sobota, 16 lipca 2016

Zamach stanu w Turcji - z czym do One Punch Mana?! (UPDATE)

Ilustracja muzyczna: JAM Project - The Hero!! - One Punch Man opening

Wojskowi, którzy przeprowadzili nieudany zamach stanu w Turcji (tutaj macie fajne zdjęcia), popełnili jeden podstawowy błąd: zapomnieli, że mają do czynienia z One Punch Manem. Podobnie jak Saitama jest oficjalnie tylko bohaterem klasy B, a ma moc bohatera klasy S, tak Erdogan jest politykiem, który doskonale potrafi się uchylać od ciosów a później załatwiać wrogów jednym silnym uderzeniem. Teraz dokonał, czegoś, co wydawałoby się niemożliwe: po raz pierwszy w dziejach Republiki Tureckiej cywilna władza zdusiła wojskowy zamach stanu.  Erdogan zdołał szybko, za pomocą internetu, zmobilizować swoich zwolenników. Ponieważ blisko 15-letnie rządy AKP przyniosły Turcji szybki rozwój gospodarczy i awans społeczny milionów ludzi, reakcja Ludu była łatwa do przewidzenia. Tak jak zwykli Rosjanie w 1991 r. bronili Jelcyna, tak zwykli Turcy bronili Erdogana. Blokowali drogę czołgom, ale też zdarzało im się rozbrajać i bić żołnierzy a w jednym przypadku obezwładnili nawet załogę czołgu. Zaprocentowało również to, że Erdogan już na samym początku rządów zrobił czystkę w armii i wywiadzie wojskowym. Sprawa Ergenekon rozbiła tureckie Głębokie Państwo o wiele skuteczniej niż PiS to zrobił z WSI. W pucz zaangażowana była więc tylko część kadry dowódczej. Większość, w tym najwyższe dowództwo, było lojalne wobec Erdogana. Skończyło się więc tak jak musiało się skończyć: kapitulacją puczystów (tutaj film pokazujący jak kapitulowali puczyści na moście w Istambule).Kto stał za próbą zamachu stanu? Aresztowano już ponad 1400 osób zaangażowanych w próbę obalenia władz. Zatrzymania dotknęły m.in. pułkowników, generałów i admirałów (tutaj moment zatrzymania jednego z admirałów). Eksperci wskazywali już od pewnego czasu, że pewne kręgi w armii są niezadowolone z coraz bardziej autorytarnej polityki Erdogana. Problem jednak w tym, że kręgi kemalistyczne zostały już dawno temu spacyfikowane w wyniku sprawy Ergenekon. Tureckie władze jako bezpośredniego organizatora puczu wskazują płka Muharrema Kose. Jest on alawitą, były szefem departamentu wsparcia prawnego sił zbrojnych i został w marcu wyrzucony z armii z powodu swoich związków z ruchem Hizmet  szejka Fethullaha Gulena. Gulen jest sufickim przywódcą religijnym, dawniej blisko związanym z Erdoganem i AKP. Pomógł im zdobyć władzę, ale gdy Erdogan zaostrzył kontrolę nad szkołami prowadzonymi przez Hizmet, między oboma sufimi doszło do wojny. Ludzie Gulena stali m.in. za aferą podsłuchową z 2013 r., podczas której próbowali obalić Erdogana ujawniając nagrania świadczące o jego korupcji. Gulen przebywa na emigracji w USA a jego ruch często jest łączony z CIA. Okazuje się też, że CIA i Departament Stanu "spodziewały się", że w Turcji ma wkrótce dojść do zamachu stanu. 

