sobota, 2 czerwca 2012

Mubarak skazany, Obama robi przecieki, Hezbollah prowanyGłównym bliskowschodnim tematem w mediach jest skazanie Mubaraka na dożywocie (o uniewinnieniu jego synów z zarzutów korupcji już się rzadziej wspomina). Dożywocie w przypadku byłego egipskiego prezydenta oznacza de facto kilka lat, a może miesięcy życia za kratkami (a może raczej w szpitalu pod strażą). Taki wyrok musiał prędzej, czy później nastąpić - i przy okazji częściowo rozładowano społeczną minę dając ludowi iluzoryczne poczucie sprawiedliwości.


Wypływa też coraz więcej informacji na temat amerykańsko-irańskiej tajnej wojny. "New York Times"  podaje, że w 2009 r. prezydent Obama zarządził cyberataki przeciwko polskim obozom śmierci irańskiemu programowi nuklearnemu. To NSA odpowiadała za Stuxnet. Mamy też przecieki, że Obama rozważa działania mające uniemożliwić al-Kaidzie przejęcie syryjskich WMD (ich składy są ostatnio słabiej chronione, gdyż odpowiedzialna za nie 4-ta dywizja pancerna gen. Mahera Assada jest bardzo zajęta masakrowaniem syryjskich cywilów). Dlatego Barak Barakowicz proponuje Ruskim, by wysłali swoich inspektorów do Syrii i popilnowali składów. (Już widzę jak ich pilnują. Tak samo jak swojego arsenału jądrowego za czasów Jelcyna. Barak Barakowicz mówi Putinowi, że syryjski wąglik może się dostać w ręce terrorystów z Kaukazu i zabić kilka milionów Ruskich. Putin ma jednak życie swoich ludzi tam gdzie Assad czyli w d...). Senator John McCain zjechał ostatnio administrację Obamy za te przecieki wskazując, że są one przedwyborczą grą mającą pokazać, że administracja jest twarda wobec  terrorystów i zbójeckich reżimów. Nie sposób odmówić McCainowi racji. Przeciek o Stuxnecie przykrywa gafę o polskich obozach, która odbiła się szerokim echem w anglojęzycznych mediach.


Kampania destabilizacji Syrii rozwija się natomiast aż miło. Syryjscy rebelianci (korzystając z pomocy obcych służb) porwali pięciu wysokiej rangi terrorystów z Hezbollahu, w tym bratanka Nasrallaha. I dobrze tak skurw...nom! Przez niemal 30 lat Hezbollah porywał ludzi w Libanie. Teraz sam zazna tej broni. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz