czwartek, 20 czerwca 2013

Krótka historia sabotażu lotniczego: część 20 - TWA 800Samolot linii TWA lot 800 z Nowego Jorku do Paryża eksplodował w powietrzu 17 lipca 1996 r. o godz. 20:21 EDT , w 12 minut po starcie z lotniska JFK. W tej katastrofie zginęło 230 osób. Po kilku tygodniach badań FBI oraz NTSB za oficjalną przyczynę uznały zapłon oparów paliwa przez iskrę elektryczną. W opinii wielu ekspertów ta teoria była dosyć naciągana. Obecnie grupa śledczych z NTSB oraz innych organizacji pracujących nad tą sprawą chce wznowienia śledztwa. Twierdzą, że to był zamach. Lot TWA 800 został zestrzelony za pomocą pocisku rakietowego. Wyprodukowali film dokumentalny "Silenced: TWA 800 and subversion of justice", w którym podważają oficjalną wersję. Nie są oczywiście pierwszymi, którzy to robią. Yossef Bodansky, ekspert od terroryzmu pracujący dla komisji Kongresu USA, ponad dekadę temu pisał w swojej książce "Bin Laden. Człowiek, który wypowiedział wojnę Ameryce", że zamach na TWA 800 został dokonany przez al-Kaidę. Ta organizacja terrorystyczna zresztą do niego się przyznała. Zestrzelenie TWA 800 było częścią kampanii terroru, w której skład wchodził m.in. zamach na koszary w Khobar. Cele w tej kampanii zostały wyznaczone przez tzw.Komitet Trzech Międzynarodówki Hezbollahu (sponsorowanego przez Iran forum współpracy terrorystów): Osamę bin Ladena, Imada Mugniyeh i Hassana at-Tourabiego.  W 1998 r. William S. Donaldson, emerytowany oficer US Navy, opublikował raport, w którym udowodnił, że TWA 800 został zestrzelony przez dwa pociski wystrzelone z powierzchni wody. Co najmniej kilkanaście relacji naocznych świadków mówi, że TWA 800 został trafiony przez szybko zbliżającą się do niego "kulę światła". Jeden ze świadków zidentyfikował ten obiekt jako pocisk rakietowy - był pilotem śmigłowca w czasie wojny wietnamskiej, widział dziesiątki takich pocisków lecących w jego stronę, więc pewnie zna się na rzeczy. Sherman Skolnick, legendarny badacz teorii spiskowych, otrzymał relację oficera amerykańskich służb specjalnych mówiącą, że TWA 800 został zestrzelony przez rakietę wystrzeloną z irańskiej łodzi podwodnej kierowanej przez rosyjską, najemniczą załogę.Dlaczego TWA 800 stał się celem ataku? Niepotwierdzone informacje mówią, że na pokładzie tej maszyny zginęło kilku agentów francuskich służb specjalnych. Ich dowódca ponoć odmówił powrotu do Paryża tym lotem. Dlaczego zatuszowano ten zamach terrorystyczny? Zbliżały się wybory prezydenckie i zapewne było bardzo niewygodne dla Billa Clintona angażowanie się w tym momencie w międzynarodowy konflikt. Wiadomo, że tuż przed wyborami prezydent Clinton nagle przerwał operację Golden Ox mającą na celu porwanie Imada Mugniyeh w jednym z krajów Zatoki Perskiej. Były agent FBI Paul Williams w każdym bądź razie twierdzi, że rządowi USA zdarzało się kilkakrotnie   tuszować zamachy terrorystyczne na samoloty pasażerskie i przedstawiać je jako "zwyczajne katastrofy". Czytelnicy "Krótkiej historii sabotażu lotniczego" już to pewnie jednak wiedzą :)

6 komentarzy:

 1. Przepraszam że z dupy ale ponieważ nie cierpisz Fox Bartyzela więc pewnie cię to zaciekawi - 2-ga część relacji ze spotkania z Braunem i Maciejewskim ''coryllusem'', mówią wiele rzeczy, które tobie i wielu udzielającym się tu komentatorom nie spodobają się [ a mi owszem ] ale polecam końcówkę tak gdzieś od 1.01.00 :

  http://www.youtube.com/watch?v=l1qYgyd4-tg

  - to by wyjaśniało dlaczego, jak ktoś tutaj napisał, pan Jacek zadaje się z pedałami pokroju Adama W. a także obecność Halla w kręgu parakonserwatywnych ''realistów''. Mimo to nadal cenię Bartyzela choćby za to co zrobił dla upowszechnienia historii Cristeros w naszym kraju, emisja ''Cristiady'' nie byłaby bez niego możliwa u nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawe. Czyżby więc ruch konserwatywny był sterowany (tak by ponosił klęski)?

   A dzisiaj na Face'ie ktoś napisał do mnie:

   "Panie Hubercie, podobno jest pan agentem na usługach Rosyjskisch służb specjalnych i zajmuje sie pan osmieszaniem i rozbijaniem obozu patriotycznego..." :)

   Usuń
  2. Czy Grzegorz Braun to ten profesor z "Powrotu do przyszłości" ? :))))

   Dersu Uzała

   Usuń
 2. Ja też z innej beczki(z góry przepraszam, ale to ważna kwestia). Ciekawy artykuł o nowo powstałym, mającym "obalić cały układ" Ruchu Narodowym:

  http://naszeblogi.pl/39203-co-laczy-onet-z-ruchem-narodowym

  OdpowiedzUsuń
 3. Gazeta też wypowiada się o RN w sposób niecodzienny, wyważony itd. Już nie faszyści ale "tym ludziom o coś chodzi". No logiczne że robią z nich przeciwwagę dla Kaczyńskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak. to wszystko podejrzane. jak mają obalać układ okrągłostołowy z pomocą onetu i wyborczej to wygląda to nieciekawie. coś te służby lubują się ruchach narodowych - zauważyliście? czy to spadek po NDkomunie czy jaką inna strategia? czy fox ma jakieś informacje o infiltracji ruchów narodowych w II RP?

   Usuń