poniedziałek, 24 lutego 2014

Ukraina: Rosyjskie plany A, B i C"Piękna Juliya" Lady Tsunade ukraińskiej polityki znowu w grze, co w moim przypadku nie wywołuje entuzjazmu. Dlaczego? Przypomnijmy kilka faktów. W 2006 r. minister spraw wewnętrznych Jurij Łucenko opowiedział amerykańskiemu ambasadorowi w Kijowie nakazał mu aresztować Olega Turczynowa, ówczesnego szefa SBU, obecnego p.o. głowy państwa. Turczynow, to człowiek który wciągnął Tymoszenko do polityki. Aresztowany miał być również Andrij Kożemiakin, współpracownik Turczynowa, robiący szybką karierę w SBU syn generała KGB. Łucenko odmówił ich aresztowania. Dlaczego Turczynow i Kożemiakin mieliby trafić do aresztu? Za zniszczenie 20 tomów akt dotyczących kryminalnej działalności rosyjskiego mafiozy Siemiona Mogilewicza i jego rzekomych związków z Tymoszenko. Mogilewicz kontrolował dostawy gazu na Ukrainę poprzez RosUkrEnergo i swojego oligarchę Firtasza. Później jednak całe to towarzystwo się pokłóciło. Tymoszenko wyeliminowała Firtasza z gazowego interesu, Firtasz wsparł Janukowycza i zapewnił Tymoszenko pobyt w więzieniu (akurat pod dętymi zarzutami).We wrześniu 2012 r. ukraiński deputowany, gen. SBU Hryhoryj Omelczenko ujawnił, że Tymoszenko została zwerbowana w lipcu 1995 r. przez rosyjskie służby specjalne. Do werbunku miało dojść na lotnisko Wnukowo. Omelczenko to były współpracownik Tymoszenko, więc może ma jakąś nieoficjalną wiedzę na ten temat - żadnych poszlak jednak nie przedstawił. Trzeba więc ostrożnie przyglądać się "Lady Tusnade"- ona może być po prostu elementem kremlowskiego planu B.

Plan A, czyli ratowanie Janukowycza przed "strasznymi, banderowskimi radykałami" próbował realizować Radek Sikorski. Oddajmy głos nieocenionemu drowi Darskiemu vel Targalskiemu vel Behemotowi:

"Na spotkaniu Franka-Waltera Steinmeiera i Radosława Sikorskiego z Radą Majdanu twitterowy minister straszył: – Jako Polak wiem, ile zła uczynił stan wojenny w Polsce. Na co Ołeksji Harań, prof. Akademii Kijowsko-Mohylańskiej, odpowiedział: – Jako Polak powinien Pan przede wszystkim wiedzieć, jak dla Polski, którą bardzo szanuję, zakończyła się umowa monachijska z 1938 r.Wcześniej Sikorski udawał Kiszczaka, grożąc przywódcom opozycji: „Jeżeli nie podpiszecie porozumienia, będziecie mieli stan wojenny i wojsko na ulicach. Wszyscy będziecie martwi”.
Później kieszonkowy Metternich bufonadą próbował przykryć podłość. Stwierdził, że na realizację w 100 proc. postulatów majdanu nie było szans, a opozycja osiągnęła maksimum tego, co było możliwe.
W tym czasie premier Tusk dystansował się wobec życiowego sukcesu męża Anne Applebaum: – Nikt nie może mieć złudzeń, że bez majdanu, bez faktycznych liderów manifestacji możliwe będzie jakieś zobowiązujące kogokolwiek porozumienie.

(...)


Polacy, mający doświadczenie polityczne z dyktaturami, nie rozumieją, że w demokracji nie ma jednego centrum, które decyduje o wszystkim. Polityka jest wynikiem ścierania się różnych, często przeciwstawnych, interesów i opcji. Tak też jest w wypadku Niemiec. Merkel nie mogła nie znać sytuacji na Ukrainie, więc wysłanie Steinmeiera, koalicyjnego prorosyjskiego socjaldemokraty, osłabiało SPD, gdyż wiadomo było, że on się skompromituje. Polacy nie mogą tego zrozumieć i powtarzają stare dogmaty o podziale Ukrainy między Niemcy i Rosję. Przenoszą na Ukrainę schemat polski i nie zauważają, że sytuacja i interesy się zmieniają. Jak każdy, patrzą przez pryzmat własnych doświadczeń. Tymczasem podział Ukrainy nie ma żadnych podstaw, choć możliwy jest scenariusz jedynie typu osetyńskiego i to tymczasowo.
Nieprzypadkowo jedyny samodzielny polityk w Kijowie Laurent Fabius szybko wyjechał, by nie kompromitować się udziałem w grze pionków.
Obóz Janukowycza wbrew staraniom Sikorskiego był w rozsypce już w momencie podpisywania porozumienia. Jego celem nie mogło więc być uratowanie Janukowycza, lecz kompromitacja przywódców opozycji politycznej i pogłębienie rozdźwięków między nimi a majdanem, a więc realizacja scenariusza i celów Rosji. Czyje interesy realizował Sikorski, groźbami zmuszając przywódców opozycji do podpisania wbrew majdanowi kapitulacji, powinno być jasne dla każdego."

(koniec cytatu. Żryjcie to gówno!!! :)

Nie zapominajmy jednak również o rosyjskim planie C. Oddajmy głos Przemysławowi Żurawskiemu vel Grajewskiemu:

"Tak więc dzisiejsza sytuacja to odwrócenie tego postanowienia z 1654 r., choć nie wiadomo czy się uda, ale ja myślę, że uda się. Zmiany mentalne, które się dokonały, wydają się być trwałe. To co powiem jest niepoprawne politycznie, ale na Ukrainie wybuchła w związku z tragedią żywa nienawiść do Rosji. Tak więc to wydarzenie jest dla Polski bez precedensu, w zasadzie powinny we wszystkich kościołach dzwony uderzyć i powinniśmy odśpiewać „Te Deum”. (...)Musimy obecnie spodziewać się reakcji Rosji. Uważam, że w imperialnym interesie jest, jeśli chce powstrzymać odpływanie Ukrainy na Zachód, jest jej skłócenie z Zachodem. Odcięcie sympatii Zachodu dla Ukrainy. A to można zrobić tylko w jeden sposób, a mianowicie skłócając Ukrainę z Polską. Musimy zatem spodziewać się, że Rosja podejmie akcje zmierzające do sprowokowania poważnych problemów w relacjach polsko-ukraińskich."


Wiemy, że Rosjanie są w stanie wszystko zrobić. Jeśli zatem wybuchnie bomba w Przemyślu i znajdziemy ulotki wskazujące, że to „UPA idzie wyzwalać”. Po czym w „odwecie” „Polacy” zdetonują bombę i rozsypią ulotki z informacjami, że „Lwów wraca do macierzy”, to powinni wszyscy być świadomi, że to są prowokacje rosyjskie.
Retoryka do tego typu działań już się przecież zaczęła. Już mamy hasła rzucane przez Moskwę, że oto naziści rządzą na Ukrainie, już mieliśmy histerię w Polsce, że oto banderowcy się odradzają i zaraz będzie „Lachiw rizaty”. To jest to samo, co było w odniesieniu do Estonii w 2007 r., gdy ministra sprawiedliwości Estonii Reina Lange na spreparowanej fotografii pokazano na tle flagi ze swastyką przyjmującego życzenia z okazji 50. urodzin. Pokazywano przy tym weteranów Waffen-SS, którzy faktycznie tam są, co pasowało do tezy, że „naziści rządzą Estonią”."

