środa, 17 czerwca 2015

Stonoga, Azef i trójkąt CBA-WSI-CBŚ

Ilustracja muzyczna: Higurashi no naku koro ni - opening 2

Zbigniew Stonoga wciąż jest formie, co widać między innymi na tym filmie, w którym odnosi się do stawianych mu zarzutów przez prawicowych dziennikarzy ("wy dziennikarze zajebani!" :) . A to mówi, że może  ujawni Załącznik XIII z raportu z likwidacji WSI a to pokazuje zapis swojej rozmowy z Andrzejem Lepperem sugerując, że Lepper przywiózł ze Smoleńska dokumenty i "straszne video". Poczekamy, zobaczymy czy rzeczywiście coś takiego wypłynie - ale hakowe sugestie Stonogi są oczywiste.
Zgadzam się opinią jednego z komentatorów zamieszczoną pod poprzednim wpisem mówiącą, że Stonoga to taki Azef na miarę III RP. Agent-prowokator. Ale pamiętajmy, że Azef zabił rosyjskiego ministra spraw wewnętrznych i omal nie złgadził cara. Azef był przy tym narzędziem międzynarodowej konspiracji wewnątrz carskich tajnych służb. Konspiracji zmierzającej do zmiany reżimu w Rosji. Pisałem o tym w pierwszym odcinku uwielbianej przez moich czytelników serii Archanioł.  (Piotrze Zychowiczu - przeczytaj zanim oddasz "Pakt Piłsudski-Lenin" do druku i nie zapraszaj na łamy swojego miesięcznika takich fałszerzy historii  jak hrabia Adam Zamoyski). Czy w służbach specjalnych III RP/Ubekistanu/Państwa Teoretycznego zawiązał się więc jakiś spisek mający na celu zmianę reżimu?Z zeznań odtajnionych przez Stonogę wynika, że kelnerzy (tacy jak w "Fight Clubie" ? :) pracowali na rzecz Falenty, który natomiast przez wiele lat pracował dla ABW i CBA (sam to przyznał) pomagając wsadzić kilku aferzystów do więzienia. Falenta skarży się, że części jego doniesień (np. dotyczących HGW i Zdrojewskiego) zamiatano pod dywan i że informował CBA o nagraniach u "Sowy i przyjaciół". Nagrywać miało CBŚ, ale zapewne dokumentację nagraniową przejęło w całości CBA.Według Pawła Wrońskiego, byłego funkcjonariusza SB i zarazem autora powieści "Mord założycielski" o podsłuchach wiedziała jedna z nagrywanych stron, gdyż dyktafony były tak ukryte, że można było łatwo je zauważyć. Wroński sugeruje, że Bartłomiej Sienkiewicz prowadził rozmowę z Belką tak, by wyciągać od niego informacje mogące zostać użyte do szantażu. W pewnym momencie jednak Sienkiewicz stracił kontrolę nad sytuacją i taśmy zostały ujawnione. Za aroganckim, mającym arystokratyczne maniery ministrem nie przepadali funkcjonariusze Resortu. Mogą więc prawdą okazać się spekulacje "W Sieci", że za aferą taśmową stał szef CBA Paweł Wojtunik.  (Zauważcie, że na taśmie z Bieńkowską Wojtunik jest bardzo ostrożny i głównie stara się przedstawić siebie jako niezłomnego bojownika antykorupcyjnego. Nisztor był swego czasu oskarżany o to, że jest tajnym współpracownikiem CBA) Oznaczałoby to, że CBA obaliło trzy rządy: Kaczyńskiego (pośrednio), Tuska i Kopacz. I tu wracamy do Stonogi i jego związków z aferą gruntową...Obecne kadry CBA opierają się na ludziach z CBŚ, ściągniętych tam przez Wojtunika. O dziwnych koneksjach szefa CBA i jego zastępców (m.in. w związku za aferą hazardową i sprawą Olewnika) pisał kiedyś Ścios. CBA tworzą więc obecnie policjanci specjalizujący się w "zwalczaniu" przestępczości zoorganizowanej, a znając "dorobek" zaesbeczonej policji III RP to powinno być powodem do niepokoju. CBA może być bowiem mocno  zinfiltrowana przez ludzi ze struktur mafijnych stworzonych przez WSI. To WSI stało przecież za "Pruszkowem", "Wołominem" oraz "Baraniną". Rozgrywka na linii CBA-WSI-CBŚ tłumaczy aferę gruntową z 2007 r., aferę hazardową i obecną aferę podsłuchową.

