wtorek, 24 lutego 2015

Moja prelekcja w Poznaniu - Hongkong, Chiny, USA i zdychająca Europa

W weekend byłem w Poznaniu na zaproszenie Koła Naukowego Instytutu Wschodniego UAM, gdzie miałem prelekcję i pokaz slajdów dotyczące Rewolucji Parasolek w Hongkongu a także promocję mojej książki. Udzieliłem wywiadu kwartalnikowi "Spojrzenie na Wschód" i spędziłem wiele godzin na ciekawych dyskusjach. Dodatkowo przypadkowo spotkałem na Placu Wolności pikietującego Cyraniaka.

Poniżej zapis mojej prelekcji i dyskusji w kawiarni "Mamałyga". Nie tylko o Hongkongu i Makau, także o strategii Chin oraz USA, powodach dla których Europa przegrywa, azjatyckiej kreatywności oraz religijności a także o tym dlaczego powinniśmy fascynować się Azją Wschodnią. Dla debili zasklepionych w kretyńskim podziale "atlantyzm"/"euroazjatyzm"  to co mówiłem o USA, Europie i Chinach może być sporym zaskoczeniem.24 komentarze:

 1. Zamiast prelekcji biała misia z Rosji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobra teoria do cyklu o sabotażu lotniczym http://nymag.com/daily/intelligencer/2015/02/jeff-wise-mh370-theory.html :)

  Anonimowy

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje, dziś już na to za późno ale w pierwszej wolnej chwili na pewno obejrzę całość, zwłaszcza zaoraniem ''turanofobów'' [ jak i ''turanofilów'' ofkors ] lejesz mniód na me serce. Z dooopy ale nie sposób nie wspomnieć o skandalu jakim jest Oscar dla ''Fajgi'' - powiedz mi Fox czy oni w tej Hameryce już do reszty zgłupieli, nie widzą, że to jest idealny prezent dla ruskiej agentury [ tej prawdziwej ] i wszelkiej maści ubeckich ''judeosceptyków'' ?! Oczywiście lemingi i inni podludzie łykną to jak Sasha Grey, ot wczoraj widziałem w tv jakąś cipcię, która mówiła, że nie oglądała ale pójdzie na pewno bo ''fajne recenzje'' hi hi, ale przecież nie o nich tu idzie tylko świadomą część narodu, zwłaszcza tych mieniących się patriotami, którzy dotąd w większości zajmowali proamerykańskie stanowisko, wprawdzie sam ''GaPol'' nabrał wody w usta ograniczając się do wytknięcia i to w skomlącym tonie durnej antypolskiej wypowiedzi reżysera tego antypolskiego filmidła, ale na ''naszych blogach'' czuć wkurwienie a Targalski prowadzi tam cenzurę z iście czekistowską czujnością, więc coś takiego nie przeszłoby bez jego i rednacza Sakiewicza przyzwolenia, najwidoczniej blogerzy załatwiają sprawę za trzymaną tu za jaja redakcję. Tak czy siak jest to strzał w oba kolana na raz i ze strony Amerykanów jak i ''mniejszości specjalnej troski'', przewiduję liczne nawrócenia na ''judeosceptycyzm'' i schizmy na tym tle w skupionej wokół ''GP'' i PiS trzódce zajmującej dotąd naiwnie proamerykańskie i proizraelskie zarazem stanowisko i trudno doprawdy się temu dziwić, jeśli już raczej iż tak późno to nastąpi. Zapewne Sakiewicz i s-ka będą robić dobrą minę do złej gry zwalając jak zwykle wszystko na Obamę i jego ''liberałów'' vel lewaków ale to bullshit na który nabiorą się tylko skończone tumany : już widzę jak neokoszerwatywni republikanie pokroju tego szabes-goja McCaina ochronią nas przed żydowskimi roszczeniami majątkowymi ! W tej sytuacji nie ma szans byśmy żyrowali działania USA w naszym regionie skoro plują nam w twarz czy wręcz spuszczają się na nas, tym bardziej że nie ma co liczyć na realne wsparcie z ich strony o czym właśnie boleśnie przekonują się Ukraińcy a wspominał o tym niedawno nawet Targalski :

  http://niezalezna.pl/63652-gadanie-zamiast-czynow

  - zaś gorzkie żale jak żałosny spektakl w wykonaniu rzeczonego McCaina serwowane na osłodę mogą se wsadzić, niech spier... z takim ''sojuszem''.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan to potrafisz udając bezstronnego w samej końcówce wpisu zupełnie głupio się "odsłonić" i wszystko spieprzyć :) Co to za wstyd przyznać, że nie lubisz Pan kapitalistów z USA, a skoro walczą oni z Rosją to Pan Rosję wspierasz? Takie udawanie "bezstronnego" słabo Panu wychodzi :) @widelec

