sobota, 19 lipca 2014

Streiłkow - czyli GRU kontra Putin-Hujło?Płk GRU Igor Girkin vel Striełkow, człowiek odpowiedzialny za zestrzelenie lotu MH17, ma bardzo charakterystyczną, sowiecką facjatę, na której wypisane jest "jestem młotkiem z GRU". Jego sposób wysławiania się podkreśla wrażenie, że mamy do czynienia z sowieckim trepem. Wyobraźcie go sobie w misji szpiegowskiej na Zachodzie - jak ubrany w biały garnitur i kapelusz w stylu płka Sandersa przedstawia się łamaną angielszczyzną jako "pan McDonald, amerykański biznesmen" :) Wrażenie może być jednak mylące. Ten weteran Naddniestrza, Bośni i Czeczenii wszak był głównym organizatorem rosyjskiej dywersji, krawwego terroru (wymierzonego m.in. w księży, dziennikarzy i działaczy społecznych) i zwyczajnego bandyctwa w "Donieckiej Republice Ludowej". Podlegali mu m.in. "miejscowi separatyści" z Północnego Kaukazu - tak się zasłużyli w walce z ukraińsko-rosyjską ludnością słowiańską, że dowcipnisie zaczęli mówić o Islamskim Państwie Doniecka i Ługańska. (filmik poniżej).


I ten właśnie Girkin vel Striełkow nagle psuje Putinowi-Hujle wojnę wywołując międzynarodowy incydent - zestrzeliwując samolot pasażerski z mieszkańcami trzech kontynentów (m.in. babcią premiera Malezji). I robi to akurat wtedy, gdy być może Rosja szykuje się na lądową inwazję Wschodniej Ukrainy. Sprawia, że zachodnie media biją w rosyjskiego kutachona jak w piniatę (publikując takie łapiące za serce historie) a niektóre zachodnie rządy rozważają to, czy ktoś z Rosji nie wymieniłby Putina-Hujłę na lepszy model, z którym można by znów robić interesy.

I tutaj nasuwa się pewna kwestia do wyjaśnienia: BUK obsługiwany był najprawdopodobniej przez profesjonalistów, rosyjskich wojskowych oddelegowanych na Ukrainę jakim więc cudem, korzystając z radaru pomylili An-26 z Boeingiem 777? Zestrzelenie mogło być celowe. A zgrywający idiotę Striełkow reprezentuje GRU - służbę, której Putin nie lubi (z wzajemnością) i którą niszczy. Służba ta prawdopodobnie robiła mu w przeszłości dużo podobnych niespodzianek (prawdopodobnie Biesłan). Czy więc tym razem znowu nie poszła na całość? Według "New York Timesa". na kilka godzin przed zestrzeleniem Rosja zamknęła cztery korytarze powietrzne przy granicy z Ukrainą, w tym ten którym leciał MH17. Zrobiła to bez powiadomienia. Francuscy eksperci twierdzą zaś, że zestrzelenia dokonano za pomocą rosyjskiego systemu "Aster" - rakiety średniego zasięgu odpalonej z Rosji. To mógł więc być celowy zamach. Oczywiście BUL napisał w depeszy kondolencyjnej, że to wypadek.A tak o Striełkowie pisze zjebowsko-ubecki portal Wolna-Polska (nawiązujący nazwą do V-tej komendy WiN?): " Ta przepowiednia babci Wangelii (Wangi) już od kilku miesięcy krąży po Internecie. Dla niektórych jest ona – kością w gardle i dlatego na wszelki sposób dąży się do tego, aby wzbudzić wobec niej wątpliwości, wyśmiać. Dla nas – to światło na końcu tunelu, potwierdzenie, że ostatecznie wszystko będzie w Noworosji, a w szczególności w świecie rosyjskim w ogóle – dobrze.
(...) Oto jakie dziwne rzeczy odkrywa się, jeśli uważnie czyta się Wangę! ИА „Русские Новости” spojrzały świeżym okiem i znalazły jeszcze ciekawsze momenty. 543.4 „Krym oderwie się od jednego brzegu i przyrośnie do drugiego… W krainie podziemnych dziur i gór, utworzonych ręka ludzką wszystko się zatrzęsie, od tego wiele runie na Zachodzie, a wiele podniesie się na Wschodzie. I przyjdzie Strzelec i będzie stać dwadzieścia i trzy lata, a to, co stało dwadzieścia i trzy lata – zostanie starte w proszek … Rozszyfrowanie: „W krainie podziemnych dziur i gór, utworzonych ręka ludzką” – (wyrobiska w kopalniach i hałdy na ich terenie) – oczywiście, jest to ziemia Doniecka, Strzelec – Igor Striełkow – lider obrony Noworosji „… i będzie stać dwadzieścia i trzy lata – to przepowiednia przyszłości. " Wspomniana "babcia Wanga" to jakaś zidiociała niewidoma staruszka z Bułgarii. Portal Wolna-Polska to zaś znany dostawca lol-contentu. Zwłaszcza, że artykuły pisane są tam zwykle łamaną polszczyzną...


