sobota, 3 czerwca 2017

Comey i powtórka z Watergate

Trump jest ostatnio często porównywany z Nixonem. I słusznie. Bo tak jak Nixon musi mierzyć się z pełzającym zamachem stanu amerykańskiego Głębokiego Państwa.Jedną z potyczek tej tajnej wojny jest sprawa odwołania szefa FBI Jamesa Comeya. Kim jest jednak Comey? Co do tego zdania są podzielone. W listopadzie demokraci oskarżali go o zatopienie kandydatury Hillary Clinton, w związku ze śledztwem w sprawie jej maili z Departamentu Stanu znalezionych na komputerze byłego kongresmena Anthony'ego Weinera. Rzeczywiście działania FBI przyczyniły się wówczas do klęski wyborczej Clinton. Jednocześnie jednak Comey zadbał o to, by Hillary nie dostała żadnych zarzutów - uratował ją przed więzieniem. Podobnie postąpił w 1996 r., gdy był śledczym w sprawie afery Whitewater. Uznał wówczas, że owszem Hillary Clinton popełniła przestępstwo, ale nie miała złych zamiarów, więc jest niewinna. Comey dobrze sobie radził zarówno za administracji Clintona, jak i za administracji Busha oraz administracji Obamy - z przerwą na kilka lat w sektorze prywatnym. W 2005 r. był zatrudniony przez koncern Lockheed Martin (więc niektórzy go wiążą z senatorem McCainem i senatorem Grahamem), w HSBC (banku który dosyć łagodnie ukarał za pranie pieniędzy meksykańskich karteli) i był partenerem w... Clinton Global Initative. Peter Comey, brat byłego szefa FBI, pracuje w kancelarii obsługującej rozliczenia podatkowe Fundacji Clintonów. Dyrektor James Comey jest uznawany za politycznego kameleona, co sam zresztą przyznawał. W 1984 r. pytany dlaczego zagłosował na Reagana odparł: "Przeszedłem drogę od KOMUNISTY do miejsca, w którym teraz jestem. Nie jestem nawet pewny jak siebie scharakteryzować politycznie. Może kiedyś mi się to uda". Byłym komunistą (nawróconym na islam w Arabii Saudyjskiej) jest również James Brennan, były szef CIA za Obamy. Okazuje się, że to właśnie Brennan w lipcu 2016 r. doprowadził do tego, że FBI wszczęła śledztwo w sprawie wysoce wątpliwych powiązań sztabowców Trumpa z rosyjskimi tajnymi służbami. Śledztwo to było pretekstem do podsłuchiwania kandydata na prezydenta i jego współpracowników.

Trump podczas jednej z kolacji z Comeyem zażądał od niego deklaracji lojalności wobec prezydenta. Comey nie chciał jej złożyć. Później powiązany z CIA dziennik "Washington Post" podał, że istnieje notatka byłego szefa FBI, w której opisuje on naciski administracji Trumpa, by zakończyć śledztwo w sprawie gen. Flynna. Dziennikarze notatki nie widzieli, jej treść została im przeczytana przez wysokiej rangi funkcjonariusza FBI (podobieństwa z Watergate są aż za bardzo oczywiste). Comey teraz prawdopodobnie zezna przed Kongresem, że naciski były. Szybko wyszło jednak na jaw, że były dyrektor FBI zeznał już pod przysięgą w Kongresie, że żadnych nacisków nie było! Wyciekły też zapisy chatów z jednego z komunikatorów, w których funkcjonariusze amerykańskich tajnych służb omawiają sprawę notatki Comeya zanim ona wyciekła do mediów. Mamy więc do czynienia z puczem prowadzonym przez służby specjalne przeciwko prezydentowi.Służby mają jednak wielki problem - nie mają nic konkretnego, co świadczyłoby o nielegalnych kontaktach prezydenta Trumpa z Rosją. Przyznali to nawet admirał James Clapper, Dyrektor Narodowego Wywiadu za czasów Obamy i demokratyczny kongresmen Adam Schiff biorący udział w kongresowym dochodzeniu w tej sprawie. Owszem gen. Flynn wziął 50 tys. USD za udział w rosyjskiej imprezie, ale od Turków wziął jako lobbysta 500 tys. USD a jakoś nie słychać o "tureckiej ingerencji w amerykańskie wybory". Poza tym Flynn nie pracuje już w administracji Trumpa. Teraz przecieki ukierunkowane są więc na to, by pokazać, że Jared Kushner próbował utworzyć poufny kanał komunikacji z Rosją. Problem jednak w tym, że to rosyjscy dyplomaci zwrócili się do Kushnera z prośbą o utworzenie takiego kanału - a nie odwrotnie.  Zresztą to przecież Kushner był jedną z osób, która przekonała Trumpa o porzuceniu prób porozumienia się z Rosją przeciwko Chinom i do ataku na Syrię.