(koniec cytatu)

Ks. Isakowicz-Zaleskian będzie więc pracował na zdwojonych obrotach. Nie zdziwcie się jeśli go zobaczycie pikietującego pod waszym ulubionym tureckim kebabem...


Ps. Dla rozluźnienia atmosfery: fotki z rezydencji gen. Pszonki, byłego mafijnego prokuratora generalnego Ukrainy. 

37 komentarzy:

 1. Zdecydowanie warto przeczytać:
  http://rafalbauer.pl/wyrok-smierci/

  Pieniądze, Foxie, pieniądze...


  Foxie, spiskowe teorie powinny być przynajmniej prawdopodobne, nie cytuj głupków:
  ` do sprowokowania poważnych problemów w relacjach polsko-ukraińskich.'
  A możesz wskazać kogo obejdą takie problemy, poza zainteresowanymi?

  Problemy to dopiero mogą być, z Banderlandem, dla sąsiadów...
  `Do zamachu miało nie dojść, ponieważ na jego odwołanie nalegali Niemcy, wspierający ukraińskich nacjonalistów. Naciski, aby przerwać przygotowania do akcji, miały związek z czasowym polepszeniem stosunków polsko-niemieckich po dojściu Adolfa Hitlera do władzy.'

  mmm777

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @mmm777
   Proszę o kontakt na mojego e-maila morris[at]vp.pl, chcę zaprosić Pana do pewnej dyskusji.

   Usuń
  2. Jeżeli już przytaczamy wikipedię , to warto przytoczyć link do całości zabójstwa Pierackiego.
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo_Bronis%C5%82awa_Pierackiego

   Sprawa nie jest tak do końca klarowna , jak to wydaje się na pierwszy rzut oka. Co ciekawe w linku mamy też "Jak się później okazało, współpracowników Łebedia obserwowała od dawna polska policja, ale postanowiono ich nie aresztować, ponieważ działo się to w czasie, gdy Pieracki próbował porozumieć się z umiarkowanymi organizacjami ukraińskimi. Ukraińcy mieli świadomość tego, że OUN (a zwłaszcza lwowska część organizacji) jest rozpracowywana przez polskie służby. W związku z tym Stepan Bandera wydał rozkaz odwołujący zamach na Pierackiego. Nie dotarł on jednak do Warszawy na czas."

   Czy sprawa miała drugie dno - tego prawdopodobnie już się nie dowiemy. Wykorzystywanie tego typu działań przez wywiad/policję jest na porządku dziennym.

   Usuń
 2. Przeraźliwa megalomania i brak gustu bije z tych rezydencji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm, teraz to łatwo oceniać, że obóz Janukowycza był w rozsypce w momencie podpisywania porozumienia. Wtedy nie było to wiadome, więc wieszanie psów na Sikorskim jest zupełnie nie na miejscu. Najważniejsze, że wraca spokój, choć ciekawe, ile jeszcze pociągnie ukraińska gospodarka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "ile jeszcze pociągnie ukraińska gospodarka"
   Jakoś to z tą gospodarką będzie - w końcu w całej historii świata wszystkich gospodarek świata nigdy jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.

   Usuń
  2. ''Jakoś to z tą gospodarką będzie - w końcu w całej historii świata wszystkich gospodarek świata nigdy jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.''

   - nic się nie stałoooo...

   Usuń
 4. Foxie - jeśli chodzi o Sikorskiego-twitterowego to jest też jeszcze inne wytłumaczenie, dużo prostsze. Sikorski za wszelką cenę chciał odnieść medialny, głośny sukces. W nosie miał Majdan i Ukraińców - chciał wyjechać z Ukrainy jako ten, który "uratował świat"(a co najmniej Ukrainę). Bez porozumienia wróciłby jako przegrany - stąd naciski, aby podpisano. Grał pod swoją karierę polityczną. Choć wariantu agenturalnego nie można wykluczyć. Jeśli uwierzyć, że miał uczciwe intencje, to trzeba przyjąć, że jest debilem który źle rozpoznał zagrożenia i dał się oszukać przez Janukowycza.

  O dzieleniu w Polsce piszę od dawna. To już się dzieje od kilku tygodni. Nawet podczas głosowania w sprawie Wołynia nie było takich komentarzy w internecie, jak podczas Majdanu. A każdy komentarz powielał identyczne argumenty - które zupełnie przypadkowo pokrywały się z komunikatami ukazującymi się w rosyjskiej szczujni. Oczywiście - w gronie krzykaczy są ludzie, którzy autentycznie mogą się bać Ukraińców i nawet uważać, że tam faktycznie "faszyści banderowcy" nie palili opon, tylko Polaków i Żydów. Ale taki nawał komentarzy jaki się pojawił...to nie może być przypadek. Ale to nic - nie zmienią tego. Putin dał się nabrać. Dali mu Olimpiadę, a drugą ręką wbili nóż w plecy. Może teraz kombinować - przywalą mu znowu. Na końcu zbuntują się Rosjanie i reżim mongoła-pedofila runie. Brakuje tylko jednego - Marszałku...prowadź na Moskwę!

  Majkel  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Majkel - idź ze swoim wyimaginowanym Marszałkiem na Moskwę a najlepiej od razu na Pekin gromić ''turańską dzicz'' wraz z honorowymi Aryjczykami z Japonii, tylko nie zapomnijcie zabrać wraz z sobą Wieśka Miernika z Suchedniowa, wojowniczego buddysty, który chce szablą odbić Tybet co mu Kitajce zabrali :

   http://www.youtube.com/watch?v=g8W7L1cOCkc

   Zresztą jak dobrze pójdzie za niedługo będziecie mieli okazję się wykazać :

   http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Amerykanski-wywiad-ostrzega-Chiny-szykuja-sie-na-krotka-ostra-wojne-z-Japonia,wid,16423067,wiadomosc.html

   Usuń
 5. No to sytuacja się klaruje, już chyba pisałem tu lub na jakimś innym forum, że sanacja kraju nie uda się zwykłym, nie-banderowskim Ukraińcom z tą kurwą Tymoszenko, Kliczką i tego typu kreaturami a jakoś nie widzę tam jakichś nie ciągnących za sobą ogona szemranych powiązań przywódców - chyba że wierzysz Fox w ''demokrację bezpośrednią'' [ he he ], wiecujący na Majdanie lud będzie decydował o podziale ''wartości dodatkowej'' jak w mokrych snach Kuronia, gdy trockistą był. Wybór na p.o. prezydenta tego Turczynowa, byłego ministra spraw wewnętrznych, szefa tajnych służb i normalnego gangstera jak widać znamienny, symboliczny wręcz - ehm, to co tam było o tej ''wolności'' i ''demokracji''... Idealnego wybrali sobie ich strażnika - dosłownie ! - przez łysy łeb i czarną skórzaną kurtkę przypomina czekistę i zresztą takimże na pewno jest.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15511433,Turczynow_mianowany_p_o__prezydenta_Ukrainy__Kim_jest.html

