czwartek, 26 czerwca 2014

Bitwa narodów w IrakuSytuacja w Mezopotamii (taka nazwa jest chyba uprawniona biorąc pod uwagę faktyczny rozpad Iraku?) staje się coraz bardziej skomplikowana, nawet jak na bliskowschodnie warunki. Takiego węzła różnych międzynarodowych interesów nie było chyba od czasów libańskiej wojny domowej (1975-1990). Gdy amerykańscy doradcy wojskowi przybywają do Bagdadu a Kurdowie wykrawają sobie kawałek kraju (ostrzegali parę miesięcy temu przed ofensywą ISIL), Irańczycy dostarczają broń irackiej armii oraz szyickim milicjom. W tym samym czasie Saudowie wysyłają broń dla ISIL. Samoloty z Arabii Saudyjskiej wypełnione sprzętem i amunicją lądują w opanowanej przez sunnickich rebeliantów bazie H2. (Przed ofensywą ISIL saudyjski minister spraw zagranicznych ponoć spotkał się z Putinem w Soczi. Jednocześnie i Rosja i Arabia Saudyjska popierają egipskiego dyktatora gen. al-Sisiego, który obiecuje wsparcie wojskowe Saudom przeciwko ISIL...). Assadowscy Syryjczycy więc dokonali nalotów bombowych na okolice al-Qim, czyli miejsca gdzie trafia ten sprzęt. Siły ISIL bombardowało też jordańskie lotnictwo - zniszczono w ten sposób konwój, który wjechał na terytorium Jordanii. Jakby tego było mało, do Iraku chce jechać 25 tys. szyitów z... Indii. 

Bonusowo: jak córka irackiego polityka walczyła z RPG w rękach przeciwko ISIL (i poległa), jak gostkowie z ISIL dorwali i zaj...bali sędziego, który skazał Saddama ("nie pożyje ani chwili jak ten sędzia z Avignonu powieszony za śledzionę bez pardonu" :) i  materiał o starożytnej świątyni z "Egzorcysty", która wpadła w ręce ISIL. 

***
Wiem, że off-topic, ale to bardzo ciekawy materiał o metodach pracy rosyjskich służb: Instytut Euroazjatycki będący rosyjską agenturą wpływu w Gruzji próbował zorganizować gejparadę w Tbilisi. 
Gejparada miała się odbyć w rocznicę podobnej demonstracji, która została rozpędzona przez kontrdemonstrantów. Jednakże środowiska LGBT nie chciały organizować żadnej rocznicowej manifestacji, bo uznały to za niepotrzebne jątrzenie. Więc duginowcy zaczęli opłacać homoseksualne i bardziej konwencjonalne prostytutki, narkomanów i bezdomnych, by stawili się na paradzie. Jednocześnie inna grupa prowokatorów miała zaatakować "gejów" a w świat miały popłynąć obrazki przedstawiające "brutalne prześladowania homoseksualistów" w Gruzji. To zaś miało zaszkodzić zbliżeniu Gruzji z UE. To tyle w kwestii różnych tęcz i marszów...***
A w Polsce też ciekawie. Nie wiem, czy rzuciliście okiem na ten cyrk z wotum zaufania dla Donałda, ale jeden palikociarz zwrócił uwagę na jedną rzecz: doradca Tuska ds. bezpieczeństwa gen. Marek A. (ponoć Adamczyk, generał straży granicznej) został aresztowany za to, że ukradł Niemcowi portfel w hotelu. To może być zemsta za Protasiewicza :), ale też świetnie ilustruje poziom obecnego rządu Ubekistanu oraz służących mu służb. Pytanie, czy gdyby doradca Tuska zamiast Niemca, okradłby przedstawiciela innego narodu (poza oczywiście Ruskimi) poszedłby siedzieć?

13 komentarzy:

 1. Ten kocioł nigdy się nie skończy.

  OdpowiedzUsuń
 2. RadSik już dawno powiedział:wszyscy umrą!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten OFFtop z prowokacjami Rosjan niezły :) Kłamstwo to podstawa działań Rosji. Wszystko opiera się na kłamstwie - od początku, do końca. Co do polskiego podwórka - to już chyba ostatnie spazmy. Sekta zwiera szyki przed ostatecznym upadkiem :) Taśmy Bieńkowskiej zawierają podobno informacje o ogromnych przewałach i wątek romansowy. Mistrzem jest oczywiście Sikorski, który kiedyś rozmawiał na Twitterze z fakowym profilem Macierewicza, a ostatnio uwierzył w artykuł z Faktoidu. Plotki mówiące, że Sikorski(prawdziwe nazwisko SIKORKA) bierze jakieś używki zataczają coraz szersze kręgi. Ale czy można się dziwić? Życie podwójnych(a może i potrójnych) agentów jest bardzo stresujące...