Amerykanie mają problem z Erdoganem, gdyż jest on politykiem zbyt niezależnym. Komplikuje administracji Obamy sytuację w Syrii i nie tylko tam. One Punch Man popsuł reset po zamachach w Paryżu zestrzeliwując rosyjski myśliwiec bombardujący (już za tą akcję należy mu się pomnik :), Rosja przez parę miesięcy odgrażała się mu jak pijany żul, ale ostatecznie zasiadła z nim do stołu rokowań i okazało się, że problemu nie było! :) (Erdogan przepraszając się z Putinem zawarł prawdopodobnie deal w wyniku którego Rosja zdradzi Kurdów.) Erdogan zabija kurdyjskich sojuszników USA w Syrii, ale jednocześnie handluje ropą i wspiera wojskowo irackich Kurdów grając tym samym, wbrew Departamentowi Stanu, na rozpad Iraku. Erdogan znów się kumpluje Netanjahu - innym nie lubianym przez Waszyngton sojusznikiem, którego próbują odstrzelić za pomocą spraw korupcyjnych i pieniędzy tłoczonych do NGOsów. Erdogan lawiruje też pomiędzy sojuszem z USA a partnerstwem z Chinami. Turcja odgrywa zaś ważną rolę w planach Nowego Jedwabnego Szlaku. To, że tuż po tym jak przeprosił się z Putinem doszło do zamachu na lotnisko w Stambule (dokonanego przez rosyjskojęcznych terrorystów z ISIS) było zapewne prowokacją przed zamachem stanu. CIA myślało, że Erdogan będzie nowym Diemem, Trujillo lub szachem Iranu. Erdogan znów okazał się jednak One Punch Manem.Pamiętajmy też, że Erdogan NIE JEST SUNNITĄ. Jest SUFIM. Wyznawcą ezoterycznego islamu. To Wtajemniczony, podobny jak np. Marszałek Piłsudski. Warto o tym pamiętać zanim po raz kolejny potępimy go za wspieranie Państwa Islamskiego, zabijanie Kurdów i doprowadzanie liberałów do łez.

Flashback: Erdogan czyli Wtajemniczony


***

Zamach stanu w Turcji przyćmił sprawę zamachu w Nicei, czyli tego jak jeden Franko-Tunezyjczyk rozjechał 84 osoby na Promenadzie Anglików.  Eksperci znów chrzanią o "samotnym wilku powiązanym z Państwem Islamskim", choć pojawiają się poszlaki mówiące o tym, że miał wspólnika.  Co ciekawe, lubił wieprzowinę i alkohol a do meczetu nie chodził - tak przynajmniej utrzymuje jego kuzyn. No cóż, w pobliżu miejsca zamachów akurat kręcili sequel "50 twarzy Graya" Francuski rząd na pewno sprawę zatuszuje, tak jak zatuszował to, że w hali Bataclan terroryści obcinali zakładnikom jądra i wpychali je im do ust a także wyłupiali im oczy - co wynika z raportów medycznych. Ot, taki bliskowschodni zwyczaj.

***

UPDATE. Podtrzymuje to, że zamach stanu w Turcji to kolejny fuck-up w wykonaniu administracji Obamy. Turcja w reakcji na to zaczęła blokować wykorzystywaną przez Amerykanów bazę w Incirlik. Odcięła do niej nawet prąd. Amerykańscy żołnierze są de facto zakładnikami. Tak jak znajdujące się tam 50 taktycznych głowic jądrowych.

Nie przekonuje mnie teza o ustawionym zamachu. Argument mówiący, że szybko sporządzono listy proskrypcyjne jest błędny - wśród ponad 2800 zatrzymanych znaleźli się bowiem w ogromnej większości żołnierze biorący udział w próbie puczu. Argument mówiący, że "pucz był zbyt nieudolny" też można rozbić o kant d... - czy udany pucz w Portugalii w 1974 r. był przeprowadzony lepiej? Czy próba zamachu stanu przez OAS we Francji była superprofesjonalna? A strzały oddane w hiszpańskich Kortezach za Felipe Gonzaleza? Mogło tak być, że tajne służby wiedziały o szykowanym zamachu stanu, ale np. nie były pewne jego daty - więc przećwiczyły procedury "na wszelki wypadek" i w sytuacji kryzysu sprawnie je wdrożyły. Gniew Ludu przeciwko puczystom też był jak najbardziej autentyczny (co widać na zdjęciach z linczów).A co do odpowiedzialności Gullena - nie musiał o niczym wiedzieć. USA z pewnością miały w tureckiej armii agenturę niezależną od ruchu gullenowskiego.


