piątek, 21 listopada 2014

Grzegorz Brown jak John Brown, ale wojny secesyjnej u nas nie będzie


Zajęcie PKW przez Grzegorza Brauna kojarzy mi się z rajdem na Harpers Ferry dokonanym w 1859 r. przez Johna Browna. Brown zajmując fedaralną zbrojownię chciał wywołać bunt niewolników w Virginii i rozpocząć wojnę domową, która miała zniszczyć niewolnictwo. Braun zajmując PKW chciał "obalić republikę okrągłego stołu". Brown był religijnym świrem i mordercą przypadkowych ludzi, od którego odcinali się nawet czarni abolicjoniści. Braun jest religijno-monarchistycznym świrem opowiadającym dyrdymały o polskich F-16 szykujących się od kilku lat do zbombardowania Iranu, świrem od którego odcina się większość opozycji. Zarówno Brown jak i Braun, mimo swojej nędznej kondycji umysłowej działali jednak w dobrej intencji - z zamiarem  naprawy społecznych krzywd. Brown wytrwał kilkanaście godzin - zanim marines dowodzeni przez Roberta E. Lee i "Jeba" Stuarta nie stłumili rebelii. Rebelia Brauna potrwała kilka godzin - łatwo stłumiona przez policję. Różnica była taka, że Braun był nieuzbrojony, nie wziął zakładników i nawet nie pomyślał o sfajczeniu budynku. Myślał, że władza go nie ruszy. Pod PKW było ze 2 tys. osób, które później spokojnie się rozeszły. PiS ostentacyjnie olał ich protest łudząc się, że następne wybory nie będą sfałszowane. O ile rajd Browna na Harpers Ferry był poprzedzony wydarzeniami Bleeding Kansas i dokonany w aktywnym społeczeństwie, gotowym walczyć o swoje ideały, to "rajd" Brauna odbył się w "narodowo martwej" Polsce, gdzie wszystkim sprawy publiczne wiszą. Żadnego Majdanu tu nie będzie.  W porównaniu z tym co widziałem w Hongkongu nasza "rewolucja" wygląda wyjątkowo marnie. Polska jest po prostu postPolską. Mam do niej sentyment jedynie dlatego, że przypomina mi Polskę o której wielokrotnie słyszałem w opowieściach i z którą zapoznawałem się na kartach dawnych książek.

28 komentarzy:

 1. Niektórzy już ogłosili, że to był atak utajnionego aktywu Rosji: http://www.fronda.pl/a/v-kolumna-putina-zajmuje-pkw-gdzie-jest-panstwo-polskie,44210.html

  Ale po co mieliby to robić? Dla siania chaosu i dezinformacji? Czy zwiększenia popularności i głosów swoich partyjek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla siania chaosu i bałaganu(patrz wschodnia Ukraina). Dezinformacja i szum informacyjny - to ich ulubione narzędzia. Ale nie jestem pewien czy to sprawka Rosji...nie było tam przecież Korwina :D

   Majkel

   Usuń
 2. Czyli generalnie plus za akcję, minus za wykonanie.
  ~ Pan Małpa

  OdpowiedzUsuń
 3. NIc sie stanie-narod ma wszystko gdzies.Kto mial troche energi to wyjechal a reszta poza paroma szczesciarzami i banda cwaniakow wegetuje.Juz nie tylko fizycznie ale i mentalnie.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
 4. Fox jak się zapatrujesz na teorie spiskową Michalkiewicza?

  Rekin

  OdpowiedzUsuń
 5. Braun to klasyczny agent prowokator. Kilka ostatnich jego akcji:

  - klub Ronina. Mówi o "rozstrzelaniu" ludzi z GW. Potem GW wałkuje temat(ustawka)
  - ostatnia konferencja Smoleńska. Podsumowanie naukowców - wychodzi Braun...polonista. I odgrzewa stary kotlet "maskirówka" z pomocą agenta SB Cieszewskiego.
  - teraz PKW...nawet im drzwi otworzyli i uznali za "gości". Akcja się jednak nie powiodła i spaliła na panewce - prowokacja się nie udała

  Braun, Mikke, Michalkiewicz - ilu tych "słupów" na prawicy oni poustawiali?

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zapominajmy też o takich ''prawdziwkach'' jak Kaczyński, Sakiewicz, Targalski...

