sobota, 28 lutego 2015

Borys Niemcow (1959-2015) R.I.P.


Ilustracja muzyczna Von Thronstahl - Wlassow, Proviev & Siberian Winters

W Moskwie, kilkadziesiąt metrów od Kremla dokonano egzekucji na Borysie Niemcowie, liderze opozycyjnej liberalnej prawicy. Niemcow był niestrudzonym tropicielem korupcji oraz innych przestępstw rządzącej Rosją Korporacji kagiebistów. Ujawnił m.in. gigantyczne przekręty towarzyszące olimpiadzie w Soczi, zlokalizował część ukrytego majątku Putina i pracował nad raportem pokazującym skalę rosyjskiego zaangażowania militarnego na Ukrainie. Zabito go w rocznicę rozpoczęcia operacji krymskiej. To może być prowokacja sił wewnątrz Korporacji uderzająca w Putina-Hujłę, ale Rosjanie raczej masowo nie wyjdą teraz na ulicę. Zabójstwo Niemcowa należy więc traktować jako dalszą część serii zabójstw polityków, dziennikarzy, biznesmenów i ludzi służb, którzy badali przestępstwa Korporacji i utrudniali jej spiski.

Przypominam: według Jurija Felsztinskiego (z którym niedawno przeprowadziłem wywiad) pierwszą próbę przejęcia kontroli nad Rosją Korporacja przeprowadziła w sierpniu 1991 r. (pucz Janajewa), drugą w 1993 r., trzecią w 1996 r., (gdy namawiano Jelcyna, by anulował wybory i dał władzę Olegowi Soskowcowi - szyki pokrzyżował wówczas kagiebistom Bieriezowski organizując wsparcie biznesu dla Jelcyna, podpisał tym samym na siebie wyrok śmierci), czwartą w 1999 r. Ostatnia była niestety udana.

29 komentarzy:

 1. Żadne tam prowokacje przeciw Putinowi, po prostu Putin pokazuje, że może zrobić co chce, jak ktoś fika to kulka i po sprawie. Było coś o drzewie wolności, które trzeba podlewać krwią patriotów, tutaj mamy drzewo totalitaryzmu podlewane od czasu do czasu krwią niepokornych dziennikarzy i polityków. Zachód ma to zasadniczo w dupie, spora część społeczeństwa pochwali, a ci co nie pochwalają będą siedzieć cicho.
  Górnoślązak

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwie możliwości tu widzę:

  1. Car mongołów daje sygnał ludowi "Nie wygracie ze mną"
  2. Ktoś mongoła wpuścił w maliny (spisek, prowokacja)

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - jeśli już Wiotakiem vel Udmurcem jeśli wierzyć Szirin Michałowskiemu :

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Udmurci

   Porównując z tymi buźkami całkiem możliwe :

   https://villsethnoatlas.wordpress.com/category/udmurci/

   http://udmurcja.pl/

   - to skądinąd ciekawe, że można znaleźć w języku polskim całkiem wypasione strony poświęcone jakiemuś syberyjskiemu ludkowi... W każdym razie jeśli tak, to z Putina taki ''mongoł'' jak z Estończyków, Finów czy Węgrów. Odpierdól że się wreszcie od tych nieszczęsnych Mongołów człeku, za komuny mieli bardziej przejebane niż my, sowieci zgotowali im piekło na ziemi w latach 30-ych co w przeciwieństwie do bestialstw chińskich komunistów w Tybecie świat ma głęboko w de, więc chociaż można ich nie obrażać porównując z kremlowskim mafiozą. A nawet gdyby był tym Mongołem to nie mogą za niego odpowiadać tak jak my za żelaznego Feliksa czy żydzi za Trockiego dajmy na to. Co do meritum zaś zgoda.

   Usuń
 3. Cóż, znowu wyjdę na ruskiego szpiona ale w międzyczasie pogrzebałem trochę by dowiedzieć się czegoś o gościu i niestety obraz nie przedstawia się tak laurkowo jak to przedstawiłeś Fox, przede wszystkim nie przesadzałbym z tą ''liberalną prawicą'' :

  ''Republikańska Partia Rosji powstała w 1990 roku. Jej członkami byli głównie byli działacze KPZR.''

