wtorek, 2 lipca 2013

Egipt: Zamach stanu przeciwko Morsiemu

A tymczasem na Bliskim Wschodzie...Egipt w stadium implozji. Jeśli arabskie rewolucje były szczwanym planem mającym skompromitować Bractwo Muzułmańskie, to ten plan się udał. W 24 godziny zrezygnował sześciu ministrów, w tym szef MSZ. Ponad milion (a może nawet dwa miliony) przeciwników Morsiego demonstruje swoje niezadowolenie: nasseryści, lewica, mniejszości religijne ale przede wszystkim zwykli Egipcjanie, którzy głosowali na Bractwo licząc na poprawę swoje bytu i teraz wobec chaosu gospodarczego i bezprawia na ulicach, wycofali swoje poparcie. W tłumie demonstrantów wysokiej rangi oficerowie policji i sędziowie, a nad swoje poparcie dla protestów wyraziło w formie ultimatum wojsko. (Tutaj możecie obejrzeć sobie ładny przelot śmigłowców nad Placem Tahrir). Większość Egipcjan popiera ewentualny wojskowy zamach stanu, ale na ratunek Morsiemu skoczył Obama. Zagroził generałom, że mogą stracić 1,3 mld USD pomocy, jeśli spróbują obalić jego sojusznika. "Demonstranci" (prawdopodobnie żołnierze sił specjalnych w ubraniach cywilnych) dokonali rajdu na dom Khairata al-Shatera, jednego z liderów Bractwa. Rozbroili i [porwali15 jego ochroniarzy i przejęli archiwum zawierający m.in. dokumenty o transakcjach finansowych partii. Mubarak mówi, że władza Bractwa skończy się w ciągu tygodnia.

6 komentarzy:

 1. Kogo teraz tłum popiera?
  Jakie jest Twoje zdanie o przyszłości gospodarczej Egiptu?
  edeq ze wsi podlaskiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyszłość gospodarcza Egipu? Nijaka - bankrut i kraj Trzeciego Swiata.

   Usuń
 2. Mursi studiował w USA tak i pewnie agent CIA.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ponoć znowu zgwałcili tam kolejną dziennikarkę :

  http://niezalezna.pl/43115-egipcjanie-zgwalcili-holenderska-dziennikarke

  - k..., po co te głupie pindy się tam pchają - lubią ostrą jazdę, zniewieściali faceci na Zachodzie nie dostarczają im takich ''atrakcji'' czy co ?! Przecież to tak jakby posyłać chłopczyka na Kreml albo do Białego Domu czy podstawić 13-latkę Polańskiemu !

  jeszcze :

  http://naszeblogi.pl/39464-egipt-nie-przebija-sie-do-polskich-mediow

  OdpowiedzUsuń
 4. 2 miliony ludzi na ulicach w Egipcie, a ja się dowiaduję o tym z twojego bloga.
  Niech żyje wolność informacji w naszym kraju!
  Teraz jak Kubot przegra z Janowiczem mecz w Londynie ( może być odwrotnie) to będzie według mediów tragedia narodowa, a nie sukces polskiego sportu. Przedstawią to w stylu, że Polak przegrał półfinał.

  OdpowiedzUsuń