   Usuń
  2. Antyamerykański = prorosyjski? I jeszcze: jak ktoś nie lubi, jak mu tyłek obrabiają, to już wspiera Rosję? Bez żartów i bez błędów logicznych* proszę.

   "a skoro walczą oni z Rosją" - to nie jest walka dobra ze złem, Rosja to nie Szatan, więc z faktu walki nie musi wiele wynikać. Ponadto: o co walczą Amerykanie? O SWOJE interesy i ew. interesy przydatnych sojuszników.

   *w wyszykiwarkę proszę wpisać: fałszywa alternatywa

   Usuń
  3. - brawo tow. ''widelec'' za iście czekistowską czujność, nadzialiście bezbłędnie kolejnego amer... ee, ruskiego agenta ! A mówiąc serio - nie wiem jakim trzeba być tłukiem aby nie dostrzec w powyższych uwagach wyrazu frustracji człowieka jasno widzącego, że tkwimy w geopolitycznej matni, jest oczywistym dla mnie, że perspektywa uduszenia w objęciach psychopatycznego wujka Putina i tłustych cycach frau Merkel nie jest zachęcająca oględnie mówiąc [ i właśnie takie trzeźwe argumenty do mnie przemawiają jeśli chodzi o wsparcie Ukrainy a nie infantylne pierdolety o ''demokracji'', ''prawach człowieka'' czy romantyczne ''za wolność...'' w kontekście panujących tam warunków brzmiące szczególnie kuriozalnie ], co z tego skoro jedyny potencjalny sojusznik, który mógłby pomóc nam wydobyć się z tego szamba właśnie sra nam na głowę ?! I nie chodzi tylko o symboliczne ale niesłychanie wymowne gesty jak uhonorowanie ''Fajgi'' vel [gn]''Idy'', ale też kluczowe sprawy o których wspominał w zalinkowanym tekście Targalski - to co, on też szpion ? Kto wie, już red. Pilarek zaczął mu insynuować, na razie pośrednio, agenturalność - radzę poczytać odpowiedź p. Jerzego na jego farmazony. Cholera, coraz dłuższa się robi ta lista zdemaskowanych ''agentów'' : Braun, prof. Nowak, teraz nawet Targalski, aż strach pomyśleć kto jeszcze nim się okaże, jak tak dalej pójdzie ostanie się tylko ''najwierniejszy z wiernych'' Rysio Czarnecki i nawet teść, zblatowanie onegdaj z Lepiejem ani chadzanie pod rękę z Bronkiem go nie splamią !

   Usuń
  4. ''kapitalistów z USA'' - a w Rosji to co, komuniści ?! Zatrzymaliście się w rozwoju towarzyszu - Putina, choć wiadomo skąd mu wyrastają nogi, żadną miarą takowym nie sposób nazwać, prędzej rosyjskim imperialistą czy wręcz nacjonalistą [ choć są tacy co i do tego maja wątpliwości ], większość ichniego establiszmentu jak i samych obecnych Rosjan również, nawet Ziuganow żeruje bardziej na imperialnych posowieckich resentymentach dla których ideologia jest tylko fasadą, faktyczni komuniści stanowią tam raczej margines.

