piątek, 8 sierpnia 2014

Czy Striełkow pomylił samolot? MH17 nieudaną prowokacją wojenną?

Szef SBU Wałentyn Naływajczenko przedstawił intrygującą teorię dotyczącą zestrzelenia lotu MH17. Według ustaleń jego służby terroryści z GRU chcieli zestrzelić samolot Aerofłotu i stworzyć w ten sposób mocny propagandowy pretekst do inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Jak czytamy:
"właśnie w momencie zestrzelenia przez rosyjskich terrorystów malezyjskiego samolotu na Obwodem Donieckim, miał lecieć rosyjski samolot Aerofłotu, rejs AFL-2074 Moskwa-Larnaka. Boeing 777 leciał na wysokości 10 tys. m, a samolot Aerofłotu musiał lecieć na wysokości 11,6 tys. m. Dla zniszczenia rosyjskiego samolotu, na pokładzie którego znajdowali się obywatele Rosji, którzy lecieli na odpoczynek, specjalnie z Rosji przywieziono wyrzutnię rakiet Buk. Jednak, ze słów Naływajczenki, którego cytuje agencja UNIAN, wynika, że terroryści pomylili miejsce, gdzie leciał samolot. Jak planowano, Buk, zgodnie z planem kierownictwa w Moskwie, musiał się znajdować na zachodzie Doniecka w rejonie miejscowości Pierwomajskoje. Tymczasem umieszczono go w południowo-wschodniej części Obwodu Donieckiego, które również nazywa się Pierwomajskoje. To, jak powiedział szef SBU, świadczy, że ludzie, którzy musieli dokonać aktu terrorystycznego, nie byli lokalnymi mieszkańcami i źle znali okolice. Po tym, jak rosyjski samolot zostałby zniszczony, właśnie w nocy na 18 lipca terroryści, w tym ich lider Igor Girkin, oczekiwali inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę na szeroką skalę. I właśnie 18 lipca rosyjskie media, na rozkaz Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, zaczęły rozpowszechniać informację, że ukraińskie wojska zaatakowały rosyjski teren, strzelając z broni ciężkiej"

Nie ma żadnych wątpliwości, że rosyjskie służby byłyby zdolne do takiej prowokacji. Do ataków terrorystycznych "pod fałszywą flagą" dochodziło w Rosji zarówno w 1994 r. jak i w 1999 r. (operacja "Hiroszima"), elementy prowokacji były również w atakach na Dubrowce (2002) i w Biesłanie (2004). Jedynym słabym punktem narracji SBU jest to, czy rzeczywiście ludzie z GRU byliby w stanie dokonać takiej idiotycznej pomyłki. Historia rosyjskiej wojskowości podpowiada, że tak, ale czy rzeczywiście nie mają tam dobrych map? Czy nie śledzili celu za pomocą radaru? Wiadomo, że czekali na "duża pticzkę". Nie mógł nią być ukraiński samolot transportowy, gdyż nie leciałby na tej wysokości on korytarzem prowadzącym prosto do Rosji.  Pytanie: czy czekali na samolot Malaysian Airlines czy Aerofłotu? Jeśli na ten drugi, to kto na jego pokładzie wybierał się na Cypr - miejsce, które było do niedawna ulubioną pralnią brudnych pieniędzy z Rosji i Ukrainy?

Na koniec, dla rozluźnienia atmosfery kolejne video od "braci Słowian" z Islamskiego Państwa Doniecka i Ługańska. Całkiem przyjemna muzyka w tle i ciekawe twarze "separatystów". Jak mówi jeden z terrorystów na końcu tego filmu: "I Rosjanie, i Osetyńcy, i Czeczeni i Afgańczycy, wszyscy jesteśmy tutaj jedną wielką rodziną".


***
Idealnym uzupełnieniem chwil sierpniowego wypoczynku jest moja książka   "Vril. Pułkownik Dowbor". Na razie jako e-book (można ją znaleźć choćby tutaj). Kto nie czyta ten Cyraniak, Bekier i Lasecki!