  Skądinąd prawdziwe multikulti mają tam na tym stepie szerokim wśród kozackiej starszyzny - jak nie Tatar [ Achmetow ] to starozakonny [ Kołomojski ] albo protestant, normalnie spełniony ''europejski sen''. Tylko dlaczego zakładasz zaraz Fox, że to tylko na zlecenie Moskwy - a kto u nas legitymizował prezydenturę Jaruzela i władzę uboli, byłoby to możliwe bez co najmniej przyzwolenia Zachodu a zwłaszcza USA i przewerbowania części komuny ? Mnie ta cała maskarada nie dziwi, do sceptycyzmu co najmniej skłania mnie choćby udział w nich takiego robactwa :

  http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/451450,michal-broniatowski-

  - coś niesamowitego, członek rady nadzorczej TVN-u, patentowany resortowy bękart dodajmy i co najważniejsze w tym kontekście były wiceszef rosyjskiej agencji Interfax [ ! ], angażuje się nagle w wolnościową, podziemną niemalże telewizję nadającą na żywo z Majdanu ! ''Są na tym świecie rzeczy o którym fizjologom się nie śniło''... Jak myślisz, ten elegancik fotografujący się chętnie z kieliszkiem dobrego wina [ a na pewno nie pochodzi ono z Biedronki, oj nie, idę o zakład, że nie pija niczego poniżej 100 zł za butelkę ] i pod muszką - radzę wyguglować - rusza nagle swój wygodny tyłek z prezesowskiego fotela i ryzykuje utratę sutej pensji by szerzyć wespół z kolejnym nagle ''oświeconym demokratycznie'' ichnim politykiem partyzanckimi wręcz metodami wolność, prawa człowieka itp., wyzwalać li tylko z dobroci serca tych biednych Ukraińców ? Sorry ale pierwej uwierzę w dziewictwo Sashy Grey niż w dobrą wolę podobnych kanalii, sama ich obecność w centrum wydarzeń pokazuje wyraźnie, że coś tu śmierdzi i to mocno. Tu nieco więcej o tym przyjemniaczku :

  http://www.blogpress.pl/node/18607

  ładna buźka :

  http://blogmedia24.pl/node/66669

  Może dlatego on tam siedzi - a to by się frajery nabrały, gdyby okazało się prawdą ! [ zresztą w niedawnym komentarzu tutaj zwracałem uwagę na taka możliwość ] :

  http://rebelya.pl/post/5705/witold-jurasz-kto-dazy-do-podziau-ukrainy

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak czy siak niestety wszystko póki co wskazuje na to iż krew, cierpienie i śmierć uczestników starć na Ukrainie są tylko elementem neoimperialnej rozgrywki między mocarstwami i banksterskimi mafiami jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który już rai im ''terapię szokową'' a la Balcerowicz, której niezbędnym elementem będzie, a jakże, ''zaprzestanie dotowania nośników energii'' - jakiż ładny eufemizm oznaczający gwałtowną zwyżkę cen gazu i prądu przy jednoczesnym zapewne zamrożeniu płac co rzecz jasna uderzy przede wszystkim w najuboższych :

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/USA-namawia-Ukraine-do-pozyczki-z-MFW-3067336.html

  - pomny gorzkich doświadczeń naszej ''transformacji ustrojowej'' uważam cały ten ''wolnościowy zryw'' li tylko za wazelinę niezbędną do wydymania ich na kasę, zobaczycie że tak jak u nas ograbią kraj, zajebią przemysł podstawiając im na jego miejsce ''galerie handlowe'' łudząc, że ''za 20 lat będziecie mieć jak na Zachodzie, tylko teraz musicie zacisnąć pasa'' a za 20 lat znowu śpiewka się powtórzy, najwyżej rzucą im ochłapy ''dotacji'' za które oczywiście wezmą słoną odpłatę, wszystko to zaś zostanie przyklepane już przez ''demokratycznych'' i ''wolnościowych'' polityków [ nie twierdzę tym samym, że Janukowycz czy Putin są lepsi tyle że ludziom tam należy zaproponować prawdziwą alternatywę, tym bardziej, że dość krwawo zapłacili za ''zmianę'' ]. Dlatego szlag mnie trafia i rzygać się chce od tego festiwalu uniesień i udawanych wolnościowych orgazmów jakich dałeś próbkę Fox cytując Grajewskiego, ja ze swej strony dorzucę socrealistyczne kocopoły młodszego Wildsteina :

  ''Nie chcę pisać teraz o ponurych rzeczach. Te znacie wszyscy. Wolę o tych niesamowitych. Na przykład o kobietach rewolucji. O sanitariuszkach, które biegły ratować rannych, mimo ciągłego snajperskiego ostrzału. I często spod kasków uciekały im wstążki i kwiaty, wspomnienie lepszych dni rewolucji. O kobiecej sotni, której członkinie, ubrane w maski przeciwgazowe uwodziły chłopaków – kozaków.''

  http://rebelya.pl/post/5679/dawid-wildstein-z-kijowa-11-bez-kobiet-majdanu-

  - byłoby to śmieszne gdyby nie było tak straszne, autentyczny dramat stał się pożywką dla gówniarskich egzaltacji i lichej poezji. A jakaś infantylna cipcia na tymże forum wypisywała, że przez to iż nie mają tam Michnika oraz fajnoUkraińców i solidarnie walczą o wspólne sprawy [ te ileś milionów Ukraińców popierających Janukowycza to oczywiście jebał pies ] tak ładnie i harmonijnie śpiewają a cappella - serio...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "neoimperialnej rozgrywki między mocarstwami i banksterskimi mafiami jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który już rai im ''terapię szokową'' "

   Znowu Żydy! Ach te Żydy! :) Możesz coś napisać o tych planach MFW? O ile wiem, na razie znamy tylko byłe plany Rosji - czyli "15mld", które w praktyce były wykupem ukraińskich obligacji. De facto więc były założeniem Ukrainie na szyję smyczy.

   Majkel

   Usuń
  2. A dlaczego zaraz zakładasz, że w MFW same ''Żydy'' ? [ i gdzie ja coś takiego napisałem ? ] - oj, chyba mamy problem i jak to w klasycznym mechaniźmie projekcji przypisujemy go innym... Co do planów MFW przecież podałem link, poza tym czyż nasze własne doświadczenia z ''transformacji ustrojowej'' ci nie wystarczą ? Myślisz, że tam będzie inaczej ? Jeśli już, to pewnie jeszcze gorzej - poza tym gdzie ja napisałem że Putin jest dobrodziejem, jasne że nie, problem tylko, że to co proponuje im Zachód jeśli odrzemy z gównianych frazesów nie jest żadną alternatywą, brutalna prawda wygląda tak, że jedyny wybór Ukraińców polega na tym kto ich wydyma a najpewniej i tak skończy się tak jak u nas czyli trójkącikiem.

   Usuń
  3. I tutaj otwiera się przestrzeń dla Polski. Ukraina skłócona jest z Rosją. Zmiany jakie zachodzą są zbyt dogłębne: obalanie pomników Lenina to już zmiana całej symboliki i opartej na niej tożsamości narodowej. Do tego Rosja podsycająca sytuację na Krymie, co prowadzi do jeszcze większej niechęci Ukrainy do Rosji.

