sobota, 10 maja 2014

Ukraina: prowokacja z brudną bombą + Wypalić terrorystów ogniem!

30 kwietnia 2014 r. SBU zatrzymała w regionie czernowieckim 8 obywateli Ukrainy i jednego Rosjanina. Przewozili oni z Naddniestrza 1,5 kg materiału promieniotwórczego - prawdopodobnie uranu 235. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że z rosyjskich baz w Naddniestrzu jest koordynowana przez GRU działalność terrorystyczna na południowo-zachodniej Ukrainie (Odessa), jeśli zwrócimy uwagę na to, że Naddniestrze nie jest nuklearną potęgą, to warto zadać pytanie: czemu wwozili oni ten ładunek na terytorium Ukrainy? Czy miał posłużyć do budowy "brudnej bomby" (zdetonowanej np. 9 maja w Kijowie lub Doniecku), czy też zmontowania prowokacji mówiącej, że wolna Ukraina stanowi niebezpieczny punkt proliferacji broni nuklearnej?

Na 9 maja spodziewano się w Kijowie poważnych prowokacji. Jeden z ukraińskich ekspertów mówił: 

"Oddziały samoobrony Majdanu już zatrzymały kilka samochodów wyładowanych automatami Kałasznikowa i granatami. Najgorsze, że oprócz „ochotników" do Kijowa jadą też milicjanci z obwodów charkowskiego, donieckiego i ługańskiego, ci, którzy przeszli na stronę separatystów. Mają ważne legitymacje MSW i twierdzą, że do stolicy jadą służbowo.– Prawdopodobnie separatyści planują kilka zamachów w Kijowie i atak na marsz weteranów – dodał. – Kilka dni temu w kijowskim metrze została zatrzymana osoba pochodząca z Doniecka, z mapą stacji, na których są planowane zamachy. " Wyszło jednak dosyć spokojnie, no może poza Mariaupolem. Mimo wszystko widać jednak, że Ukraińcy powoli biorą się w garść (pytanie, czy to tempo wystarczy...). Operacja antyterrorystyczna trwa i jest przeprowadzana głównie siłami Gwardii Narodowej - czyli armii ochotnicznej, typu rewolucyjnego. Może jest ona niedostatecznie wyszkolona (choć są w niej zapewne też ukraińscy weterani wojen na Kaukazie), ale przynajmniej jej morale jest dobre i w przeciwieństwo do rozłożonych przez Janukowycza (i ciągle obsadzonych mianowaną przez niego kadrą) armii, milicji i SBU nie sabotuje ona rozkazów rządu. Sama Gwardia Narodowa jednak nie wystarczy. Nowe władze powinny stworzyć również bezpiekę typu rewolucyjnego, która weźmie w obroty rosyjską agenturę.

Konsolidacja sił ukraińskich ostro zirytowała Ruskich. Sławiańsk jest już straconym posterunkiem. W Dniepropietorwsku gubernator Kołomojski potrafi zadbać o porządek (działa rosyjskim faszystom i duponarodowcom szczególnie na nerwy bo jest Żydem i finansuje Swobodę :). Rosja atakuje narody, które zostały wcześniej osłabione jej akcją wywrotową. Oznaki odrodzenia narodowego są więc dla niej zagrożeniem strategicznym. Po swojej stronie na Ukrainie ma jednak wciąż silną agenturę wzmocnioną przez męty społeczne: komunistów, neonazistów, mafiozów....  Jak czytamy w "GP":

"Typowym przykładem „prorosyjskiego separatysty” jest Paweł Gubarew, który określany jest jako szef tzw. Ludowej Milicji Donbasu. 3 marca 2014 r. Gubarew przewodził rosyjskim protestom w Doniecku, w wyniku których zajęte zostały budynki lokalnej administracji. Następnie ogłosił się „ludowym gubernatorem” obwodu donieckiego, by kilka dni później zostać aresztowany przez ukraińską służbę bezpieczeństwa (SBU). Wkrótce wyszło na jaw, że „ludowy gubernator” był wcześniej członkiem rosyjskiej nazistowskiej bojówki Rosyjska Jedność Narodowa, współpracującej ze służbami specjalnymi Rosji i napadającej na przedstawicieli mniejszości etnicznych w Federacji Rosyjskiej. Gubarew działał także w komunistycznej i prorosyjskiej Postępowej Partii Socjalistycznej Ukrainy. Żona Gubarewa,Katerina, którą „mianowano” ministrem spraw zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej, zna z kolei Aleksandra Dugina – czołowego ideologa Kremla (do mediów wyciekła ich rozmowa na Skypie).

Nie lepiej prezentuje się też przeszłość rzecznika prasowego Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksandra Kriakowa. Jak powiedział amerykańskiemu portalowi internetowemu naczelny rabin Donbasu, Kriakow przed 2014 r. był znany przede wszystkim jako „najsławniejszy antysemita w regionie”

(...)

Ale elita „prorosyjskich separatystów” jest dużo bardziej różnobarwna. Prezesem rady samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej został Denis Puszylin, który jeszcze rok temu szefował petersburskiemu oddziałowi słynnej rosyjskiej firmy MMM (prowadził nawet konferencje prasowe, zwoływane w reakcji na oskarżenia wobec spółki). W latach 90. zorganizowała ona największą piramidę finansową w historii Rosji, okradając kilka milionów Rosjan. Dziś, mimo gigantycznych skandali związanych z jej działalnością, MMM wciąż ma kilkaset tysięcy naiwnych klientów."

Trochę przykładów graficznych:


Z serii "Tato, a kim są debile?". Transparent separatystów głosi: "Zatrzymać żydowski faszyzm".