9 komentarzy:

 1. Ta wolna-polska to jakies kuriozum. nie chodzi nawet o to ze to margines - pewnie z 50 osob w Polsce albo nawet wiecej to oglada - ale to tak jakby zebrac z calej Polski z 50 psów z 3 ogonami. Ja wiedzialem ze psy z 3 ogonami pewnie istniaja - ale ogladanie tego na zywo to juz jest niesamowite. z jakiego szamba te gownojady z wolna-polska i x-portal wypynely?

  michal

  OdpowiedzUsuń
 2. https://www.youtube.com/watch?v=dyiHM9qzTjU#t=71

  http://wpolityce.pl/swiat/205671-mamy-dwa-buki-bedziemy-ich-stracac-czekamy-az-rosja-pierlnie-im-ze-swojej-strony-nowe-nagrania-wskazujace-na-rosje


  "Jest także wymiana zdań z 14 lipca pomiędzy Ołehiem Burgowem – szef sztabu armii samozwańczej Ludowej Republiki Ługańskiej – i „Oreonem” – obywatelem Federacji Rosyjskiej, prawdopodobnie oficerem wywiadu:
  Burgow: Samolot zaatakował wioskę, ale nie trafił.
  Oreon: Mszczą się za te samoloty dzisiaj, ale pozostało tylko kilka dni. Teraz mamy dwa Buki, będziemy ich strącać".

  "ALE POZOSTAŁO TYLKO KILKA DNI".

  OdpowiedzUsuń
 3. Wersja o ''spisku GRU'' jest już bardziej sensowna od nakręcania się bredniami o pijanej turańskiej tłuszczy, która dorwała się do wyrzutni jak w komentarzach pod poprzednim wpisem, raz że ten cały [z]BUK to ciut zbyt skomplikowany system rakietowy by mogło go obsługiwać paru czereśniaków po krótkim kursie [ jak słusznie zauważyłeś Fox to musiała być robota profesjonalistów ] a dwa, iż rzecz również mi jedzie prowokacją, przypomina nieco rzkomy atak bronią chemiczną w wykonaniu Assada - o obu ''katechonach'' można by wiele złego powiedzieć ale nie, że są skrajnymi tumanami, którzy albo trują gazem cywilów akurat gdy mają międzynarodowych obserwatorów na karku i w perspektywie inwazję militarną lub jak tym przypadku zależy im na przedstawieniu walk na Ukrainie jako li tylko lokalnego, wewnętrznego konfliktu i prawdopodobnie szykują się do ''ostatecznego rozwiązania'' [ oczywiście jeśli prawdą jest iż Putin przygotowywał się do otwartej konfrontacji, wtedy katastrofa MH17 udupiła to na starcie ]. Jedno mnie zastanawia - ukraińskie służby podejrzanie szybko i sprawnie dostarczyły nagrania podsłuchanych rozmów rosyjskich ''separatystów'' przyznających się do zestrzelenia samolotu : skoro tak świetnie mają ''terrorystów'' rozpracowanych to dlaczego do kurwy nędzy dotąd ich nie zmogli a walki tak się wloką ? Dotychczas tłumaczono to słabością ukraińskiej armii, jej przeżarciem przez ruską agenturę itd. ale jak widać, gdy trzeba odpowiednie ''organa'' potrafią stanąć na wysokości zadania [ ale mi się zrymowało ], więc jaka jest wersja na dziś - wywiad mają w porzo ale już wojsko do dupy, czy jak ?