   Jeśli kiedyś się zawiodą na Zachodnie, to co im pozostanie? Powrót do Rosji będzie ciężki. Tutaj otwiera się pole manewru dla Polski - tworzenie wspólnej przestrzeni międzymorza między "wchodem a zachodem"- państw podobnych do siebie, o podobnym potencjale. Tylko potrzebny jest polityk z wizją....Marszałku, wróć! ;)

   Majkel

   Usuń
  4. Osłabiasz mnie Majkel - w takim razie przeprowadź seans spirytystyczny czy uwierz w reinkarnację i na wzór tybetańskich buddystów zacznij szukać wcielenia Marszałka, pewnie jakiś osesek się nada. Twoje wizje szybują już nawet nie w stratosferze ale wręcz przestrzeni kosmicznej, kompletnie abstrahują od realnego stanu naszego kraju i jego prawdziwej pozycji, chyba że kupujesz te brednie :

   ''Nikt nie nazwałby Polski europejskim mocarstwem. Ale to właśnie ona odegrała ważną rolę w ostatnich godzinach prezydentury Janukowycza" - pisze dziennikarz BBC.

   Brytyjczycy przypominają, że Polska jako jeden z trzech krajów wzięła udział w kluczowych rozmowach w sprawie rozwiązania konfliktu na Ukrainie, który przez ostatnie tygodnie pochłonął setki ofiar. "To, że w negocjacjach wzięły udział takie mocarstwa jak Niemcy czy Francja nie może nikogo dziwić, ale oprócz przedstawicieli tych nacji znalazł się tam również Radosław Sikorski" - czytamy.''

   http://www.tvn24.pl/bbc-docenia-dzialania-sikorskiego-polska-odegrala-kluczowa-role-w-sprawie-konfliktu-na-ukrainie,402171,s.html

   - buahahaha ! No proszę, BBC nas docenia, nawet Wildstein jr pochwalił Zdradzia, dzięki hetmanowi Sikorskiemu ''umocniliśmy pozycję'', nie ma co. Obalanie pomników Lenina to bodaj jedyny pozytyw jak dla mnie tych wydarzeń, tyle że jeśli opuszczone cokoły mają zająć bojownicy o niepodległość Ukrainy z wiadomych formacji to ja dziękuję bardzo, narodowi komuniści jakimi byli de facto upowcy to żadna alternatywa dla sowieciarzy, co to za wybór między brunatnym a czerwonym zbrodniarzem ? [ właśnie jestem po lekturze ''Nacjonalizmu'' Dmytro Doncowa i wciąż pod wrażeniem jego rozważań o ''twórczej przemocy'' i ''amoraliźmie'' - by to uzasadnić skurwysyn odwołuje się tak do bolszewików jak faszystów, radzę sprawdzić ].

   Usuń
 7. Najbardziej ohydne moralnie, że te wszystkie szczytne frazesy i histeryczne brednie są najwidoczniej osłoną neokolonialnej ekspansji i wyzysku, Wildsteinowie i reszta PiSowców idą w tym dokładnie śladem tak znienawidzonych Michnika, Kuronia, Mazowieckiego i całej reszty salonowej bandy sprzed ponad 20 lat - czuję żal, niesmak i obrzydzenie wobec takiej postawy, mam nadzieję jedynie iż są tak głupi, że faktycznie wierzą w to co mówią bo inaczej - Nie chcę drapować się w szaty świętoszka oceniającego ludzi z jakiegoś piedestału ale nawet jak na moje raczej niskie standardy moralne to przesada i obezwładniająca wręcz hipokryzja, gdy starszy Wildstein, harcownik znany przecież z ostrej retoryki pod adresem układu III RP życzy głośno bez zmrużenia oka tym biednym Ukraińcom, aby żyli w takim ''wolnym kraju'' jak nasz... Za przekroczeniem granicy mu się odwidziało czy jak ? Porównując zakres swobód nie ma co przesadzać, nie jest to aż taka różnica by uzasadniać podobne bezczelne brednie, i to nawet uwzględniając ostatnie ofiary bo nie łudźmy się, iż coś takiego jest niemożliwe i tutaj , nie wspominając już, że nie wiadomo kto tak naprawdę strzelał i na czyje zlecenie, wcale bym się nie zdziwił gdyby było tak jak np. u nas w grudniu ' 70, gdy robotnicy padli ofiarą wewnętrznych rozgrywek wśród sitwy rządzącej z inspiracji ''Wielkiego Brata'', tyle że tu było kilku ''bratów'' stąd i chaos gorszy.

  Żeby jeszcze było ciekawiej w całej sprawie pojawił się dość istotny jak sądzę ''wątek chiński'' :

  ''Chińczycy planują m.in. utworzenie w przyszłości gospodarczego korytarza prowadzącego przez Kazachstan, Azję Centralną i Ukrainę do zachodniej Europy. Projekt ten da się jednak zrealizować tylko wtedy, gdy Ukraina zbliży się do Europy, a nie do Rosji. Tym bardziej że pod koniec września bieżącego roku pojawiły się informacje o porozumieniu między Kijowem a Pekinem w sprawie 50-letniej dzierżawy aż 3 mln ha ziemi rolnej na Ukrainie, co stanowi 5 proc. powierzchni kraju. Cała wyprodukowana żywność na wydzierżawionych gruntach będzie wysyłana do Chin. W zamian za dzierżawę ziemi Chiny mają pomóc Ukrainie w budowie autostrady na Krym i mostu nad cieśniną Kercz, łączącego Krym z rosyjskim Półwyspem Tamańskim. O zawarciu umowy pisała m.in. ukraińska gazeta „KyivPost”, nazywając ją „bezprecedensową inwestycją w ukraiński sektor rolny”. Pekin zaprzecza, że do takiej transakcji doszło. Faktem jest jednak, że ChRL znajduje się wśród czołowych dzierżawców ziemi na świecie i zawarła już podobne umowy w Afryce, Ameryce Południowej i południowo-wschodniej Azji. Jeśli umowa dzierżawy Pekinu z Kijowem dojdzie do skutku, to Ukraina stałaby się największym zagranicznym centrum rolnym ChRL.''

  http://haniashen.blogspot.com/2013/12/trzecia-opcja-janukowycza.html


  http://www.ft.com/cms/s/0/a9c0db18-4554-11e3-b98b-00144feabdc0.html

  - może więc chodziło także o to by tą ekspansję Chińczyków storpedować, jak nie ze strony Moskwy to Waszyngtonu a najzabawniej by było, gdyby obu tych mocarstw naraz [ skoro mógł się ajatollah dogadać z Wielkim Szatanem to w sumie czemu nie ? ] - przecież ten planowany chiński ''gospodarczy korytarz prowadzący przez Kazachstan, Azję Centralną i Ukrainę do zachodniej Europy'' wadził i jednym i drugim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszej części nudzisz jak stary NDek udając że nie rozumiesz, iż chodzi o osłabienie Rosji :) Ale fragment z Chinami ciekawy. Dodajmy:

   "Chińskie MSZ wyraziło w poniedziałek nadzieję, że strony konfliktu na Ukrainie przezwyciężą różnice na drodze konsultacji politycznych i pilnie przywrócą stabilność polityczną. Jak zapewniono, Pekin będzie respektował wszelkie wybory Ukraińców.