Wiaczesław Bielskij - "bojownik" Donieckiej Republiki Ludowej.


Pokojowo nastawieni przeciwnicy banderowców z Odessy.

Mariusz Maks Kolonko, czyli Ilia Erengurg duponarodowców, żali się, że w Odessie "banderowcy" dopuścili się "potwornej zbrodni" paląc żywcem "ludzi mających inne poglądy". Ja ich nie żałuje. Zasłużyli sobie na to, co ich spotkało. Ich "inne poglądy" to chęć sprowadzenia zbrojnego najazdu Rosji na terytorium Ukrainy. Wcześniej wyrażali swoje "inne poglądy" wywołując zamieszki. Ich koledzy dzielący z nimi "poglądy" porywają, torturują i zabijają zwykłych ludzi na Wschodniej Ukrainie (to Kolonce jakoś nie przeszkadza, a wcześniej twierdził, że "banderowcy" na Majdanie strzelali sami do siebie...) Trzeba tych dywersantów tępić jak stonkę ziemniaczaną, a mieszkańcy Odessy zrobili, co należało. W sytuacji, gdy milicja, SBU i wojsko nie spełniały swojej roli, wzięli sprawy w swoje ręce. NARÓD STAŁ SIĘ SUWERENEM.Białoruski płk GRU (w st. spocz.) Władimir Bardacz, radzi jak zabrać się za eksterminacje tych szkodników:


Powyżej: charkowskie "czarne ludziki" polujące na "separatystów". Ludzie Kołomojskiego?

" Nie może być tak, że dywersanci rozbrajają wojska i przejmuje samochody opancerzone, zasłaniając się cywilami. Ten, kto w warunkach stanu wojennego współdziała z dywersantami, już nie jest pokojowym manifestantem, lecz wrogiem. Gdyby spotkało się to z ostrą reakcją, szybko zabrakłoby chętnych do roli żywych tarcz.
Trzeba zademonstrować społeczeństwu konsekwencje. Ten, kto chodzi z bronią, musi wiedzieć, że spotka go kara i jeżeli się nie podda, czeka go śmierć. Ciała zabitych terrorystów trzeba pokazywać publicznie.
Zadziwiające są sytuacje jak ta w Odessie - ktoś prowokuje zamieszki, w których giną dziesiątki ludzi, a MSW wypuszcza osobników, którzy to zorganizowali. To dolewa oliwy do ognia, bo dowodzi, że można strzelać do demonstrantów, a później wyjść na wolność i być bohaterem. (...)
Zdecydowanie zdławić opór w jednym mieście, by pokazać rebeliantom w innych miejscach, co ich czeka. Wtedy zamieszki zaczną opadać. Okazywanie słabości i ustępstwa będą podsycać rebelię."62 komentarze:

 1. http://ersieesist.livejournal.com/813.html?nojs=1

  Ta kobieta w ciąży też sobie zasłużyła???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W nalotach bombowych na Niemcy i Japonię też trochę przypadkowych ludzi zginęło. Ale ogólnie, te naloty były godne poparcia.

   Usuń
  2. To trochę coś innego zrzucić bombę na miasto i w ten sposób zabić kobiety i dzieci a co innego udusić wszystkich po kolei patrząc im w oczy. W pierwszym przypadku lotnicy mogą racjonalizować swoje zachowanie, w drugim przypadku trzeba być mocnym zbokiem. Pierwszy przypadek nie ma znamion sadyzmu, drugi tak.

   Usuń
  3. "a co innego udusić wszystkich po kolei patrząc im w oczy. " - ale tam przecież nikt nikogo nie dusił patrząc mu w oczy...

   Usuń
 2. No sorry ale aż takie klapki na oczach? To kolejny histeryczny emocjonalny wpis w stylu ' musi im się udać musi,musi bo się zabiję'.
  Poza tym co jest dziwnego w epitecie żydowski faszyzm. Każda nacja ma swój faszyzm na jaki zasłużyła.
  Jakoś dziwnym trafem przy tych wszystkich narodowych ukraińskich zrywach kręcą się żydowscy filantropi z grubym portfelem- vide Soros, nawet Chodorkowski się objawił.czy też rózne głosy poparcia z Izraela a już tak potężne zaangażowanie TV Republika po stronie majdanu to jest już totalny masochizm. Ukraina to potężne terytorium i wspaniały kąsek dla różnych planów Balcerowicza, Sachsa i Miedzynarodowego Funduszu walutowego. Polecam książki Songa Hongbinga "Wojna o Pieniądz". Opisuje w nich mechanizmy co to znaczy upierdolić dany kraj kredytami, pożyczkami. Wcześniej tylko trzeba doprowadzić do takiej sytuacji jaka jest na Ukrainie.

  Isawthedevil

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto kupował polskie Azoty jak nie ruski ŻYD Kantor, na zlecenia PUTINA? :) Ruskie wszędzie na żydów polują - tylko nie u siebie. Wszędzie ta ruska HIPOKRYZJA i KŁAMSTWO. Tak samo z pedałami "walczą" - choć na czele kraju stoi pedofil, cały naród "ofiarnie" walczy z pedziami. Tak samo walczą o świat "chrześcijańskich wartości" - a mają najwyższy odsetek dokonywanych aborcji. Tak samo z "zepsuciem" walczą - a mają największy odsetek chorych na AIDS i narkomanów. Ale kto by patrzyła na fakty, jak się propagandy słucha...