   I jakiż znowu ''bezstronny'' ? Wielokrotnie otwarcie deklarowałem tu iż stoję po stronie Polski, tak zwyczajnie bez napinek, bo jestem Polakiem, tu się urodziłem i najprawdopodobniej umrę, zależy mi na pomyślności własnej, najbliższych i ludzi z którymi łączy mnie język, historia i wspólnota losów, dlatego do wściekłości doprowadza mnie gdy ktoś bezczelnie i bezpodstawnie obraża moją wspólnotę i grabi ją czy wręcz gwałci i morduje obojętnie czy to kacap, szkop, parch czy inszy kałmuk. Żaden ze mnie fighter ale nie jestem pacyfistą bo trzeźwo patrzę na realia w których przyszło mi żyć, dlatego chciałbym aby jak najwięcej Polaków miało czym a przede wszystkim czego bronić, tymczasem sytuacja wygląda tak, że współczesny Drzymała musi walczyć nie z zaborcą ale żandarmami rzekomo własnego państwa. I właśnie dlatego jestem przeciwny angażowaniu się w poważny konflikt, gdy nie ma się ku temu odpowiedniego przygotowania ni wsparcia bo posyłanie w bój ludzi nie dysponujących dobrym uzbrojeniem i przeszkoleniem jest zbrodniczą głupotą za którą należy się trybunał wojskowy [ świetnie zdawał sobie z tego sprawę Piłsudski, wspominałem tu niedawno jego artykuły jeszcze z okresu ''czerwonego'' w których bezlitośnie niszczył taką postawę i tamże odsyłam ] co doskonale pokazują właśnie ostatnie boje na Ukrainie, gdzie chaotyczne, nieskoordynowane działania, dyletanctwo i samowolka prowadzą do mordowania własnych żołnierzy, marnotrawstwa sił i srodków, niepotrzebnych strat :

   http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/news/world_news/Ukraine/article1522268.ece

   - na pewno tyle samo hołoty jest po stronie ''separatystów'', tyle że tam działają także profesjonaliści, którzy gdy trzeba potrafią poskromić ichnich neo-machnowców bezwzględnie paląc żywcem dla przykładu noworuskiego watażkę, zapewne po ukraińskiej stronie też byli ich odpowiednicy widocznie jednak zbyt mało. W każdym razie dopóki USA nie przyślą na Ukrainę większych sił i wsparcia a nie jakichś ''5-10-iu żołnierzy do obsługi medycznej'' nie ma co liczyć na przełom w toczącej się tam wojnie a na pewno ich działania nie będą budzić u naszych patriotów entuzjazmu dopóty będą nam jawnie srać na głowę wykonując takie numery jak nagroda dla żydowskiego ''Heimkehr'' czy wspieranie bezczelnych złodziejstwa wiadomego lobby bo to słaba alternatywa dla jakże licznych żydowskich oligarchów w otoczeniu kremlowskiego mafiozy, ponoć ostatnio Amerykanie a przynajmniej administracja Obamy pożarła się ostro z Izraelem, mam nadzieję, że przełoży się to wreszcie na jakieś konkretne gesty wobec nas, inaczej jesteśmy w dupie a stronnictwu rusko-pruskiemu czyli głupiemu w to graj.

   Usuń
 4. Tak świetna prelekcja... słychać co trzecie słowo.

  OdpowiedzUsuń
 5. A widzieliscie film z wreczenia?Jest na Onecie i w skrocie to nie tylko ze film jest antypolski to jeszcze w czasie podziekowan rezyser zrobil z nas zuli i alkoholikow.Facet tak jedzie stereotypami ze to kompletny kretyn albo agent-no innego wyjscia nie ma.
  A film jak film-nie dosc ze nieudolnie stylizowany na dokument to jeszcze nudny i koniecznie zakonnica musiala rozlozyc nogi-przewidywalnosc tej antypolskiej propagandy jest zalosna.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - ale właśnie dlatego skuteczna w myśl zasad sformułowanych przez Goebbelsa i samego fuhrera by propaganda docierała do jak największej liczby odbiorców i oddziaływała najmocniej musi być maksymalnie prymitywna - w przekazie, nie w formie czego dowodem wytwory Leni Riefenstahl czy Eisensteina, [gn]''Ida'' zasadniczo te warunki spełnia, zresztą gdyby nawet była nieudolnym g... odpowiednia klaka i czynione honory robią z niej skuteczne narzędzie prania mózgów, wcześniej pies ni bura suka z kulawą nogą nie chciał tego oglądać a teraz zobaczysz jakie tłumy ruszą do kin i będą się męczyć kręcąc zadami w fotelach byle wysiedzieć do końca seansu na pohybel ''antysemitom'', choć naród nie nabrał się raczej na hucpę ''Je suis...'' za co opierdoliła go tow. Holland, więc może i tym razem podobny mechanizm zadziała mam nadzieję, tyle że dawka medialnego terroru była w tym wypadku jednak większa, obaczymy. W każdym razie bezczelność tej hucpy w najgorszym duchu hagady nie zna granic :

   http://blogmedia24.pl/node/70306

   http://coryllus.mobile.salon24.pl/633622,jak-polscy-antysemici-zaszczuli-irene-sendler

