czwartek, 17 lipca 2014

Krótka historia sabotażu lotniczego: Lusitania Putina

Ilustracja muzyczna: Umineko - Mirage Coordinator

Pod koniec marca leciałem do Hanoi (via Bangkok) nad wschodnią Ukrainą i Krajem Krasnodarskim. Żartowałem sobie wówczas, że może będą próbowali mnie zestrzelić i że bezpiecznie poczuję się dopiero w irańskiej przestrzeni powietrznej. Dzisiaj już bym w ten sposób dowcipkował. Rosja po raz kolejny udowodniła, że jest małpą z brzytwą i krajem stojącym poza nawiasem cywilizacji. Co wam to przypomina? Ten samolot nie zderzył się z żadną brzozą.

Dowody są wyraźne. SBU nagrała ppłka GRU "Biesa" (tego samego żula, co porwał polskiego księdza) i jego parówę "Greka", jak rozmawiają o pomyłkowym zestrzeleniu malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Płk GRU Grinin vel Striełkow - ich dowódca chwalił się wcześniej na fejsie udanym zestrzeleniem. Zestaw rakietowy BUK był wcześniej widziany przez brytyjskich dziennikarzy w tym rejonie w rękach rosyjskich dywersantów. Pytanie: czy Striełkow to rzeczywiście idiota dowodzący bandą żuli czy też gostek mający zadanie obalić Putina swoimi akcjami?Rosja jeszcze bardziej pogrąża się swoją propagandą. Opowiastki o ukraińskim myśliwcu, który podczas ataku rozpadł się na dwie części są tak samo wiarygodne jak historyjki o smoleńskiej brzozie i pijanym generale. Jurgen Roth, niemiecki specjalista od mafii pisze: ""Jeżeli czarne skrzynki rozbitego samolotu pasażerskiego faktycznie zostaną przewiezione do oceny do Moskwy, to jest pewne, że jek zapisy zostaną zmanipulowane i przekłamane. Tak jak to było w przypadku katastrofy lotniczej w Smoleńsku". Sowieciarski ekspert Tomasz Hypki nadaje: "Lot pasażerskiego samolotu w tym rejonie to głupota". Speratyści już proponują, by czarne skrzynki zbadał w Moskwie MAK. Ale do tego nie dojdzie. W zamachu zginęli obywatele Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Malezji, Indonezji... Wielka Brytania już wzywa do zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ. Będą kolejne sankcje. I na tym się nie skończy.

25 komentarzy:

 1. @Fox

  i zwyczajowo Ruskie nie odpowiedzą za tą zbrodnię,
  a Angela Merkel, żeby nie niepokoić Władimira, jeszcze zrobi mu laskę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Angeli nic do tego. Tam zginęli Amerykanie, a przed wyborami Obama nie może tego zostawić, bo go McCain zje. Do tego zginął członek rodziny premiera Malezji i gdyby ten odpuścił, straciłby twarz.

   Usuń
  2. Rposyjskie żule :) Po prostu wychodzi prawdziwe oblicze Rosji - badziewie i burdel. Jedyna działka na które są dobrzy to PROPAGANDA. Potężna siatka opłacanych klakierów...wynajęte dzieciaki do spamowania internetu(vide Maidaj i akcja w Polsce o której tu pisałem). Ale tego nie przykryją łatwo - wszystko ad hoc, nie ma scenariusza :)

   Są zdjęcia jak wczoraj BUKa wieźli kilka godzin przed tragedią na miejsce zbrodni:
   https://twitter.com/AndrijUKR/status/490014063624458241/photo/1
   https://pbs.twimg.com/media/BszhMYaCUAAtNH4.jpg:large

   Trzeba uważać też na propagandę - ale teraz nawet "zachodnie" wywiady już o tym ćwierkają:

   https://pbs.twimg.com/media/Bsz2vr6IgAApwTA.jpg

   Rosja nie stoi poza nawiasem naszej cywilizacji - ona jest inną cywilizacją. Turańską. Europejczyków to tam jest może z 12% narodu...