   Spór między żydami pokroju Sorosa a Putinem jest tylko o to, kto będzie rządził. Przy czym Putin nie ma oporów aby zabijać, a Soros to jedynie przereklamowany błazen - jest ścigany w Unii za unikanie płacenia podatków. Jego majątek wart jest 4 mld USD - dużo mniej niż Putina i mniej niż Abramowicza(11 mld Funtów) czy innych ruskich złodziei majątku narodowego.

   Majkel

   Usuń
  2. @ Isawthedevil

   Aj waj, wszędzie te Żydy i banksterzy. Strach iść do spożywczaka, bo oszukają człowieka na 10 gr. Na szczęście jest Rosja i Puitn, którzy nas przed nimi obronią :)

   Usuń
  3. Panie Tomaszu Lisie. NARUSZENIE STATUS QUO że Ukraina jest w ruskiej strefie wpływów spowodowało całą te zadymę. Naprawdę trzeba byc ślepym żeby tego nie widzieć. Naiwniak tylko może sądzić że nie podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią ( na mocy której Ukraina ma szanse znaleźć się w Unii za 500 lat) wywołało Majdan. I to kiedy ? Wtedy kiedy trwała olimpiada w soczi -oczko w głowie putina. Kacapy nigdy nie pogodzą się z utratą miękkiego podbrzusza, tuż pod Moskwą. Widać że ruski niedźwiedz ledwie stoi ale wywija żelaznymi pięściami na prawo i lewo.
   A poza tym coraz częściej zamiast pióra używa Pan cepa.
   isawthedevil

   Usuń
  4. "odpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią ( na mocy której Ukraina ma szanse znaleźć się w Unii za 500 lat) wywołało Majdan. " - Majdan wywołało to, że Janukowycz postanowił naruszyć interesy części oligarchów. A jakby pogrzebać przy korzeniach, to można zauważyć, że Rosja rozpoczęła operację połknięcia Ukrainy już co najmniej rok wcześniej. Po prostu Kreml doszedł do wniosku, że nie idzie mu modernizacja kraju, więc czas na ekspansję.

   Usuń
 3. "Gdy w końcu Naród przebudził się i wyzwolono umęczoną Ojczyznę z rąk euroatlantyckich okupantów żaden Polak nie żałował wieszanych imperialistycznych agentów w tym niejakiego Huberta Kozieła ps. Fox. "

  Ps. Nie wieszaj bo i Ciebie mogą powiesić ;)


  allo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak powieszą mnie Rycerze Białej Plamy z Gejlangii...

   Usuń
 4. On ich nie żałuje:
  http://naszeblogi.pl/46348-zbiorowy-mord-w-odessie-02052014
  Zwyrodnienie zaczyna się od kłamliwego udowadnia chorych teorii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fotki można różnie interpretować. Po 11 IX i Smoleńsku na podstawie fotek wiele dziwnych teorii udowadniano....

   Usuń
  2. No ale można się fotkom przypatrzeć dokładnie i nie czytać komentarzy. Głowy są spalone, nogi nie. Nie wygląda mi to na zwykły pożar budynku.

   Usuń
  3. W "GP" Rybczyński powołując się na ukraińskie lokalne media wskazuje, że mogła to być robota dywersantów z Naddniestrza. Górne piętra budynku zaczęły płonąć już jak zadyma dopiero się zaczynała.

   Usuń
 5. dla ślepych zwolenników orientacji izraelskiej większość zrozumie bez tłumaczenia, to leci w czeskiej tv
  ostateczny krach lisa o fizjonomii misia
  http://www.youtube.com/watch?v=doKQBUXZ51g&feature=youtu.be

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uuuuuu naprawdę argument....!!!! Zabawna propaganda - Prawy Sektor Żydy, masony i reptalianie :)

   Usuń
 6. "w przeciwieństwo do rozłożonych przez Janukowycza (i ciągle obsadzonych mianowaną przez niego kadrą) armii, milicji i SBU nie sabotuje ona rozkazów rządu."

  Fox - jedna uwaga...mam wrażenie, że SBU działa jednak dobrze. Przechwycili szereg nagrań telefonicznych między ruskimi a ruskimi. Przechwycili nawet telefon do Putina, w którym ten żalił się w pierwszych dniach okupacji, że "Ukraina nie dała się sprowokować". Wyobrażasz sobie, aby polskie służby przechwyciły tyle rozmów Moskali? :)

  A co do reszty - Ukraina przypomina teraz Polskę z 1920. Dopiero co odzyskali kraj i od razu muszą zmierzyć się z barbarzyńcami mongolskimi. Ale jeśli im się uda, to będą mieli własny kraj, silny kraj który będzie dla nas buforem. Może im się udać, bo jeśli wyjąć z rosyjskiej propagandy "strachy na lachy", to zostaje jedynie SPECNAZ i "cała reszta" - czyli alkoholicy degeneraci i banda żuli "separatystów".

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dupa, nie SBU. Dostali to od Amerykanów.

   Usuń
  2. Skąd WIESZ? Pytam poważnie. Czy opierasz taką opinię na faktach czy przypuszczeniach?