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Republika%C5%84ska_Partia_Rosji

  - w dodatku facet był przez pewien czas wicepremierem za Jelcyna, no i to ''jedynie słuszne'' pochodzenie o czym tu ani dudu... Przykro mi, ale ja tam nie widzę żadnej sensownej alternatywy dla mafijnych rządów Putlera, ichnia pożal się ''opozycja'' budzi obrzydzenie : jakaś miejscowa odmiana liberałów-aferałów stokroć bardziej złodziejska co kreatury pokroju Lewandowskiego, szury od Limonowa, ruscy naziole i resortowe bękarty z komuszej jaczejki jak ten wnuczek czekistowskiej ludobójczyni Rozalii Ziemlaczki-Załkind - rzygać się chce. Nie ma też co się łudzić co do osławionej ichniej ''liberalnej inteligencji'' - przyznam, że mnie zatkało jak prof. Nowak powiedział o wierszu Brodskiego, jaki popełnił on tuż po uzyskaniu ''niepodległości'' przez Ukrainę, który był utrzymany w duchu ''dobrego'' starego rosyjskiego imperializmu [ to był jeden z moich literackich autorytetów za młodu : kolejne rozczarowanie, i dobrze ]. Zresztą nie powinno to tak dziwić, jeśli wie się co wypisywał w wierszach za Powstania Listopadowego Puszkin albo jakie pomysły na rozwiązanie ''sprawy polskiej'' mieli dekabryści - przy niektórych z nich car był ''liberałem''. Zdaję sobie sprawę, że w obecnej Rosji tak samo zresztą jak na całym postsowieckim obszarze panowania polityka przypomina rzeźbienie w gównie, niemniej nie ma co z Wołomina robić alternatywy dla Pruszkowa a ofiary wewnątrzmafijnych porachunków świeckiego świętego, tak tu już jest, że możemy się czegoś dowiedzieć tylko gdy buldogi gryzą się między sobą, dobre i to. Dlatego najtrafniej ujął rzecz Ścios pisząc na twitterowym profilu :

  ''Zabójstwo Niemcowa nosi wyraźny putinowski sznyt : ma zapobiec rebelii oligarchów i ludzi GRU i wykazać,że Putin nie ustąpi bez rozlewu krwi.''

  Przy okazji ciekawostka tamże znaleziona :

  ''Krzepiąca informacja:naczelny rabin Rosji -"Żydzi w Rosji czują się bardziej komfortowo niż w Europie"

  http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=57986

  - hmm...

  OdpowiedzUsuń
 4. https://pracownia4.wordpress.com/2015/03/01/zabojstwo-niemcowa-putin-juz-3-lata-temu-ostrzegal-przed-dokladnie-tego-typu-operacja-pod-falszywa-flaga/
  To jest rozgrywka pejsatych anglosasów z Moskwą.

  OdpowiedzUsuń
 5. https://pracownia4.wordpress.com/2015/02/21/minelo-wiele-lat-zanim-zdalem-sobie-sprawe-ze-izrael-to-palestyna/#comment-63312
  Fox przeczytaj to uważnie prosto i jasno.
  Ta śmieszna demokracja w Moskwie to tylko zwykły folklor żdowsko-amerykański

  OdpowiedzUsuń
 6. Kierując się doświadczeniem płynącym z mojego krótkiego lecz burzliwego życia stwierdzam,że tam gdzie nie wiadomo kto jest winny tam winę ponosi jakaś kobitka.Stwierdzam więc,że powodem śmierci Niemcowa były być może długi za dziwki.
  P.S.
  Dla mniej ogarniętych:to komentarz z przymrużeniem oka;)

  http://i1.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2015/02/11011042_340728559471332_2260361167344977185_n.jpg?resize=640%2C427


  Rekin

  OdpowiedzUsuń
 7. Żyd, więc spiskowiec CIA - musiał zginąć. Ruskie trolle już się zbiegają na Twojego bloga by siać zamęt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwidoczniej nie przeczytali zalinkowanego powyżej przeze mnie za Ściosem oświadczenia naczelnego rabina Rosji, że Żydzi czują się tam generalnie świetnie i za dobrego puryca Putina mają niemal jak w raju - przypomnijmy choćby, że parę lat temu wystawił im w Moskwie takie wypasione muzeum, że to nieszczęsne powstałe z inicjatywy Kaczyńskiego wygląda przy nim nie przymierzając jak stodoła.