Znamy już graczy, znamy zasady gry, więc musimy zadać pytanie: O CO TOCZY SIĘ GRA?

Gdy będziemy wiedzieć, Obóz Niepodległościowy będzie mógł opracować strategię zwycięstwa.

A jak na razie mogę Wam powiedzieć: Witajcie w Hinamizawie!

***

Zainteresowanych tajną stroną historii i po prostu dobrą lekturą  zapraszam też  do sięgnięcia po moją książkę "Vril. Pułkownik Dowbor".  I w wersji papierowej  i jako ebook.

18 komentarzy:

 1. Jaki Obóz Niepodległościowy? Niepodległości od czego albo kogo? Albo Podległości komu? Przecież taka sytuacja jak teraz jest wymarzona dla służb, które mają interes we wpływaniu na nasze państwo. Ruscy, Jankesi, Niemcy, Izraelczycy, miejscowe janusze specjalnego przeznaczenia..., ktokolwiek stoi za panem Stonogą. W interesie tego rodzaju szpiegowskiego towarzystwa jest zawsze obalenie jednej sitwy i zastąpienie jej inną - swoją, a nie jakaś tam abstrakcyjna niepodległość. Wszystkich materiałów sie nie ujawni, chociażby po to żeby móc wpływać na nową ekipę oraz opinię publiczną perspektywą dlaszych przecieków. To fajnie, że posunięto pajaców i geszefciarzy z PO i PSL, ale pytanie brzmi kto ma być alternatywą dla tego barachła? Proamerykański PiS? Pro chuj wie jaki Kukiz? Jakieś klecone na ostatnią chwilę z recyclowanych części partie nowoczesności? Narodowe łyse pały z miętą do Putina? Jeszcze jedna sprawa. Skoro podsłuchuje się rząd a służby o tym wiedzą i aprobują albo są bezradne, skoro zapowiada się ujawnienie list współpracowników to kto w kraju albo zagranicą zechce dobrowolnie podjąć współpracę, nawet po zmianie reżimu na "niepodległościowy"? Przecież to oznacza utratę wiarygodności organów państwa, i nie chodzi o te partyjno-rządowe miernoty w garniturach, które się sprzedają za kolację i posadę, ale o rodzimy wywiad i kontrwywiad. Kto da gwarancję, że skończy się tylko na utopieniu byłej WSI? Tylko najbardziej chujowa szumowina podejmie teraz współpracę ze służbami, a i to chyba na zasadzie szantażu. Skoro wiadomo, że nazwiska i adresy pojawią się w internecie, to co trzeba mieć w główie żeby się zadawać ze służbami, które same wyprzedają swoich ludzi? Rosjanie kulają się ze śmiechu. Amerykanie przeżywają teraz podobny kryzys wiarygodności w związku z wyciekiem danych osób z certyfikatami bezpieczeństwa. Tyle, że Amerykanie są na razie mocarstwem i mogą zaproponować korzyści ze współpracy co najmniej wymierne z jej ryzykiem. A my?

  OdpowiedzUsuń
 2. A my jesteśmy uwaleni po kolana w gnoju. To co się teraz dzieje na początku napawało mnie nadzieją, że wreszcie coś się zmieni, że te betony odejdą, ale teraz.. teraz jestem pełna przerażenia CO faktycznie się zmieni i czy przypadkiem aby nie na gorsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fox - ale zauważ, że poWSInoga oprócz tego że rozwala PO to robi też wszystko, aby uwalić PiS. Niedawno wrzucał "dowody" na rozmowy Gowina z "rosyjskim szpiegiem" itd. Było tego więcej. Niewykluczone też, że próbuje skanalizować Kukiza, który okazał się czymś, co przerosło oczekiwania systemu i wymknęło się.