W sprawie impeachmentu prezydenta nagle zamilkli Demokraci. Powód jest prosty: okazało się, że Seth Rich zamordowany demokratyczny sztabowiec był źródłem przecieku maili z Narodowego Komitetu Demokratów. Znaleziono bogatą korespondencję mailową Richa z WikiLeaks. Co wiecej, po tym jak doszło do wycieku John Podesta napisał do swoich współpracowników, że trzeba ze sprawcy wycieku zrobić odstraszający przykład dla innych.  Groźby te padły przed śmiercią Richa.
Przypominam: to John "Pizzaman" Podesta wymyślił narrację mówiącą, że rosyjscy hakerze ukradli Hillary zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Ten sam Podesta wraz ze swoim bratem brał pieniądze od Rosjan. Powtarzając więc bzdury o rosyjskich agentach, którzy doprowadzili do wyboru Trumpa powtarzacie narrację rosyjskiego lobbysty!

Za tym idą również inne prowokacje. Gostek, który zadźgał dwie osoby w "rasistowskim ataku" w Portland okazał się być radykalnym lewicowcem. Przyznał, że te morderstwa to "operacja psychologiczna" wymierzona w zwolenników Trumpa. 

W Europie zaś agentka Najgłębszego Państwa Angela (Kaźmierczak) Merkel mówi, że "Europa nie potrzebuje już USA i Wielkiej Brytanii". Czy to bunt wasala przeciwko amerykańskiemu seniorowi czy też amerykańskie Głębokie Państwo każe jej podsycać opór przeciwko Trumpowi? Za drugą opcją przemawia to, że tuż przed spotkaniem z Trumpem spotkała się z Barackiem Husseinem Obamą (CIA). Jak więc traktować doniesienia o francusko-niemieckich planach przebudowy i federalizacji strefy euro? Czy to tylko szkolne wybryki Emmanuela Macrona (takie jak na tym filmie)? Odsyłam do książki Yanisa Varoufakisa "A słabi muszą ulec". Euro było do pewnego stopnia nieudaną próbą finansowego wy...mania Niemców przez Francuzów. Tragicznie nieudaną dla Francji. I teraz mamy tego ciąg dalszy. Który może się skończyć tylko destrukcją Unii Europejskiej.

Apropos destrukcji. Polecam obejrzeć poniższy film Paula Josepha Watsona poświęcony kryzysowi imigracyjnemu i temu jak różne podejrzane NGO'sy współpracują z przemytnikami ludzi, by dostarczać nachodźców do Włoch. Prawdziwą bitwą o Europę będą wybory we Włoszech a niszczyciele Starego Kontynentu zrobią wszystko, by nie wygrał w nich Beppe Grillo,A ci, co wymyślili zamach na koncercie Ariany Grande to ludzie ze specyficznym poczuciem humoru. Ariana jest taka całuśna, słodziasta, nawet się po zwycięstwie Trumpa na Florydzie popłakała. Mówiła też, że islam to miłość i krzyczała, że nienawidzi Ameryki. Krążył nawet w necie żart, że przystąpiła do ISIS :) A teraz niektórzy liberalni specjaliści twierdzą, że Ariana Grande lepiej się nadaje do zwalczania ISIS niż gen. Mattis :)))))) A wczoraj pokazywali w TV "Body of lies" z DiCaprio, a tam o zamachu w Manchesterze...11 komentarzy:

 1. Ja bym wygaszanie idiotycznej narracji o szpionie w Białym Domie wiązał raczej z uderzeniem nią [ rykoszetem ? ] w koszernego zięcia... Że Angela tak fika jedynie dlatego, że czuje na karku gorący chuch tego zboczeńca Obamy i jego mocodawców to pewne, dlaczego klarownie poniżej wyłożono :

  http://nowadebata.pl/2017/06/01/przemowienie-dla-nastepnego-kanclerza-niemiec/

  Wielka Germania to dupochron na czas nieuniknionego upadku UE i bankructwa euro co zapewne stworzy możliwość powołania nowej waluty w obrębie tego tworu itp. tyle, że z powodu opisanych powyżej tendencji i tak im to raczej wiele nie da na dłuższą metę a jedynie odsunie w czasie czy osłabi nieuchronny regres cywilizacyjny co najmniej o ile nie krach w ogóle [ trafnie rzecz podsumował jeden ze znajomych : ''Francuzi najwidoczniej postanowili popełnić samobójstwo by uratować Niemców'', przynajmniej na jakiś czas dodam od siebie choć można zinterpretować to także i w ten sposób, że nadejszła pora by Frankowie przypomnieli sobie o swych germańskich korzeniach:) tylko po kiego grzyba tylu ich przodków ginęło pod Verdun ?... ]. W obliczu bankructwa unijnego projektu, które podobne koncepty zdradzające desperację stojącą za ucieczką do przodu jedynie przyspieszają :

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/polaczony_sztab_wojskowy,p1337346203

