poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Morsi pozbył się armijnej wierchuszki


Tantawi: And I quit...

Morsi: Mr. Tantawi, you can't quit! You're fired!

Prezydent Egiptu wykorzystał walki na Synaju do przeprowadzenia mini zamachu stanu. Zwolnił głównodowodzącego marszałka Tantawiego, szefa sztabu oraz kilku innych dowódców. Wcześniej wymienił kierownictwo służb specjalnych. Bractwo niespodziewanie pozbyło się wojskowych, socjalistycznych nadzorców. Czyżby atak na Synaju był ustawiony i miał służyć za pretekst do zamachu stanu? Rewolucja się dopełnia.

9 komentarzy:

 1. Już niedługo będą biczować niewierne niewiasty za kąpiel w bikini w kurwidołku o nazwie Hurghada...a potem to już tylko głód ale halal...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. akurat gdyby zrobili to z kurwami, które przylatują tam min. z Polski niestety żeby dawać praktycznie za darmo nie byłoby to wcale takie złe [ to samo oczywiście dotyczy kurwiarzy w Tajlandii, gdyby z kolei uczynili im to jacyś miejscowi buddyjscy ekstremiści - nie jestem purytaninem, ale to bezhołowie już dawno przekroczyło wszelkie dopuszczalne normy, zresztą jedno wynika z drugiego np. nieprzypadkiem wielu z islamistów to byli dilerzy i alfonsi ]

   Usuń
 2. Fox...
  Czy rządy Bractwa nie stanowią przypadkiem zagrożenia dla Izraela? W końcu traktat pokojowy podpisał Sadat i za to go ukatrupili. Biorąc pod uwagę powolną islamizację Turcji robi się nieciekawie (zarówno Egipt jak i Turcja posiadają duże i nowoczesne siły zbrojne). Jak uważasz?

  As Sa'iqa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Izrael bardziej się chyba niepokoi Egiptem niż sytuacją w Syrii. Ale jest zdecydowanie za wcześnie na jakąkolwiek wojnę egipsko-izraelską. Turcja ma natomiast wiele innych problemów niż Izrael (Syria, Kurdowie, wkrótce Iran).

   Usuń
 3. edeq ze wsi podlaskiej13 sierpnia 2012 06:42

  @As Sa'iqa
  Zauważ że Egipt ma zbiornik Nasera, którego wody mogą wypłukać niemal cały Kair i wszystkie miejscowości przy Nilu (czyli większość Egiptu).
  Wystarczy jedna żydowska rakieta z konwencjonalną głowicą burzącą i po Egipcie.

  OdpowiedzUsuń
 4. edeq ze wsi podlaskiej13 sierpnia 2012 06:49

  Tak w ogóle to jak ktoś wybiera się do Egiptu, to polecam zamiast wylegiwać się przy basenie w kurorcie wycieczkę nad Jezioro Nasera. Mnóstwo statków i łódek dla turystów. Jak ktoś jest miłośnikiem ornitologii, jak ja, najlepiej wybrać się na rejs czymś niedużym rano. Zatrzęsienie fauny. Tylko trzeba uważać na krokodyle (są wyjątkowo tłuste). Sorry że nie na temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo ciekawe, a więc jednak nie wszyscy polscy turyści jeżdżący tam to idioci i dziwki - krzepiące

   Usuń
 5. Ciekawe czy będzie jeszcze mi dane odwiedzić Egipt i jego wspaniałe rafy. Odkąd tam byłem Ciągle mi się tęskni by ponurkować znowu na tych rafach.
  Niestety wiele wskazuje że może to nie być już wkrótce możliwe/bezpieczne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Plebs przestał by jeżdzić jakby tam wprowadzono prohibicję. to by skutecznie odsiało dziadostwo od turystów.

  OdpowiedzUsuń