   Majkel

   Usuń
 7. Dla DUPOnarodowców rosyjskich i tych używających języka polskiego - ciekawy opis z ruskiego filmu sprzed wielu lat...Już wtedy mongolskie potomki tak mówiły:

  "„Brat” to pierwszy wielki film akcji poradzieckiej Rosji. Powstał w końcówce rządów Jelcyna, okresie beznadziei i szarzyzny. Jego bohaterem jest młody chłopak, który wraca z wojny w Czeczenii i nie widzi dla siebie żadnych perspektyw. Zostaje płatnym zabójcą w Sankt Petersburgu.
  Daniła Bagrow, główny bohater filmu, stał się idolem młodych Rosjan, przejrzeli się w nim jak w lustrze. Jakby dziwnie to nie zabrzmiało, jest sympatyczny. Wygląda jak student z inteligenckiej rodziny i zachowuje się przyjaźnie, oczywiście wtedy, gdy nie zabija. Nakręcono też sequel, „Brata”, w którym Daniła Bagrow leci do USA.
  Aż trudno uwierzyć, że te filmy powstały kilkanaście lat temu. Kiedy ogląda się je z dzisiejszej perspektywy, zapierają dech. Jest w nich wszystko, co na Zachodzie spostrzeżono dopiero teraz.
  Nie darujemy wam Krymu - mówi brat Bagrowa, też płatny zabójca, spotykając na lotnisku w Nowym Jorku członków ukraińskiej mafii. Odbierzemy Sewastopol faszystom. Jeszcze wam pokażemy, całemu światu."

  http://wpolityce.pl/swiat/194991-wprawdzie-maja-zla-wladze-ale-rosjanie-to-wspanialy-narod-to-dogmat-ktorego-nie-wypada-podwazac-a-moze-jednak-warto-spojrzec-na-niego-chlodnym-okiem

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 8. http://zezorro.blogspot.com/2014/05/imran-hossein-swiat-muzumanski-popiera.html
  Sorry Fox jest 2;0 dla Putina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iman Hossein? Kto to do cholery jest?

   Usuń
 9. Uduszenie kablem od telewizora młodej,ciężarnej kobiety w Odessie też ci nie przeszkadza?To też jest właściwy środek walki z separatystami?
  Pierdolnij się w łeb zakompleksiony błaźnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto mówi, że jakąś kobietę w ciąży tam uduszono kablem od telewizora? Jakieś zjeby....

   Usuń
  2. Nie tylko kobietę w ciąży banderowcy kablem udusili! Zgwałcili również analnie 30 polskich narodowych demokratów!

   Dersu Uzała

   Usuń
  3. @fox
   Trup w ciąży na zdjęciach jest. Uczepiłeś się swojej wersji zdarzeń i po prostu nie chcesz przyznać racji, może dlatego, że nie pasuje to do obrazu majdanowców tworzonego na tym blogu.

   Usuń
  4. "Trup w ciąży na zdjęciach jest. " - tak, ale twierdzenie, że został uduszony kablem nie ma żadnych podstaw. Najbardziej prawdopodobne jest zaczadzenie.

   " nie pasuje to do obrazu majdanowców tworzonego na tym blogu" - materiał zdjęciowy pokazuje, że budynek Profsojuzów zaczął płonąć (górne piętra) jeszcze zanim Ukraińcy zaczęli obrzucać go (dolne piętra) koktajlami Mołotowa. Może więc coś dywersantom się rozlało...

   Usuń
  5. "Trup w ciąży na zdjęciach jest. Uczepiłeś się swojej wersji zdarzeń i po prostu nie chcesz przyznać racji, może dlatego, że nie pasuje to do obrazu majdanowców tworzonego na tym blogu."

   Po zdjęciu poznajesz, że trup? Fakty są takie, że na stole leży kobieta. Koniec FAKTÓW.
   Natomiast sama inscenizacja tego i innych "zdjęć" idealnie wpisuje się w propagnadę Moskwy, która chce zrobić z Ukrainą to samo co kiedyś z AK i NSZ - pokazać jako "leśnych bandytów". Tutaj dochodzi historyczny kontekst banderowców - więc oczywiście "bestialskie mordy" muszą być na propagandzie.

   Wcale się nie zdziwię, jeśli na kolejnych zdjęciach będą "zabite" matki z niemowlakami przy piersi - albo nabite na widły(koniecznie trójząb!) :)

   Tak jak ta kobieta, którą ruskie pokazują w każdej telewizji - za każdym razem jest mieszkanką innego rejonu, ale zawsze płacze i skarży się na "ukraińskich faszystów" :) Oczywiście ludzie i takie manipulacje kupują:) http://www.unian.ua/politics/917128-soldatska-mati-z-kieva-organizuvala-luganskiy-referendum-u-moskvi-zmi.html#ad-image-0

   Majkel

   Usuń
 10. Dla pisdupczyków ciemnych jak sakiewicz - nikt przy zdrowych zmysłach nie popiera sowdepii i putina, ale nie można nie zauważać, że od POCZĄTKU nikt tak na prawdę nie wie o co chodzi z tą Ukrainą. Sytuacja jest mocno dynamiczna a werwa z jaką odgrywają swe role zaprzańcy, świadczy że znają finał z góry narzuconego scenariusza. Guru docent Targalski, może zaklinać, że to koniec Tuska - on oczywiście sra w portki, ale jest tak użyteczny ze swą sprawnością dla decydentów, że jak tak dalej pójdzie to patriotom zostanie przyszykowana rola Mikołajczyka. Nie wierzcie sowdepom nie wierzcie też usraelitom bo Patton czy regan zdarzają się raz na jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " nikt tak na prawdę nie wie o co chodzi z tą Ukrainą." - ale duponarodowcy nie próbują się dowiedzieć. Widzą tylko Wołyń i Żydów.

   " bo Patton czy regan zdarzają się raz na jakiś czas." - prawda. Ale czy to znaczy, że mamy być bierni jak atakują nasze terytorium?