80 komentarzy:

 1. "Pucz wojskowy" przeprowadził sam erdogan, zbyt dobrze to wszystko skoordynowane. Dobrze zorganizowana akcja, będzie można dalej obserwować po co...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie znaki na niebie wskazują na jakąś niedługo globalną wojnę, zresztą według "statystyk" to po zakończeniu kryzysu w ciągu 7 lat wybucha jakaś "mega wojna".

  Kryzys był jakoś w latach 2008-2011, więc teraz apogeum przypada na rok 2016-2017.

  Co mamy? Wyjście WB z UE...
  Cały okrągły rok zamachy we Francji i nie tylko...
  Donald Trump pewnie zostanie prezydentem w U.S.A. (czyt. Ju Es Ej)...
  Fala imigrantów do Europy z Syrii...
  ISIS...

  Wyobraźcie sobie, że do Europy przycumowało na pompowanych dętkach mnóstwo chłopa w wieku poborowym. Teraz wyobraźcie sobie, że w ich kraju skąd pochodzą nie ma chłopów do walki w razie ewentualnej...

  MISJI POKOJOWEJ JU ES EJ. Czy nie na tym polegał plan by pozbyć się wrogów z powodu aktu desperacji?

  Jeszcze kilka zamachów i pewnie sojusz Francja-USA wjadą do Syrii na poważnie.

  A Azja tylko patrzy co biały człowiek wyprawia, bo kto teraz podskoczy państwu z 1 300 000 000 ludźmi (czyt. Chiny)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Francja to najpierw musi wjechac na powaznie na wlasne przedmiescia albo jej za 10 lat nie bedzie.Francja...nie ma na NIC sily a USA nie wjedzie do Syrii bo Ruscy w desperacji sie postawia i bedzie IIIWS.

   Piotr34

   Usuń
 3. Dr kękuś prawdę ci powie...
  https://www.youtube.com/watch?v=si9JQaeHcpo

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieniaki-ktokolwiek za tym stal.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
 5. Tymczasem ROSYJSKA PROPAGANDA już rozsiała i "podlewa" narrację, jakoby Erdogan sam sfingował zamach aby w rezultacie przykręcić śrubę Turcji. Jakby nie mógł tego zrobić bez tego i chciałby ryzykować utratę kraju w wyniku wyjścia na ulicę swoich przeciwników.. Majkel

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie no ludzie. Chamska prymitywna ustawka. To raczej genialnie przep
  rowadzony antypucz Erdogana robi wrażenie. Listy proskrypcyjne trzech tysiecy sedziów gulenowców uruchomione w godzinę. Zaraz przywróci karę śmierci. Szybka islamizacja "laickiej" armii. Kolejny krok na drodze do wskrzeszenia Sułtanatu. I ból dupy ameryki.
  ISTD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiscie ze sytuacj ajest bardziej skomplikwoana niz wyglada.Ja obstawiam ze to Niemcy za tym stoja resztkami glebokiego panstwa.Erdogan...wygladal na doskonale przygotowanego i chyb an to pozwolil aby do konca przejac wladze.Nie sadze aby Ameryka miala z tym wielki bol dupy-bezie chcial erdogan odgrywac wieksza role w regionie to sie mu na to pozwoli aby nie przeszedl na storne Chinczykow-niby co to traci USA?-nic,traci slabnaca UE i Rosja.Dlatego uwazam ze to Niemcy za tmy stoja ale typowym dla siebie brakiem finezji wszystko spartolili.Teraz Turcja jest spalona na rynkach finansowych i bedzie szukac protektora-SZYBKO poznamy odpowiedz jak sie uksztaltuja sily supermocarstw w tym regionie.