   Majkel

   Usuń
 2. Czipsy_i_Batony18 lipca 2014 01:48

  a Janusz Kurwa-Mikke oczywiście powiela moskiewską propagandę:

  "Jest oczywiste, że separatyści nie mieli ani technicznych możliwości ani żadnego interesu by ten samolot zestrzelić. Nie bardzo widać, jaki interes mieliby tu Rosjanie. Więc jeśli rzeczywiście ktoś go zestrzelił - to kto? Ukraińcy polujący na samolot, którym miał lecieć Prezydent FR? Czy ktoś, kto dąży do wywołania III wojny światowej?"

  http://www.wykop.pl/wpis/8794572/jest-oczywiste-ze-separatysci-nie-mieli-ani-techni/

  czyli najpierw byli terroryści szkoleni w Polsce,
  a teraz mamy Ruskich z BUK-ami którzy " nie mieli ... technicznych możliwości ... by ten samolot zestrzelić"

  JKM jest ruską kurwą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest żadna kurwa ruską hehe
   Korwin wyszedł ze słusznego założenia - na kimś oprzeć się trzeba , a że pozostałe opcje są zajęte więc została mu rosyjska.
   Oczywiście w tym świetle jego dywagacje , że ten czy tamten to jest opcja niemiecka lub inna są h... warte.
   Wiadomo , że obliczone są one na palikociarnię...przepraszam - równie pryszczatą korwiniarnie.

   Usuń
  2. Śmiem wątpić. KURWin-Mikke nadaje od lat...praktycznie od 1987 roku. Dziwne, że na 2 lata przed zaplanowanym "upadkiem komuny" ktoś dał mu cynk aby założył partię. Od początku cel był jeden - kanalizować "prawicę"...na lewicy mieli SLD. A rząd Olszewskiego kto pomógł rozwalić? :) KURWIn wyskoczył jak Filip z konopi i rozbroił "bombę"(planowaną, normalną dekomunizację).

   Znałem śp. prezes UPR, p. Kocik. Wiem, jakie "legendy" chodzą i chodziły o KURWInie. Każdy kto znał go lepiej niż "z internetu" wiedział, że to podejrzany typ. Nie miał pracy - a kasy zawsze pełno. Co prawda pisał do kilku pism, ale czy z tego da się utrzymać duży dom w Józefowie i wielodzietną rodzinę?

   A kto bronił emerytur SB? A kto twierdził, że Jaruzelski to "prawicowy patriota"(mowa o ruskim przyjacielu, komuniście), a Piłsudski to "lewicowy bandyta"(mowa o wrogu Rosji). To nie jest żadna kalkulacja. Korwin od wielu lat odwala swoją rolę, do której był powołany! KANALIZOWAĆ, MĄCIĆ.

   Majkel

   Usuń
  3. Majkel - to jest oczywiście wszystko prawda. Sam kiedyś krążyłem po obrzeżach UPR-u , więc np. opowieści Nowaka jak to Korwin przyjechał i nie zapłacił za knajpę są zakładam w 100 % prawdziwe.
   Jako młody wówczas chłopak nie zwracałem na to uwagi nie zdając sobie np. sprawy ile kosztuje utrzymanie całej machinerii politycznej ( bo w te dobrowolne składeczki od studenterii to ...no prostu można się uśmiać ).
   Wiadomo , że jkm zasadniczo w swoim życiu uczciwą pracą się nie splamił i niczym się nie różni od powiedzmy Tuska czy Kaczynskiego.
   Zakłądam jednak , że jego spoglądanie na wschodnią stronę jest efektem kalkulacji politycznej a nie uwięzi agenturalnej.

   Natomiast pytanie do foxa - czy samobójstwo Leppera było czyszczeniem przed ukrainą ? Lepper był jedynym politykiem , który byłby zdolny do stworzenia prorosyjskiego frontu w Polsce. JKM nie spełnia tej roli tak jak mógłby to zrobić Lepper.

   Usuń
  4. Czipsy_i_Batony18 lipca 2014 08:23

   @Majkel

   Korwin masakrator lewactwa? Sure, ale obrabiał pałę Jaruzelskiego i Kiszczaka, a i o Stalinie bredził, że lepszy niż demokracja.

   Korwin taki niezależny? Sure, ale zawsze z pałą Putina w dupie, zawsze w 99.99% zgodny z przekazami z Moskwy.

   Korwin taki antysystemowy? Sure, ale ZUS to z chęcią utrzyma. Bo komuszych umów trzeba dotrzymywać.

   Korwin taki racjonalny? Sure, najbardziej w temacie prywatnych dróg i prywatnych elektrowni atomowych.

   Tak więc oczywistą oczywistością jest, że ta menda ma jeden cel: kompromitowanie liberalizmu gospodarczego, przez łączenie łączenie go z prorosyjskim bełkotem i ogólnym zjebaniem umysłowym Korwina (w tematach wszelakich).