   Usuń
  2. Dziwnym trafem każdy z wymienionych przez ciebie jest...wrogiem Rosji :] Zupełny przypadek oczywiście - każdy wie, że jesteś "polakiem" bo piszesz po polsku ;)

   Majkel

   Usuń
  3. nie ma to jak wykorzystac "wrogow rosji" do realizacji jej celow... a jest to tym latwiejsze im wiekszego fiola maja na punkcie moskali... co do sakiewicza to jest on przeciwienstwem slowa inteligentny, Targalski lepszy, dopoki nie uslyszy slowa rosja bo wtedy odlatuje zupelnie dostrzegajac sowietow wszedzie i nie widzac jak latwo sprowadzic jego poglady do absurdu

   co sie tyczy "wrogow rosji" - niewatpliwie czytelnikom tego bloga nie jest obcy niejaki aleksander scios - niestrudzony bojownik antykremlowski i tropiciel wsiokow... co rusz wydaje mocne ksiazki... a spojrzmy kto mu je wydaje ergo kto daje mu zarobic? ano bollinari publishing house wydawca m.in. warszawskiej gazety i polski niepodleglej - de facto nieformalnego organu ruchu narodowego, ktory podobno jest prorosyjski... ot i zagadka dla majtkowego majkela... kto jest pro a kto anty?

   Usuń
 6. O wczorajszej akcji w PKW...goła prawda:

  =======
  Jutro pewnie cały dzień "okupujący" PKW będą hejtowani w mediach. Oczywiście okupowanie budynków rządowych podchodzi pod paragrafy kodeksu karnego, ALE musicie być świadomi tego, jak NAPRAWDĘ wygląda sytuacja:

  1) 17:00 odbywa się protest pod siedzibą PKW zwołany głównie przez KNP, RN, DB.

  2) Do środka PKW wchodzą media, Ewa Stankiewicz i Grzegorz Braun, który nawołuje demonstrantów do wchodzenia do siedziby i okupacji.

  3) Policja blokuje wejście pozostałym ludziom. Jednocześnie odmawia interwencji, bo "administrator budynku, czyli Kancelaria Prezydenta, przekazał policji informację, że tych kilkadziesiąt osób, które okupują salę konferencyjną, to goście PKW" (Gazeta.pl)

  4) PKW wydaje komunikat, że przerywa liczenie głosów, ze względu na okupację. Zaraz zaraz... okupację przez swoich gości?

  5) Szopka przed kamerami trwa nadal. M.in. "okupujący" jedzą w pośpiechu kiełbasę, aby zdążyć przed północą (piątek).

  6) Policja wkracza, aresztuje i wynosi siłą protestujących (w tym dziennikarzy).

  7) ""Administrator budynku złożył zawiadomienie o popełnienie przestępstwa naruszenia miru domowego, zwracał się do okupujących o opuszczenie budynku, część to uczyniła, część nie. Administrator poprosił więc o interwencję policji." (Gazeta.pl)

  Profity z zaistniałej sytuacji: jest na kogo zrzucić winę za opóźnienia, ludzie są zniechęceni do protestów, wątpiący w jakość oraz wynik wyborów przedstawieni zostali jako oszołomy.

  http://www.wykop.pl/ramka/2253490/czy-kancelaria-prezydenta-rp-chce-poglebic-chaos-w-panstwie/

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eee takie pieprzenie - władzuchna całym tym skandalem, który wywołała sama pokazała, że ''nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi ?'' No właśnie, po cóż mieliby aranżować te szopkę z zajęciem PKW, kto im co zrobi ? A jeśli już to w dużo większym stopniu ''zniechęceniu ludzi do protestów'' przyczynił się swoją kunktatorsko-histeryczną, niekonsekwentną w każdym calu polityką PiS, który najpierw nakręcił spiralę by gdy przyszło co do czego obsrać się sromotnie pozwalając przejąć inicjatywę innym, nadzwyczaj trzeźwy komentarz Darskiego [ pewnikiem onże też ruski szpion ], który ktoś wrzucił pod ostatnim wpisem Ściosa :