   Usuń
  2. Mówisz dokładnie tak samo, jak mówili we Francji podczas gdy Polska była rozrywana przez zaborców. Każdy zryw Polaków był krytykowany przez zachód... Poza tym - kogo to obchodzi? Niech USA walczy z Rosją - nie nasza sprawa! Dla nas Polaków jest ważne, aby ani jedni ani drudzy nas nie zaatakowali. Atak USA na Polskę jest nierealny. Atak Rosji na Polskę jest jednak prawdopodobny. Guzik mnie obchodzi co się dzieje na Ukrainie - silna Ukraina to KOLEJNY PROBLEM dla Rosji i tylko to się liczy dla nas, Polaków. W Polskim interesie narodowym jest aby trzymać Rosję z daleka i osłabiać ją do takiego poziomu, na którym współpraca między Polską a Rosją jest możliwa na równorzędnych warunkach(a nie "Pan-Kolonia"). Używając języka wojskowego - Ukraina właśnie "związuje" Rosję na wchodzie. Wyznacza nam ogromną przysługę!

   Poza tym niech DUPOnarodowcy pamiętają, że Ukraina to jednak prawdziwi Słowianie - podczas gdy Rosja to wielonarodowa mieszanka zgwałconych przez Mongołów Słowian, rożnych azjatów i muzułmanów z brodami.

   Majkel

   Usuń
  3. Silna Ukraina nie jest na rękę nikomu a nam tym bardziej.Żyzna gleba, potencjał ludnościowy, to tak na początek. Silna Ukraina to więcej inwestycji u nich, kosztem nas.Ale nie tak szybko, bo Putin wychodzi przed szereg i się kompromituje zwyczajnie. Reformy MFW oraz innych "doradców" doprowadzą do pogorszenia się i tak fatalnego stanu finansowego Ukrainy. Putin spokojnie by na to patrzył, kreował jakiegoś kandydata, który byłby anty zachodni(nawet otwarcie) i w przyszłych wyborach spokojnie,pokojowo, ludzie sami by za nim poszli, oddając na niego głos. Ale Putin zachowuje się irracjonalnie. Stan państwa ukraińskiego jest tak marny iż żadne pożyczki z MFW czy BŚ nic nie dadzą. Przecież tam jest era późnego socjalizmu. Przecież to jest dramat jak pokazują te obszarpane ulice, te wozy strażackie!u nas OSP mogłoby ich doposażyć:)jeden wielki dramat. To gdzie tam do względnego spokoju. Wszystko leży, od gospodarki po socjal, który ucisza ludzi. Ten kraj trzeba budować od podstaw, a zajmie to dziesiątki lat. Wg mnie to co sie dzieje obecnie na Ukrainie plus to ich zacofanie, spychają ich na margines od gospodarki po militaria na dziesiątki lat. Może zachodnia Ukraina coś zyska na tej zadymie,chociaż nie sądzę, ale reszta zawiedziona zaistniała sytuacją będzie powodować zadymy,większe lub mniejsze. My jesteśmy III liga,ale oni z naszej perspektywy to wchodzą do okręgówki. Jedyne co jest pewne na tą chwilę, to iż z naszego punktu widzenia Janukowycz nie był zły. Pudrował Ukrainę, a i teraz nie jest najgorzej, o czym napisałem wcześniej. A co do Rosjan. Krym ma ich już kosztować ponad kilka miliardów rocznie, plus rozwiązanie problemów z dostarczaniem wody i gazu. Czyli konkret. A chętnych na ich produkty raczej nie będzie tak szybko przybywać. Ogólnie Rosja się zwija a nie rozwija, a to dziwne zachowanie Putina jest podyktowane sytuacją wewnętrzna niźli jego prawdziwymi możliwościami militarno-gospodarczymi.


   BTW. Kantor nie kupił chyba Azotów, jedynie co to skupił sobie pełno ich akcji:)
   Ezechiel

   Usuń
  4. "Silna Ukraina nie jest na rękę nikomu a nam tym bardziej.Żyzna gleba, potencjał ludnościowy, to tak na początek. Silna Ukraina to więcej inwestycji u nich, kosztem nas"

   Daj spokój - nie można porównywać Ukrainy i Polski ponieważ ze sobą NIE konkurujemy! PKB Ukrainy per capita to 25% poziomu polskiego. Ukraina stanowi OSTATNIE ogniowo w łańcuchu ekonomicznym Europy - i innego miejsca mieć nie mogą w najbliższych 20 latach. Nam natomiast zależy, aby w łańcuchu przechodzić wyżej, z poziomu "czarnego lądu" do gospodarki innowacyjnej o wysokiej technologii. Ukraina jest jeszcze bardziej zacofana technologicznie niż Rosja i dopóki nie rozwiną się, nie mogą wytwarzać nic, poza elementami pośrednimi. Mogą liczyć tylko na rolę, jaką Polska odgrywała w latach 90tych. Dla nich to dobre, dla nas też. Dlatego musimy tam zaistnieć - zresztą już nasze przemysły zbrojeniowe rozmawiają.

   Ukraina jest dla nas takim samym "zagrożeniem", jak my dla Niemiec byliśmy. Nie powtarzajmy tych ruskich głupot tylko patrzmy na fakty. Ukraina jest zagrożeniem TYLKO dla Rosji - i stąd ten krzyk ruskiej propagandy i próby dzielenia naszego zarysowującego się sojuszu. Gdyby było inaczej, to Rosja sama umacniałaby Ukrainę, aby zaszkodzić Polsce - byłoby to w jej interesie. Trudno to dostrzec?

   PS. Kantor nie kupił Azotów(jeszcze), bo na szczęście udało się zatrzymać ten proces. Co nie zmienia faktu że jest żydem z Rosji i że Abramowicz jest 8 razy bogatszy od Sorosa.