   Piotr34

   Piotr34

   Usuń
 7. MajkEl, takie komenty pojawiły się na stronie sowieckiego tworu zwanego pegida. I tu w niczym się nie mylą. Antypucz erdogana to dalszy ciąg nocnego "puczu", w nocy tuz po jego rozpoczeciu podobno na wszystkie komórki byly rozsylane smsy od erdogana wzywając do jego poparcia, stąd m.in. nagły zryw ludowy w obronie. Gdy dodać listy proskrypcyjne z rana, obejmujące kilka tysięcy ludzi z puczem nie związanych na pierwszy rzut oka (nawet po puczu z 44 r aresztowania trwały tygodniami po kolejnych sledztwach ) widać , że było to przygotowane i zrealizowane przez recepa wg dawno gotowego scenariusza. I właśnie bez tego "puczu" nie był w stanie tego zrobić tak szybko i dogłębnie. Wywalenie gulenowcow bo to jest prawdziwy cel, zapewni erdoganowi nietykalnosc korupcyjna na wiele lat ale także unikniecie śledztw w sprawie organizowania przez tureckie nowe sluzby zamachów przypisywanych kurdom. W przeciwnym wypadku kazda przegrana w wyborach oznaczalaby dla niego nie zasiadanie w ławach opozycji lecz zwykle oskarzenie. Jego, rodziny i wierchuszki akp. A Akp to coraz bardziej partia władzy, której cele nie są ideologiczne, ale czysty biznes. I tu zbliżyła się do dawnych kemalistow sama teraz tworząc głębokie państwo z demokratycznym parasolem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co Erdogan zostanie w zachodnich mediach nazwany "dyktatorem", USA zrobią zdjęcia satelitarne i pokażą światu:

   "O PATRZ W TURCJI JEST MJUTU (POKEMON TAKI), MUSIMY GO ZŁAPAĆ"

   Wjadą czołgi i będzie wojna, a Erdogan zawiśnie na stryczku, podobnie jak Hussain na dnie morza.

   Usuń
  2. Stanom to mówiąc kolokwialnie zwisa i powiewa. Wystarczy spojrzeć na mapy i w historię Turcji. Oczywiście nie maja zamiaru pomagać erdoganowi bo i po co ? Turcja jeżeli chce rosnąć, a chce może oprzeć się na 2 ideach : panturkizmie albo sultanacie sunickim. W każdym przypadku wchodzi w konflikt z innymi siłami regionalnymi, czy to Rosja czy Iranem czy też światem arabskim.

   Usuń
 8. Majkel, zaczynało brakować mi twojego pierdolenia - a czemuż to ruska propaganda miałaby lansować takie tezy i bruździć Erdoganowi skoro niedawno ''znormalizował'' stosunki z Putinem [ zresztą zgodnie z moimi przewidywaniami ] a nawet w przeddzień niemal puczu to samo głośno zadeklarował wobec wiernego wasala Moskwy Asada ? Mam rozumieć, że wg ciebie szpionem jest także pomawiany o bycie ''spiritus movens'' zamachu Gulen, który twierdzi to samo - czemu w takim razie Amerykanie go u siebie trzymają, CIA też jest na usługach Rosjan ? I co powiedzieć w takim razie o premierze Turcji i ministrach jego rządu, którzy wprost oskarżają USA o inspirowanie puczystów, ten pierwszy posunął się niemal do deklaracji wojny wobec Stanów za parasol ochronny jaki roztaczają nad Gullenem. Nie dziwi cię nadzwyczajna sprawność ichnich służb lojalnych wobec władzy, te gotowe zaledwie w parę godzin po upadku zamachu stanu listy proskrypcyjne zawierające tysiące nazwisk, nie tylko wojskowych ale i sędziów a nawet dziennikarzy ? No chyba, że wierzysz za Erdoganem, iż to ''dar od Allaha'' lub świeckie bóstwo wszystkich zjebów, bałwan przed którym się korzą : PRZYPADEK - ?