  A co do arabów...zupełnie się nie znam :) Ale czytam z przyjemnością :) Pozdrawiam.

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 4. ''czy gdyby doradca Tuska zamiast Niemca, okradłby przedstawiciela innego narodu (poza oczywiście Ruskimi) poszedłby siedzieć? ''

  - gdyby chodziło o obywatela Izraela możesz być spokojny, zaraz podniósłby się rwetes, że ''antyszemitismus'' wyssany ze spermą ojca i w ogóle, na Hamerykanów też są za cienkie bolki [ Zdradzio może sarkać po kątach ale i tak im ssie pałkę - to jest ten ''wątek romansowy'' Majkel ? ], co do londyńskiej ''loży matki'' i ''grand orient'' można dyskutować. Ale sam przykład smaczny wielce choć ten z konsulem ''honorowym'' w Monaco rzecz jasna bardziej hardkorowy, oba dobrze pokazują, z kim mamy do czynienia, bandą POlaczków cwaniaczków, żulami u władzy z listkiem figowym w postaci uwolskich popłuczyn; a propos - strach i ból dupy ''lyberalnej yntelygencji'', aż miło poczytać :

  www.krytykapolityczna.pl/felietony/20140619/olimp-w-ogniu

  www.krytykapolityczna.pl/felietony/20140619/alienacja

  - doprawdy te kurwy są bliźniaczą kopią swych przedwojennych poprzedników, które gotowe były usprawiedliwiać każde łajdactwo sanatorów byle tylko trzymali za mordę endecję i ''przypadkowe społeczeństwo'', które ''nie dorosło do demokracji'' albo tuż powojennych, którzy chcieli ''sowieckimi kolbami nauczyć Polaków myśleć dialektycznie, bez alienacji'' - nie przesadzam, szmata Robsonowa [ należy jej się za coś takiego ] w którymś z komentarzy pod swym tekstem wprost pisze : ''Ja się obawiam, że kompleks polski sięgnął dziś takiego dna, że nie da się go rozładować bez gwałtu. Żadne pogłaskiwanie a la Nowe Peryferie nic tu nie da.'' I kto tu mi jeszcze będzie gadał, że istnieje jakiś postęp w dziejach ? Zwolennicy tej chorej idei są najlepszym dowodem jej iluzoryczności.

  Co do gejowskiej prowokacji czekistów wcale mnie to nie dziwi, przecież kremlowski mason jeszcze w latach 90-ych wyraźnie mówił :

  ''Trzeba rozkładać katolicyzm od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać ROZKŁADOWE RUCHY ŚWIECKIE, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie. [...] Stanowczo bliższe są mi słowiańsko-eurazjatyckie źródła polskości, ich element etniczny, a nawet pogański. Pociągają mnie pewne pierwiastki wschodnie czy też orientalne, KULTURA MNIEJSZOŚCI. Myślę, że to, co NAJLEPSZE W POLSKIEJ HISTORII TO TRADYCJA ŻYDOWSKA W MAŁYCH MIASTECZKACH WSCHODNIEJ POLSKI. Właściwie interesuje mnie w Polsce wszystko, co było antykatolickie: polska masoneria i okultyści, Jan Potocki i Hoene-Wroński, Mienżyński i Dzierżyński... Oni wszyscy wybrali drogę eurazjatycką.''

  http://nazbolpolska.blogspot.com/2009/07/rozmowa-z-aleksandrem-duginem-fronda-nr.html

  - on tu wprawdzie ma na myśli mniejszość etniczną a nie seksualną ale to jeszcze nie była ta ''mądrość etapu''.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "- doprawdy te kurwy są bliźniaczą kopią swych przedwojennych poprzedników, które gotowe były usprawiedliwiać każde łajdactwo sanatorów byle tylko trzymali za mordę endecję i ''przypadkowe społeczeństwo'', które ''nie dorosło do demokracji'' "

   Gwoli ścisłości - to że Polacy nie dorośli do demokracji to fakt niezaprzeczalny. "Taśmy" pokazują to dobitnie - ludziom można puścić nagranie, a oni i tak swoje i dalej popierają PO. W sondażach PO nadal ponad 24%! A mało to afer było wcześniej? A mimo wszystko drugą kadencje rządzi PO i w kolejnych wyborach zdobyła 30%. Czysta demokracja. Ktoś na nich głosował przecież - demokratyczna wola ludu :) Niestety, takie są skutki kontaktu Polskiego narodu z zaborcami...szczególnie z jednym, od którego nauczyliśmy się jedynie niechlujstwa, pijaństwa i cwaniactwa/złodziejstwa.