   Polecam też lekturę ciekawego tekstu o przyszywanym tatku pani scenarzystki by wiedzieć skąd wyrastają jej nogi :

   http://bobry7.mobile.salon24.pl/633506,ida-oscar-diabel-irena-sendler-i-brytyjska-scenarzystka

   - niezła menażeria...

   Usuń
 6. Sorry za ''wywołanie wilka'' ale skandal z nagrodą dla ''Fajgi'' domagał się komentarza a to naprawdę poważna sprawa w obecnym kontekście i paliwo dla faktycznej ruskiej agentury wpływu oraz dar żydostwa dla ubolstwa, dlatego nie można było przejść nad tym do porządku - dobra, to tera do ad remu :

  1. niestety fatalna jakość dźwięku zwłaszcza na początku i pod koniec, kiedy poruszono w dyskusji wiele ciekawych wątków, przez kiepską jakość część jest trudno czy wręcz kompletnie niezrozumiała a szkoda.

  2. ''Falanga to taka organizacja nawiązująca do stylu życia Ernsta Rohma i SA-manów'' - he he, trafna definicja, dziwne, że nikt przy tym nie parsknął śmiechem mimo, że było na sali przynajmniej parę kumatych osób sądząc z późniejszej dyskusji [ chyba, że nie usłyszałem tego przez - patrz pkt. 1 ]

  3. całkowita zgoda co do infantylnego postrzegania u nas buddyzmu i ignorancji tyczącej jego mrocznej, militarystycznej czy okultystycznej strony, bardzo się cieszę, że poruszyłeś ten wątek właśnie dlatego, że do tej religii mi najbliżej, więc tak wkurwia mnie [ wiem, to arcybuddyjskie ] ta banda hipokrytów, erotomanów i egzaltowanych głupich cip sprowadzających to do wegańskiego żarcia i lewackich pierdoletów. Obok wspomnianych przez ciebie ''długiej tradycji militarnych buddyjskich sekt'' oraz wiary ichnie w gusła, zwłaszcza w wydaniu tybetańskim tej religii [ powiedzmy wprost : lamaizm to tybetańskie voodoo ledwie tylko pokryte buddyjskim pokostem, czego jednak w żadnym wypadku nie należy rozumieć jako usprawiedliwienia zbrodni chińskich ''modernizatorów'' dokładnie tak samo jak w wypadku ''oświeconych'' monarchów Fryca i Katariny uczących ''tolerancji'' rubaszne sarmackie czerepy czy tych co nieco później wdrażali nam przyspieszony kurs [bez]myślenia dialektycznego za pomocą sowieckich kolb ] należałoby wspomnieć jeszcze o zaangażowaniu rozlicznych buddyjskich sekt i ich guru po stronie imperialistycznego japońskiego reżimu obejmujące pranie mózgów pilotom kamikaze za pomocą technik medytacyjnych, fundowanie ich samolotów czy propagandowe zachwalanie wojny jako ''formy buddyjskiego współczucia'' [ serio ! - po szczegóły odsyłam do pracy ''Zen na wojnie'' ] oraz w kontekście wspomnianych przez ciebie wypraw nazioli do Tybetu o takichże samych przedsiębranych przez komuchów już 10 lat wcześniej - pisał o tym rosyjski historyk w pracy pod wymownym tytułem ''Red Shambhala'', mam nadzieję, że doczeka się ona polskiego tłumaczenia. Ten komunistyczny okultyzm jest bodaj jeszcze ciekawszy niż brunatny, zaangażowane weń były takie barwne postacie jak Roerich czy słynny czekista Jakow Blumkin, zeznania tego ostatniego, o ile zostały przytoczone wiarygodnie, to właściwie niemal gotowy scenariusz następnej powieści w ulubionej zdaje się przez ciebie Fox konwencji na styku działań tajnych służb i magii [ okraszonej sporą dawką satyry dla równowagi ofkors ], mam nadzieję, że cię zainspirują :