  Jeśli o mnie idzie o ile na początku jeszcze żywiłem jakieś złudzenia co do zamachowców to obserwując łatwość z jaką pękają stało się dla mnie jasnym, że mamy do czynienia z operetkowym puczem najprawdopodobniej sprokurowanym przez ichnie służby [ mają one wprawę w podobnych krwawych inscenizacjach, choć dotąd nie na taką skalę, brawo ] by pozwolić wyjść Erdoganowi z twarzą wobec blamażu jego dotychczasowej polityki kreując go przy okazji na islamskiego ''katechona'', zbawcę kraju przed inspirowaną przez Zachód interwencją co pozwala uwiarygodnić go w oczach nie tylko swoich zwolenników ale i tych Turków, którzy wprawdzie nie pałają doń miłością nie życzą sobie jednak wpierdalania się przez obcych w sprawy ich kraju, sprytne zagranie na dumie narodowej nieobcej nawet zadeklarowanym lewicowcom. ''Dar od Allaha'' pozwoli Erdoganowi za jednym zamachem [ nomen omen ] z potępianego dyktatora niemalże przedzierzgnąć się w obrońcę wolności i wyraziciela woli ludu oraz przeprowadzić ostateczną czystkę już do korzenia powalając wewnętrznych wrogów na długo do czego i tak się przymierzał a właściwie forsował już od jakiegoś czasu [ turecki parlament dopiero co anulował immunitety ponad setce swych posłów wobec których wszczęto wcześniej postępowania ] jednak teraz dostał potężny argument do ręki, nie będzie można zarzucać mu jak dotąd łamania demokracji bo to opozycja splamiła się tym [ oczywiście jeśli weźmiemy na serio całą hucpę z ''zamachem'' ] nie mówiąc już kto będzie przejmować się piszczeniem zdemenciałej Makreli czy skompromitowanego pajaca Hollanda o jakichś ''prawach człowieka''. Trza przyznać, że z tej perspektywy całkiem zgrabnie to rozegrano puszczając w świat bajdę o ''oddolnej'' [ jak zwykle ] rewolcie mas co to całkiem spontanicznie oczywiście zebrała się na profilach społecznościowych i niesiona jedynie mitycznym zewem [ zwem ? ] wolności poszła na czołgi rozpierdalając juntę tymi to ręcami gołymi - przykro mi, ale jestem za stary by łykać już taki szit, do serca wziąłem sobie kapitalną obserwację Deborda przypomnianą niedawno przez Gabisia, że tajne policje są najdoskonalszą inkarnacją społeczeństwa spektaklu i stąd czują się jak ryba w wodzie w świecie pozwalającym jak nigdy dotąd kreować niemal z niczego całe ruchy społeczne, obalać rządy a nawet państwa, z byle buca zrobić ''zbawcę ojczyzny'' a jednostkom na progu genialności przyprawiać ordynarną gębę jaka będzie towarzyszyć im jeszcze wiele lat po śmierci w niesławie itd. Jeśli ceną za to jest bycie ''ruskim agentem'' dla jakiegoś dupka to proszę bardzo - aczkolwiek spotkałem się i z tezą, że to wszystko dlatego iż reptile się ewakuują, spierdalają do siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. @FoxMulder

  trochę nie ogarniam Twojej logiki... Assad współpracujący z Putinem to chujek do usunięcia (nawet za cenę dziesiątek zamordowanych ludzi i tysięcy zgwałconych kobiet) natomiast Erdogan współpracujący z Putinem to GEJNIUSZ, IDOL i w ogóle masta-blasta? No ja pierdole...

  tak jak napisał @Chehelmut, tak jak podają inne źródła (np. Defence24) to nie był żaden zamach stanu tylko ustawka, false flag, jak zwał tak zwał. Cyrk pod publiczkę, mający zrobić z Erdogana bohatera narodowego i sufickiego budowniczego islamskiego imperium...

  no ok, można podziwiać skuteczność Chujdogana, ale żeby masturbować się nad takim ścierwem jak on?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Assad to gostek, który całą władzę, potęgę i pieniądze odziedziczył. I sporą część tego roztrwonił. Poza tym to gostek od początku do końca we wrogim obozie.

   Erdogan, to człowiek, który doszedł na szczyt własnymi siłami, rozpieprzył mafijno-ubecki układ w swoim kraju i gra na nosie wielkim mocarstwom - to wzór do naśladowania dla nas.

   A jego obecny reset z Rosją to głównie skutek głupiej polityki administracji Obamy.

