środa, 10 października 2012

Lecenie w Huawei. Widmo cyberterroryzmuWygląda na to, że kanadyjski rząd wykluczy Huawei z kontraktu na budowę systemu bezpiecznej łączności dla rządu. Gdyby nie wykluczył, oznaczałoby to, że w Ottawie rządzą kompletni debile lub chińscy agenci. Pozwolić Huawei na budowanie takiego systemu to jak wpuścić Andrzeja Samsona do sierocińca dra Korczaka. Argumentem w rękach Kanadyjczyków jest raport Kongresu USA określający Huawei i ZTE jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Zresztą o związkach tych firm ze służbami Czerwonych Chin wiadomo już od lat. Sam nawet kiedyś pisałem:

"W ChRL gospodarka jest wciąż zarządzana centralnie a wiele firm kierowanych jest przez byłych (lub pozostających na aktywnej służbie) wojskowych, funkcjonariuszy służb specjalnych oraz partii komunistycznej. Szpiegostwo przemysłowe jest więc nierozerwalnie związane ze szpiegostwem militarnym i politycznym. Zadania te realizują przede wszystkim Departamenty III i IV Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (sił zbrojnych ChRL).  O wadzę jaką Pekin przykłada do prowadzenia działań tego rodzaju świadczy choćby to, że Departament III zatrudnia około 130 tys. ludzi. W 2002 r. armia zaczęła tworzyć tzw. milicje wojny informatycznej – jednostki tworzone wewnątrz prywatnych firm, złożone z cywilnych specjalistów, mające za zadanie dokonywać m.in. ataków hakerskich.
Współpraca między sektorem prywatnym a wojskowymi służbami specjalnymi jest w Chinach bardzo ścisła. Prywatne firmy zapewniają państwowym szpiegom specjalistów i sprzęt. Państwo często odwdzięcza się zaś informacjami pozyskanymi operacyjnie. W działalność tego typu angażuje się m.in. koncern telekomunikacyjny Huawei.
- Huawei to ważny dostawca specjalistycznego sprzętu i technologii, oraz firma zapewniająca szkolenia armii. Otrzymywała ona od sił zbrojnych pieniądze na badania i rozwój. Huawei oraz podobne spółki wykonujące zadania tego typu mają swoje korzenie w państwowych instytucjach naukowych – głosi raport Northrop Grumman."

Juval Aviv opowiadał mi o specjalnych "wioskach" w Chinach, w których szkolą się ich hakerzy. Według niego słynny blackout Wschodniego Wybrzeża z 2003 r. był skutkiem cyberterroryzmu. Amerykańskie służby boją się, że Chińczycy mają wirusa, który pozwoli sparaliżować sieć energetyczną w USA na pół roku. Zupełnie jak w jakimś "Homefroncie".

3 komentarze:

 1. Widzę , że Homefront to jedna z ulubionych gier Autora bloga. Motyw pojawiał się jeszcze na starym blogu.
  PS.
  Czyli jednak pora zacząć uczyć się chińskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hipokryzja globalistów jest nieograniczona, już nie wiem czy w tym szaleństwie jest metoda, na Huawei juz zwracałem uwagę we wpisach na innych blogach.
  "Year 2009
  Ranks No.2 in global market share of radio access equipment
  Successfully delivers the world' s first LTE/EPC commercial network for TeliaSonera in Oslo Norway
  Launches the world' s first end-to-end 100G solution from routers to transmission system
  Receives "2009 Corporate Award" from IEEE Standards Association(IEEE-SA)
  Receives the Financial Times' Arcelor Mittal Boldness in Business award for performance in and contribution to emerging markets and ranks the fifth most innovative company in the world by Fast Company
  Achieves a year-on-year decrease of more than 20% in resource consumption by Huawei's main products; deploys over 3,000 sites powered by alternative energies around the world

  Year 2008
  Recognized by BusinessWeek as one of the world' s most influential companies
  Ranks No. 3 by Informa in terms of worldwide market share in mobile network equipment
  First large scale commercial deployment of UMTS/HSPA in North America, for TELUS and Bell Canada
  Ranks No. 1 by ABI in mobile broadband devices having shipped over 20 million units
  Largest applicant under WIPO's Patent Cooperation Treaty (PCT), with 1,737 applications published in 2008; accounts for 10% of LTE patents worldwide

  Year 2007
  Establishes joint venture with Symantec, to develop storage and security appliances
  Establishes joint venture with Global Marine, to provide end-to-end submarine network solutions
  A partner to all the top operators in Europe at the end of 2007
  Won 2007 Global Supplier Award by Vodafone. Was the only network equipment supplier to be awarded this specific accolade
  Unveils its ALL IP FMC solutions strategy designed to leverage distinct benefits for telecom carriers, from TCO savings to reduced energy consumption

  Year 2006
  Divests 49 percent stake in H3C for USD880 million
  Establishes Shanghai-based joint R&D Center with Motorola to develop UMTS technologies
  Introduced new visual identity (VI). The new VI reflects our principles of customer-focus, innovation, steady and sustainable growth, and harmony.

  Year 2005
  International contract orders exceed domestic sales for the first time
  Selects as a preferred telecoms equipment supplier and signs Global Framework Agreement with Vodafone,
  Selects as a preferred 21Century Network (21CN) supplier by British Telecom (BT) to provide multi-service network access (MSAN) components and optical transmission equipment

  Year 2004
  Establishes joint venture with Siemens to develop TD-SCDMA solutions
  Achieves first significant contract win in Europe valued at over USD25 million with Dutch operator, Telfort

  Year 2003
  Establishes joint venture with 3Com focusing on enterprise data networking solutions

  Year 2002
  International market sales reaches USD552 million

  Year 2001

  Divests non-core subsidiary Avansys to Emerson for USD750 million
  Establishes four R&D centers in the United States
  Joins International Telecommunications Union (ITU)

  Year 2000
  Establishes R&D center in Stockholm, Sweden
  USD100 million generates from international markets"
  według
  http://tiny.pl/hn9cv

  To co , dawniej jak trzeba było z nimi robić alianse, wyposażać ich w know-how, pozwalać na budowę centrów R&D (centra wywiadowcze) to byli OK, a teraz jak robią lepiej i taniej od Cisco, Motoroli i Ericssona to są be. Ta cała globalizacja to projekt polityczny i ze zdrową logiką nie tu nic to czynienia.
  Przecież jak IBM wynosi produkcję serwerów do Chin to ktoś zdaje sobie zdanie z tego , że Zachód traci kontrolę na serwerami przedsiębiorstw.Czy kasa zaślepia w korporcjach mózgi czy polityka ?

  Tacy to są chińscy zawodnicy, :
  http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2011/38/huawei-podarowal-drogi-prezent-mswia.aspx

  OdpowiedzUsuń
 3. dajmy spokój z raportami kongresu... a sprzęt IBM czy HP to gdzie jest produkowany?
  a tak przy okazji - kto ma kontrolę nad wynalazkami typu black berry?

  OdpowiedzUsuń