niedziela, 21 kwietnia 2013

Zamachowiec z Bostonu podwójnym (potrójnym?) agentemTamerlan Carnajew był podwójnym agentem infiltrującym wahabickie komórki dla amerykańskich i saudyjskich służb. Przypomnę, że w 2011 r. był on przesłuchiwany przez FBI na prośbę rosyjskich służb. Wówczas amerykański kontrwywiad przekazał FSB, że Carnajew nie ma żadnych powiązań z terrorystami. (Elementem wynagrodzenia za pracę dla amerykańskich służb miało być również ułatwienie dla Dżohara w dostaniu się na Cambridge). Z tego powodu tuszowany jest saudyjski wątek zamachu. Być może Carnajewowie zostali odwróceni tak jak dr. al-Balawi (ten Jordańczyk, który wysadził w powietrze kilku agentów CIA) czy Mohammed Merah (zamachowiec z Tuluzy pracujący dla francuskich służb). Być może za bardzo się wczuli w swoją rolę wahbitów. Być może jednak stali się potrójnymi agentami. Rosyjskie media i weterani ich służb z uporem maniaka  propagują teorię o wrobieniu dagestańskich braci w zamach. FSB zaprzecza zaś, by miała jakiekolwiek pomocne informacje o zamachowcach - choć przecież w 2011 r. zwracała na nich uwagę amerykańskich służb, a po tym incydencie Tamerlan rzekomo w 2012 r. przez pół roku przebywał na terytorium Rosji.

13 komentarzy:

 1. http://21stcenturywire.com/2013/04/20/video-was-tamerlan-tsarnaev-murdered-suspect-seen-alive-naked-and-handcuffed/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie zastanawiająca jest jedna kwestia. Dlaczego po zamachamu bracia nie próbowali przynajmniej wyjechac ze stanu Massachusetts ? Mogli wawet wyjechac z USA. Dlaczego tego nie zrobili??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może próbowali, ale się nie dało, bo byli ścigani od samego początku...

   Usuń
 3. Foxie, mnożenie liczby odwróceń agentów nie podnieca...

  W tej sprawie fascynująca jest prostota metody - te szybkowary! Czy już ktoś tak zrobił?

  Wyobraź sobie gospodarski objazd premiera, wizyta u prostego człowieka, kamery, itd... I tenże prosty człowiek w pewnym momencie mówi: `a teraz chciałbym panu premierowi pokazać szybkowar'.

  @hondolex
  To może być objaw `amerykańskiej choroby' - klasyczne: nazabijać, a potem samemu zostać zabitym. Tak jak to było w poprzednich przypadkach, co prawda z użyciem broni.

  mmm777

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponoć już metoda na szybkowar była stosowana przez al-Kaidę. Inni wskazują też na zamachy w Moskwie z 1977 r., za które obwiniono Ormian.

   Usuń
 4. Do Panów Foxa i Macieja:
  a ja dalej twierdzę, że to Izraelici:

  Podają w newsach, że pozostałego przy życiu Czeczena będzie leczyć dwóch izraelskich lekarzy, którzy znają się na terorystach:

  http://news.yahoo.com/israeli-doctors-treating-boston-bombing-suspect-details-condition-131043127.html

  ludzie ja tych wiadomości sam nie wymyślam :))))))
  Monty Python to przy tych wiadomościach to poważni ludzie:)))

  "Oni" biorą nas na zmęczenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po zastanowieniu nie popieram transatlantyckiej jednosci. Wybieram Euroazję. Dla jasności dodam że to przez typ. Jestem Alpinidem :) S_S

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co to jest "typ" i kim są "Alpinidzi"? :)

   Usuń
  2. To miał być luźny i wielce zabawny wpis nie-do-końca-w-temacie. Wyszło jak zawsze. Alpinid http://en.wikipedia.org/wiki/Alpine_race . Wiem że ubogo i na dodatek w większości brednie w tym linku ale nie mam innych źródeł pod ręką. Jako ciekawostkę dodam iż spora grupa pasjonatów wciąż się tym jara, rozbudowali i uzupełnili klasyfikację a teraz nałogowo klasyfikują każdego kto da się złapać w obiektywie. Znajomy gnom siedzi w temacie, kiedyś mnie zwyzywał od Alpinidów, stąd mam ogólną orientację. Jak chcesz to dorwę link do forum tych upartych dzieci Lambroso i podeślę. A żart był taki że jako genetyczny euro-azjata nie mogę przecież popierać nordyckich waspów.
   Teraz na zakońćzenie zmienię temat by skonfundować wszystkich i tym samym zatrzeć ślady.
   A z mang i anime to najbardziej lubię "Berserka" i wszystko ze studia Ghibli. Ahoj! I do zobaczenia na polsko-czeskich Dniach Morza! Shape_shifter

   Usuń
  3. Studio Ghibli - klasyka klasyki :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Fox a to widziałeś?

  Z tego co tu widać to są 2 klasyczne kozły ofiarne.

  http://imgur.com/a/Nx8EU

  OdpowiedzUsuń