czwartek, 6 grudnia 2012

Tajna służba CDU. Widmowa organizacja DVD

Zachodnioniemiecka partia CDU stworzyła w latach '60-tych swoją własną, nielegalną służbę specjalną. Jej głównym celem było przeciwdziałanie prosowieckiej działalności kanclerza Willy Brandta. To był szczytny cel, gdyż administracja Brandta była silnie zinfiltrowana przez tajne służby sowieckie i enerdowskie a istnieją silne poszlaki wskazujące na to, że sam kanclerz był sowieckim agentem (TW "Polyarnik"). Siatka stworzona przez CDU składała się m.in. z arystokratów i byłych nazistów pełniących ważne funkcje w bońskiej administracji. Byli w niej zarówno Hans Globke, współtwórca ustaw norymberskich jak i Hans von Stauffenberg. Co ciekawe, podobną ale mniejszą siatkę stworzyła również bawarska CSU. Obie zostały rozwiązane w 1982 r. na żądanie Helmutha Kohla. Przez lata spiskowcy koordynowali działania z Henry Kissingerem.I tu dochodzimy do ciekawego wątku. Kissinger, według płka Michała Goleniewskiego, zbiegłego na Zachód oficera wywiadu PRL, był agentem siatki "Odra" występującym w ewidencji jako "Bor". (Goleniewski oddał zachodnim służbom wielkie usługi w likwidowaniu sowieckiej agentury. Pomógł namierzyć m.in. Gordona Landsdale oraz George'a Blake'a). Christopher Story, były doradca Margaret Thatcher, twierdził, że Kissinger był potrójnym agentem: amerykańskim, sowieckim i niemieckim. Informacje o tajnej siatce CDU rzucają nowe światło na te oskarżenia. Story (gdy wykazywał już oznaki choroby psychicznej) miał obsesję na punkcie tajnej, formalnie nie istniejącej, niemieckiej służby wywiadowczej DVD. Organizacja ta miała składać się z byłych nazistów (którzy nie porzucili swojej zbrodniczej ideologii), zdobywać finansowanie z nielegalnych źródeł takich jak handel narkotykami oraz mieć siedzibę w bawarskim miasteczku Dachau. Rzekomo wielu niemieckich oraz zachodnioeuropejskich polityków odwiedzających obóz koncentracyjny w Dachau składało również wizytę u Czarnego Bractwa z DVD, by pogadać o interesach.

4 komentarze:

 1. `potrójnym agentem: amerykańskim, sowieckim i niemieckim'
  - jakby cytat z procesów za Stalina ;)

  Warto też wspomnieć, że największym sabotażystą w amerykańskim wywiadzie okazał się być Angleton... A przynajmniej tak wygląda, gdy patrzeć na skutki jego działalności...

  mmm777

  OdpowiedzUsuń
 2. @Anonim

  "`potrójnym agentem: amerykańskim, sowieckim i niemieckim'"
  Wystarczy poczytac o banksterach i ich miedzynarodowych powiazaniach oraz prywatnych i pararzadowych siatkach szpiegowskich aby dojsc do wniosku ze w NIEKTORYCH przypadkach te oskarzenia wcale nie sa tak absurdalne jak sie wydaja na pierwszy rzut oka.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielki mistyk powróci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym się chętnie dowiedział co zdaniem Gospodarza stanie się z kurdyjską częścią Syrii w razie zwycięstwa rebeliantów. Różne możliwe scenariusze chodzą mi po głowie (autonomia w ramach Syrii? odłączenie od Syrii i dołączenie do Iraku i Autonomii Kurdyjskiej w Iraku? secesja i ogłoszenie niepodległości?), ale nie jestem w stanie ocenić prawdopodobieństwa poszczególnych scenariuszy.

  OdpowiedzUsuń