  Wychodzi też na to, że Malaysia Airlines i Reuters to ruska agentura... :

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1181077,Katastrofa-Boeinga-777-na-Ukrainie-Wazne-oswiadczenie-Malysia-Airlines

  http://blogs.reuters.com/data-dive/2014/07/17/the-path-of-malaysia-air-flight-17/

  - zwłaszcza mapka w drugim info pokazująca znaczące zboczenie z kursu nad Polską mnie zaniepokoiła - chcą nas w to wrobić, sugerują iż stoją za tym ''polscy naziści'' ?! [ wg niedawnego objawienia neokoszerwatywnej, randystowskiej sziksy Pameli Geller przeciwstawionych przez nią miłującym Żydów walczącym w Waffen SS Duńczykom ] Ale kto niby miałby tego dokonać - mam rozumieć, że folksdojcz i obstawiony promoskiewskimi ''wieśmitami'' Gajowy nie panują aby nad służbami ? Dobre sobie ! Wprawdzie jeśli uznamy hipotezę o ''spisku GRU'' mogłoby to wskazywać na udział kreatur pokroju ufologa Dupaczewskiego...Tyle, że szpionom z ruskiej wojskówki musiałoby paść na mózg by zlecić coś takiego nieudacznym ''wsiokom'', jedyne co tej hałastrze dobrze wychodzi to kręcenie lodów natomiast tak poważną operację spierdolili by na całej linii nie mówiąc już, że paru zaraz poleciałoby do wrażych ambasad z donosem [ praca Cenckiewicza o ''długim ramieniu Moskwy'' jest totalnym zaoraniem WSI, polecam jak kto jeszcze nie czytał ].

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze trochę soli trzeźwiących dla porównujących obecną katastrofę ze Smoleńskiem - wprawdzie jak już pisałem nie podzielam przeświadczenia, że był to ''bandycki akt celujących na oślep kagiebowskich rezerwistów'' jak stoi w niżej cytowanym tekście, ale pod tymi zdaniami akurat podpisuję się w pełni :

  ''Od pierwszych chwili było jasne, że MH17 został zestrzelony, po jednym dniu cały świat, łącznie z Putinem, nie kwestionuje przyczyny tragedii. Co było i dalej się dzieje z TU 154M nie będę tłumaczył. Zestrzelanie samolotu pasażerskiego zdarzało się kilkukrotnie Amerykanom i Związkowi Radzieckiemu, wysadzenie w powietrze samolotu NATO z prezydentem kraju i wysokimi przedstawicielami władz jest precedensem niespotykanym w historii międzynarodowego bandytyzmu. Z wyjątkiem podsłuchanej rozmowy kagiebistów, nikt na świecie nie miał odwagi drwić, lżyć, szargać pamięci pilotów i pasażerów MH17. Pamięć pasażerów i załogę TU154 M zbezczeszczono w kraju ofiar i na świecie. W przypadku MH17 świat jest nad wyraz odważny i niemal zgodnie czyni odpowiedzialnym Putina, przy TU 154M sama myśl wypowiedziana szeptem byłaby międzynarodowym skandalem. Nie słyszałem żadnego Ćwiąkalskiego, Giertycha, czy innego „eksperta”, który wskazywałby na konieczność oddania śledztwa Rosji Radzieckiej, przez wszystkie kontynenty biegnie jedna wykładnia – śledztwo międzynarodowe. Z wyjątkiem Gazety Wyborczej, TVN, Macieja Laska i pozostałych hien smoleńskich, żaden cywilizowany kraj i człowiek nie kupuje i nawet nie roztrząsa bajki Putina o odpowiedzialności Ukrainy, która chciała zestrzelić samolot prezydenta Rosji Radzieckiej. Przy Smoleńsku radziecka wersja od początku do końca stała się wersją obowiązującą dla polskiej prokuratury, PKBWL, mediów i „elit”, a także, jeśli nie przede wszystkim dla „zachodu”. Różnic jest znacznie więcej, tego samego dnia znaliśmy godzinę katastrofy, wiedzieliśmy, że samolot był pasażerski, wiedzieliśmy kto organizował lot, nikt nie kwestionował wrzucanych na Twittera i YouTube materiałów zdjęciowych z miejsca zbrodni, świadkowie, którzy widzieli zbrodnie nie zostali uznani za pijanych wariatów. Inne różnice objawią się w najbliższym czasie.''

  http://kontrowersje.net/por_wnywanie_mh17_do_tu_154m_jest_profanacj

  OdpowiedzUsuń
 5. Heh, irańskiego airbusa też strącili amerykańscy profesjonaliści, myląc go z Tomcatem. I jeszcze ordery za to dostali...

  brysio

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja się nie zgodzę Fox. Niestety ta hipoteza to woda na młyn ruskich, którzy uwielbiają pozować na "mocnych". A poza propagandą to guzik mają. Kreowanie wizerunku "wszechpotężnej" Rosji jest tym, na czym im zależy. Tak działa ich propaganda - STRACHEM. Największą porażkę obrócą w swój atut.

