niedziela, 23 lutego 2014

Ukraińska rewolucja zwycięża! I po Janukowyczu...



Ukraińcy mocno mi w ostatnich dniach zaimponowali. Nie często zdarza się, by cywile tak mężnie stawili opór wysłanym przeciw nim przez rząd kryminalistom (mam na myśli zarówno tituszki jak i berkutowców oraz rosyjskich snajperów) i zdołali obalić bandycką władzę. Janukowyczowi puściły nerwy w krytycznej chwili. Porzucił swoją rezydencję (nie dopilnował nawet zniszczenia obciążających go dokumentów) i uciekł na Wschód.






Ponoć chciał lecieć do Rosji, ale powstrzymała go Straż Graniczna. Ponoć myśli o stworzeniu własnego państwa ze stolicą w Charkowie. Kto by jednak za nim poszedł? Miejscowa mafia? Azarow ponoć już w Austrii, byłego szefa MSWZacharczenki nie chcieli przyjąć na Białorusi - p.o. szefa Kłymenko aresztowano go na lotnisku, wraz z prokuratorem generalnym Pszonką, ale zostali oni odbici przez swoich ochroniarzy. Szefostwo SBU zdezerterowało a tituszki staną się teraz zwierzyną łowną. Charyzmatyczna złodziejka Tymoszenko próbuje znowu wejść na piedestał.





P.o. głowy państwa został Aleksander Turczynow, były szef SBU - a to mówi bardzo wiele o charakterze zmian w Kijowie.

Jaki z tego wypływa wniosek dla nas? Zacytuję klasyka:

"Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie bez zdobycia się na opór czynny, znosić gospodarki bandytów podtrzymywanych przez władzę i władz podtrzymywanych przez bandytów. I jeśli takim społeczeństwem jesteśmy - podobnych gospodarzy powinniśmy się pozbyć." - Marszałek Józef Piłsudski.

16 komentarzy:

 1. Ukraińcy - pełen szacunek! Czy my Polacy tak byśmy potrafili? Pomimo starań propagandy ruskiej "banderowcy" wygrali - "banderowcy" mogą teraz wrócić do pracy, na studia, do domu pilnować dzieci. Od razu przypomniało mi się, jak określano AKowców i ogólnie Wyklętych - "faszyści","bandyci"... stare metody :)

  Inną sprawą jest Sikorski...straszył Ukrainę wojną, a dzień później Janukowycz uciekł. Albo Sikorski jest głupkiem nie orientującym się w niczym, ale ktoś mu zlecił tak straszyć, albo Sikorski jest nadętym błaznem, który chciał za wszelką cenę ugody, aby zapisać to dobie PRowo jako sukces.

  Popatrzmy teraz, jak straszy się Rosją w Polsce. A jak na prawdę wygląda Rosja? Ukraina się postawiła - a nam każą się bać? Rosja jedynie propagandą i wywiadem stoi jeszcze...Wiwat Ukraina! :)

  Majkel

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, fachowcy biorą się już do tematu :)
  `W razie podziału na dwie lub więcej części polskie oddziały powinny wkroczyć na dawne kresy jedynie w celu ochrony Ukrainy Zachodniej przed wchłonięciem przez Rosję, tylko na wyraźne zaproszenie władz, przy aprobacie społeczeństwa, wyłącznie na czas absolutnie niezbędny dla przeprowadzenia operacji. Lepiej też by występowały jako siły rozjemcze pod sztandarami ONZ a nie NATO czy WP.'

  Kto wie kto to powiedział (bez Googla ;) )?
  Nie będę już się zastanawiał, czy Rosja marzy o wchłonięciu banderowców, czy też o zostawieniu ich sąsiadom ku ich (swobodnej) radości....

  Foxie..., a czy zauważyłeś, że piękną (i złodziejską) Julię wsadzono bo jej interesy z Rosją za dobrze szły? A Janukowycz niekoniecznie był prorosyjski?


  @Majkel
  - `na prawdę' pisze się razem, zgaduję, że jesteś po zreformowanej szkole :)
  - `Ukraina się postawiła' - i co, zamiast dużego głupka dostali panią wsadzoną za złodziejstwo i lewe interesy z Rosją. Tadam! Tadam! Zwycięstwo!

  mmm777

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz o tym, że wytykanie literówek i błędów, to w kulturalnym towarzystwie prostactwo większe, niż samo popełnianie błędów ? Zgaduję - nie wiesz ;)

   To nie o to chodzi, kogo będzie miała Ukraina, tylko o to, że pokrzyżowała plany Rosji. Mało tego - Rosja "wyhodowała" sobie stadko anty-rosyjskich Ukraińców :) To podwaliny pod długofalowe korzyści dla Polski.

   Majkel

   Usuń
  2. - literówka i błąd to nie to samo.
   A współczesna szkoła produkuje ludzi robiących bardzo charakterystyczne błędy; np. piszących `nie mowlę'.
   Ale, chodzi tutaj także o inne skutki takiego wykształcenia....
   `Rosja "wyhodowała" sobie stadko anty-rosyjskich Ukraińców ' - niestety, oni są już prędzej produktem II RP, która nieskutecznym nękaniem Ukraińców skutecznie ich zantagonizowała.
   A poza tym:
   `pokrzyżowała plany Rosji' - w jaki sposób? Skąd wiesz, jakie Rosja ma plany?
   `długofalowe korzyści dla Polski' - jakie?

   mmm777

   Usuń
  3. "Skąd wiesz, jakie Rosja ma plany?"
   Rosja miała plan stworzenia Unii Euroazjatyckiej. Bez Ukrainy jako członka Unia Euroazjatycka będzie pośmiewiskiem, a nie Imperium o którego stworzeniu marzy Rosja - właśnie na ten temat pisał Maczeta ( http://maczetaockhama.blogspot.com/2014/02/demokracja-zwyciezya-pod-stalingradem.html )

   Usuń
  4. `pokrzyżowała plany Rosji' - w jaki sposób? Skąd wiesz, jakie Rosja ma plany?
   `długofalowe korzyści dla Polski' - jakie?

