środa, 18 listopada 2015

Francja: zamach, na który czekano

Sygnały o tym, że we Francji dojdzie do ataków terrorystycznych na dużą skalę pojawiały się od wielu tygodni. Na początku października francuska prasa pisała o ostrzeżeniach dotyczących “un 11 septembre à la française”. 27 października dyrektor DGSE Bernard Bajolet spotkał się z szefem CIA Johnem Brennanem i rozmawiali o zagrożeniach związanych z Państwem Islamskim. 5 listopada włączono lotniskowiec Charles de Gaulle do grupy zadaniowej przeznaczonej do walki z ISIS.

Ostrzeżenia przed zamachami kierowały do służb francuskich służby irackie i tureckie. Służby czeskie śledziły jednego z zamachowców. Francuski wywiad miał już w sierpniu informacje o planowanym ataku na salę koncertową w Paryżu. Sala koncertowa Bataclan była od lat celem dla islamskich radykałów - organizowano w niej proizraelskie wiece. Kilka tygodni temu jej właściciele, zmęczeni ciągłymi pogróżkami muzułmanów sprzedali salę. Sami zamachowcy byli zaś wcześniej znani belgijskim i francuskim tajnym służbom. Skąd więc ten cały szok związany z zamachem?

W ramach odpowiedzi Francuzi zrzucili trochę bomb na Rakkę, trafiając m.in. w stadion, szpital i muzeum. 
Rosja przyznała się, że lot A321 został zniszczony nad Synajem, nie przez brzozę a przez bombę na pokładzie samolotu. Rosja dogadała się z USA w sprawie transformacji ustrojowej w Syrii i koordynacji symulowania walki z ISIS.Opłacało się wspierać bliskowschodnich terrorystów różnej maści.


Co nie znaczy, że przy okazji Rosja nie zostanie wciągnięta w kosztowne bliskowschodnie bagno. Sami Amerykanie i Francuzi nie kwapią się, by wysłać do Syrii siły lądowe. Wolą zostawić sprawę Arabom, Persom, Kurdom i Ruskim. Jak to pięknie podsumował "Daily Telegraph": determinacja świata w walce z ISIS jest mitem. Żadnej liczącej się sile nie zależy na tym, by pokonać Państwo Islamskie. Niemcy już zresztą sugerują, że należy z nim negocjować. Francuzi chyba zaczynają łykać wyjaśnienia, że jeden z paryskich zamachowców-samobójców "wysadził się w stresie" i atakują "islamofobów". A w polskich mediach można usłyszeć pożal się Boże "ekspertów" mówiących, że wszystkiemu winne "rasizm", "ksenofobia", broń palna i gry komputerowe.

***

Polecam artykuł o korzeniach Państwa Islamskiego w ostatnim "Nowym Państwie". Dobrze pokazane jest tam jak dawne służby Saddama stworzyły tą organizację. Z innej beczki: plan strategiczny ISIS na podstawie przechwyconych dokumentów oraz o prawdziwym celu Państwa Islamskiego.

***

W wolnej chwili sięgnijcie do mojej powieści "Vril. Pułkownik Dowbor".

13 komentarzy:

 1. Tymczasem Ela "Sześć Kafli" Bieńkowska wespół z ciotkami rewolucji z Komisji Europejskiej wdraża dyrektywę o zakazie posiadania przez szarych obywateli "samopowtarzalnej broni palnej podobnej do broni wojskowej", chce jeszcze większej kontroli nad zdekowanym złomem, wiatrowkami i reprodukcjami. No bo po co szaraczkom karabin albo pistolet nawet zaspawany albo na sprężone powietrze? Jak sobie juz ktoś kupił, przeszedł badania psychiatryczne i wydał parę tysięcy na opłaty i pancerszafy, to mu się zabierze i zezłomuje, bez odszkodowania. For the Greater Good! A za wysokim urzędasem, i tak chodzi cała kawalkada zbrojnych, coby czasem plebsowi nie wpadło do glowy się poskarżyć albo rzucić kupą. Za parę lat ci sami dobroczyńcy wyeliminują obrót gotówkowy. Oczywiście po to, żeby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo. I wychodzi na to, że trza się będzie zapisywać do Kalifatu - tamci bynajmniej nie zabraniają wiernym noszenia kałaszy, znajdzie się też dla nich parę złotych dinarów (albo plik dolarów) i panienki na osłodę. Wóda i papierosy i tak szkodzą zdrowiu, więc można się poświęcić w tym zakresie. Świat staje na głowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli Elka coś wdraża, to byłbym raczej spokojny. Ta kobita niewiele umi.