   ''PiS palcem nie kiwnie, zostanie skompromitowany i zmarginalizowany. PiS będzie skarżył się ubeckim sędziom na ubeków i fałszerzy a potem płakał, że sąd odrzucił. PiS będzie się odcinał by nie zostać oszołomem i przegra. Rozwiązanie siłowe jako dodatkowy bodziec do protestu. Jeśli wszystko zadziała akcja się rozwinie ale PiS jej nie przejmie i straci szansę. Powstanie nowa siła no i zgadnijcie z kim będzie walczyła: pedalska Unia, Niemcy, USA, Izrael, masoni i na tym koniec. Kogoś brakuje, no kogo. A gdyby dynamika posunęła się dalej pojawiłby się ten nieobecny przeciwnik i mielibyśmy rok 1980 a tak będzie 1956 lub 1970. Nowy okrągły stół - narodowy - zbliża się. ale przed nami jeszcze etap ofiar. Bez ofiar nie będzie odnowy no i na odnowie się zakończy. PiSowi proponuję by skarżył się do jakiegoś ćwiąkalskiego, bo tacy są sędziowie w systemie bezprawia.''

   A co się tyczy tego niezbędnego etapu ofiar sam Ścios tamże pisze :

   ''Ustawa zgłoszona przez Komorowskiego została w roku 2013 uzupełniona rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie szczegółowych zasad użycia oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych RP w czasie stanu wyjątkowego. [...] Zrezygnowano wówczas z przepisu nakładającego na dowódców oddziałów wojska obowiązek udzielenia pomocy medycznej osobom rannym wskutek działania tych oddziałów. Nie przewiduje się również, by tak jak dotychczas, mieli oni nakaz zawiadamiania przełożonego i prokuratora o śmierci osób, uszkodzeniu ciała lub szkody w mieniu – wywołanych interwencją wojska. Nie muszą nawet zabezpieczać miejsca zdarzenia, dbać o ślady i dowody. Na mocy obecnego rozporządzenia, dowódcy oddziałów wojska stają się panami życia i śmierci i otrzymują wręcz nieograniczone kompetencje.''

   - oj coś mi mówi, że będziemy mieli tu jeszcze porządną zadymę, taką z krwią na ulicach i trupami włącznie, jak pisałem jeśli jakiś krajowy czy zagraniczny wajchowy tak zarządzi ''narodowo martwa'' Polska się przebudzi... A tak w ogóle jak niby mają wyglądać ''wybory'' w kraju, który jest całkowicie niesuwerenny i pozbawiony elementarnej podmiotowości, obojętnie w którą stronę ? To jedynie kolejne potwierdzenie, że żyjemy w ''atrapii''.

   Usuń
  2. Tymczasem fakty Chechelmut:

   Policjant zeznaje, że mówił Komornickiemu (od PBK) żeby zamknąć drzwi. Komornicki nie chciał. Prowokacja Komorowskiego?

   Usuń
 7. Noo Fox, chyba cię pogięło z tą ''nędzną kondycją umysłową'' Brauna - abstrahując od jego roli, nie mam wystarczającej wiedzy po temu więc wstrzymam się z wyrokami na tak lub nie, ale inteligencji i talentu gościowi odmówić nie sposób. Chwila, czegoś tu nie kumam - PKW zajęła ''V kolumna Putina'' ale ściskanie ręki Millerowi co to przywoził z Moskwy walizki pełne forsy i dusery wobec starych komuchów to już w porząsiu ? I co to za kołtuński argument, że ''większość się odcina'' - większość może przegłosować zupełnie demokratycznie ludobójstwo [ w starożytnych Atenach nazywało się to andrapodismos ], maszerować dobrowolnie lub z konformizmu na totalniackich wiecach wznosząc głupawe hasełka, dokonywać linczów itd. Ten ''argument'' można odwrócić i równie dobrze może świadczyć iż większość opozycji jest zjebana... Zresztą nie przesadzałbym z tą ''większością'' - w kontrze głos w obronie Brauna gościa, który zazwyczaj bardzo trzeźwo i trafnie ocenia rzeczywistość :