   Poza tym: tysiące zgwałconych kobiet w Syrii obchodzi mnie tyle co Żydzi sfajczeni w Jedwabnym lub to, że Olbrychskiego "nie stać na taksówki"

   Usuń
  2. "Poza tym: tysiące zgwałconych kobiet w Syrii obchodzi mnie tyle co Żydzi sfajczeni w Jedwabnym l"

   A to juz bardzo niedobrze o tobie swiadczy.Raz od strony moralnej a dwa nie zauwazylem zeby syryjskie kobiety byly naszymi wrogami.Polityka polityka ale wez sie troche hamuj-za duzo hentaiow.

   Piotr34

   Usuń
  3. Kobiet syryjskich nie żałują nawet ich meżowie i bracia bo są "shańbione" wiec tu fox ma rację....

   Usuń
  4. To że los tych kobiet jest mi obojętny nie oznacza, że to pochwalam. Tak samo zobojętniałem na zamachy terrorystyczne dokonywane we Francji, bo w sumie wrosły w tamtejszy krajobraz

   Usuń
 10. Nie sposób omawiając sytuację pominąć kontekst międzynarodowy dzięki czemu staje się nieco bardziej klarowna - ''Washington Post'' akurat na dniach puścił przeciek [ oczywiście zupełnym przypadkiem lub za sprawą wszechobecnej ruskiej agentury:) ] co do dogadywania się Waszyngtonu z Moskwą ws. Syrii i wspólnego zwalczania, a jakże, ''islamskiego terroryzmu'' :

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/the-washington-post-usa-chca-zaproponowac-rosji-pakt-ws-syrii

  - to każe nieco inaczej spojrzeć na obecne wydarzenia, w pierwszej chwili gdym przeczytał, że w tych dniach przebywał w Ankarze także rzecz jasna absolutnym zbiegiem okoliczności Dugin serwujący dusery pod adresem niedawnego wroga z okazji serdecznej normalizacji stosunków turecko-rosyjskich sądziłem, że tym samym Erdogan wydał na siebie wyrok :

  http://xportal.pl/?p=26230

  - ale jeśli prawdą są konszachty między USA a Rosją wygląda na to, iż mimo buńczucznych deklaracji na pokaz sułtana i jego przydupasów rzecz została rozegrana za obopólnym błogosławieństwem a może nawet robota podwykonawców z tureckiej bezpieki była z zewnątrz koordynowana, kto wie. Z kolei autentycznie proruskie do bólu gejowskiego zadu voltery podały info o intensywnej wymianie wizyt w ostatnich tygodniach oberubeków na linii Syria-Zachód - asadowskiego w Berlinie i włoskiego mundurowego w Damaszku :

  http://www.voltairenet.org/article192862.html

  - no popatrz pan co za zbieg okoliczności, i tylko paranoik, ruski agent i reptil mógłby wiązać to z nagłym wycofywaniem się rakiem przez Erdogana z dotychczasowej agresywnej polityki względem Syrii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. UPDATE. Podtrzymuje to, że zamach stanu w Turcji to kolejny fuck-up w wykonaniu administracji Obamy. Turcja w reakcji na to zaczęła blokować wykorzystywaną przez Amerykanów bazę w Incirlik. Odcięła do niej nawet prąd. Amerykańscy żołnierze są de facto zakładnikami. Tak jak znajdujące się tam 50 taktycznych głowic jądrowych.

   Nie przekonuje mnie teza o ustawionym zamachu. Argument mówiący, że szybko sporządzono listy proskrypcyjne jest błędny - wśród ponad 2800 zatrzymanych znaleźli się bowiem w ogromnej większości żołnierze biorący udział w próbie puczu. Argument mówiący, że "pucz był zbyt nieudolny" też można rozbić o kant d... - czy udany pucz w Portugalii w 1974 r. był przeprowadzony lepiej? Czy próba zamachu stanu przez OAS we Francji była superprofesjonalna? A strzały oddane w hiszpańskich Kortezach za Felipe Gonzaleza? Mogło tak być, że tajne służby wiedziały o szykowanym zamachu stanu, ale np. nie były pewne jego daty - więc przećwiczyły procedury "na wszelki wypadek" i w sytuacji kryzysu sprawnie je wdrożyły. Gniew Ludu przeciwko puczystom też był jak najbardziej autentyczny (co widać na zdjęciach z linczów).A co do odpowiedzialności Gullena - nie musiał o niczym wiedzieć. USA z pewnością miały w tureckiej armii agenturę niezależną od ruchu gullenowskiego.

