środa, 19 listopada 2014

Wybory sfałszowane! PSL robi z Polski Donbas


Czy zwróciliście uwagę na zachowanie prezesa (padyszacha? generała-admirała?) Piechocińskiego w piątek przed wyborami? Bardzo nerwowo zareagował na sondaż dający PSL zaledwie 5 proc. poparcia. Jak czytamy: "– Kto zlecił takie badanie? Przedstawiciel telewizji publicznej, w sposób szczególny, odpowiedzialny za to, aby dobrze relacjonować, komunikować i współtworzyć klimat do podejmowania właściwych w demokracji decyzji – mówił Janusz Piechociński. Podkreślił, że teraz „portale przejmują ten sondaż z przekonaniem, że chodzi o elekcję w najbliższą niedzielę".

Po ogłoszeniu exit polls słyszeliśmy z jego ust: ""Niech za rok w kolejnych wyborach słupek PSL-u znów osiągnie 17 proc."

Wynik wynoszący 17 proc. był już i tak zbyt wysoki jak na partię nazywającą wyborców frajerami, partię której ministrowie są wygwizdywani na wiecach. Ale peecwele postanowiły zagrać o więcej.  Doszło więc do totalnego załamania systemu informatycznego PKW, a jak już ogłoszono wyniki, to okazało się, że PSL zabrało PO i PiS zwycięstwo w dziesięciu województwach. Nagle okazało się, że partia mająca 5 proc. poparcia w sondażach zbiera po 40 proc. w wyborach do sejmików.

Do prawdziwie kuriozalnej sytuacji doszło na Kielecczyźnie.


No cóż, kilkakrotnie ćwiczyli scenariusz fałszowania wyborów na Mazowszu, teraz wdrożyli go w całym kraju. Kilka medialnych doniesień:

"W niektórych obwodach np. w powiecie wejherowskim nieważnych jest ok. 40 proc. głosów. W większości błąd polega na oddaniu głosu na więcej, niż jednego kandydata"

"Wojewódzka komisja wyborcza na Pomorzu jest w szoku. Niemal jedna czwarta osób, które wzięły udział w wyborach samorządowych w powiecie malborskim, wybierając swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Pomorskiego, wrzuciła do urny źle wypełnione karty!"

"Jak nieoficjalnie dowiedziała się reporterka Radia Gdańsk, są problemy z weryfikacją głosów. Komisje liczyły je ręcznie. Po odblokowaniu systemu, członkowie wprowadzili do niego dane i okazało się, że wyniki… kompletnie się nie zgadzają. Trzeba więc jeszcze raz wszystko przeliczać. "


" masowo napływają sygnały od wyborców, którzy głosowali na danego kandydata, a w wynikach… otrzymał on zero głosów. O jednym z takich przypadków poinformował też Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego."Przed wyborami doszło do ataku hakerskiego na PKW i wykradziono hasła i loginy jej pracowników. (Była to część cyberofensywy przeciwko Polsce.)  PKW ujawniła zaś w internecie kod źródłowy swojego systemu, ogromnie ułatwiając wszystkim manipulacje.
Jak twierdzi dr Witold Sokała:

"Każdy średnio rozgarnięty student informatyki, a być może nawet średnio rozgarnięty licealista pasjonat jest w stanie wejść na tzw. kalkulator wyborczy (ta część sytemu, która jest zainstalowana w komisjach w terenie), dokonać tam dowolnych zmian w protokołach, przesłać te protokoły na serwer Centralnej Komisji Wyborczej i ten serwer tego nie odrzuci. Przyjmie to do systemu. To oznacza, że można robić rzeczy takie, które testowo robili zaprzyjaźnieni ze mną ludzie, pracujący dla państwa w sferze bezpieczeństwa, ale też pracujący komercyjnie. Oni testowo zrobili takie eksperymenty, jak dodanie jakiemuś kandydatowi na radnego 10 głosów - potem odjęcie. System to przyjmuje. Jeden z moich znajomych zrobił coś takiego, że dopisał swojego szefa jako kandydata na burmistrza. Dzisiaj. I wstawił go do drugiej tury"

Nie bez powodu PKW jeździła na konsultacje do Moskwy, gdzie wymieniano doświadczenia z "organizacji" wyborów.  Nie bez powodów dosypano głosów PSL, partii znanej z dziwnych powiązań biznesowo - służbowych oraz sprzyjania Gazpromowi.

