środa, 12 czerwca 2013

Syria: starcia Hamasu z Hezbollahem, czyli od przyjaciół zachowaj nas AllahuSyryjska rebelia obfituje w kuriozalne epizody. Jednym z nich były starcia między Hamasem a Hezbollahem. Szyici z tej drugiej organizacji wzięli niedawno w al-Qusayr do niewoli kilku sunnitów z tej pierwszej. Obie organizacje się od lat blisko współpracowali przeciwko Izraelowi i Zachodowi. Ale po wybuchu powstania w Syrii (pierwotnie ludowego, później islamskiego) Hamas, dzięki pieniądzom z Kataru, opowiedział się przeciwko Assadowi. Hezbollah, jako irańska agentura, musiał się zaś opowiedzieć za Assadem. No i teraz Nasrallah skarży się na Hamas do Teheranu. Zapewne obie strony wyzywają się od Żydów i neokonserwatystów... Normalnie koniec świata.

Abstrahując od takich humorystycznych akcentów: wojna w Syrii obok wewnątrzislamskiej rzezi w Iraku to kolejny cios w budowane z takim trudem przez Iran i Sudan w latach '90-tych "ekumeniczne" terrorystyczne więzi sunnicko-szyickie. W odpowiedzi na wsparcie Hezbollahu dla Assada, sunnickie państwa Zatoki wydalają libańskich szyitów i zamykają prowadzone przez nich biznesy.  Tymczasem szyicki rząd Iraku wysyła swoje siły specjalne do Syrii, by walczyły tam przeciwko swojemu staremu wrogowi - al-Kaidzie i de facto finansuje (z dochodów z wydobycia ropy) zbrojeniowe zakupy Assada.  (Powraca więc pytanie: czy Saddama obalano po to, by go zastąpić irańskim agentem? To tak jakby zastąpić teraz Erdogana Ahmadinedżadem...). No cóż, gdzie czterech islamskich fundamentalistów tam sześć opinii...

A teraz specjalna wiadomość dla miłośników perwersji: X-portalowcy, w ramach gejowskiej turystyki tudzież walki z homofobią wybrali się do Syrii. Jak pisze ich fuehrer Bekier  : "Spotkaliśmy się dzisiaj z premierem Syryjskiej Republiki Arabskiej Wa’ilem al-Halki i wiceministrem spraw zagranicznych Fajsalem Mokdadem. W trakcie jednego ze spotkań doszło do podwójnego zamachu samobójczego w centrum Damaszku – delegacja Falangi natychmiast udała się na miejsce zdarzenia."  To, że premier Syrii spotyka się z Falangą oznacza, że:  a) nie ma on tam zbyt wiele do roboty i do powiedzenia
b) Socjalistyczna Syria otwiera się na zmiany obyczajowe, a szczególnie na wprowadzenie gejowskich małżeństw. (Ciekawe, czy Bekier zdaje sobie sprawę z tego, że w Libanie działa chrześcijańska Falanga, która ma na pieńku z Hezbollahem i Assadem. Niech się więc nie przedstawia w Damaszku jako przywódca Falangi, bo będzie miał problemy :)

14 komentarzy:

 1. Z mojej wiedzy panowie z X-portalu w 99% przypadków pracy nie mają. Więc skąd pieniądze na wyjazd do kraju pogrążonego w wojnie? Rodzicie sfinansowali czy może istnieje jakiś inny, hojny sponsor, który stoi gdzieś w cieniu? I jakim cudem tam dotarli? Przeciez słuzby polskie napewno skrupulatnie takie wyjazdy monitorują? Czy za tym wyjazdem do Syrii nie stoją jacys "niewidzialni sponsorzy"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może zarobili pieniądze na wyjazd prostytuując się na Dworcu Centralnym? :)

   Dersu Uzała

   Usuń
  2. - są na to za starzy, no chyba że mają w szeregach jakieś nieletnie pacholę i Zanudzi zasponsorował [ Roman P. odpada, on woli dziewczynki ] A tak w ogóle zdajecie sobie sprawę, że jak Boniemu i ''Kretynyce Pederastycznej'' uda się to co zamierzają to wszystkich nas tutaj wsadzą za ''mowę nienawiści'' ?