   Pamiętajmy też, że "elytarność" to była domena NDecji, która wywodziła się z wyższych "mieszczańskich" sfer(młodzi, wykształceni z dużych miast) akademickich. Nie od razu Dmowski wyciągnął rękę do "plebsu robotniczego" - co innego Piłsudski, który z pogardzanym "ludem smoleńskim"(to ta sama warstwa co dziś) był od początku. Więc z tymi analogami ostrożnie ;)

   Majkel   Usuń
  2. "Gwoli ścisłości - to że Polacy nie dorośli do demokracji to fakt niezaprzeczalny."
   Pytanie nie czy dorośli, ale czy pytanie "czy Polacy nie dorośli do demokracji" jest właściwe. Uważam, że nie, bo a) demokracja nie jest wartością bezwzględną i b) dorośnięcie do demokracji = ? (daj mi proszę dobrą definicję tego terminu, dla mnie to pojęcie pozbawione treści).

   "Niestety, takie są skutki kontaktu Polskiego narodu z zaborcami...szczególnie z jednym, od którego nauczyliśmy się jedynie niechlujstwa, pijaństwa i cwaniactwa/złodziejstwa. "
   1. A Galicja?
   2. Nie wiem, czegośmy się nauczyli od Prusaków; wszelkie organizacje jak np. kółka rolnicze bądź sokoły powstały przez nich, nie dzięki nim. O przyniesieniu nam "cywilizacji" mam nadzieję nie wspomnisz, bo to bzdura.

   "co innego Piłsudski, który z pogardzanym "ludem smoleńskim"(to ta sama warstwa co dziś) był od początku"
   Nie mówię, że nie, ale Chehelmut wyraźnie odnosi się do późniejszego okresu, kiedy sanatorom przez myśl nie przeszło z robolami się bratać (a w każdym razie przechodziło rzadko).

   Usuń
  3. Jak zwykle nie kumasz kompletnie Majkel tego co piszę - tu nie rozchodzi się o to czy społeczeństwo dorosło do demokracji czy też nie itp. pierdoły bo szczerze mam to w dupie mówiąc Sienkiewiczem, istota problemu polega na tym iż ludzie aspirujący do miana ''elyty'' mający pełne gęby frazesów o ''demokracji'' i ''woli ludu'', gdy tylko przybierają one niepożądany przez nich kształt gotowi są poprzeć najgorszy zamordyzm i zbrodniczy totalizm bo oni oczywiście ''wiedzą lepiej'' od samego ludu na czym polega jego ''dobro'', w praktyce więc mamy do czynienia w demokracji z tyranią mafijnej oligarchii, kahału z rabinami pospołu trzymającej żelazną ręką plebs jak w dawnych gettach dlatego właściwszym mianem dla takowego ustroju byłaby ''demokratura'' [ mści się tu grzech pierworodny demokratyzmu jakim paradoksalnie jest jego elitarność bo przecież to nie lud wymyślił te hasełka o ''równości'', ''braterstwie'' itp. brednie i nie on je wdrażał często przymusem w życie, ''oddolna demokracja'' to li tylko lewacka mrzonka ].

   Aż żałość zbiera nad twą ubogą wizją rzeczywistości w której ''turańska dzicz'' odpowiada za całe niemal zło w naszym narodzie o ile nie w świecie w ogóle, w swym ograniczeniu nawet nie dostrzegasz iż jest bliźniaczym odpowiednikiem tej u tak nienawistnych ci endekoidów, gdzie w analogicznej roli obsadzeni są żydzi niezbyt słusznie wrzucani do jednego wora z masonami i równie prymitywna.