   Usuń
  2. No co ty Fox? Nie wierzysz, że Erdogan był skłonny zaryzykować utratę całej władzy(tłum przeciwników mógłby uwierzyć, wyjść i wesprzeć armię) i interwencję zewnętrzną aby dokonać zmian w armii które i tak by dokonał niebawem? Ech...Nie nadajesz się na "gownojada" ..a już na bank nie na kąserwatywnego! ~Majkel

   Usuń
  3. Tak tak bo ci tam w usa to są hunorowi i jak coś obiecają to słowa dotrzymują. Niby jak mieli uruchomić Gulena jak nie mydleniem oczu? USA mogło na pstryknięcie palca rozwalić sułtana za pomocą "F-16 puczystów" i wygrać to ale oni (Langley) jednak wybrali islamską Turckę. Jeśli myślimy o fakapie to co najwyżej fakap pentagejów co to myśleli że mają wspólne cele z CIAotami.

   Usuń
  4. Fox jakim cudem 4 tys zołnierzy w piatek o 20 miało zająć Stambuł...? No serio..
   Najpierw powinni ubić,internować wierchuszkę AKP i samego "sułtana" a tak to była gangsterka a nie zamach stanu...a co jak co ale Turcy armię mają wyszkolona dosć porządnie a i doświadczenie w puczach i trzymaniu za mordę cywilbandy tez...

   Usuń
  5. Jeśli ktoś jest tu ''gownojadem'' jak raczyłeś się wyrazić to ty właśnie Majkel, łykasz ruską propagandę jak modelka kasztany w Dubaju, jesteś papugą kremlowskiego agitpropu nawet nie zdając sobie z tego sprawy bo nie posądzam cię o agenturalność, właściwie biorąc na serio to co wygadujesz i podobni tobie osobnicy płci obojga Trump jak i Clintonowie, z pół CIA oraz Pentagonu i amerykańskich mediów jest ruską agenturą i każda trzeźwo myśląca jednostka powinna wyciągnąć z tego wniosek, że należy od razu podnieść ruki przed Wanią skoro on taki wszechobecny i mocny a tak nie jest. ''Ryzykować utratę władzy i interwencję zewnętrzną'' - heh, a gdzie ty widziałeś te tłumy przeciwników Erdogana na ulicach czy amerykańskie bombardowania za niesłychany akt wypowiedzenia wręcz posłuszeństwa blokadą tak strategicznie ważnej bazy NATO ? [ jeśli zakładamy, że to nie dla picu ] Zmień człeku dilera a najlepiej przestań ćpać to świństwo bo widzę, że męczą cię już fleszbeki i to konkretne.

   @Fox - odniosłem się w komentarzu poniżej.

   Usuń
 11. Z kolei jeśli idzie o Francję to pomijając już czy to co wydarzyło się w Nicei to fakt czy false flag [ na co mogłoby chociażby wskazywać krążące w necie zdjęcie szyby ze śladami po kulach w ciężarówce zamachowca, o ile to nie fejk ] to nie umiejący utrzymać porządku nawet u siebie Oląd rwie się do walki z Chinolami na drugim końcu świata :

  ''„Unia w ostatnich miesiącach zaczynała dryfować w stronę obozu antychińskiego” – podkreśla ekspert przypominając, że Europa wzywała do polubownego załatwienia sprawy, zapewnienia swobody żeglugi na Morzu Południowochińskim, niepodejmowanie kontrowersyjnych działań. Francja zapowiedziała wręcz podjęcie zdecydowanych działań:

  „Na początku czerwca, na corocznym dialogu Szangri La w Singapurze, francuski minister obrony Le Drian oświadczył, że Francja jest gotowa przeprowadzać patrole na wodach Morza Południowochińskiego i bardzo chętnie robiłaby to pod banderą Unii Europejskiej, ale jeżeli inne państwa nie wyrażą zainteresowania, to Paryż sam przeprowadzi takie akcje. Przy czym Francuzi podpisali już porozumienie o zacieśnieniu współpracy wojskowej z Filipinami”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/chinski-strzal-w-stope