   Majkel

   Usuń
 11. Coś mi się wydaje, że to już nie Foxmulder pisze, a stronę przejął "oficer prowadzący".
  Nie jest to w końcu aż takie dziwne.
  W porównaniu z poprzednimi, wypowiedzi typu:
  ">Ta kobieta w ciąży też sobie zasłużyła???
  >Tak"
  Jakoś mi nie podchodzą do Pana Foxa!
  A może się myle?
  Pozdrowienia!
  Zig

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to była wypowiedź jakiegoś anonimowego. Proszę dobrze czytać...

   Usuń
 12. Przepraszam, w tym wypadku ma Pan rację, to był "anonimowy".
  "Trzeba tych dywersantów tępić jak stonkę ziemniaczaną, a mieszkańcy Odessy zrobili, co należało"
  To już jest z Pana tekstu i wyraża mniej-więcej to samo.
  Zig

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co w tym niestosownego co napisał Fox? Rozumiem, że NSZ "tępiący komunistycznych agentów" pod koniec WWII też postępowały niesłusznie i niehumanitarnie? A Ci co pod Wizną mordowali "niemieckich turystów"? To dopiero banderowcy i faszyści byli! Jak tam można - zabijać, w obronie własnej ojczyzny...a fuj! a Fe! Co za okropność!

   Majkel

   Usuń
 13. Panie Hubercie mam takie pytanie nie na temat więc z góry przepraszam. W ostatni weekend w Irlandii odbywał się wyścig kolarski(dwa dni w Belfaście i okolicach, niedziela z metą w Dublinie) i ponoć na przedmieściach Dublina rozbrojono samochód-pułapkę, policja podaje, że to sprawka IRA i nawet już kogoś ponoć zatrzymano. Czy IRA, albo jakaś pokrewna organizacja, jeszcze działa? Ostatnie zamachy w Irlandii Płn. to chyba 2010 rok? No i dlaczego pod Dublinem, a nie w Belfaście, nie na terytorium Wielkiej Brytanii?
  Hanys

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ostatnich dwóch latach uaktywniły się jakieś grupki odwołujące się do tradycji Provisional IRA. Doszło do zamachów na małą skalę przeciwko brytyjskiej armii. Nigdy nie słyszałem jednak, by IRA ta historyczna jak i jej epigoni przeprowadzali zamachy na terytorium Republiki Irlandii (czytam brytyjską prasę i nie zauważyłem, też by ten weekendowy zamach odnotowała)

   Usuń
  2. http://www.theguardian.com/world/2014/may/12/man-held-dublin-car-bomb-giro-ditalia Tutaj trochę więcej na ten temat. Z polskich mediów to tylko serwisy sportowe o tym wspomniały. Dziwne, że jeszcze takie niedobitki pozostały, jaką oni widzą szansę na zjednoczenie Irlandii? Trudno mi ich jednoznacznie potępić.
   Hanys

   Usuń
 14. Generalnie dezinformacja na pełnego, a może chodzi jak zwykle o przedłużenie dolara, nie przez USA, a raczej bankierów, którzy kombinują wszedzie.
  Alex

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten Bielskij to niezła dupa, mam znajomą, Żydówkę skądinąd, która wielbi takie metro- czy bi-seksualne aryjskie chłopięta to jej podeślę, dzięki, zajrzałem na jego [ jej ? ] profil i widzę, że chłopak czy jak on się tam definiuje lubi przebieranki :

  http://vk.com/photo84271579_295327486?rev=1

  http://vk.com/photo84271579_308796626?rev=1

  http://vk.com/photo84271579_277732894?rev=1

  - przypomina mi nieco tego blond pedałka z pikiety poparcia dla ''rosyjskiego Marsa'' - na 5 focie pierwszy od lewej i zwłaszcza na ostatniej z prawej [ ta postawa ! ] :

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/11832/poznanska-pikieta-poparcia-dla-rosji-poznan-demonstration-of

  Cóż, jak widać pedalstwo nie musi być tęczowe : tu dziarscy komunonazigeje tam zaś brodaty trans czy lesba Clintonowa hołubiąca głupie cipy z Pussy Riot itd., z tego wynika iż również w tym środowisku nastąpił ostry rozłam między atlantystami a euroazjatami - kolejny powód by nie pakować się w to gówno, ostatecznie co za różnica kto z nich dobierze się ci do dupy... Przy okazji polecam takie oto przypadkiem znalezione cudo - wszystko tu jest ''doskonałe'', zwłaszcza układ choreograficzny, z takimi komunogejami Eurowizje już dawno byśmy zdobyli, nasz odpór na babochłopa z brodą a nie jakieś hoże słowiańskie prostytuty rapowane przez kacapa, dziarskie chłopaki że hej ! :

  https://www.youtube.com/watch?v=1yBPBkJbOoo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezłe to video z Kołobrzegu. Przypomina mi próbę przeniesienia na musical "Barw walki" Moczara