   Usuń
  2. Wystarczy, że umie coś zepsuć. To jest typowa biurwokratka, podobnie jak reszta tej zgrai przeświadczona, że z racji stanowiska, które załatwili jej koledzy, zjadła wszystkie rozumy i nie musi się liczyć z plebsem (idiotami, co zarabiają 5999zł), na tej właśnie próźności i samozadowolonej tępocie tych ludzi grają korporacyjno-ubeccy macherzy, którzy podsuwają im coraz to głupsze pomysły. Zgraja, która jest całkowicie oderwana od społeczeństwa, przypomina to dwór cesarski za antycznego dominatu. Rząd sie wyżywi i Rząd się obroni, a obywatele mogą pana majstra pocałować w dupę. Tutaj petycja przeciw temu kretynizmowi: https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership
   Nie łudźcie się, że to dotyczy tylko jakiejś tam grupki (przebadanych psychiatrycznie) wariatów z szajbą na punkcie broni. Jest to tylko taktyka salami. Tym ludziom nigdy nie będzie dość, zawsze znajdzie się kolejny cel na drodze do powszechnej utopii. Następna będzie wolność słowa (mowa nienawiści), tajemnica korespondencji (terroryzm), obrót gotówkowy (brudne pieniądze) i prawo do własności prywatnej (w ochronie interesu publiczny). Według "mokrej włoszki" pani Mogherini celem KE i w tym omawianej dyrektywy jest "zapewnienie stabilizacji" przez "zapobieganie radykalizacji". Radykalizacja zaś występuje, jeżeli ktoś ma na cokolwiek odmienny pogląd, niż namaszczeni eurokraci. Na radykałów można zaś zawsze spuścić policyjnego psa i obwołać oszołomami i terrorystami. Pod warunkiem, że mają oni właściwe - kolonialno-patriarchalne - pochodzenie.

   Usuń
  3. http://coryllus.mobile.salon24.pl/681025,istota-multi-kulti

   Usuń
  4. ps. mylisz się, to nie żadne świry, żaden wariat nie byłby zdolny do tak metodycznego działania a w tym pozornym szaleństwie jest metoda, którą zresztą sam świetnie opisałeś, idzie na nowy zamordyzm, lądolód powraca.

   Usuń
 2. Ta swinia na zalaczonym rysunku to ktos podmienil CIA na KGB. To nawet przedszkolaki wiedza ze za tym wszystkimi organizacjami stoi USA..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto dostarcza broni Boko Haram - rosyjskie służby. Kto od lat wspiera Hamas i Hezbollah - Rosja. Kto dostarczał broń talibom - Wiktor But z GRU. Kto dostarczał broń ISIS i teraz udaje, że ją bombarduje - Rosja.

   Usuń
  2. Powiem tylko, co do udawania, że reszta zaangażowanych sił też udaje, że walczy...
   Odkrywca

   Usuń
  3. Ejże, a rosyjskie służby to co, zwalczają jedynie terroryzm ? Nikt mi nie powie, że tajna policja, która z montowania prowokacji uczyniła wręcz swój znak rozpoznawczy i w tym nie macza brudnych paluchów choć owszem, rysunek o tyle głupawy, że warchlaki powinny ssać cycki kilku macior a nie jednej, obojętnie czy to CIA czy KGB ew. każdy z nich powinien być przyporządkowany jednej świni, która go zrodziła i karmi.

   Usuń
 3. ''wysadził się w stresie'' - taa, a ogrodzenie to ''brama z długimi skrzydłami'' : przypomina mi się nowomowa z czasu dzieciństwa w PRL-u, wraca nowe i to bodaj czy nie jeszcze bardziej chujowym wydaniu.

  W kontrze :

  http://www.voltairenet.org/article189331.html

  https://www.youtube.com/watch?v=2LSjP2oicmE

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam jeszcze dyskusję, tak to nazwijmy, pod niniejszym tekstem niejakiego ''cyny'', którego spojrzenie w 100% podzielam z autentycznymi tym razem ruskimi trollami :

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosyjskie-lotnictwo-masowo-bombarduje-rurociagi-na-kolach-transportujace-rope-dzihadystow-video

  OdpowiedzUsuń
 5. ''Nie wykluczam, że moi czytelnicy natknęli się w mediach na fajną informację, że po ataku na Bataclan, Francuzi, w odwecie (i pierwszy raz w życiu) zrzucili na Rakkę, syryjską stolicę PI, 20 bomb, co nazwano „masowym nalotem”. No tak, prawda to, Francja postanowiła użyć nagle, za jednym zamachem, wszystkich swoich 10 samolotów na Bliskim Wschodzie, a każdy wziął po 2 bomby. Cóż, skończyło się to jedynie masakrą wśród cywilów, jednakże dużo większą niż w Paryżu. Pojawiły się oczywiście w telewizjach te pokrzepiające czarno-białe zdjęcia, na których nic nie widać, więc w sumie jest ok.''

  http://blog.wirtualnemedia.pl/jerzy-szygiel/post/francuzi-na-bliskim-wschodzie-czyli-ktora-armia-jest-najmniejsza

  OdpowiedzUsuń
 6. i szalony Waldek
  http://www.dailymotion.com/video/x3epxj4_sparta-gowno-warta_webcam

  OdpowiedzUsuń