   Rzeczniczka chińskiej dyplomacji podkreśliła, że Pekin nie będzie ingerował w wewnętrzne sprawy Ukrainy i będzie respektował wszelkie wybory jej obywateli wynikające z sytuacji w kraju.
   Chiny chcą kontynuować partnerstwo strategiczne z Ukrainą na zasadach równości i obopólnych korzyści - zadeklarowała Hua Chunying

   http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/opinie/news-chiny-bedziemy-respektowac-wszelkie-wybory-obywateli-ukrainy,nId,1111486 "

   Ja myślę, że Ukraina to jednak robota USA - zemsta z Syrię. To że jest na rękę Chinom, to inna sprawa. Zresztą jeśli budowanie tego "kanału" faktycznie ma mieć miejsce, to wcale nie musi być to na obecnym etapie zagrożeniem dla USA. Podgryzanie Rosji przez Chiny może być USA na rękę, gdyż będzie prowadzić do konfliktów między dwoma państwami. Interwencja USA miałaby miejsce zapewne dopiero wtedy, gdyby faktycznie doszło do zbliżenia EU z Chinami - a na to się nie zanosi choćby z powodów "lyberalnych"(W Chinach łamią prawa człowieka i za mało gejów tam jest;)

   Majkel

   Usuń
  2. Odnośnie "grillowania Rosji". Wszystko wygląda na to, że Olimpiadę dali pedofilowi jako zabawkę - a przynajmniej zaplanowali później, iż wykorzystają to do osłabienia Rosji. Ukraina to dopiero początek. Będą zamieszki w samej Rosji, co Putin wie i czemu próbuje od wczoraj zaradzić(OMON zatrzymał 500 osób..tfu...banderowców się teraz mówi! :)

   A tutaj ciekawa rzecz - Smoleńsk wycieka poza granice PL :

   "W duńskiej gazecie „Ingeniøren” ukazał się artykuł prezentujący wyniki badań inż. Glenna Jørgensena. Polskie tłumaczenie tekstu na swojej stronie internetowej zamieścił Zespół Parlamentarny Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r. W opublikowanym na łamach duńskiej gazety artykule Jørgensen jednoznacznie stwierdza, że „brzoza nie mogła być przyczyną katastrofy polskiego samolotu z prezydentem na pokładzie, cztery lata temu, podczas lądowania w Rosji”.

   http://niezalezna.pl/52219-przelomowy-artykul-o-smolensku-w-dunskiej-prasie-inzynier-odrzuca-rzadowe-wyjasnienia#comment-1933695

   To chyba pierwszy, tak poważny "przeciek" za granicę - nie licząc internetowych filmów na YT. Ciekawe, czy zmiany zainicjowane na Ukrainie osłabią Rosję na tyle, iż przygrilują ich również Smoleńskiem? :) Nasi szachiści w trepach coś przycichli ostatnio - Kowaleczko telefonów nie odbiera, sondaże coraz gorsze dla PO, prokuratura nie chce wykonywać poleceń...koniec świata! Za pół roku wszyscy opuszczą Tuska niczym partia regionów Janukowycza! ;)

   Majkel

   Usuń
  3. Jaka ''zemsta za Syrię'' ?! Serio wierzysz w te kocopoły Golonki, że to ''katechon'' uratował dupę Asadowi ? Putin gówno by w tej sprawie zdziałał, gdyby nie opór części amerykańskich elit, przede wszystkim generalicji, które nie miały ochoty na bycie ''mieczem Izraela'' i nabierania się na jego zalatujące na kilometr hucpą, prymitywne prowokacje z ''bronią chemiczną'' [ nawet Fox pisał tu o tym ] a Wołodia jedynie sprytnie to wykorzystał i tyle ale i tak faktycznie nic mu to chyba nie pomoże, zwyczajnie neokoszerwatyści poszli w odstawkę a obecnie rządzi USA frakcja dla której Chiny są głównym przeciwnikiem stąd dogadali się z ajatollahami by wyrwać Iran z sojuszu z kitajcami i kacapami i dlatego kazali Żydom siedzieć cicho, pisał o tym przecież Targalski. Serio wierzysz iż zbliżenie między UE a Chinami jest niemożliwe bo ''łamią tam prawa człowieka i pedała'' ? Ech, Majkel... Radzę ci więc obadać wielostronne i jakże owocne stosunki łączące grające pierwsze skrzypce w Rzeszy Europejskiej Niemcy z Chinami, na początek sprawę kilkudziesięciotysięcznej diaspory niemieckiej w Kantonie czy Szanghaju, dokładnie nie pamiętam w każdym razie na pewno w jednym z tych wielkich ośrodków handlowych na południu Chin i potężnego transferu nowoczesnych technologii tam z Rejchu min. dzięki któremu Prusacy tak suchą nogą przeszli przez ''kryzys''. Naprawdę masz problem Majkel - wszędzie widzisz jak nie Żydów to endeków : jako wariat nie powiem ci byś się leczył za to mogę cię zapewnić iż uświadomienie sobie własnej choroby to pierwszy krok do jeśli nie wyleczenia to przynajmniej oswojenia swojej choroby - do it !

   Usuń
  4. I jeszcze jedno : czy naprawdę osłabienie Rosji usprawiedliwia wszystko, choćby zamianę jednej kolonialnej podległości na drugą ? Wątpię też by to co stało się na Ukrainie było możliwe bez zgody Rosji i za solidną rekompensatą dla niej za ''straty moralne''.

   Usuń
  5. czy naprawdę osłabienie Rosji usprawiedliwia wszystko, choćby zamianę jednej kolonialnej podległości na drugą ?

   Z naszej perspektywy tak! Kto jest naszym geopolitycznym przeciwnikiem na wschodzie? Rosja. Każde jej osłabienie jest korzystne aktualnie. Pomijam futurystyczne scenariusze, w których np. Chiny maszerują na Polskę/Berlin przez Moskwę, gdyż na to się nie zanosi w najbliższych dekadach - wyobrażam sobie, że wtedy wzmocnienie Rosji byłoby nam akurat na rękę. A co do kolonii - to już nie nasz problem i nie wierzę, iż tak martwisz się o los Ukrainy ;) Zachód to syf - ale to syf bardziej ludzki niż "mongolskie rządy". Ukraina wciągnięta w sferę zachodnią nie tylko będzie musiała się ucywilizować, to jeszcze siłą rzeczy ulegnie pewnej polonizacji. Jest za słaba, aby nas przeskoczyć w kontaktach z zachodem jak to robi Moskwa - będziemy jej adwokatem siłą rzeczy. Oni dziś są w wpatrzeni w Polskę jak w obrazek - tu przyjeżdżali studenci i profesorowie posadzki układać i dla nich my jesteśmy krajem "sukcesu". Chcą się na nas wzorować.

   Wątpię też by to co stało się na Ukrainie było możliwe bez zgody Rosji i za solidną rekompensatą dla niej za ''straty moralne''.