Stanisław Mikołajczyk się w grobie przewraca...

***

Chcących zamienić ze mną kilka zdań na tematy opisywane na tym blogu i nie tylko zapraszam na moje spotkanie autorskie - promocję książki "Vril. Pułkownik Dowbor"  w warszawskim "Tarabuku" w piątek 21 listopada, o godz. 18.00. Powinna być również okazja do zakupu książki. 

22 komentarze:

 1. Najlepsza beka z Piechocińskiego.Oglądałem TV i wrzuciłem chwilę na TVP INFO,gdzie prowadzony był wywiad z samym Piechocińskim.Powiedział wtedy:"Kolejność dziobania została ustalona" :D
  Nie znam niestety kontekstu bo włączyłem na chwile w trakcie.


  Rekin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zielona Zaraza. PSL banda manipulatorów. Kto uczciwy winien wszędzie, powtarzam WSZĘDZIE głosić, iż kto głosuje na tą Zieloną Zarazę nie jest Polakiem!!!!

   Usuń
 2. Jeżeli te wyniki PSL +200% się potwierdzą to trzeba się szybko organizować na fejsie i zacząć okupacje budynków gminnych ,siedzib PSL oraz PKW!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Protest przecież już lata na TT i Fejsie...Czwartek godzina 17:00 - przed budynkiem PKW w Warszawie.
   Jak nie wyjdziemy na ulicę, to po nas. Jak to łykniemy, to już każdy numer będą w stanie nam wykręcić.

   Majkel

   Usuń
 3. Oczywiscie Donbasu by nie bylo gdyby wybory wygral PIS?
  Pislamisci jestescie po prostu zalosni w swych rozwazaniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Peecwele! 40 proc. głosów nieważnych w powiecie wejherowskim - przesadziliście.

   Usuń
  2. Fox - jechali na RYMPAŁ kompletny. Chcą załapać się na ostatnie dopłaty większe z EU. Poza tym odwołanie wyborów lokalnych nie jest łatwe - więc powiedzieli sobie pewnie "A **uj tam - jedziemy ostro"! :) Przesadzili, bo za dużo nawet PO urwali...walili krzyżyki jak leci, nie patrząc chyba komu.


   Majkel

   Usuń
 4. Nie wiem czemu ale nie jestem zaskoczony poziomem burdelu i niekompetencji, to tak na marginesie. Jednak w obecnej sytuacji geopolitycznej zastanawiam sie czy nie jest to aby jakiś scenariusz realizowany na przykład poprzez ujawnienie jawnych jaj. Kolega wyżej idzie ze starej kartki starym sloganem o złym Pisie, nie chłopie, to nie zły pis,tylko państwo zarządzane przez PO tak sie realizuje i na swoją miarę zdaje egzamin. Ale walić PO,ono juz nie jest potrzebne widać,że ten sztuczny twór,zbudowany na kicie, marnej osłonie medialnej i bazowaniu na kompleksach pewnej części Polaków odszedł w niebyt. Chodzi o to,że tego typu jaja(wysyp niekompetencji) na każdym szczeblu można obnażyć, jednak ktoś postanowił ośmieszyć wybory,kurewsko grubą rzecz jakby nie było i chyba mu się to udało. Pytanie co jest na kolejnej stronie tego scenariusza?
  Najzabawniej robi sie w tzw mendiach,(stąd problem w wskazaniu gdzie nowy pan)oto idzie nowa władza a tu co niektórzy tylko na czytaniu i powtarzaniu sloganów swoje pozycje wykuli. Strach ich oblatuje, bo to właściciel nie chcąc zadzierać, wywali takiego chłystka jednego,drugiego, na zbity pysk, a taki TVN idzie na sprzedaż i cholera wie też z jakiego klawisza trzeba będzie uderzać:)a za uszami nawijane co nie miara mają co niektórzy. Tak to jest jak sie zawód dziennikarza myli z propagandzistą.

