wtorek, 12 sierpnia 2014

Irak: obrona Jazydów czy raczej Irbilu?Terroryści z ISIS mają "zajebistą" zabawę: eksterminacja mniejszości religijnych, zamienianie kobiet w niewolnice, wysadzanie w powietrze kościołów i meczetów, robienie sobie selfie z obciętymi głowami. Przed ich brutalnością, "szkodzącą sprawie" przestrzegał jeden z dokumentów al-Kaidy znaleziony w willi bin Ladena w Abottabadzie.  Ale w tym szaleństwie jest metoda: ISIS celowo epatuje swoim okrucieństwo, po to by bano się jej stawiać opór, by powtarzały się takie sytuacje jak w Mosulu, gdzie ponad 20 tys. irackich żołnierzy uciekło przed kilkuset terrorystami porzucając sprzęt. Będzie ciekawie jak bojownicy Państwa Islamskiego zaczną wracać do Niemiec....Uwagę świata przykuły dramatyczne informacje o współczesnych "40 dniach Musa Degh" - oblężeniu 40 tys. jazydów ("czcicieli Szatana") na górze Sinjar. Zaopatrują ich z powietrza USAF i RAF. To właśnie w obronie tej mniejszości Obama kazał zrzucić kilka bomb na pozycje terrorystów z ISIS - co im nie zrobiło większej szkody. Tak naprawdę chodziło o wysłanie ISIS ostrzeżenie, by nie nacierała zbyt zdecydowanie na kurdyjski IRBIL - centrum aktywności amerykańskich firm naftowych. To działanie godne pochwały - nie chcemy, przecież, by kurdyjska ropa wpadła w ręce ISIS. A w międzyczasie zaczęto obalanie rządu Malikiego, co też warto pochwalić, bo to jego polityka (wymierzona w sunnitów) doprowadziła do tego bałaganu.

4 komentarze:

 1. i gdzie się pochowały te wszystkie lewackie kurwy i zwykli pożyteczni idioci, którzy nawet po 9/11 czy zamachach w Londynie pierdololili, że islam to nie terroryzm? Że islam to nie mordowanie niewiernych? Przekręcali cytaty z Koranu albo kłamali o niewygodnych hadisach?

  No i stało się - jest Kalifat. Widać co robią GORLIWI muzułmanie.

  a co do np. obcinania głów - przecież te chujki robią dokładnie to samo co robiło ścierwo zwane Mahometem. Tyle, że on własnoręcznie obcinał głowy Żydom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest dokładnie tak jak piszesz.

  wojtas4545

  OdpowiedzUsuń
 3. Zjebmulder świętuje, wrogowie Assada rosną w siłę, jebać chrześcijan, niech żyje Izrael.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie mogę tam to mają dopiero "wesoło" no tylko pozazdrścić

  OdpowiedzUsuń