sobota, 7 stycznia 2012

"Rozłam" w Hamasie i pokój z talibami?

Na Bliskim Wschodzie po staremu: Irańczycy trochę postraszyli wszystkich starymi rakietami, to teraz straszą ich Brytyjczycy wysyłając w pobliże cieśniny Ormuz swój najlepszy niszczyciel, amerykańskie wojska zjeżdżają zaś do Izraela na wielkie ćwiczenia. Obama podgrzewa atmosferę pokazując, że potrafi być twardy wobec Iranu i jednocześnie redukuje siły zbrojne.

Ciekawe rzeczy dzieją się jednak na dyplomatycznym froncie. Szef Politbiura Hamasu Khaleed Mashaal ewakuuje się do Jordanii i twierdzi, że Hamas wyrzeknie się zbrojnej walki na rzecz pokojowej w stylu arabskich rewolucji. Wywołuje przy tym sprzeciw kierownictwa Hamasu w Gazie, które się od niego - zapewne zgodnie z planem - odcięło. I wilk syty i owca cała.W Katarze rozpoczęły się natomiast rozmowy talibów z USA dotyczące zakończenia wojny w Afganistanie.  Pytanie tylko, po co Amerykanie gadają o tak poważnych sprawach z "cieciami" a nie z "panami" czyli z Pakistanem? Dla mnie to nie ma sensu.

5 komentarzy:

 1. Żeby rozmawiać z panem, to trzeba z cieciem ustalić tematy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta ''pokojowa walka w stylu arabskich rewolucji'' bardzo mnie rozbawiła - powiedzcie to Kadaffiemu... [ a raczej temu co z niego zostało po przerobieniu żywcem na kebab ] Nie to, że mam coś przeciwko bo przecież zrobiono mu tylko to co on wcześniej innym, sęk tylko w tym iż mam niepokojące skojarzenia z nie tak dawną ''walką o pokój'' prowadzoną przez ''obóz postępu''.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak to ongiś śpiewał Dezerter
  "Wszyscy walczą o pokój, aż się leje krew".

  Z drugiej strony, parafrazując tekst Defektu Mózgu, razem z Talibami i Iranem "jedziemy na tym samym wózku".

  OdpowiedzUsuń
 4. @badluck13
  Dla mnie bardziej Blitzkrieg:
  "Zaczyna świtać
  Czas jest już bliski
  Obcy nadchodzą
  Czy zdołamy przetrwać blitzkrieg?"

  xyz15

  OdpowiedzUsuń
 5. @ badluck13

  Kto jedzie na tym samym wózku? Polacy czy Rządząca Polską ekipa? Jeśli to drugie, to się prawie zgadzam :)

  OdpowiedzUsuń