  Obóz Niepodległościowy ma tylko jedną opcję. Trzymać się PiS. To jedyny stały element - zwalczany od lat, ale trwający dalej. Jeśli Smoleńskiem nie rozwalili PiS, to teraz im pozostaje jedynie kanalizowanie i odciąganie jak największej ilości wyborców aby minimalizować porażkę na jesieni. Naszym zadaniem jest natomiast pokrzyżować ich plany i PiS wspierać - nie z sympatji - ale z obowiązku.

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 4. Przedmówcą sprawę przedstawił po wojskowemu. Krótko i na temat (nie mylić z parówa.pl). Nie z miłości ale z rozsądku należy głosować na PiS w nadchodzących wyborach do parlamentu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obaj starozakonni - that's for sure cycu...

  OdpowiedzUsuń
 6. Azef i stonoga? Tusk i wojtunik?

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewolucja zjada własne dzieci, oni z głębokiego jądra robią rewolucje w Polsce nie patrząc na straty i adresy trybików, nikt nie może się czuć bezpieczny, nawet najbardziej lojalny, gdyż struktura jest mafijna i sieje niezły zamęt nawet wśród zwolenników, którzy nie są z właściwej konspiracji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i fajnie, mafijni capos kupią sobie jachty, a ich żołnierze sie wyżywią, może starczy im także na dziwki raz w tygodniu. Tylko później wszyscy będą zdumieni calkowitym brakiem lojalności spoleczeństwa - lub raczej masy ludzkiej poprzetykanej grupkami związanymi tylko interesem - wobec państwa, począwszy od generała do młodszego kiblowego. Za mafię i zysk można zabijać, ale poświęcać swojego życia nie będzie nikt. Dla mnie cała ta afera podsłuchowa to tylko kulminacja prowadzonego dziesięcioleciami demontażu państwa i społeczeństwa. Polityków powszechnie uważa się u nas za oszustów a a tajne służby za mafię, policję i wojsko za związek zawodowy ktory robi dobrze jedynie sobie. chocby w tych wyborach wygrali sami nieskazitelni patrioci, to i tak zawsze będzie mozna im przykleić łatkę, że robią tylko za słupy dla cudzych interesów, taki jest obecnie poziom cynizmu i popularność teorii spiskowych wśród tzw. obywateli. Wiarygodnośc trzeba będzie odzyskiwać przez dziesięciolecia, o ile starczy na to czasu. Ktoś tam za wschodnia albo zachodnią granicą wlaśnie zbiera plony tego co u nas latami wyrastało. Biorąc pod uwage możliwą rozpierduchę o dużej skali na Ukrainie jakoś mało mnie cieszy fakt że przy pomocy korupcji, szantażu i podsłuchów robi się z nas marionetkę, obojętnie czy ruską czy amerykańską.

   Usuń
  2. Z Ameryki to dopiero nas dofinansowali lub zaledwie zamierzają, przez wiele lat pieniądze płynęły od sąsiadów w walizkach i stanowiskach, podejrzewam, że byliśmy długo ich marionetką, choć foxmulder pewnie opowie o Reaganie i jego braku ostrzeżeń przed stanem wojennym, aby się w niego wpakowali i dotarli do tego momentu. Ciekawe, czy to z oszczędności, czy z konfliktu różnych grup wpływu, tak to powoli rozgrywają - od niezniszczenia ZSRR do promowania Wałęsy....

   Usuń
 8. A może Stonoga w jakiś sposób współpracuje z CBŚ (czy Lech Kaczyński nie przyczynił się do powstania tej grupy?). W końcu CBŚ to formalnie nie służba specjalna, choć kompetencje ma podobne. Stonoga mówiłby wtedy prawdę mówiąc "nie ma nic wspólnego ze służbami".