   A swoją drogą - ciekawe dlaczego Michalkiewicz, spec od Żydów i Razwiedki, trzyma mordę w kubeł kiedy Janusz zachowuje się jak typowa rosyjska agentura wpływu?

   No a na starość dziad jeszcze bezczelnie kłamie.

   Usuń
  5. Czipsy - pełna zgoda.

   Warto dodać, że Korwin należał do...SD za czasów PRL - czyli do przybudówki PZPR. Kiedyś mówił w TV, że jako młody chłopak był zafascynowany Komunizmem - miał nawet plakaty Mao na ścianach w domu. Zastrzegł jednak, że "później mu się odmieniło".

   Warto dodać o tajemniczym wydarzeniu sprzed lat. Korwin wylądował w szpitalu po tym, jak dostał nożem od kogoś. Nic więcej nie wiadomo, gdyż Korwin nie chciał mówić ani zgłaszać sprawy policji. Ciekawe, co? :) Kiedyś słyszałem też hipotezę, że jako gracz w karty miał długi, które "ktoś" wykupił - ale tego zweryfikować/potwierdzić się nie da więc zostawiam na boku...

   Korwin wabi iluzją "wolności". Też kiedyś obracałem się w tych kręgach. Bajki o wyjściu z EU i wejściu do NAFTA. O wyprawach na Marsa pod jego rządami...wstyd wspominać.

   A Michalkiewicz? Pisałem o tym już dawno. Korwina służby ustawiły na kierunku "kon-liberalizm" a Staśka na kierunku "narodowym". Obaj na swoim polu spełniają podobną funkcję. Stasiek jest "od żydów" - nakręca sprawy...Jak trzeba ośmieszy prawicę, żeby GW i TVN miało co pisać itd. To samo co Korwin tylko trochę inny odcinek ideologiczny ;) Michalkiewiczowi nigdy nic się nie stało...pomyśleć, że tacy potężni żydzi/Izrael pozwalają mu demaskować żydowskie spiski i jeszcze trzepać taką kasę. Z samych "wpłat/darowizn" ma kilka tysięcy miesięcznie - a kto mu to wpłaca? Osoby "cywilne" ;)

   Majkel

   Usuń
  6. "Natomiast pytanie do foxa - czy samobójstwo Leppera było czyszczeniem przed ukrainą ? Lepper był jedynym politykiem , który byłby zdolny do stworzenia prorosyjskiego frontu w Polsce. JKM nie spełnia tej roli tak jak mógłby to zrobić Lepper." - nie, bo po aferze z Krauzem Lepper miał już znikome poparcie społeczne. Zawisł dlatego, że szantażował swoich mocodawców.