   Myślę, że ulegasz tu pewnej narzucanej retoryce. Rosja ma świetne służby i uwielbia poprzez propagandę kreować się na supermocarstwo. Wydatki na zbrojenie, manewry wojskowe, defilady. Już Gruzja pokazała, że nie do końca te ich wojsko jest sprawne..choć sam nie wierzyłem do końca w te opowieści, jak to się pocili z Gruzją. Ale Majdan pokazuje, że Rosja nie jest groźna tak bardzo. gdy opada mgła informacyjna rozpuszczania przez wywiad ofensywny i dochodzi to sytuacji nie- planowanych(jak Ukraina IMO), to wychodzi goła dupa Rosji. Myślę, że za bardzo ulegamy tej retoryce mocarstwowej Rosji...okazało się, że "król jest nagi".

   Majkel

   Usuń
  6. Nie ulegam żadnej retoryce, nie jestem zwolennikiem jakowegoś ''szogunatu'' [ kurwa, skąd ten młodszy Wildstein bierze te metafory ?! Dotąd przeważnie gadał do rzeczy więc albo oberwał czymś ciężkim w głowę na Majdanie albo też któraś z ''heroin wolności'' na których wdzięki jest nieobojętny jak widać sprzedała mu zmutowanego syfa, inaczej nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć ], napisałem przecież że dla osłabienia Rosji chętnie zgodziłbym się nawet na czasowy sojusz z banderonaziolami, gdybyśmy tylko wyruszając na konfrontację z nimi mieli chociaż jaką flintę i zaskórniaki na czarną godzinę a nie manko w kasie i gołą dupę, zwłaszcza ludzie wierzący w smoleński zamach powinni zdawać sobie sprawę że tu nie ma żartów. A właśnie, powiedzże no mi Majkel jak w takim razie ta słaba, rozpierdzielona Moskwa była zdolna do takiej zbrodni jak Smoleńsk, bo zakładam że wierzysz w zamach a jeśli nawet nie, to na pewno jak sam napisałeś iż jest ona naszym głównym, groźnym przeciwnikiem - ? Logiczne chyba w takim razie, że wyruszając na konfrontację z kimś takim warto mieć coś na swą obronę a nie rozjebane wojsko, służby itd. czyż nie ? Jasne że Rosja to kolos na glinianych nogach ale zarazem o żelaznych łapskach i nigdy ale to przenigdy nie wolno nam o tym zapominać ! Świadomość zagrożenia nie powinna nas paraliżować a jedynie wykluczać nierozsądne, samobójcze posunięcia narażające na klęskę - przecież każdy godny tego miana dowódca najpierw planuje z grubsza przynajmniej kampanię rachując swoje i wroga siły, dbając o zabezpieczenie logistyczne na ile to możliwe itp. a nie mówi : ''aa chuj, jakoś to będzie !'' - powierzyłbyś swój los pod komendę takiego zjeba ? Bo mam nadzieję nie wierzysz, że majdaniarze pokonali waaadzę li tylko koktajlami Mołotowa i kamieniami ? - gdyby mieli naprzeciwko porządne państwo i takież służby a nie postsowiecki burdel i przede wszystkim nie dysponowali międzynarodowym jak i wśród miejscowej oligarchii wsparciem zostaliby rozjepani już dawno. Nie rozrywam szat nad Ukrainą i doceniam iż przyznajesz chociaż że nie o poprawę losu tych ludzi ani ''demokrację'' tu biega, choć trochę mi ich szkoda ale tak naprawdę płaczę nad naszym losem i stąd moje wkurwienie na PiS bo ich stosunek do Majdanu pokazał ile jest warta ich retoryka zwalczania neokolonialnych porządków III RP : jak mam w to wierzyć skoro tak entuzjastycznie chcą tego samego dla Ukrainy ? Nie jestem polityczną cnotką i rozumiem, że czasem cel uświęca środki, niemniej nie oznacza to cynizmu i rezygnacji z pryncypiów grożącej stoczeniem się w bydlęctwo, nie uważam też by zwalczanie Rosji było prymarnym zadaniem polskiej racji stanu usprawiedliwiającym każde kurewstwo bo Moskwa, czego ani ty czy Fox i wam podobni zaślepieni schematami tego starego arystokratycznego pedała Giedroycia nie dostrzegacie, jest tylko jednym z gwarantów mafijnego porządku RPRL-u, takim samym jak Waszyngton, Berlin czy Tel Awiw - również inne państwa Zachodu mają tu swą działkę, przede wszystkim Londyn, z drugiej Chiny rozbudowują przyczółek, generalnie jednak III RP od zarania jest rozgrywana w tym osobliwym czworokącie geopolitycznym, każde z tych państw wyszabrowało i podporządkowało sobie poszczególne dziedziny ''naszej'' państwowości i w zmiennym układzie sił i sojuszy nim rozporządza zwykle ze szkodą dla naszych interesów co zrozumiałe np. Niemcy i Rosja tradycyjnie zazwyczaj współpracują ze sobą ponad naszymi głowami ale nie wyklucza to też, że czasem biorą się za łby a wówczas powstają pozornie dziwne sojusze jak USA z Niemcami czy Rosji z Izraelem i wówczas mamy np. dziwne zatrzymania agentów Mossadu na niemieckie zlecenie itp. A właśnie, co do Gruzji to Saakaszwilemu wyrwało się onegdaj, że to ''starsi bracia'' wystawili go wtedy Ruskim - i co teraS ? :

   http://rebelya.pl/forum/watek/66527/

   Usuń
  7. Z tą ''polonizacją'' Ukrainy czy byciem jej ''adwokatem'' raczysz chyba żartować [ znowu się tu kłania ten zjebany w dupala Giedroyć ! ] - snucie takich imperialnych planów w sytuacji, gdy jako naród i państwo zwijamy się pod każdym względem jest lewitacją naćpanego hipisa, może na początek dokonalibyśmy u siebie repolonizacji tego tłumu fajnopolaczków, mentalnych folksdojczów wrzeszczących ''p... się Polsko'', palikmiotowej tłuszczy, potencjalnych szmalcowników i konfidentów Gestapo jak i UB dla których jeden chuj sprzedać rodaka, żyda czy partyzanta z NSZ, jednym słowem całej tej biomasy, która tak obficie niestety zamieszkuje między Odrą a Bugiem i np. wstydzi się na ulicy w Berlinie mówić po polsku, a dopiero później bierzmy się za innych, co ? Również byłbym sceptyczny co do tego czy faktycznie Ukraińcy ''dziś są w wpatrzeni w Polskę jak w obrazek - tu przyjeżdżali studenci i profesorowie posadzki układać i dla nich my jesteśmy krajem "sukcesu". Chcą się na nas wzorować.'' - wprawdzie artykuł z ''masońskiej gazety dla Polaków'' ale i im przecież zdarza się czasem napisać prawdę, myślę że w tym wypadku akurat coś jest na rzeczy :

   http://wyborcza.pl/1,75248,15525750,_Tak_naprawde_Polacy_gardza_Ukraincami__Te_gesty_poparcia.html#TRrelSST