   Masz rację, z tym planami przesadziłem. W przypadku Rosji jest to zwyczajny i prosty jak cep pęd przed siebie. Hordy mają tylko jeden plan - ekspansję i dominację otoczenia. Każde związanie Rosji na odcinku przed granicami Polski jest dla nas korzystne. Zasoby Rosji nie są nieskończone - im więcej uwagi poświęca innym, tym mniej nam.

   Korzyści dla Polski wynikają z powyższego. Ukraina zniechęcona do Rosji będzie ją blokowała. Agresja Ukrainy względem Rosji będzie wiązała Rosjan dalej od granicy Polski.

   Majkel

   Usuń
 3. Na Ukrainie nie zanosi się na dobre rozwiązanie. Rosja pewnie zagra teraz na bankructwo tego kraju, wstrzymując wszelką pomoc i zakręcając kurek z ropą. Zadłużona UE zaproponuje co najwyżej kolejną odsłonę serialu z politrukami w krawatach w roli głównej, bo przecież realnej kasy nie ma żadnej. Jeśli do gry wejdzie MFW z ekspertami od gospodarki typu Balcerowicz, to wiadomo co ich czeka (vide 25 lat przemian gospodarczych w Polszy). Wygląda więc na to, że aby utrzymać porządek i spójność na Ukrainie, to tamtejsi oligarchowie razem ze zwycięskim odłamem bezpieki musza się spotkać w ciszy i spokoju (najlepiej w jakimś ukraińskim odpowiedniku Magdalenki), aby porozdawać na nowo karty. Może też wzorem Łukaszenki otworzą się na Chiny? Kitajce skolonizowały już część Syberii, mają swoje interesy na Białorusi, teraz jeszcze Ukraina i Rosja niemal będzie okrążona przez żółtą rasę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @bochma
   Pana także proszę o kontakt na mój e-mail morris[at]vp.pl - w tym samy celu co Pana mmm777

   Usuń
 4. Rosyjska geopolityka jest niezmienna , rosyjska propaganda również ( w skuteczności ). Rosjanie pojęciami takimi jak faszyzm , antysemityzm, nacjonalizm, imperializm żonglują z mistrzowską precyzją. W Polsce będą straszyć faszystami z upa ( i co najważniejsze będą pociągać tam za sznurki promujące tychże ) , a na Ukrainie będą straszyć powrotem "polskich panów". Będą straszyć uzależnianiem od MFW i międzynarodowego kapitału samemu uzależniając innych tym samym dokładnie co tamci. Będą bajdurzyć o imperializmie amerykańskim lub niemieckiej mitteleuropie samemu budując duginowskie imperium euroazjatyckie.
  Cele Rosji na zachodzie są od set lat takie same , a Rosja odrzucona od ich spełnienia tak jak w 1920 r i 1989 natychmiast powraca do odrobienia strat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ot, mądrego poczytać! ;) To wszystko prawda. Ale straty jakich doznała teraz Rosja, są nie do odrobienia prędko. Putin dostał prosto w twarz. Wsadzili go z tą Olimpiadą prosto "na konia" i mistrzowsko wykorzystali sytuację. Co by się nie działo, Rosja ma teraz nie tylko Polskę, ale i Ukrainą na plecach. A gdy Putin szybko się nie odgryzie, to go zwyczajnie siłowniki wysadzą z siodła, obawiając się podobnej sytuacji u siebie.

   Majkel

   Usuń
 5. Jestem w stanie zgadnąć, jak Fox... by relacjonował wydarzenia w 1970 roku. To by było coś takiego:
  `Robotnicy wygrali i pokonali komunę. Sukces - Gierek będzie rządził!'
  A Majkel by mu basował: `Patrzcie, jak żeśmy ruskim dop*!'

  Niewykluczone zresztą, że analogie między tamtymi i tymi wydarzeniami są głębsze...
  I - jakże charakterystyczne jest - to, że Fox... całkowicie zapomniał o pytaniu: kto opłacił ukraińską imprezę.
  A podobno zajmuje się on teoriami spiskowymi....

  mmm777

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny obrazek pani Tymoszenko :)))))

  Dersu Uzała

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto popatrzeć: http://4ubuk.blogspot.com/2014/02/blog-post_23.html

  Ale z cierpliwością, bo ładuje się wooolno....

  mmm777

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @mmm777
   Proszę o kontakt na mój e-mail morris[at]vp.pl, chcę Pana zaprosić do pewnej dyskusji.

   Usuń
 8. Polityka to jednak rzadka kupa, jeszcze kilka miesięcy temu Janukowycz był demokratycznie wybranym prezydentem, którego chcieli brać do Unii, a dziś jest dyktatorem. Absolutnie nie podzielam dzikiego optymizmu Majkela, po pomarańczowej rewolucji też było pełno zachwytów, jak się skończyło wszyscy wiemy. Teraz nie będzie inaczej. Jeszcze ta stara aferzystka Tymoszenko? No naprawdę rewolucja po byku.
  P.S. Przyznać trzeba, że Janukowycz gust ma fatalny, to chyba najlepiej świadczy o elitach w krajach
  postsowieckich.
  Hanys

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze, że Janukowycz spadł ze stołka. Koniec rządów oligarchów na Ukrainie! oby teraz zapanował już definitywnie pokój

  OdpowiedzUsuń