   Usuń
  3. Polecam krem na bul dópy.

   Usuń
  4. @ Cyraniak

   O widzę, że masz doświadczenie jeśli chodzi o bolącą dupę... Wydymał cię Krollop czy abp Paetz, czy też może Wielomski? :))))

   Dersu Uzała

   Usuń
 2. Przeca 99% tekstów x-portalu zalatuje machorką i blinami wpieprzanymi w nadmiarze.
  Gdyby prócz klepania klawiaturą podszkolili się w tężyźnie fizycznej, to po każdym zdaniu cała redakcja zatańczyła by kozaczoka przy jakimś radzieckim szlagierze nagranym na Kasprzaku w trakcie festiwalu w Zielonej Górze.

  Zamiast pytać skąd mieli na to pieniądze, lepiej od razu wypalić "A ile rubli was to kosztowało?"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie gadaj, łażą przecież zimą w Bieszczady i nawet przenikliwy wicher im nie straszny by prężyć muskułki ćwicząc ''saluto romano'' na świeżym górskim powietrzu.

   Usuń
 3. Żarty żartami ale chłopaki przynajmniej mają JAJA . Czego nie można powiedzieć o "dziennikarzach" Tusk Vision Network czy innej GW . A ile by pewne kręgi nie szczekały , salaficko-atlantycka rewolucyjka dogorywa choć śmierć wahabickich psów nie ukoi bólu rodzin ofiar .

  Coyote90

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady z tymi jajami [ tak przy okazji : skąd wiesz jakie mają ? bo sugerujesz, że ogromne ], to raczej histeryczna megalomania. Natomiast zgoda co do paradziennikarzy, sam chciałbym obaczyć w miarę obiektywne komentarze od jakichś korespondentów na miejscu tak ze strony powstańców jak i reżimu by mieć w miarę kompletny obraz rzeczy, ale niestety w obecnych warunkach nie ma co na to liczyć, chujnia i to bez grzybni nawet, obraz nędzy i gówna to stan oficjalnych merdiów w III RP [ niszowych zresztą niewiele lepszy - patrz niemal kompletne przemilczenie kongresu narodowców ].

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Widzę, że party z Falangą Ci się udało :D

   Usuń
  2. te twoje porady rodzicielskie też stosujesz na kompanach z "falangi"? Miękka pedofilia jak mawia pewien typ w muszce?

   Usuń
  3. ten Janek to straszny gejzer :)

   Usuń
 5. Ale jakie możliwości wyborcze mają narodowcy?3/4 konserwy nie jarzy kto to i co to. Dzięki GW narodowcy kojarzeni są od razu z faszyzmem a ten z Auschwitz. Nie oszukujmy się ale tak działa ten stereotyp. Dla średniej jakości umysłu jest to abstrakcja, no ale nie każdemu się chce ruszyć pupcie i poczytać u źródła,kto i co w rzeczywistości.W Polsce postacie Dmowskiego czy Paderewskiego są w większości nie znane. Ciekawe czemu:) Na niewiedzy bazuje lewactwo, a ono póki co kreuje w Polsce kierunki myślowo rozrywkowe, więc stąd brak zainteresowania kongresem narodowców. Poza tym, aby opowiedzieć coś o narodowcach trzeba by samemu coś kumać w tej sprawie, a przecież zastępy pożytecznych nic nie jarzy. To o czym będą mówić? tak jak ta panienka z Polsatu co Dmowskiego do UPR-u zapisywała?To w kwesti relacjonowania kongresu a raczej jego braku. Ale do rzeczy. Bo póki co o trupie pisze,jakim niewątpliwie jest Polska. Foxie napisz coś o wyborach w Iranie, bo powiedzmy sobie szczerze,że dla losów świata i Polski ma to większe znaczenie niźli wygrana narodowców we wszystkich wyborach, liczonych na sowieckich serwerach.

  OdpowiedzUsuń