   Usuń
 8. znów Ci obmierzli skopcy szaleją na blogu

  OdpowiedzUsuń
 9. A jakby typ ogłosił światu dowody na ukraińskie zaangażowanie? Nieźle by namieszał i urósł a wtedy trudniej zdjąć.
  Opozycja dzięki Niemcowowi zaczęła się jednoczyć powoli pod nowym hasłem zaniechania wojny na Ukrainie.
  to mogło być gorsze niż potencjalne zamieszki. Putin utknął z Ukrainą, ani dalej ani się wycofać a jastrżębie rozwinęły skrzydła tak więc biedak jest zakładnikiem własnej polityki czyli kompleksu małego fiutka. możliwe zresztą, że to robota takiej frakcji z wewnątrz, by wymuszać twardą grę.
  Genialne są za to już 3 wersje śledczych, znaczy kobita, branie kasy z Kijowa i prowokacja. Po takim urabianiu ciemnoty rozwijają to o ekstremistów, bo wiadomo że zawsze będzie można znaleźć takiego.
  Inna sprawa, że w tych ich opozycjach musi być masa agentury, tu z jednej strony zamach wyglądał na bandycki, zastraszanie jak karkami z samochodu każdego, ale z drugiej- dość ostentacyjnie dla mnie- miał unikać skojarzeń z profeską czy służbami.
  A propaganda żenadna jak zawsze, z jednej strony sytuacja jest prowokacją a z drugiej zabezpieczenie, że to przecież żyd-liberał-zdrajca, więc takim opozycjonistom tak się należy. Zdębiałem, jak widziałem echa tego i w Polsce, fani Putina łykają taką ruską propagandę dla ciemnoty.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam ja szczerze powiem tak nie lubię, ani ukraińców, ani ruskich. Jednak czy to jest powód, żeby zabijać drugiego człowieka. Jak panią w szkole jedną i drugą nienawidziłem wręcz to co miałem je pozabijać. Przemoc to nie jest rozwiązanie, a trzeba pamiętać, że agresja rodzi agresję. Putin pokazuje tylko tyle, że jest słabym, człowiekiem, poniewaz widzi tylko jedno rozwiązanie zamordowac kto mu przeszkadza i po sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 11. https://www.facebook.com/RacjonalistaPL/photos/a.145252439365.112973.114368419365/10152739010779366/?type=1&fref=nf
  Niemcow to był żydowski złodziej tak jak Chodorkowski i reszta, jeden z twórców największej grabieży w dziejach jaką była prywatyzacja w Rosji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwaga! Ruska narracja! Uwaga! :)

   Największa grabież to grabież Putina na majątku uczciwych Rosjan. Wydrenował im całą ropę i gaz i *uj pozostawił :)

   Usuń
  2. A cóż wtedy porabiał twój ''katechon'' od siedmiu boleści Putin, cierpiał bezinteresownie za ojczyznę ? U kogóż to nie robił kariery jak nie złodzieja i ''arcydemokraty'' Sobczaka i skąd mu wyrastają nogi jak nie z petersburskiej, najbardziej ''liberalnej'' placówki KGB w całych sowietach ? Wreszcie jaki mafijny klan oligarchiczny wypromował go na nomen omen stolec prezydencki ? Proszę nie serwuj mi w odpowiedzi bzdetów Michalkiewicza, że dobry puryc Putin odwinął się kułakiem i wziął za mordę żydowskich oligarchów, którzy stali za jego wyborem - jeden Chodorkowski wiosny nie czyni, zresztą chłopakowi krzywda się nie stała, no chyba, iż te wszystkie Kantory i insze Abramowicze od których roi się w jego otoczeniu są dla ciebie ''honorowymi Aryjczykami''. Naprawdę trzeba mieć miedzianą blaszkę zamiast płatów czołowych by w obecnym kremlowskim mafiozie upatrywać jakowegoś zbawcy przed mackami ''światowego syjonizmu'' podobnie zresztą jak w przypadku dezawuowania każdej próby trzeźwego, judeorealistycznego spojrzenia jako działalności ''ruskiej agentury'' - to co tu wypisujesz nie ma z tym nic ale to nic wspólnego.