  http://podgrzybem.blogspot.com/2014/11/do-was-m-dupki-zoedne.html

  - nie podpisałbym się pod tak emocjonalnym wystąpieniem bo jak już pisałem trzymam do tej szopki dystans, aczkolwiek za obrzydliwy paszkwil jak z ''Trybuny Brudu'' portal niegdyś poświęcony słusznie dostaje wpierdól, w wiele sprawach nie zgadzam się też z Braunem ale na pewno nie posunąłbym się do nazwania go ''religijno-monarchistycznym świrem'' : ostawmy już ten monarchizm ale na czym wg ciebie polega religijne ''świrostwo'' Brauna - że nie podoba mu się posoborowa degrengolada KK czy ''judeochrześcijaństwo'' ? Ależ jest to nadzwyczaj trzeźwe spojrzenie ! Poza tym ''świry'' często trafniej diagnozują rzeczywistość od tak zwanych normalnych, by daleko nie sięgać : to co w latach 90-ych a nawet jeszcze całkiem niedawno było uznawane powszechnie za totalne ''oszołomstwo'' i ''obciach'' dziś jest wręcz truizmem, przede wszystkim zaś, bez obrazy ale na twoim miejscu Fox wstrzymałbym się z takimi epitetami bo ty sam nie jesteś zbyt normalny... [ co zresztą z mojej strony zwłaszcza nie stanowi żadnego zarzutu, wręcz przeciwnie ]. A już gadki o ''narodowo martwej Polsce'' to już za przeproszeniem jakiś bullshit - jeśli tylko jakiś wajchowy będzie miał taką wolę i interes w tym będziesz miał tu Majdan a nawet Bejrut jeśli będzie trzeba. Ukraina była pod tym względem w o wiele większej dupie niż my no i co ? Wystarczyło odpowiednio dorzucić do pieca i proszę bardzo. Sam nieświadomie zdiagnozowałeś swój problem : porównujesz wyidealizowany obraz Polski czerpany z książek z realem - to jakby jakaś cnotliwa paniusia czy wrażliwy młodzianek czerpali wiedzę na temat miłości li tylko z sentymentalnych wierszyków i powieścideł, Zappa świetnie diagnozował słabą kondycję psychiczną Amerykanów, która wg niego wzięła się w dużej mierze stąd, iż nasłuchali się ckliwych do zrzygu piosenek o miłości a później po nieuchronnej konfrontacji z realem gorzknieli w świadomości, że przejechali się z czymś w życiu nie mając świadomości iż uganiali się za chimerą, kitem sprokurowanym przez cynicznych skurwieli by jakaś głupia siksa zrobiła im za darmo gałę po koncercie. Już tu kiedyś obszernie cytowałem jakiegoś historyka piłsudczyka, nie pomnę teraz nazwiska, który pisał iż zarówno przyszli legioniści jak i endecy to były mikroskopijne wręcz siły a ówczesna ludność polska zwłaszcza w Kongresówce w jeszcze o wiele większym stopniu zdemoralizowana niż dziś, więc nie ma co tak histeryzować.

  OdpowiedzUsuń
 8. W każdym razie twardo obstaję, że Braun słusznie prawił na wiecu przed PKW np. to o państwie policyjnym, naprawdę idzie na zlodowacenie i to nie tylko Wschodzie ale i Zachodzie, maska opada z ''demokracji'', aczkolwiek to faktycznie dziwne ostrzegać przed Majdanową prowokacją po czym wtargnąć do państwowej instytucji jakby nie było, samo wejście i niemrawa początkowo reakcja policji również wygląda na ustawkę [ widać było jak laluś Winnicki nie chce brukać sobie rączek wyważaniem drzwi ], tyle że to samo a nawet w o wiele większym stopniu dotyczy wszystkich głównych sił politycznych w tym kraju z ''największą partią opozycyjną'' włącznie - do tego co wymieniłem w komentarzach pod poprzednim wpisem dorzucę jeszcze jedną zasadniczą kwestię : o tym, że system zliczania głosów jest zjebany było wiadomo co najmniej od kilku miesięcy, dlaczego wtedy nikt ale to nikt kręcił afery i alarmował o problemie ?! [ no dobra, ''GP'' coś pisała ale niemrawo i bez adekwatnej reakcji, wtedy trzeba było wszczynać protesty ]. Wygląda że to wszystko ściema i chaos kontrolowany więc nie ma się czym podniecać, nie wierzę iż chodziło tylko o to, że ''PSL przedobrzył'' czy cuś. Jak dla mnie jest to przygotowywanie scenariusza rozbiorowego albo wrogiego przejęcia przez jednego okupanta ale w wersji soft, tak aby to sami Polacy poprosili aby ktoś zrobił wreszcie porządek w tym burdlu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem z Braunem jest taki - mówi, że Ukraińska Rewolucja ustawiona przez Żydów, masonów, Niemców i kogo tam jeszcze, powstanie kościuszkowskie - jw., powstanie listopadowe - jw., powstanie styczniowe - jw., rewolucja 1905 r. - jw., akcja Piłsudskiego - jw., a potem się dziwi, że nikt jego rewolucji nie kontynuuje i wszyscy mają go za prowokatora.

