czwartek, 15 marca 2012

E-maile AssadaHakerzy dostarczają nam ponownie niezwykle ciekawego materiału. Syryjscy rebelianci dotarli do prywatnego konta pocztowego Baszara Assada i skopiowali mu e-maile (o szczegółach tej niesamowitej operacji można przeczytać tutaj). Co więcej, przez kilka miesięcy monitorowali w czasie rzeczywistym jego skrzynkę! Czego się dowiadujemy z assadowskich maili? Media skupiają się głównie na jego pięknej żonie Asmie i jej umiłowaniu luksusu. Potwierdza to wykonaną przeze mnie amatorską charakterystykę psychiczną tej pani jako "typowej dziewczyny bossa mafii". Tak więc Asma jest głównie zajęta kupowanie biżuterii, butów, ciuchów i zestawów do fondue.  Czasem napisze ukochanemu mężowi: "Razem pokonamy wszystkie trudności... Kocham Cię" (to miłe). Samego Assada zajmowały też czasem przyziemne sprawy takie jak próba zdobycia "Harry'ego Pottera i Insygnii Śmierci".  Za pomocą specjalnych wehikułów inwestycyjnych i firm krzaków łamał zachodnie sankcje kupując ....muzykę w sieci (wiemy, że lubi Chrisa Browna i Right Said Fred - szczególnie ten kawałek, ale też słuchał "I'm sexy and I know it" LMFO). Wysłał kumplom filmik z fajną magiczną sztuczką i jajcarskie wideo o oblężeniu Homs.

Ale w assadowskich mailach są poruszane również kwestie polityczne. Przyznaje on w nich, że ma w d... reformy i wiemy, że jego przemówienia są konsultowane z irańskim ambasadorem. To jednak wszyscy już od dawna wiedzą. W mailach znalazły się jednak dwie perełki:

Córka emira Kataru proponowała małżeństwu Assadów azyl w Doha.

Hussien Mortada, libański biznesmen powiązany z Assadem oraz irańskimi służbami, wezwał syryjskiego dyktatora, by przestał oskarżać al-Kaidę o zamachy terrorystyczne w Syrii, bo nawet przywódcy Hezbollahu twierdzą, że taka propaganda jest szkodliwa.


It is not in our interest to say that Al-Qaida is behind the operation because such statements clear the US administration and the Syrian opposition of any responsibility; America is fighting Al-Qaida and it will condemn the operation.
Based on what we saw from events on the ground yesterday, we have to acknowledge how well orchestrated it was, and we have to say that the US administration, the opposition and the states which infiltrated weapons are behind the operation so that we can start the attack.

4 komentarze:

 1. hehe, dobre! bo pokazuje, że nawet takie zjebane osoby jak Assad też są "tylko" ludźmi

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurwa az nie chce mi sie wierzyc w ich glupote to musza byc fake'i

  OdpowiedzUsuń
 3. tak pisza i komunikuja sie na codzien po angielsku ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdanie to wszystko lipa z tymi emajlami, takie informacje to idą szyfrogramami do ambasady albo są załatwiane przez wywiad. To amerykańska propaganda obliczona jak słusznie piszesz na destabilizację Syrii...

  OdpowiedzUsuń