  Nachon

  OdpowiedzUsuń
 5. wyniki nie są zmanipulowane przez naszych politycznych gamoni. sķłóca i destabilizuje strona trzecia.  skoro pkw cytuje wyniki a ich nie mogla miec bo nie przekazano im protokolow to wyniki ktos trzeci wgrał na  serwer, a  PKW je tylko komunikuje.

  nie wiem kto jest trzeci.

  ukłony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat wyniki to wgrać mógł każdy - w kilku miejscach "wstawiono" kandydatów, którzy nic o tym nie wiedzieli. Opis do znalezienia w sieci. PKW albo więc podało wyniki z komputera(z błędami) albo powiedzieli to, co im kazano powiedzieć.

   Mnie zastanawia dzisiejsza wypowiedź Komorowskiego - mówił "Jaruzelskim"...brakowało tylko wyzwać od "warchołów i podżegaczy" tych, którzy śmią wątpić w ten przekręt. Może więc Komorowski szuka sojusznika do wyborów? "Ja wam przyklepie, wy ,nie też taki wynik zrobicie".

   Majkel

   Usuń
 6. Fox, PKW nie wgrała kodu źródłowego. Został on otrzymany w wyniku dekompilacji (reverse engineering) programu kalkulatora umieszczonego na stronie PKW. Program był napisany w języku programowania który w prosty sposób to umożliwia, niezgodnie ze sztuką tworzenia oprogramowania. Ogólnie to myślę że polacy po prostu już tak mają, gdzie się da to spierdolą wszystko doskonale bez pomocy z zewnątrz. Firma która tworzyła system to jakiś 2 osobowy krzak, a do przetargu na system informatyczny zgłosili się tylko oni, bo kumaci ludzie nie chcieli się w ten syf pakować. Miałem styczność z przetargami na oprogramowanie dla sektora publicznego i takiego poziomu debilizmu próżno szukać gdzie indziej.

  Inna sprawa czy faktycznie wykorzystali dziury w systemie i podkręcili wyniki. Moim zdaniem w cywilizowanym kraju przy najmniejszym cieniu podejrzeń o prawidłowość wyników powinny zostać powtórzone wybory, tylko po to aby nie podważać zaufania do instytucji państwowych. Tylko w tej afrykańskiej dżungli sam prezydent mówi że nic się nie stało...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W systemie mogą sobie podkręcać wyniki. Zasadniczo nie ma to większego znaczenia (no chyba że głupi naród łyknie i nie sprawdzi co jest na papierze). Wszystko jest na papierze spisane i policzone. Wałki trzeba zrobić na papierze i potem wpisać do systemu. Inaczej przekręt wyjdzie bez problemu.

   Usuń
 7. Niektórzy się śmieją, że prosty chłop z PSL w gumofilcach potrafi postawić krzyżyk we właściwym miejscu, a te miastowe z "klasy średniej" się gubią. Tak poważnie czy jest w ogóle możliwe takie fałszowanie w komisjach poprzez dopisanie krzyżyka, to by oznaczało, że w każdej komisji musi być jakiś skubaniec fałszerz, który te krzyżyki dorabia? Jest to w ogóle możliwe, chyba całą komisja musiałby być skorumpowana, żeby to przeszło?
  hanys

  OdpowiedzUsuń
 8. Każda obwodowa komisja wyborcza liczy głosy ręcznie, bo innej opcji nie ma, potem wywiesza protokół na drzwiach lokalu. To są "surowe"dane, które praktycznie nie ma możliwości żeby były sfałszowane (pracowałem wielokrotnie w komisjach i wiem jak to działa, jak sobie osoby patrzą nawzajem na ręce, dodatkowo często są mężowie zaufania, nie ma szans nic zakombinować). Wystarczy pozbierać takie dane i je zsumować.

  Niech ci którzy krzyczą że wybory sfałszowane, założą taki projekt społeczny - zbieramy dane z obwodowych komisji i je sumujemy zgodnie z algorytmem, myślę że dla społeczności internetowej to nie jest zadanie nie do wykonania

  OdpowiedzUsuń
 9. PIOSK - co ty piszesz..masz tutaj przykłady fałszowania "na papierze":

  https://twitter.com/S_Potapowicz/status/535094694766977024/photo/1
  https://pbs.twimg.com/media/B20JyboIcAEKHjE.jpg

  albo to:

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/222087-nasz-news-czy-w-powiecie-kaliskim-natrafiono-na-slady-przygotowan-do-sfalszowania-wyborow-samorzadowych

  Nie pindol więc, że nie da się fałszować!


