poniedziałek, 11 lutego 2013

Papież Benedykt XVI abdykuje


Wiadomość, która spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Ojciec Święty Benedykt XVI abdykuje 28 lutego. Oficjalnie z powodów zdrowotnych. (Ostatnią abdykację w Stolicy Apostolskiej mieliśmy w 1415 r. - w związku z końcem Wielkiej Schizmy Zachodniej). Odchodzi mądry i dobry przywódca, który miał odwagę "zalegalizować" Mszę Wszechczasów, wyciągnąć rekę do Bractwa Św. Piusa X, a także ograniczyć część destruktywnych trendów w Kościele  - trendów uruchomionych na początku lat '60-tych (w ramach mechanizmu podobnego do Operacji Walkiria - wdrożenia pewnych procedur, które były następnie automatycznie realizowane). Strach pomyśleć, ale może teraz spełni się przepowiednia z "Generała Italii": Obama papieżem (ten filmik, od 7:31). :)

6 komentarzy:

 1. O czymś to świadczy, sądzę, ze w Watykanie musi panować niezły gnój, skoro Benedynkt zdecydował się abdykować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tomaszu Puszkinie; pewnie wiesz o czymś, czego zwykli śmiertelnicy nie wiedzą. Wypisujesz kompletne bzdury. Po pierwsze Papież ogłosił swoją decyzję w dzień chorych w KK, po drugie poinformował: "Tym niemniej, aby kierować łodzią św. Piotra i głosić Ewangelię w dzisiejszym świecie, podlegającym szybkim przemianom i wzburzanym przez kwestie o wielkim znaczeniu dla życia wiary, niezbędna jest siła zarówno ciała, jak i ducha, która w ostatnich miesiącach osłabła we mnie na tyle, że muszę uznać moją niezdolność do dobrego wykonywania powierzonej mi posługi. "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Anonimie...
   najważniejszym fragmentem Jego wypowiedzi jest, cyt.: "(...) i ducha, która w ostatnich miesiącach osłabła(...)" i teraz, my, wierzący mamy powody by się zaczac bac/martwić... nawet, gdy 'teorie spiskowe' są aż tak (wciąż) niedorzeczne.
   warmth

   Anonim (również)

   Usuń
 3. Bywa i tak.
  Marzy mi się papież na sedia gestatoria...

  OdpowiedzUsuń
 4. No to teraz konkalawe, Piotr Rzymianin i Chińczycy napadają na USA.

  xyz15

  OdpowiedzUsuń
 5. Wniosek z tego taki, że frakcja pedofilska wśród biskupów z którą chciał sobie Benedykt powojować jest znacznie silniejsza niż się frakcjom pedalskiej i kutwiarskiej wstępnie wydawało.

  OdpowiedzUsuń