   Usuń
 16. Mówiąc zaś serio - znowu Fox dezinformujesz na całego wchodząc w rolę PiS-owskiego politruka, która mnie tak wkurwia przedstawiając rzecz jakoby narodowcy murem obstawali w tym konflikcie za Putinem, gdy tymczasem poparła go jedynie marginalna część tego ruchu a i wśród ekstremy nastąpił radykalny rozłam w tej sprawie bo NOP-owcy akurat ostro opowiedzieli się za najbliższym im ideowo Prawym Sektorem, wystarczy by się o tym przekonać zajrzeć na ''tercjarystyczny'' nacjonalista.org i prześledzić gorące dyskusje między nimi a euroazjatami z xportalu i tym podobną swołoczą. Natomiast ONR i RN z tego co widzę utrzymuje równy dystans do kurew ze Wschodu i kurew z Zachodu czego pod żadnym pozorem nie można interpretować jako de facto opowiedzenia się po którejkolwiek ze stron w myśl bolszewickiej zasady : ''kto nie z nami ten przeciw nam'' a jak wiesz ja bardzo słabo reaguję na tego typu terror moralny, zresztą podobne zagrania stosuje też druga strona z Duginem na czele a u nas choćby Danek - sorry ale dopóki starczy mi sił nikt nie będzie mi robił Rolanda Freislera czy prokuratora Wyszyńskiego z dupy i zmuszał do wyborów między pozornymi alternatywami jakby między Hitlerem a Stalinem [ przy zachowaniu odpowiednich proporcji rzecz jasna ]. Tak więc za Rosją opowiedziała się jedynie ekstrema narodowców i to zaledwie jej część [ o ile w przypadku zwolenników ''czwartej teorii politycznej'' można w ogóle tak ich określać, bo widać wyraźnie ich rosnący dystans wobec nacjonalizmu na rzecz czegoś w rodzaju euroazjatyckiego, PONADNARODOWEGO - aczkolwiek z Rosjanami jak ''przewodnią siłą'' ofkors - imperializmu - wystarczy sobie poczytać ostatnie kocopoły Laseckiego, ciekawe skądinąd, na konserwatyzm.prl na ten temat ] zaś druga równie żarliwie opowiedziała się za Majdanem, jak więc widać ''faszyści'', skoro już trzymamy się tej terminologii, podobnie jak pedały oraz dwa w jednym z nich są po obu stronach tej barykady - kolejny powód, jeszcze raz powtórzę, by trzymać tu dystans chroniąc mocno swój tyłek. Poza nazi-gejami z Falangi ruszyli ochoczo obrabiać pałkę Putinowi jak Brylska także lumpenkonserwatyści PRL-owscy pokroju Wielomskiego czy Łagowskiego, koliby Qrwę i ofkors niektórzy palikociarze jak choćby p-oseł Kopyciński oraz jeszcze paru zjebów z najróżniejszych opcji i barw politycznych, tak więc twój jednostronny atak pod adresem narodowców jest grubym nadużyciem delikatnie mówiąc i daje asumpt do podejrzeń iż tak naprawdę chodzi o pretekst do zniszczenia konkurencji na prawicy a nie poważny, ostry spór na temat naszej polityki zagranicznej jak i wewnętrznej. Wybacz albo i nie Fox ale zaczynasz w tym przypominać tego histeryka Wildsteina jr, to nie twój poziom - chcesz skończyć jak Majkel ?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "przedstawiając rzecz jakoby narodowcy murem obstawali w tym konflikcie za Putinem, gdy tymczasem poparła go jedynie marginalna część tego ruchu" - z tego co widać na Fejsie, to straszenie banderowcami i jechanie Ukraińcom było wśród zwolenników RN powszechne. Robiła to też Wierchuszka - np. Winnicki. Popierała Majdan właśnie mniejszość w rodzaju NOP-owców. Większość jarała się Maxem Kolonką i jego tekstami o odzyskaniu Lwowa.

   Usuń
  2. Chechelmut - a ty znowu swoje...Udajesz bezstronnego, a jak przypieprzyć w narodowców to od razu się odzywasz jak stara ciotka - i jeszcze w PiS walisz(choć ani słowa o nim nie było!). Czemu się wstydzisz swojej orientacji? :) To nie Fox dezinformuje tylko jak zwykle ty. Pisząc o "marginalnym poparciu" Putina wśród narodowców naginasz rzeczywistość. Oczywiście - oficjalnej deklaracji narodowców w stylu "KOCHAMY PUTINA" nie ma. Ale nie po tym co robią narodowcy widać gdzie ich dupa, ale po tym czego nie robią i czego unikają. Nawet w deklaracji ideowej mają wspomniane o "zagrożeniu ze strony Brukseli", a ani słowem o Moskwie. Chłopaka z RN który ostatnio protestował przed wywiadem Ukraińców w Polsce nie zauważyłeś? A głupich ruskich manipulacji związanego z narodowcami portalu Kresy też nie widziałeś?

   Nie bądź dupa i nie wstydź się swoich "narodowych" przekonań.

   Majkel

   Usuń
 17. Na koniec jeszcze jedno ważne zastrzeżenie : doskonale wiesz przecież Fox, że z tym ''żydowskim faszyzmem'' nie jest to pozbawione całkiem sensu, więc nie pojmuję skąd te ''debile'' ? - i historycznie, bo wśród samych faszystów nader licznie występowali przynajmniej początkowo przedstawiciele nomen omen ''narodu wybranego'' a frakcja rasistowska, która owszem istniała wśród nich, nigdy nie uzyskała dominującego wpływu i poważniejszej racji bytu choćby z powodu etnicznej mieszanki jaką stanowili Włosi zwłaszcza na południu [ to nie rasizm jak w przypadku nazistów a statolatria i rewolucyjny, kulturowy a nie etniczny nacjonalizm a później imperializm były istotą faszyzmu ], również największą faszyzującą organizacją w przedwojennej Polsce nie byli przecież polscy Falangiści a rewizjoniści w ruchu syjonistycznym niewiele liczebnie ustępujący dominującym w nim lewicowym wprawdzie ale także żydowskim narodowcom, coś jakby nasz PPS. Również aktualnie nie jest to takie głupie biorąc pod uwagę choćby tych ''ochotników'' z Izraela szkolących nazioli z Prawego Sektora i ramię w ramie walczących z nimi na barykadach a przede wszystkim ze względu na głównego sponsora banderowskiej hołoty Kołomojskiego - nie jestem nacjonalistą a również nie cierpię skurwysyna nie dlatego, że jest Żydem tylko ponieważ jest pierdolonym żydowskim gangsterem dokładnie takim samym jak ci stojący po stronie Kremla typu Abramowicz itp. Nie widzę powodu aby przymykać oko na machloje jednego czy drugiego z tego tylko tytułu, że akurat opowiedział się po ''słusznej'' stronie konfliktu jakkolwiek byśmy ją rozumieli - albo tez miejcie odwagę atlantyści i euroazjaci przyznać otwarcie, że to wprawdzie skurwiele ale ''nasi'' [ moi na pewno nie ! ].