  OdpowiedzUsuń
 9. Do posłuchania Lech Jęczmyk
  https://www.youtube.com/watch?v=W8DoUlLibc4

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wierzę już w ani jedno słowo, które wypowiadają w telewizji. Zakłamywanie rzeczywistości wychodzi im wspaniale. Aż strach pomyśleć co się dzieje za kulisami, kto kim rządzi, manipuluje i pociąga za wszystkie sznurki. Moim zdaniem Stonoga to pionek jakich wiele. Zaraz zniknie dosłownie lub w przenośni, swoją rolę odegrał.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mniejsza ze Stonogą, jak widać już sobie syf uporządkowali. Bardziej zawiodłam się na Kukizie, który na swoje "antysystemowe" krzyki i kampanię miał sponsorowaną od ludzi, którzy w systemie siedzą od 25 lat. Warto się zapoznać z tym tematem. Na prawdę, nadzieja umiera ostatnia..

  OdpowiedzUsuń
 12. Nikt się nie zawiódł na Kukizie, raczej jest niezalezny od tej grupy, ale zobaczymy...

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe czy będzie wojna za rok jak nie za dwa.

  Wiele się mówiło o tym nie raz, że 7 lat po światowym kryzysie (a taki był przecież w 2009 roku) przychodzi globalna wojna. Mamy konflikt na Ukrainie, do tego Komorowski podpisał w kwietniu tego roku jakaś tam ustawę odnośnie sytuacji na WYPADEK WOJNY. Przypadek?

  Do tego stworzenie IGŁY czy tam SZPICY, przejazdy wojsk amerykańskich, wspólne ćwiczenia, badanie terenu itd. Rosja również się zbroi i pokazuje swoją siłą. Przypadek?

  W Polsce na powierzchnię wyszedł Kukiz i Stonoga? Chcą obalić system, rozliczyć wszystkich. Prawdopodobnie PO nie wygra jesienią wyborów i co dalej? Nowa władza, a to daje diametralne zmiany. Wycieki z afer. Przypadek?

  OdpowiedzUsuń
 14. Trafilem tu przez przypadek + Zanim otworyza się strona bloga wyskoczyło ostrzeżenie o kontrowersyjnej treści bloga - myślałem, że to jakis zart. Ale iwdzę, że poruszasz naprawdę trudne tematy na które potrafisz pisać i pisać ale to pisać niezwykle ciekawie. wolę luźniejsze tematy ale czasami warto i takie poczytać

  OdpowiedzUsuń
 15. Stonoga to zwykłe narzędzie - można go nazwać łyżką - nie robi nic poza mieszaniem, a od mieszania herbata nie staje się słodka, tylko bardziej wzburzona. Patrząc z perspektywy PiS taka sytuacja była może pożyteczna jeszcze rok temu, kiedy sytuacja na scenie wydawała się zabetonowana i trzeba było ją rozkruszać, lub z uśmiechem przatrzeć jak inni ją rozkruszają dla swoich interesów. Była. Teraz, kiedy PiS ma otwartą autostradę do władzy już nie jest i służy innym. Nie sądzę, żeby wśród beneficjentów sytuacji był też obóz niepodległościowy, jak go nazwałeś we wpisie powyżej i jak go rozumiesz patrząc na deklarację na szczycie prawej kolumny bloga :).
  Leśne Licho

  OdpowiedzUsuń
 16. Oj ludzie - patrzcie, TUTAJ macie ciekawe zdjęcia Stonogi :)

  https://pbs.twimg.com/media/CIdGzYdWcAAFMDO.jpg

  Lata 90te...Stonoga w RZĄDOWYM samolocie!(z ulicy tam nie wpuszczają ;) ) To stary SBek od dawna w branży. Ta sama grupa która stworzyła Leppera - ale teraz im się nie uda.

  Majkel

  OdpowiedzUsuń