  OdpowiedzUsuń
 10. To żadne fałszerstwo. Po prostu większość ludzi stawiała krzyżyk na każdej karteczce. Dużo nieważnych głosów zostało wyłapanych, ale pewnie znaczna ilość kart była sprawdzana w ten sposób, że skoro jest krzyżyk na pierwszej stronie to znaczy, że PSL. I nikt nie popatrzył dalej, że inne kartki też mają krzyżyki. Stąd ich świetny wynik.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na początek kapitalny komentarz do cudownego rozmnożenia głosów PSL w mym regionie :

  http://i.imgur.com/ITfBMQl.png

  Dr. Sokała ''specjalista ds. bezpieczeństwa'' wykładający na świętokrzyskiej wszechnicy organizował u nas spotkanie w ''centrum dialogu kultur'' z obermasonem Cegielskim - taka ciekawostka... Co do meritum : na początku zareagowałem impulsywnie jak pewnie większość, wkurwiłem się, że przez jakichś nieudolnych zjebów przerzuciłem furę kart do głosowania na darmo i znowu trza będzie tą farsę powtarzać ale na szczęście włączyła mi się moja paranoja, która dotąd nigdy mnie nie zawiodła i szybko ochłonąłem - jestem przekonany, że to ''chaos kontrolowany'' przez jakichś ''niewidzialnych zarządców'' i to na pewno grubo ponad poziomem wsiowych cwaniaków, oni są świetni w kręceniu lodów ale tu idzie na poważniejszą sprawę, gdzie mogą być co najwyżej podwykonawcami, kto wie czy w grę wchodzą jedynie czynniki krajowe ? Osobiście nie sądzę - oto głos rozsądku w tym histerycznym burdlu :

  http://kontrowersje.net/ani_w_pkw_nie_siedz_kompletni_durnie_ani_blama_nie_jest_ba_aganem

  - a jak wczoraj podali, że Biedroń gdzieś tam odniósł sukces w ''konserwatywnej Polsce'' ale miejscowy oddział LGTB odmówił mu poparcia bo dyskryminuje gejów wierzących w Boga... Sorry kurwa, to są jakieś jaja, przaśny Matrix, ktoś się tu brzydko zabawia naszym kosztem i ja nie zamierzam dawać mu satysfakcji nabierając się na te plewy. Teraz okupacja PKW - jeden znajomy zadzwonił do mnie z tą informacją dodając, że idzie na Majdan - oby nie [ tą hipotezą się jeszcze zajmiemy ]. Reakcja PiS-u jest moim zdaniem prawidłowa, cóż z tego skoro jeszcze wczoraj sami dorzucali do pieca, więc na tym tle mimo że słuszna wygląda jednak na falstart, kompletny blamaż i kolejne potwierdzenie, że są opozycją wewnątrzsystemową, jak widzę patridioci mają przepisaną rolę w tym teatrzyku i grają na warunkach dyktowanych przez kogo innego, pytanie tylko czy robią to świadomie czy też wykładają się tak z własnej nieudolności ? By ktoś nie zarzucił mi gołosłowności parę wyrazistych przykładów jak ''niezależna'' kręciła dopiero co aferę a teraz próbuje pokryć to bełkotem publicystów o ''kwadraturze koła'' - na pierwszy ogień idzie rzecz jasna Wielki Mistrz Targalski :

  http://niezalezna.pl/61551-warto-byc-polakiem

  - podziwiam bezbrzeżną arogancję gościa każącą mu wyrokować, że ''należy z tym narodem skończyć'' bo nie dorasta do jego jakobińskich wyobrażeń - zaczynam rozumieć tych, których wkurwiają ''prawdziwi Polacy''...