  http://argus888.blogspot.com/2012/03/2.html

  http://stringer-news.com/publication.mhtml?Part=48&PubID=31047

  http://chest-i-razym.livejournal.com/522521.html


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej ciesze sie ze poruszyles temat buddyzmu.Ja mam podobne zdanie na temat choc nie czytalem nic konkretnego na ten temat(ot pare artykulow tu i tam) a tylko ze tak powiem stworzylem sobie pewien ich obraz na podstawie roznych niuansow tu i tam-a ze moja opinia jest raczej rzadko spotykana wiec juz myslalem ze cos popieprzylem.Ciekawe okreslenie lamaizmu jako "tybetanskiego vodoo".Podobnie wyglada sprawa z czerownym okultyzme-cos tam wiem i czytalem ale nie za wiele.A te ksiazki "Zen na wojnie" i "Red Shambala"to wiesz moze gdzie mozna zdobyc?

   P.S.A z ta prywmitywan propaganda to wiadomo ale z czysto estetycznego punktu widzenia to jak ktos ma wiecej niz dwie szare komorki to go zwyczajnie obrzydza.Chyba USA musza sie zdecydowac czy sa USA czy kolonia Izraela.Zreszta uwazam ze agresywna antypolska czy lewacka(w calej Europie)propaganda predzej czy pozniej wyjdzie Zydom bokiem-juz widac wzrost antysemityzmu w calej Europie.

   Piotr34

   Usuń
  2. Antyangielski ( antybrytyjski ? ) "Patriota" mela gibsona , nota bene niesamowity gniot wyprodukowany w koprodukcji usa-niemcy - komu służy i jakie siły go promowały ?

   Usuń
  3. @Piotr34 - ''Zen na wojnie'' wydał Uniwersytet Jagielloński, ale chyba praca już tam nie do zdobycia, więc pozostaje tylko allegro albo jakieś antykwariaty, polecam choć przeszkadza lewackie skrzywienie autora, ex-mnicha buddyjskiego. ''Czerwoną Szambalę'' można zakupić choćby na Amazonie :

   http://www.amazon.com/Red-Shambhala-Magic-Prophecy-Geopolitics/dp/0835608913

   - albo zapewne w każdej dobrej księgarni na Wyspach, gdzie o ile pamiętam przebywasz. Jeśli chcesz podrążyć temat polecam ci jeszcze Ireneusza Kanię, największego bodaj buddologa nad Wisłą i nie tylko, facet tłumaczył starożytne sutry z pali i sanskrytu bezpośrednio na polski, podobnie tybetańską ''Księgę Umarłych'', więc zna się na rzeczy jak mało kto, choć zafascynowany tą religią nie jest bezkrytyczny wobec niej na szczęście i patrzy na nią trzeźwo, gdzieś w sieci znajdziesz na pewno jego teksty. Wreszcie sam Fox kiedyś na starym blogu zalinkował jakiś mocno krytyczny zwłaszcza wobec lamaizmu tekst, było tam sporo o idei buddyjskiej ''świętej wojny'' z islamem i nie tylko, niestety nie pamiętam, który konkretnie był to wpis, jeśli temat tak cię interesuje napisz najlepiej do autora na podany tutaj adres to może udzieli ci informacji. Aha, przypomniała mi się jeszcze biografia o ''krwawym baronie'' Ungernie, gdzie był dość mocno wyeksponowany wątek jego fascynacji mrocznym, okultystycznym aspektem panującej tam odmiany buddyzmu choć jak mówię dla mnie to jest raczej ichnie voodoo, nazywa się toto ''bon'' - nieco więcej na temat :

   http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=838

   sama zaś wspomniana biografia to :

   http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/book.html?co=print&id=K4077

   - przy okazji autor o ile pamiętam pisze też o kompletnie nieznanym u nas w przeciwieństwie do bestialstw chińskich komunistów w Tybecie wielkim antybolszewickim powstaniu w Mongolii podczas kolektywizacji lat 30-ych stłumionym z niesłychaną brutalnością przez Sowietów i miejscowych kolaborantów z niesławnym Czojbalsanem, naprawdę wyjątkowym skurwielem, na czele.

