajęły się ruchami syjonistycznymi i masońskimi. Jedna z mend produkująca się na tym gejowskim portalu porównuje natomiast Breivika z "masonami, którzy wywołali Powstanie Listopadowe".

Powyżej: obóz na wyspie Utoya, dzień przed atakiem Breivika. Breivik uważał socjalistyczną młodzieżówkę za bandę kryptokuministycznych proislamskich ciot. Ale żeby do nich strzelać?

Co do syjonizmu Breivika - rzeczywiście był proizraelski. Ale był również prormiański, proserbski i pozytywnie nastawiony do chrześcijan z Nigerii. Czy to oznacza, że można go nazwać "dasznackim fanatykiem" lub "czetnickim fanatykiem"? Raczej nie. A co do jego "pro-pedalskości", to swoim manifeście sprzeciwia się on gejowskim małżeństwom uznając je za przejaw kulturowego marksizmu, który jest jego śmiertelnym wrogiem.

Manipulacja faktami przez lewicę i prawicę jest zastanawiająca - dla jednych Breivik to skrajny prawicowiec, dla drugich lewak. Jedni oskarżają English Defence League o rasizm, drudzy o "eurosyjonizm". Może ma więc rację biorący stronę narodowo-radykalnych ciot Janek Bodakowski nazywając Breivika przedstawicielem "radykalnego centrum". Podoba mi się to określenie. Na współczesnej lewicy nie ma dla mnie miejsca, prawicę lepiej omijać z daleka - to cioty. Najlepiej jest na skrajnym centrum.

9 komentarzy:

 1. spokojnie, nie nerwujsia mr. Fox - na temat ślepej uliczki ''narodowego radykalizmu'' głos autentycznego ''skrajnego prawicowca'' :

  http://www.legitymizm.org/kolobled

  przy okazji : pochlebia mi, że uznał Pan za ''godny polecenia'' mój blog, muszę jednak szczerze powiedzieć, że choć wprawdzie kładę lagę na nazioli [ tych ''ojro-'' też ! ] to zarazem nie dam sobie wcisnąć neokonskiego szitu o Izraelu jako ''przedmurzu judeochrześcijaństwa''- mam nadzieję, że nie zaważy to negatywnie na Pańskim, ehm, stosunku do mię.
  Pozdrawiam

  p.s. a znowuż w Krakowie bomby ponoć podkładał jakiś stolarz... Typuję, że następnym zamachowcem okaże się wkurwiony szewc szalejący z dłutem po ulicy.

  OdpowiedzUsuń
 2. W Krakowie szewc co podkładał już był...Dratewka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Chehelmut
  Nie jestem dogamtykiem więc Pański stosunek do Izraela, Holandii czy Pakistanu mi całkowicie wisi. Blog poleciłem, bo fajnie Pan pisze. A naziole. Ja skolei uważam takiego Bartyzla z ciotę, która się skompromitowała przy okazji Smoleńska.

  OdpowiedzUsuń
 4. Był masonem? Mam nadzieję że nie opierasz tego na fotce z Facebooka? Bo taki fartuszek może kupić na eBayu każdy zafascynowany masonerią aby porobić sobie w nim fotek na białym tle.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fox trosze cie poniosło nazywając Bartyzela ciotą! Uzasadnij prosze.

  OdpowiedzUsuń
 6. @ taknamoment - CNN podawała nazwę konkretnej loży, z której go wykluczono po zamachu. Zresztą masoneria w Norwegii to takie kółko wędkarskie...

  @ Anonimowy

  Bartyzla nie lubię, bo nie trawię z natury antynarodowej ideologii legitymizmu. A jeśli chodzi o konkrety, to pierwszy z brzegu:

  Jak doszło do pochówku na Wawelu Bartyzel wysmażył tekścik, w którym uzasadniał, że nie powinni tam leżeć Kościuszko, Piłsudski, ks. Józef Poniatowski, gen. Sikorski - bo to straszne masony i demokraty, a Wawel tylko dla królów. Ten człowiek nie rozumienie czym jest naród, i żyje całkowicie oderwany od rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 7. No to kamień z serca mr. Fox, ale podzielam zdanie jednego z powyższych komentatorów, że przegiął Pan nazywając tak Bartyzela a pańska argumentacja jest w tym względzie naciągana, również jeśli chodzi o jego rzekome ''oderwanie od rzeczywistości'' [ dokładnie to samo zarzucają mu naziole i monarchiści-moczaryści z gejowego portalu ] - ciotą to jest Adam ''Pupcia'' Wielomski i proszę nie stawiać pana Jacka na równi z tym lumpenkonserwatystą, ostatecznie tak mocna kontrowersja między nimi nie wzięła się znikąd, jeśli zaś chodzi o mój osobisty stosunek do pana profesora to wprawdzie nie jestem katolickim tradycjonalistą jak on, ale zdecydowanie bliżej mi do niego niż ''narodowych radykałów''.

  @Anonimowy - dzięki za zwrócenie mi uwagi na tego terrorystę Dratewkę, faktycznie ! czego to uczą dzieci, madafaka...

  OdpowiedzUsuń
 8. Kaczyński powinien być pochowany na Wawelu, bo zdradził Polskę ratyfikując Traktat Lizboński, czym zrzekł się w imieniu naszego kraju suwerenności(na której straży miał chyba stać) na rzecz Unii, którą rządzą Niemcy. Podobnie wystawił nas Niemcom Piłsudski, który tak "przygotował" nasz kraj do wojny, by nasz nazistowski sąsiad mógł wejść w nas, jak nóż w masło. Jest to więc już nasza polska tradycja, że kto zdradza na rzecz Niemców, ten ma spore szanse na pochówek na Wawelu. Trzeba być jednak kimś nieco ważniejszym, niż choćby Skubiszewski.

  OdpowiedzUsuń
 9. @ anonimowy

  A co z Romanem Dmowskim, który idąc twoją logiką rozłożył endecję do tego stopnia, że dała się wydymać Piłsudskiemu i podpisał Trakta Wersalski ograniczający naszą suwerenność w sprawach mniejszości narodowych?

  OdpowiedzUsuń