  OdpowiedzUsuń
 12. To jest jeszcze lepsze :

  http://niezalezna.pl/61555-plaga-glosow-niewaznych-w-wejherowie-40-proc-jak-robiono-przekrety

  - przepraszam bardzo ale to jest stawianie sprawy na dupie - jeśli ktoś stawia krzyżyki w cały świat [ a było tak spieprzonych kart całkiem sporo, sam odrzuciłem takich co najmniej z 10 tylko sejmikowych ] i równie podoba mu się Eryk Reczyński jak narodowcy-''homofoby'', LSD i korwinowska ''kanapa'', PiS i PO itd. to sam się dyskwalifikuje jako wyborca. To samo tyczy się kart wydawanych rzekomo z krzyżykami - a kto mi zagwarantuje, że ktoś ten krzyżyk po pobraniu karty sam nie wstawił a później kręcił aferę ? To samo z poginionymi kartami do głosowania - dlaczegóż to zaraz członkowie komisji mają być za to odpowiedzialni a nie sami wyborcy je podpierdolili ? Niektórzy ludzie naprawdę są dziwni - skoro mogą wynosić se masowo flamastry i długopisy [ ze 3/4 nam ''poginęło'', dobrze, że mieliśmy spory zapas ] to dlaczego nie mogą wywinąć i taki numer ? I jak niby nad tym zapanować skoro nadchodzi ''tsunami pomszalne'' i nagle znikąd wyrasta wokół ciebie z 6-10 osób a drugie tyle tuż za nimi, które na wyprzódki dają ci dowód bo już już chcą mieć kartę w garści - ok, jest jeszcze przewodniczący lub zastępca ale gdy na sali jest z 20-30 i więcej osób trza by mieć chyba z sześć par oczu i podzielność uwagi komiksowego herosa albo stać nad każdym osobno aby nad tym zapanować. Albo taka sytuacja : baba bierze karty po czym drze japę, że ona nie ma na kogo głosować, rzuca nimi w pizdu i wychodzi - I CO TERAS ? Karty wydane i poświadczone okazaniem dowodu i podpisem a nie zostały wrzucone do urny, członkowie komisji przecież nie mogą tego zrobić za nią bo będzie skandal niesłychany, że ''fałszerstwo'' i w ogóle, więc co - szarpać się z nią, wzywać policję by przymusem doprowadziła ją do urny i oddała głos, choćby i nieważny ? Znowuż inny moher bucy, dlaczego pieczątka jest tylko na pierwszej stronie a nie na każdej ''bo ona słyszała'', że powinna być na wszystkich mimo, że jak byk ma wydrukowane ''miejsce na pieczątkę'' tylko na pierwszej itd. itd. Nie wiem czy aby nie zdradzę tu strasznej tajemnicy państwowej ani nie złamię prawa mówiąc jak przedstawiały się wyniki tam gdzie urzędowałem, ale niech tam, powiem jedynie, że PSL aczkolwiek zebrał sporo w sejmikowych na pewno nie tyle jak podano, wprawdzie to okręg miejski więc na wsi tradycyjnie mogło być nieco inaczej, ale nie aby uzasadniać tak olbrzymią różnicę, generalnie jednak zwyciężył PiS choć nie jakąś miażdżącą przewagą nad PO - zresztą czy to nie dziwne, że aferę ze sfałszowanymi wyborami kręci partia, która je wygrała ? ''Cudowne rozmnożenie'' było klasyczną prowokacją na którą jak zwykle nabrała się opozycja bo jak się rychło okazało PKW nie miał żadnych podstaw do ogłoszenia takich i jakichkolwiek wyników, gdyż jeszcze nie zebrano wszystkich protokołów w Kielcach i regionie i nie było nawet czego przesyłać do centrali - ciekawym czy ktoś zapytał leśnych dziadziów skąd taką razą wzięli te dane o triumfie PSL ? [ pewnikiem z d... ] Zakładam się, że teraz Majkel albo inszy podobny mu głąb napisze, że to ja fałszowałem te wybory albo przynajmniej brałem jakichś w tym udział - taa, połykałem nieprawomyślne karty aż miło, ćwiczyłem to już od paru tygodni na ''bibliotece klasyków'', opierdzieliłem wszystkie nudziarstwa Tomasza Manna z niekończącymi się dyskusjami i okresami na pół strony, do dziś odbija mi się ''Czarodziejską górą''...

