wtorek, 9 lipca 2013

Egipt: Waste the motherf*ckers!!!Bractwo kontratakuje i stara się doprowadzić do eskalacji przemocy. Z opublikowanych przez armię egipską filmów wynika, że masakra przed klubem oficerskim w Kairze (w której zginęło 51 osób, w tym jeden oficer policji) została sprowokowana przez wmieszanych w tłum terrorystów, którzy strzelali do policji. Tutaj widzimy "pokojowych demonstrantów" rzucających z dachów koktajlami Mołotowa.  Zagrywka znana z filmu "Regulamin zabijania" a starszym czytelnikom z pewnością kojarząca się z akcją Parvusa vel Helphanda w czasie Krwawej Niedzieli w Petersburgu. Egipski wywiad wojskowy ma sygnały, że oddział El Giza al Sidi, czyli uderzeniowa bojówka Bractwa wspólnie z salafitami z Synaju planuje ataki na cele w Kanale Sueskim.  (Co ciekawe reprezentacja polityczna egipskich salafitów, czyli partia al-Nour  poparła wojskowy zamach stanu przeciwko Morsiemu - Bractwo to przecież jej polityczny konkurent). A w Kairze można dostrzec też takie obrazki, zwolenników Morsiego zrzucających z dachów swoich ideologicznych przeciwników:


26 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Ludzie Parvusa strzelali z drzew do carskiego wojska prowokując maskarę

   Usuń
  2. O ! o popie Gaponie, agencie Ochrany wiedziałem ale o bojówce [nie]słynnego Parvusa nie - kolejne potwierdzenie, że zarówno ta jak i następna rewolucja były ustawką ''czynników'' tak ze strony Rosji jak i poza nią gdzie masy odegrały jedynie rolę statystów a nie głównych aktorów jak do dziś roją niedojebani lewacy. Skoro jednak Fox często bezceremonialnie dowalasz endecji i ja pozwolę sobie dosrać, że ta sytuacja kojarzy mi się bardziej z akcją bojowców PPS na Placu Grzybowskim...

   Usuń
  3. O akcji PPS na Placu Grzybowskim poczytaj sobie u Poboga-Malinowskiego, bo ten epizod został totalnie zafałszowany przez endecję. W skrócie opowiem, o co biega: endeccy pseudohistorycy twierdzą, że na placu Grzybowskim było tylko kilku bojowców PPS, którzy wmieszali się w tłum wiernych wychodzących z kościoła i strzelali do carskich policjantów. Tymczasem tak naprawdę była tam wielka, zapowiadana od wielu dni demonstracja PPS. Kozacy stacjonowali w pobliskich podwórkach przygotowując się do pacyfikacji, gdy zaczęli szarżować w tłum zostali zmasakrowani salwą bojówkarzy stojących na schodach kościoła. Drobna różnica, ale zawsze :)

   Usuń
  4. Pseudo historycy hahaha. Sanacyjne fartuszki to miały historyków - politruka Malinowskiego, którym zachwycają się do dziś wszystkie pociotki UW. Nie dziwota zresztą bo Pilsudski był liderem przedwojennych postępowych liberałów, choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość i przeinaczał fakty.

   Usuń
  5. Fartuszkiem to był Zygmunt Balicki. A ty nosisz sukienkę :)))))

   Usuń
  6. Piłsudski liderem przedwojennych postępowych liberałów? A to dobre. A Dmowski był w takim razie konserwatystą? ;) Szkoda że jeden opuścił PPS gdy nie był mu już potrzebny, a drugi krytykował konserwatyzm, będąc samemu na początku ateistą. Czy możemy już skończyć te walki o trumny?

   Usuń
  7. "politruka Malinowskiego, którym zachwycają się do dziś wszystkie pociotki UW." - wszyscy demoliberałowie zachwycają się książkami Poboga-Malinowskiego? Niby którzy? Ja mam wrażenie, że jest to najważniejsze z nieczytanych polskich dzieł historycznych. Pobóg-Malinowski był z pewnością radykalnym piłsudczykiem, ale jego odkrycia historyczne zawstydziłyby wielu współczesnych - zwłaszcza, że gostek przekopywał się przez tony dokumentów w czasach, gdy głodował w Londynie i Paryżu. To był też facet z charakterem. Stanął przed sądem wojskowym za znęcanie się nad bolszewickimi jeńcami w 1920 r. a w czasie II wojny światowej działał w polskich służbach wywiadowczych we Francji.

   "Pilsudski był liderem przedwojennych postępowych liberałów" - wiedzę historyczną to chyba czerpiesz z wypocin Janka Bodakowskiego...

   Usuń
  8. "Stanął przed sądem wojskowym za znęcanie się nad bolszewickimi jeńcami w 1920 r. a w czasie II wojny światowej działał w polskich służbach wywiadowczych we Francji."

   Co w tym dobrego, że był zbrodniarzem? Został uniewinniony?

   Usuń
  9. Odsiedział krótki wyrok. Za okoliczność łagodzącą uznano młody wiek i to, że miał ciężkie przeżycia w bolszewickiej Rosji i po prostu się mścił na bolszewikach.

   Usuń
  10. "Co w tym dobrego, że był zbrodniarzem?"

   Do bronienia Rosji Ci tak prędko? Nie rozumiem tego...ten panslawizm wyrządził w środowisku narodowym szkody, których nie da się naprawić chyba. Żeby bronić wroga i walić w rodaka? Niepojęte! "tamci" jakoś nigdy nie mieli takich rozterek i przez ponad 100 lat "znęcali" się nad Polakami.