   Usuń
  3. Chechelmut, a gdzie tam masz pokrzywieńcu coś o Putinie? Masz coś nie tak z banią, że w krytyce Niemcowa widzisz pochwałę Putina?

   Usuń
  4. 'żydowski złodziej', wiadomo, tylko rosyjscy złodzieje popierający Putina są szlachetni, wtedy to nawet mogą zresztą być żydami.
   'istotne jest, że 'był', co wymusza pytanie akurat o to, kto teraz 'jest'. Im się krzywda nie dzieje, czyżby spisek? Podobno z nieba na Kreml spadli amerykańscy mordercy na spadochronach a potem uciekli przez sraczyk mini-łodzią podwodną aż do Kijowa. Ostentacyjnie mieli pejsy do kolan, by Rosja nie mogła ogłosić rysopisu, by nie być posądzona o antysemityzm. Przy okazji obwinia się znielubianych kaukaskich a dodatkowo trop ekstremizmu islamskiego jest przyszłościowy bo Rosja wdzięczy się z tym od dawna do Zachodu. Pewnie chętnie sprzedadzą znów swoich Arabów, po coś hodują te wszystkie ruchy

   Usuń
 12. Jaka jest główna różnica pomiędzy Polską a Rosją? Polska jest szczekającym pieskiem na smyczy USA, ratlerkiem poszczekującym na wschodniego niedźwiedzia. Polscy politycy robią Amerykanom laskę za darmo (słowom ministra nie wypada zaprzeczać), a jedyną ambicją Polski jest brać za tę laskę jakiś napiwek, co postulują realiści. Polska nawet nie realizuje zasady "mężom przystoi w milczeniu się zbroić" (przeciwko Rosji), tylko szczeka...
  Rosja jest natomiast suwerennym mocarstwem, bez obcej agentury u władzy, nie przejmującą się opinią swoich wrogów, a jej ambicją nie jest wzięcie nareszcie zapłaty za zrobienie swemu panu laski z połykiem, tylko rozciąganiu swoich wpływów na inne państwa.
  Jest absurdem twierdzenie niektórych polskich prawicowych romantyków, że Rosjanie mają kompleks wobec Polski. Jest dokładnie odwrotnie: to niektórzy Polacy mają kompleks i nienawidzą Rosjan za to, że zamiast tak jak my być szczekającym pieskiem Zachodu, przyjmującym zachodnie wartości, wolą być niezależni i wyznawać wartości własne. Że zamiast tak jak my być gorszą częścią Zachodu, która musi się od tegoż Zachodu uczyć demokracji, Rosja woli własną tożsamość.
  I to jest ten problem. Hau, hau.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że zaszczekałeś na końcu. Już się obawiałem, że my psy zachodu, jesteśmy dla ciebie nikim. Ale ty taki sam pies, tylko że ruski:) To jak nic powinieneś nas zrozumieć. Laska tu, laska tam. Jak u ciebie, też trochę nabiału się do ust nabrałeś. Tylko od tych brudniejszych i bardziej śmierdzących:) No to hau hau.

   Usuń
  2. ''Rosja suwerennym mocarstwem'' he he, dobre - a gdzież to elity tegoż ''suwerennego mocarstwa'' trzymają kasę na kontach, hę ? Suwerenne mocarstwo z neokolonialną gospodarką uzależnioną od eksportu surowców - weź k... chopie się ogarnij.

   Usuń
  3. Ogólny komentarz co do tego, co dzieje się ostatnio w necie, również u Foxa.