   Usuń
 3. Sami myśleć nie potraficie,że przemyślenia dziwnych gosci wrzucacie? Sprawa jest klarowna, separatyści wscześniej zestrzelili Antonowa czy jak to się tma nazywa. Mieli informacje i jak widać możliwości techniczne,aby tego dokonać. Teraz ktoś dał im kolejny cynk,że będzie leciał samolot. I dał ? Pytanie tylko czy specjalnie zmylił separatystów, czy sam się pomylił. Skład narodowościowy pasażerów i ich liczba w mojej intuicji wskazują jednoznacznie,że ktoś zrobił separatystów w bambuko. Po rozmowie telefonicznej widac,że czekali na jakiś transport i walili w niego z przeświadczeniem,że to wojskowy. Oni byli tego pewni. Wystarczy tylko odrzucić ziarno od plew i obraz sam się krystalizuje. Cięzko schalny umysł by to zauważył,że w ten deseń to szło. Teraz to jest wielka propaganda, już nie wiadomo o co chodzi. Idzie wszak o zatarcie clue. Dziwi natomiast jednoznaczne stanowisko pewnych ludzi, którzy nagle wiedzą czy ktoś ma zdolności do strącania samolotów czy ich nie ma:)Przyznam szczerze, to nie sadziłem,że tam w ogóle jakiekolwiek samoloty latały i o wysokościach ich przelotu nie mam bladego pojęcia, tak samo czym i jak można coś latającego trafić, a tu prosze, znów się jak idiota czuje. Wszak narod w większości wie,czym i jak i kogo zestrzelić. Zaiste mądry to lud mnie otacza. A Putinowi to ktoś morde tak dorabia,że aż żal patrzeć. I wersja z Ukraińcami polującymi na Putina śmigającego w przestworzach byłaby do obronienia, gdyby nie to iż na satelitach widać kto, skąd i co odpalił. Via media amerykanie to już podaja i zapewne z jakimś materiałem wyskocza. Bo nie ulega wątplwiośc,że Moskwa wie iż nad tym terytorium wiszą amerykańskie satelity szpiegowskie i jest on na mocnym nasluchu. ( pomijam nieleglaność nagrań dwóch oficerów GRU:0)Zrobienie tego celowo byłoby debilstwem z ich strony o co ich nie podejrzewam. Zwyczajnie ktos ich wprowadził w błąd. Teraz wychodzi,że jakiś członek rodziny Malezyjskiego premiera tym leciał. To już jest sprawa honorowa dla nich, Angela i moze by killka ruchów wykonała ustami, niemniej w ten konflikt wmieszane zostały inne państwa,nie az tak powiązane z Rosjanamii.I to juz nie jest potyczka gdzieś tam hen na zadupiu.
  Najbardziej przeraża każdy z możliwych scenariuszy w reakcji na to co się stało. Albo oleją,co nie wchodzi w rachunę,chociażby z przyczyn honorowych,albo mamy zadymę jakiej świat jeszcze nie widział.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lepiej podrazcie temat dlaczego ten samolot akurat nad polska tak zmienil kurs ze trafil w rejony ktore dosiegaly rozstawione tam buki, czy to separatystow (sztuk jeden) czy armi ukrainskiej
   zainteresujcie sie jak wygladaly wszystkie poprzednie loty, to zorientujecie sie ze cos z tym lotem bylo nie tak
   bo zaden poprzedni smaolot nie wlecial specjalnie w pole razenia tych bukow
   kto odpowiada za zmiane kursu? tam drazcie temat, a moze wam wyjdzie ze cala sprawa w cale nie wyglada tak jak przedstawia to minstream, czemu pomijaja ten dziwny fakt ze akurat przy tym locie ten samolot zmienil kurs? czemu znow dotyka to tej samej lini? czemu na terenie polski samolot zmienil kurs?
   A moze wlasnie ten samolot mial wleciec w zasieg bukow? bo wszystkie inne lecialy trasa oddalona setki km od terenow ktore swoim zasiegiem obejmowal buk. Czemu akurat ten polecial innym kursem? Czy nie widzicie tych dziwnych znakow zapytania? Czy nie widzicie ze wojska ukrianskie dostawaly po dupie, zostaly okrazone tysiace zolnierzy, sami ukraincy uciekali do rosji pozostawiajac sprzet. Czy nie widzicie tego ze ukraina sama sobie z sepratystami nie poradzi, konczy sie kasa sprzet? Ta katastrofa to jak manna z nieba dla ukraincow ktorzy teraz dostali argument zeby zaangazowac w konflikt sily zagraniczne!

   zobaczcie jak wygladaly poprzednie loty ajak wygladal ten pechowy:
   http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2014/07/MH%2017%20flight%20paths.png

   Usuń
  2. czyli, że co? Malezyjczycy zmienili kurs aby zostać zestrzelonymi? LOL

   jakaś anonimowa graficzka z Internetu, bez źródeł, bez niczego = serious business

   Usuń
  3. Wedle flightradar wszystko lataly tak samo (nad Donieckiem): http://www.flightradar24.com/data/flights/mh17

   Usuń
  4. co za inteligencja, tak, wywod jest taki ze to malezynczycy sami zmienili kurs bo wiedzieli ze dostana rakieta :) brawo :) sie nie dziwie ze taka propagande wam media i politycy wciskaja
   jakbys mial troche rozumu to bys sprawdzail gdzie ta grafika byla, poszukalbys sam w innych zrodlach. Poza tym 1 informacja ze cos jest nie tak, to informacja od hiszpanskiego kontrolera lotow. poszukaj blog, poszukaj w newsach
   Poza tym na stronach typu flightradar sa rozbierznosci i ta strona byla przez bardzo dlugi czas niedostepna. zobacz chocby tutaj http://flightaware.com/live/flight/MAS17/history/20140717/1000Z/EHAM/WMKK
   i na innych tego typu stronach sa inne trasy

   Usuń
  5. ależ crazy , winę ponosi ten kto finalnie pociągnął za cyngiel i tego peany jkm czy piskorskiego nic nie zmienią.