   Usuń
  11. Wystarczyło żeby pilnował, aby jeńcy nie próbowali uciekać z obozu. Mścił się tylko z powodów osobistych.

   A to, że przez 100 lat Rosjanie okupowali nasz kraj to słabe usprawiedliwienie. Robiły to także inne narody, a dziś nikt nie nawołuje do zemsty.

   Usuń
  12. "Czy możemy już skończyć te walki o trumny?"

   Pewien politruk ją bezczelnie kontynuuje, na wzór nowo odkrytego guru Malinowskiego, który też był bez wykształcenia historycznego tylko był patentowanym politrukiem.

   "Szkoda że jeden opuścił PPS gdy nie był mu już potrzebny"
   Tylko, że PPS go nie opuściło wespół z iluminatorami Boyami i innymi pułkownikami z loży kopernik:):):)
   Siorbiecie politructwo jak pelikany kombinerki z lenistwa, bo to wszystko jest znane, możecie sobie nawet zrobić badania ilościowe fartuszków sanacyjnych i zestawić z innymi hahah

   Usuń
  13. "możecie sobie nawet zrobić badania ilościowe fartuszków sanacyjnych i zestawić z innymi hahah"

   A ja sugerowałbym inne badania terenowe. Dlaczego imieniem Wielkiego Polaka Romana Dmowskiego nazwano rondo w Warszawie leżące u zbiegu ulicy Marszałkowskiej (wiadomo od jakiego socjalistyczno-judeo-masońsko-niemiecko-japońskiego Marszałka) i Alei... Jerozolimskich. :)))))

   Dersu Uzała

   Usuń
  14. "Siorbiecie politructwo jak pelikany kombinerki z lenistwa"

   Jeden wali w Polaka i wypomina aby nie mścić się na rosjanach - drugi...mści się na PPSie. Niepojęte są drogi rozumowania tego towarzystwa, które uważa się za narodowców(do prawdziwej NDecji im daleko). Tak się właśnie kończy flirt narodowców i komunistów(tym był PAX, Grunwald, Moczary)... gdyby Dmowski dziś żył, to chyba sam wystąpiłby z ruchu narodowego aby nie stać ramię w ramię przy takich ideologicznych bękartach(przepraszam za określenie, ale idealnie oddaje stan rzeczy).

   Usuń
  15. Człowiek, który jest przestępcą nie powinien mieć prawa do dalszej kariery w wojsku.

   To co zrobił, nie świadczy o nim dobrze.

   Usuń
  16. "To co zrobił, nie świadczy o nim dobrze."

   A co takiego zrobił? Mścił się na bolszewikach? Powinien im kawę parzyć i śniadanie przynosić do celi? Dajcie spokój i nie ośmieszajcie się. To były trudne czasy wojenne. To tak jakby bronić niemieckich wysiedlonych...Całe życie Polska ma za wszystko przepraszać? Nas wszyscy gnębią - a my mamy przepraszać?

   Usuń
  17. No i co z tego, że czasy wojenne? Albo, że był Polakiem? Narodowość nie usprawiedliwia zbrodni. Miał tylko pilnować, aby więzniowie nie próbowali uciekać. Nie zrozumiał rozkazów?

   Usuń
  18. "Narodowość nie usprawiedliwia zbrodni. Miał tylko pilnować, aby więzniowie nie próbowali uciekać."

   Ale co Ciebie to obchodzi? Jak twoi rosjanie strzelali naszym polskim żołnierzom w tył głowy w Katyniu to co? A jak rzeź pragi warszawskiej urządzili wcześniej? Do dziś słyszę od narodowców że "to przeszłość, nie ma co rozgrzebywać" - a ty wypominasz jednemu oficerowi, że mścił się na BYDKLAKACH którzy najechali nasz kraj? Ale trzeba mieć na**ane we łbie żeby litować się nad wrogiem i kopać w tyłek rodaka!

   Usuń
  19. No tak, tylko że tamci więźniowie na pewno nie byli odpowiedzialni za rzeź Pragi i mało prawdopodobne, żeby to właśnie oni mordowali w Katyniu. Więc to co zrobił w zasadzie nie miało żadnego sensu.

   Usuń
 2. Będzie powtórka z Syrii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnica między Syrią a Egiptem jest taka że w Syrii Assad nie ma poparcia społecznego a w Egipcie większość popiera armie.

   Usuń
 3. A co powiecie na to, że są dowody użycia Sarinu przez rebeliantów w Syrii?

  Przejęli z magazynów Assada czy Amerykanie im przeszmuglowali przez granicę?

  OdpowiedzUsuń
 4. Poparcie ze strony salafitów zamachu wojska wcale a wcale mnie nie dziwi, przy okazji pokazuje też że są tam organizacje na których tle Bracia to niemal liberałowie a z tego co mi wiadomo trudno ich jednoznacznie zaklasyfikować jako integrystów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Drugiej Syrii nie będzie bo Egipt ma KANAŁ. Nie oznacza to jednak że świat będzie się martwił jak islamiści chwyca sie za łby

  OdpowiedzUsuń
 6. "Wystarczyło żeby pilnował, aby jeńcy nie próbowali uciekać z obozu. Mścił się tylko z powodów osobistych."

  Co się dziwisz - brzuchaci azjaci podniecają się takimi rzeczami...

  OdpowiedzUsuń