  OdpowiedzUsuń
 13. A teraz zajmijmy się ''wariantem majdanowskim'' - na początek rozważmy hipotezę putinowskiego kontr-majdanu skoro jak obwieścił organ chrześcijańskich syjonistów vel prawicowych hipsterów vel żuli politycznych typu Wildstein jr, że ''PKW zajęła kremlowska agentura'' :

  http://www.fronda.pl/a/v-kolumna-putina-zajmuje-pkw-gdzie-jest-panstwo-polskie,44210.html

  - no proszę, Stankiewicz też, tylko jak to świadczy o tych, którzy tak długo hodowali na piersi tą żmiję ? Niedługo okaże się, że tylko koty Prezesa i Targalskiego nie są ruskimi agentami choć cholera wi, może czekistowskie naczalstwo wczepiło im jakie czipy z nadajnikami. No dobra, niech tak będzie - narodowcy są raczej, bo nie wszyscy przecież, ''majdanosceptykami'' a to już myślozbrodnia, Braun hołubi wprawdzie Łukaszenkę a nie Putina ale niech tam, Qrwę wiadomo - taką razą stanowiłoby to część planu destabilizacji Polski przygotowującej być może grunt nawet pod militarną inwazję a przynajmniej radykalne osłabienie przeciwnika, uczynienie kompletnie niewiarygodnym tak w oczach świata jak i samych Polaków - kto niby będzie narażał kark za takie dziadowskie państwo ? Tyle że oznaczałoby to iż PiS dał się nabrać na te plewy żyrując przynajmniej na początku całą akcję a teraz, gdy zorientował się w grze i próbuje histerycznie wycofać jest już po ptokach, co więcej traci tym samym twarz a więc tak czy siak + dla Moskwy. Przyjmijmy jednak, że mamy do czynienia z radykalnie inną sytuacją : skoro można zgrywając radykalnego przeciwnika Moskali być de facto ich agentem lub ''pożytecznym idiotą'', a przecież jest multum na to przykładów to dlaczegóż nie założyć, że można i być agentem USA [ czy Izraela dajmy na to ] jawnie głosząc wobec nich wrogość, hę ? Skoro Amerykanie oraz ''syjoniści'' korzystają z usług islamistów, którzy odgrażają się, że zniszczą ''zgniły Zachód'' i poobcinają łby niewiernym z Żydami na czele [ nie gołosłownie bynajmniej ] to tym bardziej mogą posługiwać się jakimiś tam śmiesznymi ''rusokonserwatystami'' dla których kremlowski mafiozo jest ''katechonem'' [ już dawno zastanawiałem się, czy agitkę uprawianą przez Maxa Golonko nie należy raczej rozpatrywać w kontekście pucowania Putina ] nawet jeśli część z nich odgrywa tutaj rolę niczego nieświadomych pożytecznych idiotów. Coś chyba jest na rzeczy bo resortowy TVN przejmują właśnie Amerykanie, jedynie nie wiadomo jeszcze którzy - to jest dopiero rewolucja ! Pytanie tylko co to oznacza dla nas i o co [ im ] tu biega ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czy aby ten stankiewicz nie jest ormianinem??? bo jesli tak, to jasne że gra dla rosji. jesli teraz ludzie sie wzburzą, a mają o co, to sa tylko dwa warianty według mnie: STAN WOJENNY który juz ponoc u komorowskiego jest zaplanowany, albo ROSJA WCHODZI oficjalnie ze swoim wojskiem, czy tez za pomoca zielonych ludzików. dzis w telewizji trwam w wiadomościach pokazano mepe polski z obszarami wygranymi przez PO (pół plski od strony niemiec) oraz PIS cała połówka polski z prawej stronu. rejony PSL pewnie jeszcze do rozstrzygnięcia czy maja iśc pod strone niemiecka cy rosyjską to dawne prusy wschodnie oraz święktorzyskie. dla mnie to jansy znak ze szykuje sie kolejny rozbiór polski; posluchajcie to nagranie:http://www.radiomaryja.pl/multimedia/informacje-dnia-24-11-2014-12-00/

   Usuń
 14. Dobrze prawi, polać mu ! :

  https://www.youtube.com/watch?v=nJK8G6p711s

  OdpowiedzUsuń
 15. PSL na chwilę z Polski zrobił zieloną wyspę :))))))

  OdpowiedzUsuń