   Usuń
  4. Co się zaś tyczy samej afery względną obojętność społeczeństwa poczytuję akurat raczej za znak rozsądku, trudno się dziwić by ludzie pchali się w szambo, które wybiło i podniecali wewnątrzmafijnymi rozgrywkami między rychem, zbychem a krzychem itp., durni to są raczej tacy dla których tłusty misio Jakubas jawi się jako nowy Kluska a post-sowiecki rekieter i jawny agent bezpieki Latkowski ''obrońcom'' wolności słowa - że wskazana jest tu co najmniej daleko posunięta podejrzliwość i ostrożność niech wystarczy to o czym wspomniał niedawno Wyszkowski :

   ''Około roku temu poprosił mnie o spotkanie pewien bardzo sympatyczny przyjezdny, o którym wiedziałem, że jest specjalistą od tajnego nagrywania elity polskiego światka politycznego. Komplementując moją niezależność myślenia, zawiadomił mnie, że – wraz z grupą podobnych mu patriotów niemogących już dłużej znieść „tego gnoju”, w który układ postkomunistyczny wpędza Polskę – podjął działania na rzecz ujawnienia ich podłych knowań i w ogóle ich nędznej kondycji osobistej. Znając trochę afiliacje zawodowe mojego rozmówcy, odniosłem wrażenie, że proponuje mi się rolę podobną do tej, w której obsadzono mnie w styczniu 1990 r., gdy rzecznik Jaruzelskiego zameldował mi (w postawie na baczność i stukając obcasami), że ten gotów jest ustąpić z prezydentury. Wówczas dałem się nabrać i uczestniczyłem w intronizacji TW „Bolka”, ale po 23 latach byłem już trochę mądrzejszy i nie podjąłem propozycji. Nieco ponad miesiąc temu przyjezdny ponowił zaproszenie do Warszawy, ale ja znowu odmówiłem wejścia w sprawę (mówiłem o tym 18 czerwca w TV Republika, a wcześniej pisałem na Twitterze).''

   http://niezalezna.pl/56846-iii-rp-czyli-targowica-targowica-targowice-pogania-kto-byl-zrodlowym-organizatorem-nagran

   - z tym że ja nie wierzę akurat w ruski wątek, pisałem już dlaczego i tu i na blogu, choć nie przesądzam sprawy rzecz jasna, niezależnie jednak jak się sprawy pod tym względem mają sam fakt, iż politycy najwyższego szczebla pozwalali sobie ''konspirować'' w de facto eksterytorialnym ruskim trójkącie bermudzkim świadczy o ich wyjątkowej głupocie, rządzi nami banda durniów i pajaców, nieodpowiedzialnych gnojków a w przypadku Zdradzia jeszcze i świrów, wnioskując ze słów Cenckiewicza ten osobnik powinien być pacjentem psychuszki a nie kierować jednym z kluczowych resortów [ to tłumaczy choćby jego niedawny bełkot o ''diasporze polskiej'' ], o czym też świadczy to o tych, którzy powierzali mu tak odpowiedzialne funkcje, w tym również i Kaczyńskich ?

   Usuń
  5. Helmut - ty wiesz o tym, że masz nierówno pod sufitem? Gdzie ja napisałem o "turańskiej dziczy" skoro w odpowiedzi na mój komentarz przytaczasz taki argument? Ty chyba na serio RUSKI jesteś...nie wyobrażam sobie, aby jakiemukolwiek Polakowi tak bardzo zalazło za skórę to, co kiedyś napisałem parę razy o ruskich. Polak obraża się za dosadne określenie ruska? Pierwsze widzę....sam tworzysz swoją legendę.

   Zaprzeczysz, że jedyne czego się nauczyliśmy od ruskich to pijaństwo i niechlujstwo? A z czego innego znani są Rosjanie? Może z rozwiniętej technologii?(trzy razy rakiety nie odpalili ostatnio...konia nie nauczysz latać ;) Nawet grafen chcą nam zaiwanić zbóje...

   Majkel

   Usuń
  6. Wolę ''mieć nierówno pod sufitem'' jak raczyłeś się wyrazić niż być skończonym głąbem jak ty - mam dla ciebie przykrą wiadomość : będę ci tą nieszczęsną ''turańską dzicz'' wypominał do twej usr... śmierci bo aż sam się o to prosisz - jeśli dla ciebie prymitywie Rosjanie są znani jedynie z ''pijaństwa i niechlujstwa'' to... Słyszałeś może takie nazwiska jak Strawiński, Prokofiew, Czajkowski, Szostakowicz ? - tak myślałem : nie będę wymieniał osiągnięć Rosjan w innych dziedzinach, w tym w nauce [ i nie chodzi tu bynajmniej o Pietię Gorasa ] bo po co - aby przemówić komuś do rozumu musi on wpierw w ogóle go posiadać.

