wtorek, 29 maja 2012

W32.Flamer + Co robi BND w Syrii?

W32.Flamer nazywany już następcą Stuxnetu, najbardziej jak dotąd zaawansowany maleware,  grasuje na Bliskim Wschodzie. Głównie w Iranie, na Zachodnim Brzegu, w Libanie oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest zdolny do wykradania danych (nawet nagrywania dźwięków poprzez mikrofony zainstalowane w zainfekowanym komputerze) a Irańczykom zdołał sparaliżować terminale naftowe. Jak zwykle wszyscy podejrzewają Izrael o jego stworzenie, a Tel Aviv puszcza oko, że podejrzenia są uzasadnione. 


Wojna toczy się jednak nie tylko w sieci. USA, Wielka Brytania, Australia, Francja, Holandia i Niemcy wydaliły syryjskich dyplomatów. Putin nagle zatrzymał swój stateczek z bronią dla Assada na Morzu Śródziemnym i czeka na rozwój sytuacji. Intryguje mnie stanowisko Niemiec. Do syryjskich rebeliantów trafiły karabiny maszynowe Heckler und Koch MG4. To stosunkowo nowa broń (premiera w 2001 r.), używana głównie przez Bundeswehrę i dostarczana m.in. Hiszpanii, Portugalii i RPA. Niemieckie służby specjalne, mimo oficjalnego, "antywojennego" stanowiska rządu RFN w 2003 r. w naprowadzały dla Amerykanów pociski spadające na Bagdad a w 2011 r. miały udział w wytropieniu Kaddafiego. Możliwe, że również tym razem BND  bierze udział w tajnych operacjach  w Syrii. 

10 komentarzy:

 1. Mścili się za porażkę w Iraku (w 1941 lotnicy Niemieccy wraz z Włochami aktywnie walczyli w Iraku) i rejteradę z Syrii niedługo później.
  A tak na serio...

  Niemcy prowadzą (ale tylko w swoim interesie) dojrzałą politykę.
  W TV pacyfizm, więc elektorat je z ręki
  Ciche wspieranie USA, więc sajuzniki problemu nie mają
  Poklepywanie po pleckach rosyjskiego niedźwiedzia, tak więc gazu (za o wiele mniej, niz płacimy My) im również nie zabraknie

  No nic, tylko się od Szwabów polityki uczyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni są w tym świetni na poziomie taktycznym i operacyjnym. Jeśli chodzi o poziom strategiczny - tutaj stety lub niestety ponoszą klęski takie jak w przypadku strefy euro czy próbami przejęcia naszego regionu (kiedyś o tym szerzej napiszę:).

   Usuń
  2. @foxmulder

   Calkowita zgoda-twierdze tak od lat.Niemcy sa bardzo butni i NADMIERNIE pewni siebie co zawsze w koncu prowadzi do tego ze wszystkich dookola sobie zrazaja i ostatecznie maja wszystkich przeciwko sobie.Tak bylo w 1914,w 1939 i tak jest teraz.W tej materii to UK czy nawet i Rosjanie sa znacznie skuteczniejsi.

   Piotr34

   Usuń
 2. Broń strzelająca natowską amunicją, niezbyt dostępną w Syrii. Jaki to ma sens?

  OdpowiedzUsuń
 3. @Fox: Niemcy już kilka razy byli o krok od dominacji w Europie i zawsze pod koniec popełniali błąd, który kosztował ich katastrofę. W 1618 było to cofnięcie edyktu tolerancyjnego w Czechach i wywołanie wojny 30-letniej, w 1914 danie się wciągnąć w lokalny konflikt na Bałkanach i wojna na dwa fronty, w 1939 fatalne rozegranie karty polskiej i stworzenie sobie najbardziej zajadłego wroga na zapleczu najbardziej newralgicznego frontu. Teraz błędem było przedwczesne wprowadzenie euro.
  BND dostarczyło też CIA danych o saddamowskiej broni masowego rażenia, czyli pomogli stworzyć pretekst do wojny.

  @Marcin: Dajemy za darmo karabiny, a amunicję będą musieli kupować. Amunicja jest tańsza od karabinu, ale trzeba jej więcej. Per saldo bardziej się opłaca sprzedawać amunicję, niż broń.

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki za podjęcie tematu. Ja dla odmiany twierdzę, że obecnie Niemcy współpracują z Izraelem przeciwko USA i UK. Od postawy Rosji zależy bardzo wiele, ale podstawowe pytanie brzmi- z kim naprawdę trzyma Rosja?
  A także twierdzę, że akurat wczoraj Izrael ostatecznie zerwał z USA, a Niemcy dały zielone światło dla inwazji na Syrię. Wojna światowa za pasem, choć prawie wszystko zależy od Rosji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakieś argumenty poza tezami?

   Usuń
  2. Cokolwiek, co zabrzmi jak dobrze udowodnione, musi zająć kilkadziesiąt stron... Analizując zależności wspólnych interesów i konflikty, które nie mogą być inaczej rozwiązane (czyli podstawowy- czy USA utrzymają status imperium, z wszystkimi rzeczami z tego wynikajacymi i kto je ewentualnie zastapi).
   Co do Izraela- konflikt pomiędzy prawicą (Likudem) i lewicą (resztą partii, tak z grubsza) nie może nie tylko być rozwiązany, ale w prawie żadnej sprawie komromisy nie są możliwe. I są to sprawy podstawowe- kwestie stosunku do religii, roli religii w państwie i stosunku do Arabów. Lewica wspópracuje z USA i UK, prawica z Niemcami. Pod tym wzgledem zmiana też nie jest możliwa. Trochę więcej u mnie, jeśli Gospodarz się za takie odesłanie nie obrazi, ale nie będę przeciez pisał elaboratów w komentarzu.

   Usuń
 5. "(nawet nagrywania dźwięków poprzez mikrofony zainstalowane w zainfekowanym komputerze)"

  To nie jest jakieś specjalne osiągnięcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest, bo i zwykłemu hakerowi rozmówki 13 latka przez Team Speaka potrzebne nie są.
   Za to nagrywać mikrofonem z laptopa prezesa, posła, premiera...
   Bezcenny materiał.

   Usuń