  A jaka jest Rosja naprawdę? Widzieliśmy to w Soczi...kible obok siebie, spadający tynk ze ściany, umywalki ...bez kranu itd. Rosja to kolos na glinianych nogach. Jak dla mnie zwyczajnie pojebali się jak to w ruskim burdelniku i tyle. Świadczy o tym IMO zupełnie kulawa narracja jaką walą choćby u nas w internecie. Gdyby była to zaplanowana akcja, to opłacane trole do komentowania radziłyby sobie lepiej. Tymczasem idzie im żenująco - nawet po Polsku niektórzy pisać dobrze nie potrafią. IMO nie byli więc przygotowani - sytuacja była wypadkiem przy pracy.

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypadek wypadkiem, ale poraża brak scenariusza na taką okoliczność. Przecież należało brać pod uwage, że może dojść do wypadku,nieszczęśliwego zdarzenia, albo zostaną zrobieni w balona, o czym pisałem powżej i wydaje mi się to najbardziej prawdopodobne. Podobnie jak z Majdanem mamy do czynienia z działaniem ratunkowym, zaskoczeni są i to widać. Gadki o tym,że to naprowadzane laserem rakiety wystrzelone z terytorium Rosji rozwaliły samolot są idiotyzmem. Nie wiem po co ktoś takie rzeczy kolportuje i czemu to ma służyc. Wczoraj Sztab Generalny Rasyjii:) pokazał mapy i zdjęcia satelitarne, pokazujące że to nie oni. Konkretnie zagrali,pokazali argumetny. Pytanie teraz czy poza obrazami prezentowanymi w sieci, jakieś ciężarówki z rakietami, gdzie,kto co?tak naprawdę, druga strona coś pokaże, wszak co stoi na przeszkodzie pokazać światu zdjęcia satelitarne pokazujące moment wystrzelenia rakiety(teren,zbliżenia na ryje) i w co uderzyła, via CNN, Pentagon rozsyłał takie info,że posiada taki cuś. To więc czemu tego nie pokaże? Nie takie rzeczy Amerykanie pokazywali. Pamięć ludzka może licha,więc może nie pamiętacie jak Amerykanie pokazywali, dokładnie niejaki Colin Powell, swego czasu naszkicowane ciężarówki widma,czyli przenośne labolatoria- odbywało się to na forum ONZ -które śmigały po Iraku i produkowały tam broń chemiczną. Koronny argument do ataku na Irak, ciężarówka namalowana kredką więc może Amerykanie, czy Angloe pokażą dowód koronny,że to separatyści wyjebali w ten samoloto Po póki co mamy pokątne, nie wiadomo skąd infa, teorie ekspertów z dupy wzięte, teorie i eksperci,które jedno przeczy drugiemu. Żadnych konkretów a na nie czeka świat. Ruski rzuciły kliszami, zachowali się jak nie oni. Dziwne.

   Teraz wkraczamy w kolejny etap rozgrywki, bo o to w Doniecku dokonano zamachu samobójczego. Czyli przeciwnik jest za silny dla Moskwy, ktokolwiek nim jest, no to będą Rosjanie siać zamęt po wsze czasy na wschodzie Ukrainy. Sprawę na tm etapie przegrali, to jest etap schyłkowy tej operacji i miną lata zanim sytuacja się unormuje w jakimkolwiek stopniu.

   Usuń
  2. "wszak co stoi na przeszkodzie pokazać światu zdjęcia satelitarne pokazujące moment wystrzelenia rakiety(teren,zbliżenia na ryje) i w co uderzyła, "

   może się mylę , ale żeby to pokazać trzeba by mieć nakierowanego satelitę na konkretne miejsce akurat w tym czasie kiedy doszło do wystrzelenia rakiety.

   Usuń
 7. "Niewyszkolona załoga mogła zestrzelić samolot. Jak działa system Buk?"
  http://www.defence24.pl/news_niewyszkolona-zaloga-mogla-zestrzelic-samolot-jak-dziala-system-buk-rekonstrukcja

  OdpowiedzUsuń