   @anonimowy - a któż inny mógł stać za tym ''antysemitą'' Gibsonem jak nie ''polscy faszyści'' ?! K... mać, kolejny durny ''Gall Anonim'' z wyjątkowo głupim spamem - po pierwsze nie tyle antybrytyjski [ choć Brytole faktycznie zostali w nim przedstawieni w sposób nieco przerysowany bo o ile mi wiadomo nie posunęli się wówczas do takiego barbarzyństwa jak spalenie żywcem w zborze ludzi ] ile proamerykański w najlepszym tego słowa znaczeniu a po drugie żaden gniot tylko porządne epickie kino historyczne w dobrym starym stylu. Nie masz gustu prowoku - wolisz od solidnie sfilmowanej historii jakieś czarno-białe polityczne pornosy z puszczalskimi żydowskimi zakonnicami i stalinowskimi prokurwatorkami, nudne jak flaki z olejem ? Współczuję taką razą.

   Usuń
  4. aha - @piotr34 - przestrzegam jednak przed tłumaczeniem tej hucpy tylko żydami, bo o to właśnie chodzi jej autorom, to nie oznacza oczywiście iż mamy unikać poruszania i tego wątku ale pamiętaj, że tam są też ''inni szatani czynni'' i to dosłownie - polecam podrążyć temat tatusia niebiologicznego pani scenarzystki omówiony w jednym z pierwszych zalinkowanych tu przeze mnie tekstów, widać w jakiej atmosferze ''wychowywał'' się ten babsztyl, to nie mogło pozostać bez wpływu na jej psychikę i ''światopogląd'', nie przypadkiem więc akurat jej powierzono udział w tej oczywistej prowokacji.

   Usuń
  5. Ok,dzieki podraze temat.

   Piotr34

   Usuń
 7. c.d.

  4. w pełni podzielam również twoje zdanie o kulturowej fuzji Wschodu i Zachodu jako formule odpowiadającej wyzwaniom obecnych czasów, zwłaszcza jako kuracji niezbędnej do reanimacji zdychającej Europy w tym i nas niestety poprzez zaczerpnięcie ''kreatywności'' czy raczej, bo nie lubię wspomnianego słowa, twórczego ducha i przedsiębiorczości Azjatów, ich cywilizacyjnego wigoru u nas marnowanego na pedalskie, dżenderowe gówna. Widać to dobrze na przytoczonych przez ciebie przykładach wykorzystania popkultury jako niezwykle skutecznego środka transmisji pożądanych postaw i wartości, czynienia ich atrakcyjnymi, wprawdzie i u nas są przedsiębrane podobne kroki ale raczej marnie to wychodzi, kiedyś nawet popełniłem na drugim blogu ''papierowym tygrysie'' wpis ''Dlaczego polski patriotyzm nie ma jaj ?!'' dając wyraz frustracji formą pierwszych obchodów dnia ''żołnierzy wyklętych'' [ już sama pretensjonalna i fałszywa w gruncie rzeczy nazwa święta mnie wkurwia ], ale dziś, gdy mam większą jasność w tej materii zatytułowałbym go ''Ubecka atrapa patriotyzmu dla mentalnych kastratów'' czy jakoś podobnie, by daleko nie sięgać nasuwa się przykład z dofinansowaniem ''Fajgi'' czy ''Pogrossia'' przez PISF, wystarczy obaczyć kto tam decyduje o przyznaniu dotacji i opiniuje scenariusze [ po konkrety odsyłam na blog Kłopotowskiego ] czy chryję trwającą wokół ''Roja'' i sądzę, że w tym raczej tkwi przyczyna naszej małej ''kreatywności''. Dopóki będzie nas dławić ubecka ośmiornica działająca przy tym na zlecenie ościennych i zamorskich potęg czarno to widzę.