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "tych ''ochotników'' z Izraela szkolących nazioli z Prawego Sektora i ramię w ramie walczących z nimi na barykadach " - to byli ukraińscy pseudożydzi, którzy emigrowali z przyczyn ekonomicznych do Izraela udając Żydów i odsłużyli trochę w jego armii.

   Usuń
 18. Widzieliście to? :) Ot - Rosja...cała Rosja. Technologia, nauka, cywilizacja, wartości moralne - wszystko na tym samym, równym poziomie. Podobnie z manipulacjami - szyte takimi nićmi, że można się o nie przewrócić :) Oto kolejny występ rosyjskiej prowokatorki - tym razem w roli kobiety z Ługańska! :D

  http://www.unian.ua/politics/917128-soldatska-mati-z-kieva-organizuvala-luganskiy-referendum-u-moskvi-zmi.html#ad-image-0

  Kiedy pojawi się na północnym wybrzeżu, jako mieszkanka obwodu? :)

  http://www.unian.ua/politics/917128-soldatska-mati-z-kieva-organizuvala-luganskiy-referendum-u-moskvi-zmi.html#ad-image-0

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 19. mama mi przetłumaczyła ten baner który trzymają starsi ludzie i jest tam napisane powstrzymać europejski faszyzm tak że jesteś trochę kręcisz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mama nie zna rosyjskiego.

   Usuń
 20. Od kiedy słowo "jewriejski" znaczy po rosyjsku europejski? :)))))))))
  Twoja mama zna rosyjski tak jak ja wietnamski...

  OdpowiedzUsuń
 21. http://www.rp.pl/artykul/1108984-SLD-i-Ruch-Narodowy-protestowali-przeciw-wizycie-kandydatow-na-prezydenta-Ukrainy.html
  To się nazywa porozumienie ponad podziałami :D

  ~ Pan Małpa

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie porozumienie tylko rozkaz z centrali ;) Trzeba bronić matuszki Rasiji przed "bandytami leśnymi" i "faszystami". Brzmi znajomo? Zaplutym karłom reakcji mówimy NIE!

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 23. Wot, taka ciekawostka
  http://www.ibtimes.com/burisma-holdings-bidens-son-joins-ukraines-top-private-gas-company-1583881

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobra wiadomość. Oznacza, że USA na poważnie angażują się w Ukrainę. Pod warunkiem, że nie przekręcą Ukraińców razem z Mongołami.

   Majkel

   Usuń
  2. Orban także angazuje się w Ukrainę:)dla mnie bez żadnego zaskoczenia,bo od dawien dawna widac było iż swoją politykę kotłowania w Unii uprawia dzięki wsparciu kogoś mocnego. Poniżej cytat za lubianym i cenionym tutaj Targalskim.

   "Premier Węgier Viktor Orbán stwierdził, że istnieje osobny naród rusiński na Ukrainie, mieszkający na Zakarpaciu Węgrzy zaś mają prawo do autonomii i podwójnego obywatelstwa. Oznacza to totalny atak na integralność Ukrainy"

   Czlowiek roku 2013 GP hahahah Uraaaaa.

   Ładna zadyma się szykuje na dłuższą skalę, destabilizacja, czyli to co lubią ruskie, będzie chyba szła to pełną gębą. Dobrze,że jesteśmy koło Niemiec, bo oni lubią mieć ordnung i pewnie do żadnych dziwacznych ruchów u siebie pod nosem nie dopuszczą. W sumie mają to co chcieli pokojowymi metodami:)

   Ezechiel

   Usuń
  3. Racja. Orban odwala niezły numer. Mam nadzieję, że jedynie próbuje wykorzystać sytuację i ugrać dla siebie. Jeśli bowiem okazałoby się, że od początku był promowany przez Moskwę(Moskwa wymieniła socjalistów na "konserwatystów") to fatalna dla nas wiadomość. Nie tylko GP - ale też i Górny i inni głupio teraz wyglądają z tą promocją Orbana :)

   Tak czy inaczej z Orbanem trzeba jakoś grać. Jeśli nie pomoże nam przeciw Mongołom, to przynajmniej zawsze tworzy jakąś zaporę przed pedziami z Unii, przesuwając środek ciężkości Unii bardziej w prawo. Przyjazna neutralność wskazana - chyba że pójdzie na otwarty sojusz z mongołami to wtedy koniec marzeń...

   Majkel

   Usuń
 24. ODTRUTKA na PANSLAWIZM - czytać i się uczyć duponarodowcy!

  http://euromaidanpr.com/2014/05/14/how-moscow-hijacked-the-history-of-kyivan-rus/

  Azjatom z Moskwy mówimy NIE! Niech żyją słowianie!

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 25. Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy preply! Najlepsze oferty nauka język ukrainski przez skypa za darmo
  http://preply.com/pl/ukraiński-przez-skype
  Pracowałem z nimi przez ponad rok i zdobyłem cenne doświadczenie! Polecam.

  OdpowiedzUsuń