   Usuń
  6. @Crazy Martin

   no więc dlaczego wg. promoskiewskich konspiracjonistów (winni są Iluminaci, Reptilianie, Żydzi, USA, wszyscy tylko nie mordercy Putina) samolot zmienił lot i wleciał na terytorium opanowane przez rosyjskich terrorystów?

   p.s.

   jednak masz rację

   znalazłem dokładniejsze dane pod tym linkiem http://jewsandreptiliansconspiracy.com/wp-content/uploaded_by_Vladimir/80345083.jpg

   Usuń
  7. Tylko dlaczego samolot miał tam nie lecieć ? Przecież jak wszyscy twierdzą tam nie ma wojny lecz słuszne protesty miejscowej ludności w ramach samoobrony. W takich wypadkach można spodziewać się używania broni krótkiej , no jeszcze powiedzmy terenówek , ale nie rakiet przeciwlotniczych o zasięgu 30 km.
   Ot taka pułapeczka w nazewnictwie.

   Usuń
  8. Ukraincy zamkneli tam przestrzen powietrzna dla lotow wojskowych, alle nie pomysleli zeby zrobic to samo dla lotow cywilnych, ciekawe dlaczego

   Usuń
  9. żródełko ? kiedy , do jakiej wysokości etc.
   p.s. dziwna to byłaby metoda prowadzenia wojny - zamknąć przestrzeń powietrzną dla własnych samolotów wojskowych.
   p.s. 2 całkiem niedawno bo 14.07 stracono wojskowy samolot ukr.
   p.s. 3 czytałem na stronie rosyjskiej ambasady że zamknięto przestrzeń powietrzna na niższych wysokościach do 5 km

   Usuń
 4. Nie miejmy złudzeń, dzięki mieszaniu rosyjskiej propagandy za parę lat światowa prasa będzie pisać że "Ukraińcy zestrzelili samolot" tak jak piszą o "polskich obozach zagłady". Pierwsze reakcje Obamy (Smutne, bla, bla, łaczymy się żalem, bla, bla ...i wracamy do business as usual) i Niemców (media o mozłiwym zestrzeleniu, Merkel o zawieszeniu broni) pokazują że wszystko utonie w wieloletnich procedurach. Zawieszenie broni wprowadzone pod naciskiem zachodu w celu przeprowadzenia dochodzenia, zablokuje działania armii Ukraińskiej, ugruntuje rosyjską władzę nad tzw. "DRL" i przekształci Donbas w Krym do końca roku. Zachód będzie szczęśliwy że wszystko zakończyło się pokojowo. Putin wykorzysta Donbas i gaz do zrujnowania Ukrainy i za rok dwa przystąpi do organizacji "spontanicznych" protestów w kolejnych obwodach. Rząd Ukrainy nie będzie miał środków, wsparcia zewnętrznego ani morale armii do przeciwstawienia się kolejnym rozbiorom. W ciągu niedługiego czasu zostanie im max. 25% kraju.
  p.s.
  Izraelczycy sprytnie skorzystali z zamieszania i wkroczyli lądowo do Gazy. Chociaż pewnie zaraz histeria ogarnie Europarlament w obronie uciśnionego Hamasu et consortes a media znajdą sobie jakiegoś rozjechanego czołgiem palestyńczyka i przestaną się interesować nudnym rozwlekłym i prowadzącym doniką dochodzeniem w sprawie MH17.

  Obym się mylił ale obawiam się że nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pisdupczycy czy to spod znaku UDecji (obecna żona Onyszkiewicza), czy to podżegaczy wojennych piszą biblijnie "izraelczycy" psia jego kość. może jeszcze ci miłujący pokój demokraci toczą walki z filistynami...
   Ten utyty głupol fox już lansował tezę, że za podsłuchami stoją biznesmeny. Tylko za wcześnie zanim na tvenie puścili obowiązującą agitkę. Cóż Tusk to wyznawca sanacji...

   Usuń
  2. i znów to spedalone towarzystwo pacyfistów-narodowców którym się marzy malutka Polska...

   Usuń
  3. "Ten utyty głupol fox już lansował tezę, że za podsłuchami stoją biznesmeny" - niby gdzie kretynie lansowałem taką tezę?

   "Cóż Tusk to wyznawca sanacji... Tusk to wyznawca niemieckiej wyzszosci

   piszą biblijnie "izraelczycy" psia jego kość a jak maja pisac debilu?

   Usuń
 5. Irański Airbus-290 trupów
  Malezyjski Boeing-298 trupów.
  Wreszcie Rosjanom udało sie w czymś przebić Amerykanów....
  brysio

  OdpowiedzUsuń