sobota, 16 lutego 2013

Syberyjska Dolina Śmierci, bronie bogów i TunguskaW Jakucji znajduje się miejsce zwane "Doliną Śmierci". Jakuci boją się tam wchodzić a ich legendy mówią, że znajdują się tam żelazne kopuły będące pozostałością po systemie obronnym bogów. Instalacja ta miała zostać użyta w przeszłości podczas wielkiej wojny, podczas której z kopuł wystrzeliwane były w niebo ogniste kule. Instalacje te opisywali rosyjscy podróżnicy z początku XX w. Czy jeszcze istnieją, czy to tylko legenda? Czy też może Sowieci rozkradli je na złom?
9 komentarzy:

 1. Sorry, ciężko mi się zorientować czy to na poważnie czy po prostu jaja sobie robisz. Widziałeś kiedyś tę serię na History? Polecam, przestaniesz wtedy zamieszczać filmiki z tego programu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytalem troche na ten temat i to nie jedyne miejsce na Syberii.Sa tam jakies "czarcie polany",dziwne kregi,rysunki ala Nazca itp.Jest troche na ten temat na paru portalach typu paranormalium,odkrywca itp.Skadinad podobne rzeczy jakoby istnieja takze w Mongolii.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
 3. Kanał History bije rekordy idiotyzmów. Dla mnie zasłynęli tekstem: "Nie jest prawdą, że XVI-wieczna Ameryka nie była zamieszkana. Żyło tam pięć milionów ludzi."

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele tez głoszonych na kanale History jest sprzecznych z zdrowym rozsądkiem. Testy o kosmicznych początkach USA i jeszcze długo można wymieniać. Kanał doczekał się nawet parodii w "South Park". Nie twierdzę ,że wszystko tam podane to bzdury ale wartościowe informacje są pomieszane z chłamem. Bardziej ośmieszają sprawy o których mówią niż je wyjaśniają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to chyba choroba wszystkich kanałów popularnonaukowych. Na Discovery też chodzą gnioty, że mi nawet bokserki opadają.

   Usuń
 6. Mnie w całej sprawie najbardziej ciekawi, że deszcz meteorów spadł jak to słusznie zauważył Maciej akurat w najważniejszy okręg przemysłu zbrojeniowego - ?! Czelabińsk to w ogóle ciekawe miasto, rosyjski internet jest pełen dowcipów o nim i jego hardkorowych nawet jak na Rosję mieszkańcach, ponoć jest to jedyne tam duże miasto bez drużyny piłkarskiej bo jak ich kibole pojechali na pierwszy mecz wyjazdowy do innego zabili od razu kilkanaście osób - a może chodziło o Jekaterynburg ? W każdym razie te rejony.

  Mówiąc mniej serio - ja tam w Obcych nie wierzę, chociaż cholira wi, ale jeśli już to przyszło mi na myśl w związku z tym meteorem, że tak naprawdę był to kosmiczny klocek wyrzucony przez UFO przelatujące przez Układ Słoneczny - może tak samo było z tym, który ponoć wygubił dinozaury ? Oczyma wyobraźni już widzę tytuł pracy naukowej - ''Wpływ odchodów obcych cywilizacji na ewolucję człowieka''.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A drugi odłamek poleciał centralnie na Kubę. :-)

   Usuń
 7. Nie takie jeziorka widują okultyści po seansach. Po co mieszać w to meteory i Jakutów?

  OdpowiedzUsuń