   Ruskie ludzie to jednak głupie są :) Mogą mieć czołgi, rakiety itd - ale to zawsze będzie głupie, zacofane cywilizacyjnie, barbarzyńskie plemię stepowych dzikusów :)

   Czy wy ruskie na serio myślicie, że jak piszecie po Polsku to nikt nie widzi, że jesteście ruscy? :) To śmierdzi na kilometr...wasz sposób myślenia o świecie i otoczeniu jest unikalny. Wasza propaganda jest tak widoczna i żałosna, że więcej sobie nią przynosicie szkód niż pożytku. :) No ale to taka wasza tradycja już - ilość ponad jakość :) Zatem czekamy na wasz kolejny upadek...

   Majkel

   Usuń
  4. Widzę, że wy naprawdę macie tak zakodowane w głowach obrabianie pały, że nie wyobrażacie sobie, że można tak po prostu bez tego. Że jak ktoś nie chce robić pały USA, to musi Ruskim.
   Nikt chyba z "ruskich trolli" nie twierdzi, że Polska powinna mieć relacje z Rosją bliskie jak Białoruś, bo to niemożliwe, ale nikt nie powiedziałby że Łukaszenka robi gałę Rosji (i to za friko). Łukaszenka jest 3x mniej zależny od Rosji niż Polska od USA...
   A ci chcą klękać do gały... Ale przecież min. Sikorski się pomylił, bo polscy politycy nie tylko robią Amerykanom laskę za darmo, nie, oni muszą jeszcze do tej laski dopłacać. Bo przecież interwencje w Iraku i Afganistanie to były wielkie koszty...
   To tak jakby prostytutka płaciła klientowi za zrobienie loda :) Przykre to.
   Zimny Lech (ten co się brzozom nie kłaniał) chciał coś może w swym mniemaniu ugrać dla Polski, ale jego lęk przed Ruskimi był tak silny, że cała dyplomacja i tak kończyła się na kolanach przed USA i Izraelem i głębokim gardle, bez gumy. Wstyd i hańba.

   Usuń
  5. to z ruskimi jest możliwa tylko walka lub laska. i to ci szczekają ciagle jak porąbani bo tylko to potrafią, nic nie wnoszą do świata i nikt ich nie potrzebuje.
   taki to suwerenny kraj jak gang bandytów a jeszcze jak pobije pedała czy wyrżnie islamskie wioski to już zostanie obrońcą światowych wartości. Jakiż szlachetny jest ten imperializm wobec innych krajów, bez wątpienia to dowód wyższości nad NATO i nawet nie przejmują się opinią innych. Wot,cywilizacja. Bo Rosja ma 'własne wartości' i 'własną tożsamość' :D

   Usuń
 13. ciekawe co na to Kantor i Friedman oraz 46 innych najbogatszych obywateli Rosji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I Putin...ten to ma kasy najwięcej z nich wszystkich. Podobno najbogatszy człowiek świecie.
   Żydzi okradają innych - a on swoich. To się nazywa "ewolucja" :)

   Usuń
  2. Nie do końca jedni i ten drugi (w sensie pan "p") także wyciskają z mienia swoich, np. ten czekista z swoich oligarchów. Więc życie i biznes się kręci, jedni tracą a inni zyskują, takie koło zależności (jak koło wcieleń) - nic w tym eko(nomicznym)-systemie nie ginie-tylko zmienia właściciela i stan.
   Odkrywca

   Usuń
  3. Genialny 'duell' Chehelmut contra Anonimowy !! jestem Waszą fanką...Wasze poglądy razem wzięte - to jest TO !!!!!!!!!!!
   Mam nadzieję na cd.
   pozdr. Ada

   Usuń
 14. Witam
  Zabójstwo Niemcova nigdy do końca nie wyjdzie na jaw. Skąd wiemy kto na prawdę się za tym kryje. Ktoś się niby przyznał, ale skąd pewność czy to nie była jakaś zmowa i czy nie kryje się za tym coś zupełnie innego. To wszystko co się dzieje to zagrywki polityczne i wszystko zostaje utajnione.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę, że Jakub może mieć rację. Niby ktoś się przyznał, ale moim zdaniem to była podstawiona osoba, żeby po prostu rozwiązać sprawę. A tak naprawdę stoi za tym ktoś inny, pewnie wszyscy domyślają się o kogo chodzi, jednak przez strach dużo rzeczy jest ukrywanych. Niestety.

  OdpowiedzUsuń