   Usuń
 5. Inna sprawa iż co się dziwić czekistom, że wykorzystują okazję, którą swoim krótkowzrocznym debilizmem stworzył im przeciwnik ? Jak ostatnio napisałem na blogu :

  ''poniekąd to właśnie Zachód przez swą durnotę ulepił tego putinowskiego ''tradycjonalistycznego'' Golema - weźmy niedaleką Mołdawię, gdzie Ruscy jeszcze w latach 90-ych przećwiczyli wariant, który próbują obecnie wdrożyć na większą skalę na Ukrainie czyli odcięcie uprzemysłowionej części kraju w postaci tzw. Nadniestrza, to co pozostało po takiej operacji to jedna wielka szara strefa i postsowiecki skansen z silną partią regularnych sierpomłotów działających pod egidą wiadomo kogo, czyż więc ''wolny świat'' by przełamać poradzieckie resentymenty i kupić sobie popularność wśród miejscowych zainwestował w ichnie winiarnie, rolnictwo czy przemysł ? Ee, gdzie tam - te zjeby urządziły tam ''paradę równości'' !!! Do kurwy nędzy chyba ten kraj ma poważniejsze problemy niż ból dupy paru kochających inaczej panów ?! Jeszcze lepszą ilustracją tej samobójczej zachodniej patologii jest Gruzja : co trzeba mieć w głowie by nachalnie wciskać politykę depopulacyjną w postaci promocji gejozy małemu narodowi walczącemu od wieków o przetrwanie we wrogim muzułmańskim otoczeniu i zagrożonym nieustannie agresywnym imperializmem potężnego sąsiada z północy ?! A później jeszcze się dziwią, że miejscowi oburzeni na to bezprzykładne pogwałcenie ich uczuć narodowych omal nie zlinczowali spędzonych na paradę ichnich ''wesołków'' i zagłosowali w końcu na proputinowskiego Bździnę czy jak mu tam, ja p... To samo tyczy się pożytecznych idiotek z ''Pussy Riot'' : gdyby pokazały brochę a nawet oszczały patriarchę-przebierańca nie miałbym w sumie nic przeciwko bo faktycznie ruska cerkiew jest wręcz przybudówką ichniej biezpieki [ duchowni prawosławni nie uznający jej zwierzchnictwa wprost nazywają ją ''kościołem szatana'' ze względu na bliskie związki jej hierachów z czekistami, są i tacy co mówią iż obecny patriarcha nie tyle nawet jest agentem co wręcz nosi ''belki'', jest funkcjonariuszem oddelegowanym na ''odcinek religijny'' ], ale te głupie pizdy dokonały profanacji świątyni na oczach zwykłych, Bogu ducha winnych wiernych słusznie powodując ich wzburzenie, za coś takiego w każdym normalnym, przyzwoitym kraju trafiłyby może nie do łagru ale do więzienia na pewno - a tymczasem lesba i komunistka Clintonowa firmuje jeszcze i wychwala pod niebiosa ten zalatujący gówniażerią chuligański wybryk ! [ najwidoczniej ''lobby arabskie'' w postaci sekretarki z którą ponoć ma romans tak dobrze strzela jej minetę, że aż od tego mózg jej obrósł cipą i zdurniała do reszty ].''

  OdpowiedzUsuń
 6. tam chodzi tylko o ropę i wpływy, ludzie się nie liczą

  OdpowiedzUsuń
 7. Majkel ma racje, dlatego radzę ostudzić co niektore głowy i ostudzić swoję osady. PO może wyborów nie wygra ale scenariusz jest tak rozpisany, że PO będąc drugie w wyborach, spokojnie stworzy koalicje z SLD. Chociaż osobićie na ten moment uważam,że PO by wygrało nieznaczną ilością głosów. I to bez udzialu serwerów,takich czy owakich. Zwyczajnie, bo ten lud tak ma. Jux dawno oddałem na to mocz. A opozycji tez się żle nie dzieje,ma finansowanie z budżetu, wydaje swoje niezależne gazety,TV,radio. Tak naprawde to każdemu w takim układzie jest mioduchno. Problemem jest tak dla wszystkich kończąca się kasa, i niech mi szósty palec u nogi wyrośnie,że jak przyjdzie do momentu próby,to PiS pierwszy będzie przegłosowywał dodruk pieniądza. Co i tak nic nie zmieni w skansenie zwanym Polską.

  OdpowiedzUsuń