8 komentarzy:

 1. Coś jest na rzeczy. Jeszcze tego samego dnia, po tym Naływajczenko przedstawił tą teorię, Putin zdymisjonował 18 wysokich rangą oficerów. Tyle głów nie poleciało jednocześnie od czasów Stalina.

  http://euromaidanpress.com/2014/08/08/putin-secretly-and-suddenly-dismisses-18-high-ranking-officers/

  OdpowiedzUsuń
 2. jak dla mnie wiarygodnosc SBU nie odbiega specjalnie od wiarygodnosci kgb czy jak to sie tam nazywa... "ustalenia jego sluzby" to brzmi jak dowcip
  ciekawszym watkiem sa te dymisje... tyle ze dotycza sluzb wewnetrznych co by sugerowalo ze ekipa putina obawia sie spisku...

  OdpowiedzUsuń
 3. ^ Pamiętaj, że SBU dziś wspomagane jest przez USA - przynajmniej w kwestii nasłuchu i podglądu satelitarnego ;) Więc to nie jest do końca tak, że to co mówi SBU jest do niczego.

  A co do tego filmiku - przedni! Wszyscy "Słowianie" na wschód od Ukrainy to podróbki :) Wnuki mongolskich hord wspierają brodatych islamistów....Słowianie wasza mać :) Słowian to właśnie próbują zniszczyć Moskale...największy wróg świata słowiańskiego.

  Putin też ma pełno w gaciach. Przegrywają na Ukrainie - propaganda nie zgadza się z faktami...może być ból tyłka i wymienią go na innego wataszkę :) Choć dla mnie to powinien być tam podział dzielnicowy, oderwanie Syberii i Petersburga. Inaczej na świecie spokoju nie będzie - a na pewno nie u nas.

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Propaganda to się nie zgadza Rasiiji ale i Hameryce. Co nieuchronnie prowadzi do zdechnięcia kilku firm trudniących się eksportem o pośrednikach czy producentach nie wspominając. Ale w sumie kogo to:)Sawicki czy jak tam na niego wołają mówi,że do rade bez Rosji. Rosja bez niego tez da se radę o zgrozo. Ważne aby oszołomiastość się zgadzała w swoich tezach, chociażby były skrajnie absurdalne.

   Póki co Amerykanie idą po przyszły zarobek, wbrew propagandowej sieczki dla idiotów, no i Łukaszenka wróg nr 2 chyba po Rasijji:)też idzie po zarobek ale teraz,nie w przyszłości jak Exxon" U.S. oil giant Exxon Mobil began drilling in Russia's Arctic on Saturday, despite Western sanctions imposed on its Russian partner Rosneft... a wy dalej łykajcie gówno.

   Usuń
  2. "wspomaganie przez usa" oznacza rowniez dezinformacje przez usa... a jest ona tym mniej wiarygodna ze posrednikiem jest sbu czyli bajkopisarze-amatorzy, ktorych jedynym plusem jest to ze lud sowiecki latwiej lyknie ichnie teksty niz bezposrednio z zachodu

   Usuń
 4. Fox. Co ty pierdo...sz. Wrzuta ewidentna i oczywista a łykasz jak młody pelikan. Tak oczywiście, to byli reptilianie...Nie no, rozczarowałem się.

  Oczywiście, zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych to był błąd Rosjan, którzy chcieli zestrzelić swój samolot ale się pomylili....to oczywiste. Jeśli Rosjan kontrolują Reptilianie którzy chcą....KUR..NA.. NIE. NIE I CH...ŁOP

  To jest durna wrzuta od gostków którzy trzy tygodnie temu pierdzieli dzień w dzień o "setkach zabitych seperatystów" przy "zerowych stratach własnych". Przecież nawet nałogowy oglądacz "Dlaczego Ja" to wyśmiewa a TY to ŁYKASZ?

  shape_shifter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie czytam info o 18 zdymisjonowanych oficerach. Jak to się potwierdzi to najwyraźniej pelikanem jestem ja. Taka wtopa jest niewyobrażalna. To się w pale nie mieści.

   shape_shifter

   Usuń
 5. Wg niemieckich dziennikarzy śledczych i członka komisji amerykańskiej na wraku samolotu są ślady po wlotach kul działka 30 mm z ukraińskiego Su. Dlatego holenderski raport był taki enigmatyczny.

  OdpowiedzUsuń