   Usuń
  2. Fox - ale co ma mówić, skoro jego celem jest "wolna" Polska pod berłem "króla" - najlepiej z nadania "chrześcijańskiej Moskwy"? Zauważ, że nawet jego film który uderzał w Jaruzelskiego de facto oczyszczał Rosję. Pokazywał "patrzcie - to Polscy komuniści chcieli stanu wojennego, Rosja nie miała złych zamiarów".

   Śmieszne jest to, że on ma złe zdanie o rewolucji Ukraińskiej - ale sam tymi samymi metodami chciał zająć budynek PKW i od lat nawołuje do rewolucji :] To jest dopiero obłuda!

   Majkel

   Usuń
  3. A jesli ci powiem ze jestes zwyklym idiota to znaczy ze tez jestem ruskim agentem?

   Usuń
  4. fox wiesz dobrze ze nie tylko braun twierdzi takie "herezje" o tzw. ukrainskiej "rewolucji"...
   ciekawe dlaczego? moze dlatego, ze nie ma takich "rewolucjonistow" co przez pol roku siedza na majdanie, zywiac sie samym powietrzem i miloscia do demokracji... a skoro nie ma to ktos pewnikiem musial zapewnic wikt i opierunek... "bezbronni cywile" tez jakos latwo stawili opor uzbrojonym pod zeby berkutowcom wiec pewnie tez ktos zaplacil za ich szkolenie i wyposazenie, nie?
   koszty byly spore wiec zapewne ze spontanicznych skladek mieszkancow kijowa tez by sie nie utrzymali... a pare nazwisk dobroczyncow i filantropow jest znanych... i pare cech maja wspolnych... nieprawdaz?
   i troche wstyd, ze takie oczywiste oczywistosci trzeba w ogole poruszac na tym forum niczym na jakims o-ne-cie

   Usuń
 9. Znowu znalezione w komentarzach pod wpisem Ściosa - pomijając przesłanie ''Jarosław Polskę zbaw'' pani Fotyga całkiem do rzeczy :

  ''Polacy mają wszelkie powody, żeby odczuwać niezadowolenie z tego, jak zostały przeprowadzone wybory. Ale ta sytuacja jest również elementem destabilizacji, próbą pogrążenia Polski w chaosie. [...] Eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości podkreślała, że to, co dzieje się w związku z wyborami w Polsce, może być związane z próbą destabilizowania naszego państwa przez siły zewnętrzne.

  – Zagrażają nam zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne, które mogą mieć istotny wpływ na naszą przyszłość – mówiła. – Wojna w cyberprzestrzeni jest już od dawna zdefiniowaną formą wojny. Od dawna informowaliśmy, że Polska może stać się przedmiotem takich ataków – dodała.

  – Niewątpliwie mogą być realizowane cele grup interesów wewnętrznych, ale również silnych grup zewnętrznych, celem jest, żeby Polska pogrążyła się w chaosie – zaznaczyła europoseł PiS.

  Fotyga sprawę polskich wyborów umieściła w szerszym kontekście, uznając, że to, co dzieje się w naszym kraju odbije się na całym wschodnim regionie Europy.

  – Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, kiedy ulega załamaniu funkcjonujący porządek świata –mówiła. – Obserwując sytuację międzynarodową, mam świadomość, że toczy się niezwykle istotna gra, która będzie miała wpływ na sytuację w całym regionie Europy Wschodniej – tłumaczyła.''