   Usuń
 8. Rosja nic nie musi robić,aby zniechęcić Ukrainę do tzw Zachodu. Moskwa była jedynym krajem,który na wielką skalę finansował ewenement gospodarczy jakim jest Ukraina. Kasa z MFW czy z samej Unii popłynie jeśli;uwolnią kurs hrywny, co się skończy zadymami i ogólnym rozczarownaiem w skutek panującej inflacji,eksport walnie na łeb. Zniosa dopłaty do gazu,energii, ludzie tez wyjda na ulice,bo będzie biedniej niż za Janukowycza. Ktoś musi wziąść na siebie ciężar utrzymywania Ukrainy i tyle. Drobne 40 mld euro rocznie, żeby mieli co do gara włozyć, czyli utrzymać poziom życia na obecnym. Aby było im lepiej i aby w slońcu widzieli miłość zachodu, potrzeba zbudować im gospodarkę, bo powiedzmy szczerze, tam niczego takiego nie ma. A to jest kolejna kasa i czas. Kijów jeszcze sam do Moskwy na kolanach przyjdzie. Nie ma papu,to zaraz się front odwróci. Ilez można peplać o majątku Janukowycza i jego galeonie:)Wysyłać listy gończe za prezydentem.Tym się ludzi nie wyzywi. Putin tylko może siedzieć , czekać, i pytać o kruczki prawne zaistniałej sytuacji. Ta władza to skąd?:)-poza tym iż od Boga,bo to wiadomo- trzymać się za brzuch ze smiechu i białego konia dla Janukowycza wyczesywać/Jakieś delikatne inwestycje lokalne na wschodzie Ukrainy, rosyjskich firm tez byłoby wskazazane z punktu widzenia Moskwy. Nie,nie żadne wykupywanie obligacji, celowe inwestycje i tyle. Gaz po cenach rynkowych i bawta się. Banderowców zaraz wkurzony lud sam przepędzi za jeszcze wiekszą biedę która im zgotowali. Roszczenia terytorialne,wiadomo, ale to etap kolejny po tym jak brzuch pełny i we łbie się przerwaca. Na Ukrainie nie ma spełnionych żadnych z tych warunków,no może poza tymi problemami z głową.Tak więc analizy wszelakie do kosza można wrzucić. Pytanie kto da kasę? Żaden normalny kraj nie wysłupa gotowki na kupno obligacji, toż to Grecja przy tym to pewność i solidność zwrotu w ich papierach:)Greckie papiery dłużne przy ukraińskich, to jak młody dobrze zbudowany, naoliwiony z lekkimi pryszczami na plecach mężczyzna, o śniadej karnacji. Który zarobi na siłownie dzieki usługowemu kupczeniu ciałem, postawiony obok chłopa, który kombinuje jak zebrać kase na siłownie. Nikt tam kasy nie da. Chyba,że ktoś na krotko pogra i na śniadanie w nowych apartamentowcach w Sochi chce zarobić. Ale to nic dla Ukraińców nie znaczy. Ba, powiem więcej,iż gdybym wiedział jak wyglądają bebechy finansowe Ukrainy to będac na miejscu Putina sam bym taką rozpierduchę zrobił. A niech się łunia męczy. Już nie mówie jakie straty zanotują polscy eksporterzy na odcinku wschodnim.
  Trzeba będzie znów zajumać kasę,aby było wesoło i nowoczesnie. Tylko skąd, emerytury już ida na żarcie, no to może lekkie zajumanie lokat?

  Ezechiel Nachon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "uwolnią kurs hrywny, co się skończy zadymami i ogólnym rozczarownaiem w skutek panującej inflacji,eksport walnie na łeb"

   1. Czy kurs hrywny jest dziś zamrożony? Czyżby nie był wolny?
   2. Osłabienie waluty to wzrost eksportu, nie jego spadek ;)

   Majkel

   Usuń
  2. j,spadek. Co Ci z waluty która dzień po dniu leci na łeb na szyje?Eksport też leży jak i inne dziedziny gospodarki. W rezultacie wychodzi na jedno,czy eksportujesz teraz prawie nic, czy dużo a kasy podobnie:)

   Usuń
  3. http://ortodoks.salon24.pl/570084,ukraina-dostanie-swoj-plan-marshalla

   Usuń
  4. A tak swoją drogą, z tego co wiadomo oficjalnie to na pewno Franklin Tempelton, taki fund z USA wykupił 1/5 długu Ukrainy, to stan na grudzień roku mienionego. Obecnie pewnie coś tam dokupili, czyli znając meandry demokratycznego świata:)sypną na pewno Ukrainie tyle kasy,aby było na wykup długu od Tempeltona plus odsetki rzecz jasna. Zapewne zrzuci się na to MFW, tyle pewności co do kasy można mieć. Dziś też ustalili iż uelastycznią kurs hrywny, to co wzbudziło takie zdziwienie. Widać komuś bardzo zależy na zadymie jaką to wywoła. zależy w sensie finansowym. Ciekawe jest to o tyle iż taka decyzja społecznie jest bardzo groźna, i zapewne należałoby oczekiwać iż zostanie podjęta później,a tu rach,bach.Nie dziwi więc takie zainteresowanie Ukrainą ze strony USA. Nawet NATO dziś jakiś papir wypluło z siebie na temat integralności Krymu:). Jajca na całego.

   Janukowycz ma wesoło. O ile w ogóle jeszcze dycha,bo jak ukraińcy chcą postawienia go przed Międzynarodowym Trybunałem to są czegoś pewni. A ten broniąc się na bank zacznie mówić od kogo dostawał wsparcie i w jakiej formie.O ile dostawał,bo przecież to iż pierdolą głównie w polskojęzycznych TV iż była tam od kogoś pomoc to nie znaczy iż rzeczywiście była. I nawijają o tym Krymie. Ciekawe te wszystkie TV nad Wisłą,na niezawodnym buraczanym tełałenie, chłop rzucił iż inteligencja kijowska na znak protestu tego prikazu dotyczącego rosyjskiego,będzie mówić tego dnia po rosyjsku. Zaczyna się, inteligencja, mówi po rosyjsku, a na ulicy wiadomo kto.....skad my to znamy.

   Usuń
 9. tam jest nędza i większej nie będzie. nie ma co straszyć. Jak mafia urzędnicza padnie to można będzie tam robić biznes. MFW nic nie sprywatyzuje bo tam wszystkie kopalnie już są prywatne ( oligarchowie). Ludzie się zbuntowali bo nie mieli perspektyw. Ukrainiec się nędzy nie boi. To nie są Grecy!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taa, już widzę jak ta ''mafia urzędnicza padnie'', gazJulia, Turczynow i im podobni na pewno zrobią z nią porządek. Niestety ale nędza zawsze może być większa, wprawdzie oni doświadczyli w lat. 90-ych czarnej dziury ale przecież rzecz może się powtórzyć i to jeszcze lepiej, obaczymy. ''Ukrainiec się nędzy nie boi. To nie są Grecy!!! '' - k..., co to za argument ? Że niby ci Grecy tacy rozpieszczeni ? Raczej nie był to kraj opływający w dostatki i to nie przeciętni mieszkańcy tego kraju byli głównymi beneficjentami udzielanych mu kredytów, najwyżej dostawały im się ochłapy za które teraz muszą płacić lichwiarskie stawki.