  5. gdzieś pod koniec wygadałeś się, że tajska junta dogadała się z Chinolami - a jednak wyszło na moje, a tak się migałeś tu onegdaj od przyznania tego, było jasnym, że Tajlandia nie może być żadną ''zieloną wyspą'' w toczącej się w tamtym regionie wojnie podjazdowej między CHRL a USA, to też tłumaczy ostatnią dziwną serię katastrof i tajemniczych zniknięć samolotów trapiących malezyjskie lotnictwo, nie trzeba do wyjaśnienia tego fenomenu angażować zaraz UFO jak Dupaczewski, wystarczył rzut oka na mapę nad jakąż to kluczową dla szlaków morskich cieśniną leży Malezja oraz uświadomić sobie kluczowy a brakujący element tej łamigłówki jakim jest status ichnich linii, szczegóły tutaj :

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9779

  W tym kontekście dobrze też, że wspomniałeś o zmianach zachodzących w USA, szczególnie jeśli chodzi o podkreślenie dynamiki środowisk imigranckich czego kompletnie nie kumają i stąd reagują na te trendy histerycznie rodzimi politykierzy i ich szeregowi wyznawcy, dla których świat zatrzymał się w epoce zimnej wojny, tylko kompletny tuman mógł być zaskoczony ''wyborem'' Obamy, o przeorientowaniu polityki amerykańskiej na Pacyfik i towarzyszących temu zmianach demograficznych mówiło się co najmniej od czasów Clintona o ile już nie Busha seniora, nie powinno nas to tez specjalnie martwić bo dla WASP-ów i Żydów i tak jesteśmy jak widać białymi czarnuchami, którymi można bezkarnie pomiatać.

  6. cieszy, że przyznałeś otwarcie iż problem z Amerykanami polega na tym, że lubią wyciągać kasztany z ognia cudzymi rękoma... - nie mam z tym najmniejszego problemu o ile idzie za tym realne wsparcie, niestety Jankesi mają często aż nazbyt pragmatyczne podejście w tych kwestiach czego dowodem choćby ponury los Hmongów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak w kwestii Malezyjskiego samo-lotu:
   http://www.dailymail.co.uk/news/article-2967157/Vladimir-Putin-ordered-Russian-special-ops-steal-MH370-plane-secretly-landed-disused-space-port-Kazahkstan-expert-claims.html

   Usuń
  2. Mały OT Foxie...czy wiesz, kto finansuje lobby przeciwników wydobycia szczelinowego (w USA!)? ;)

   Proszę: https://www.biggreenradicals.com/wp-content/uploads/2015/01/Klein_Report.pdf

   "Ciekawe", kto finansuje w Polsce ;) Ostatnio z jakimś gamoniem się zmagałem na Twitterze - sypał antyłupkowymi sloganami jak z rękawa...Czekałem aż padnie tylko coś w stylu "Polacy - tylko antyłupkowa republika ludowa!" ;) Ale widocznie w scenariuszu na ten dzień nie było tego...

   Majkel

   Usuń
  3. Dużo pierdolenia o ''gazie głupkowym'' było u nas na ''zielonych'' i lewackich stronach, choć nie tylko - oczywiście jak Ruscy z ''nazistami'' kładli im rurę pod nosem na dnie i tak już mocno zasyfionego Bałtyku to dupa cicho, wprawdzie Greenpeace wykonał też parę głośnych antyrosyjskich akcji ale trudno powiedzieć czy to tylko maskirowka czy też jak z islamistami każde imperium ma swoich ekologów wykorzystywanych do sabotażu przedsięwzięć wroga, tu w wydaniu miękkim aczkolwiek Pima Fortuyna sprzątnął jakiś nawiedzony ''obrońca Ziemi'' i zwierzątek [ z ludźmi najwidoczniej to co innego ], więc bywa i tak.

   Usuń
 8. Witam moim skromnym zdaniem to co się teraz dzieje już od dobrych kilkudziesięciu w Europie jest bez sensu. Ta cała Unia Europejska to miała być wspólnota, a wcale nie jest widać to przede wszystkim po decyzjach, który każdy ustala sobie jak chce bez porozumiewania się z innymi krajami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moim zdaniem powyższy komentarz to SEO spam który powinien zostać skasowany :)

   Usuń
 9. Prelekcja ciekawa ale w 50% niesłyszalna, sorry, następnym razem wepnij sobie do klapy mikrofon.
  90% przekazu to forma...

  OdpowiedzUsuń