  - niestety obawiam się, że ci, którzy ten teatrzyk obmyślili przewidzieli w nim rolę dla nas wszystkich : i ''konstruktywnej opozycji'' i radykalnych ''świrów'' politycznych, i tych, którzy starają się trzymać od tego na dystans jak niżej podpisany również niestety, wreszcie całej reszty, która ma to głęboko w rzyci. Obym ich przeceniał ale chyba tak to się właśnie robi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Brawo, jak zwykle, Chehelmut.
  Fox, więcej szacunku dla naprawdę zacnego, prawego G. Brauna. Nie znasz chyba jego dorobku filmowego. Przynajmniej doceń jego erudycję, wiedzę z meandrów historii i odwagę cywilną. To dzisiaj rzadkość.
  Jak promocja książki w Tarabuku? Podziel sie proszę wrażeniami. Czy można już ją kupić?
  isawthedevil

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam bardzo dobrze twórczość Grzegorza Brauna - jestem nawet fanem jego filmów. Jest to jednak przypadek podobny do Olivera Stone'a, czyli reżyser robiący świetne filmy a przy tym często gadający straszne głupoty. Jak czytam jego felietony w URze Historia, to załamuje ręce. Gostek z jednej strony chce obalać "republikę okrągłego stołu" z drugiej cały czas przekonuje, że wszelkie bunty to efekt machinacji ciemnych sił - wysyła więc przekaz, że obalać władzę możemy tylko modlitwą i happeningami. Jest człowiekiem niewątpliwie odważnym - tak jak John Brown - ale politycznym utopistą.

   Co do promocji książki w Tarabuku: bardzo miły wieczorek. Nie było dzikich tłumów (zblazowana Warszawa :), ale na wszystkich, którzy się pojawili przeczytane fragmenty i dyskusja o tajnej stronie historii zrobiły wrażenie. Uciąłem sobie później nawet fajną pogawędkę z ciekawym ezoterykiem, który na spotkaniu znalazł się przypadkiem. Książkę w formie papierowej będzie można kupić od poniedziałku na poczytajka.pl - można też się przejść do Tarabuka, tam już jest dostępna.

   Usuń
 11. [OT] FOX - a czy wiedziałeś, że Front Narodowy z Francji ma kredy w ruskim banku? :)

  Carl Bildt ‏@carlbildt 43 min.43 minuty temu
  Seems like France’s Front National has secured a major loan of Euro 9 million from a Russian bank. Tells a lot about both.

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link: http://www.mediapart.fr/journal/france/221114/marine-le-pen-decroche-les-millions-russes?onglet=full

   Usuń
 12. Polityka to totalne dno. A to co się tam wyprawia to już w ogóle przechodzi ludzkie pojęcie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fox, skasuj powyższy komentarz bo to amatorskie SEO jakiegoś wsiura

   Usuń
 13. Niemądre skojarzenia. Grzegorz Braun nawołuje do oszczędzania polskiej krwi i substancji narodowej a nie do rewolucji i podrzynania gardeł. Jego protest był zupełnie pokojowy. Policji stawiał tylko bierny opór. Jest na pewno mądrzejszy od wszystkich rewolucjonistów, bo wie, że zmiana musi nastąpić przede wszystkim w umysłach ludzi. Gdy tak się stanie władza nic na to nie będzie mogła poradzić, gdyż nawet struktury siłowe wypowiedzą jej posłuszeństwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marcin - ale jak zmienić umysły, nie mając mediów? Nie po to są koncesjonowane, aby każdy mógł władać umysłami. Bez tego Braun może sobie niczym Korwin spotkania w internecie robić i walczyć o 2%. Tu natomiast potrzebne jest zdobycie większości umysłów!

   Co do zachowania "krwi i substancji narodowej"...najlepiej się to udaje tym, którzy poddają się bez walki- niewolnik nie ryzykuje ani kropki krwi...a i dach nad głową ma!

   Na koniec - na niepodległość prawdziwą można wybić się tylko czynem zbrojnym. Każda inna "niepodległość" z założenia jest elementem "uległości" - choćby zgniłym kompromisom lub też zwyczajnie jest "koncesjonowana"(efekt dyplomacji). IIIRP jest tego przykładem i kto twierdzi inaczej jest oderwany od rzeczywistości.

   Usuń
  2. Facet ma jaja, mądrość i odwagę, której polakom brakuje, którzy jak zwykle czekaja aż im coś z nieba spadnie.

   Usuń