  - takowe twory międzypaństwowe będą wyrastać jak grzyby po deszczu np. coraz głośniej mówi się o odtworzeniu czegoś na wzór Unii Kalmarskiej a nawet uczynieniu jej elementem szerszej wspólnoty obejmującej państwa Północy od Grenlandii po Estonię z Wlk. Brytanią jako centralnym ogniwem, nad wszystkim zaś i tak zapewne mniej lub bardziej otwartą pieczę sprawowałyby USA tym bardziej w świetle zapowiedzianej przez Trumpa rozbudowy i modernizacji floty i aktywizacji obecności na oceanach [ taki układ odciążałby siły morskie Stanów w perspektywie skupienia ich głównie na Pacyfiku pozwalając zarazem zachować kontrolę nad sferą atlantycką ]. O tym i podobnych kwestiach klaruje także przywoływany powyżej pan Gunnar proponując przy tym spojrzenie nań z szerszej perspektywy, warto więc wysłuchać :

  https://www.youtube.com/watch?v=iez265wSppo

  OdpowiedzUsuń
 2. A, i nie zapominajmy o najważniejszym ostatnio w tym kontekście - upierdoleniu przez Donalda ''paktu klimatycznego'' i stąd wścieku dupy gobalistycznej mafii, która wypuściła nań ujadającą Makrelę [ ta pizda nie zdaje sobie sprawę jak jest żałosna, albo zwyczajnie nie ma innego wyjścia trzymana na krótkim łańcuchu ], tak czy siak - brawo Trump !

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że ten gość okazał się umoczony bo miał zająć się tą sprawą z tą waszyngtońską speluną i całym tym dziwacznym towarzystwem.

  Co do tej Aryjskiej Grandy to ona sama jest ładną (z pyska) pożyteczną idiotką, oprócz wspierania islamizacji, wspiera czynnie (razem ze zboczoną wariatką Cyrus) ruch homoseksualistów ponieważ jej brachol-barchło-bachor jest homo-tancerzem nawet wystąpiła z kościoła za czasów rządów Ratzingera w proteście przeciwko traktowaniu przez kościół homoseksualistów - magiczna kretynka jakoś nie protestowała przeciwko złemu traktowaniu chłopców przez homo-księży, czy tudzież muslimskich emigrantów.

  Obłudny mer Londynu bredzi, o tym, że to miasto jest najbezpieczniejsze na świecie!
  Chyba dla niego.
  Odkrywca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do Arianki to bardzo zgrabna i seksowna dziewczyna, ale jak dla mnie ma nieco zbyt ciemną skórę. W teledyskach tego nie widać, ale widziałem ją przez moment w jakimś serialu dla młodzieży. Stała tam w jednym rzędzie z kilkoma białymi dziewczynami i była tak ciemna jak murzynka. Po tym jak to zobaczyłem z miejsca przestałem się ślinić na jej teledyskach.
   A jej poglądy ... . Badźmy poważni. Co taka idiotka może wiedzieć ? Niech śpiewa i ograniczy wypowiedzi na tematy niezwiązane ze śpiewaniem.

   Usuń
 4. Z tego co napisałeś wynika jasno, że Comey był zbyt mocno związany z Clintonami, aby ktokolwiek mógł go nazwać obiektywnym i niezależnym. Mówiąc wprost był ich człowiekiem w FBI. Trump słusznie zrobił wywalając go. Nowy szef powinien wznowić śledztwa przeciw Clintonom.
  BTW O co chodzi z tym Katarem ? Saudyjczycy oskarżają go o wspieranie islamskiego terroryzmu ? Przecież oni sami to robią od dziesięcioleci. Jakie są kulisy oskarżenia i o co tam naprawdę chodzi ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba znalazłem juz wstępne wyjaśnienie odnośnie Kataru. Jeśli nie wiadomo o co chodzi ... .

  https://wolnemedia.net/wojna-o-katar/

  W skrócie : Arabia kupiła w USA sporą partię uzbrojenia podczas ostatniej wizyty u nich Trumpa. Katar ma olbrzymie zasoby gazu i ropy, a małe siły zbrojne. Najwyraźniej po Jemenie, Saudowie biorą się za kolejnego sąsiada.
  Ergo : można zapomnieć o uspokojeniu sytuacji na bliskim wschodzie, ergo : Europę czeka kolejna i pewnie dużo większa fala imigrantów.
  Mój wniosek : Polska niezwłocznie powinna zamknąć granice i olać Schengen. Oczywiście profilaktycznie bo imigranci i tak z własnej woli do nas nie przyjadą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ci durnie to mają nie katar ale raka mózgu, oczywiście mam na myśli autora tych wypocin w wolnych mediach.

   Usuń
 6. Ale przynajmniej wiadomo po co były wybory w UK. Szkocja definitywnie zostaje w strukturach królestwa.

  OdpowiedzUsuń