   Usuń
 10. Grekom państwo zapewniało wysoki socjal przez około 15 lat. Na Ukrainie ludzie nie mają co jeść już dzisiaj. Jak nie masz pracy to głodujesz. Jak masz pracę to wydajesz marną wypłatę na jedzenie. Mam na Ukrainie bliskich przyjaciół wiec to nie są moje słowa. Mafia urzędnicza za Janukowycza zablokowała wszelki rozwój prywatnej przedsiębiorczości( łapówa za wszystko), potrafili przejmować jak mafia prywatne biznesy, za pomocą urzędników i to musi paść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie sądzisz serio, że Grecja upadła przez wysoki socjal ? Proszę cię, gadasz jak Qrwę, to mogła być co najwyżej jedna z przyczyn i wcale nie najważniejsza. Nie kwestionuję mafijnych praktyk czy zwyczajnej nieudolności Janukowycza i jego sitwy bo to jasne tylko szczerze wątpię że gazJulia i jej kreatury, które wzięły jak widać niemal całą pulę ukrócą ten burdel, obaczymy.

   Usuń
 11. Teza o mafii i tym jakoby przez nią miała padać Ukraina jest miałki. Nie wiem, nie byłem na Ukrainie i jakoś się nie wybieram ale nie sądzę,aby tak duży kraj został położony przez mafię. Otóż mafia gdy działa rzetelnie, tzn nie zmienia zasad, którymi się kieruje np, stałe opłaty,w jakiś widełkach itd to rynek i z tym sobie poradzi. W cennik wkalkulujesz te kwoty i ok. Wtedy podejmujesz decyzje czy ci się opłaca czy nie. Ale gdy mafia, zmienia co rusz ustalenia, to sorry ale zabawa bez sensu. Więcej na tym tracą niż zyskują w rezultacie. To tak jak w państwie,gdzie ustawę goni nowelizacja, przykryta kolejną nowelizacją,która wykluczona jest przez rozporządzenie:)czyli tzw burdel na kółkach. I tu i tu jest chaos. Wg mnie większość burdelu wynika z braku kompetencji i skromniutkich umiejętnościach zarządzania plus zwyczajne złodziejstwo. O i tyle. A do tego dorabia się mordę,że mafia, Zydzi,cykliści a już na pewno masoni.
  To co pisze Luk77, pokazuje iż Janukowycz był, jest słabiakiem, musiał skończyć ucieczką,jak ostatnia pierdoła. Taki kacyk, byle się najeść,napić,i na pozłacanym kiblu wysrać. A takich kacyków w Europie to dostrzegam od metra:)

  Strasznie rozśmieszył mnie Putin. Lekki dysonansik powstaje. O to zimny czekista o umyśle analitycznym, daje się rozpracować pod nosem jak dziecko we mgle a do tego chłop odpowiada na to jak dobrze chowany radziecki generał,taki z lat 70-tych. Wojskiem postraszyć. Przejechać wozem bojowym w obecności kamer po mieście:)Się pytam gdzie drogówka?

  A ma gość w rękawie wszystkie karty,dzięki którym może wyjść z twarzą demokraty w tej sytuacji. Reakcja wskazuje na to iż Rosja została całkowicie zaskoczona. Jak to jest ich odpowiedz, alarmy bojowe,to znaczy iż ratują twarz przed ludem i tyle. Bo na nic więcej ich widać nie stać.

  A Ukraina to taka demokracja pełną gębą:)na Majdanie, który będzie chyba taką Agorą,będzie odczytywana lista z nowym rządem. Jak mówił uśmiechnięty misio z TV,gdy lud będzie wył lub gwizdał przy odczytywanym nazwisku to będą prowadzone dalsze rozmowy:). Teatr,komedia....

  Z Krymem to wszystko wygląda jakby było robione na siłę. Czemuż to Krym ma się odłączać od Ukrainy jak do niej nie należy?Sam sobie prowadzi politykę surowcami idt.Straszna dezinformacja jest w tym względzie prowadzona. Krym niech sobie zostanie jak jest, i nic się w jego sytuacji nie zmieni zapewne,bo gdy sie przyłączy do Rosji to przecież utraci obecny status. Nielogiczne to wszystko. Wg mnie dorabia się twarz specjalnie, bo o to mamy zachód Ukrainy gdzie były zadymy a dokładnie Kijów a dokładniej jeden plac!i wschód,który jest badziej pro rosyjski i cisza. No to te kilkudziesięciu chłopa przed parlamentem Krymu, będące wyrazem pragnień i uczuć mieszkańców całego Krymu(tak jak Majdan był wyrazicielem całej Ukrainy)osoba kulturalna nie neguje tego,nawet nie próbuje, otóz te chłopy chcące przyłączenia do Ukrainy i te chłopy chcące przyłączenia do Rosji,tak naprawdę chcą pozbawić się niepodległości i specjalnych praw,które Krym posiada. No ale kto zrozumie aktywistę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Putinem racja - albo jest tumanem [ ciekawym co na to Max Golonko ? ] albo szarpie się tak beznadziejnie i śmiesznie bo Zachód trzyma go za jaja - przecież wiadomo gdzie trzyma kasę. Co do mafii to wszystko zależy jak ją zdefiniujemy, poza tym jak w każdej organizacji są one na różnym poziomie, porządne jak i jakichś lokalnych pożal się Boże gangsterów z Niewyrypów Górnych, widocznie tamtym bliżej było do tych drugich.

   Usuń
  2. Trybunów ludowych już mają, prawdziwy głos ludu, demokracja bezpośrednia na całego ! :

   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nowy-bohater-ukrainy-zabral-mikrofon-kliczce-i-powiedzial-janukowycz-musi-odejsc,402030.html

   Z tymi ''przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego'' w nowym rządzie też niezłe jajca - piosenkarka, aktor, cyklista... - jak to tam było z tą kucharką ? :

   http://wyborcza.pl/1,75477,15532978,Majdan_zaakceptowal_rzad_Jaceniuka__Weterani_z_Afganistanu.html

   - teraz tylko czekać na akcję : ''nie stój, nie czekaj - pomóż !'' Pamiętacie ? - aż łza się w oku kręci, eh były czasy.

   Usuń
  3. http://www.defence24.pl/news_baza-w-sewastopolu-ma-znaczenie-polityczne-militarna-degradacja-trwa-od-wielu-lat

   - z tą bazą w Noworosyjsku i tak naprawdę olewką Sewastopola potwierdzałoby, że to była ustawka, najwidoczniej musieli się tego spodziewać.

   Usuń
 12. Chiny wstrzymały import polskiej wieprzowiny. I tu jest problem coraz większy. A co do exportu do Rosji,to zawsze powtarzam, weźcie sie ludzie ogarnijcie i szukajcie innych kontrahentów, a nie li tylko Rosja,bo jak nie ona to płacz. Duzy rynek i duzo schodzi, zgoda,ale nie jest to pewny rynek. To nie lepiej sprzedawać mniej a pewniej?Jeszcze teraz Moskwa będzie walić embargo za embargiem,co utrudnia sytuacje i tak trudną,zwazywszy na to iż eksport z Polski to głownie produkty żwynościowe. Czyli łatwo zastepowalne. Odpowiedzialny rząd powinien brać pod uwage to z czego życje, czyli z ekspotu i jakoś przygotować się na to iż ingerując w sprawy Ukrainy prędzej czy póżniej Moskwa da ban na towary.

  Ezechiel

  OdpowiedzUsuń