  - przyznam, iż o ile mogę jeszcze zrozumieć zaangażowanie militarne Francji na Bliskim Wschodzie czy Afryce ze względów historycznych zaszłości to już taka ostentacja wobec azjatyckiego mocarstwa jakby nie było w tamtym rejonie jest dla mnie niepojęta, kawałek Polinezji ze sławetnym atolem to chyba nieco za mało na podejmowanie tak ryzykownej gry i to w sytuacji, gdy kraj się niemal rozpada na oczach [ stąd pytanie : kiedy zapłonie paryski czajnatałn ?:) ] Aha, i absolutnie ale to absolutnie przypadkowym zbiegiem okoliczności zamach w Nicei zbiegł się z końcem trwającego już od ponad pół roku stanu wyjątkowego we Francji, dokładnie miało to nastąpić pod koniec lipca ale W TEJ SYTUACJI bidulek nie miał wyjścia i musiał przedłużyć go o kolejne 3 miesiące :

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-Francji-chcial-zniesc-stan-wyjatkowy-wojsko-wyczerpane,wid,18423292,wiadomosc.html?ticaid=117616

  - strach myśleć z czym wtedy wyskoczą bo trza eskalować nieustannie ludożerce napięcie, być może islamiści-faszyści wypierdolą w kosmos wieżę Eiffla, przynajmniej pozbędziemy się tego paskudztwa raz na zawsze, zresztą ''Izyda'' już produkuje takowe memy choć i zamachowiec-samobójca w siedzibie Wielkiego Wzwodu także godny rozważenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli ma być poważna wojna, globalna to Chiny muszą wziąć w tym udział. Jakoś trzeba ich wciągnąć do wielkiej gry.

   Bo co to by było jakby Europa, USA, Rosja, Araby walczyli ze sobą, a Azja pięłaby się w górę ze zdwojonym potencjałem?

   Usuń
 12. Na koniec kilka intrygujących kwestii :

  1. Szewko podał na swym tłiterowym profilu info, że ''Przywódca puczu był kiedyś attache wojskowym Turcji w Izraelu'' - dlaczego więc któryś z erdoganowych przydupasów pozwalających sobie na tak niesłychane impertynencje pod adresem Stanów nie deklaruje równie gromko wojny ni oskarża o wspieranie puczystów Izraela, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, oraz jak ma się to do ''normalizacji'' stosunków także z Bibką Netanjachujem ?

  2. czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć niepojęty dla mnie fenomen istnienia profesjonalnej, zawierającej obszerne informacje strony w języku polskim o rzekomym mózgu zamachu panu Gulenie ? :

  http://fgulen.com/pl/

  - czy naprawdę jest u nas aż tylu muzułmanów, szczególnie zaś konwertytów którym trzeba klarować w ich rodzimym języku jaki islam jest ''cacy'' a który ''be'' ?

  3. i wreszcie dużo poważniejszy problem : chętnie dowiedziałbym się kto faktycznie napompował fenomen prawdziwego skoku cywilizacyjnego Turcji ostatnich dekad, konkretnie za czyją forsę się to odbyło bo jakoś średnio wierzę, że to jedynie zasługa sufickiego katechona lub błogosławieństwa Allaha, a to istotna kwestia gdyż przesądzająca w jakiej mierze możemy mówić serio o autonomii Erdogana i prowadzonej przezeń [ ? ] polityki. Spotkałem się z opiniami, i prosiłbym o ich merytoryczną weryfikację, że np. intensywna rozbudowa tamtejszych fabryk broni odbywała się za kredyty z USA a poza tym dostawali mnóstwo czołgów, samolotów etc. z Zachodu po preferencyjnych cenach, za darmo niemalże w zamian za zaangażowanie w obie wojny irackie poprzez zgodę na prowadzenie bombardowań i innych operacji wojskowych z baz na swoim terenie itp. - ? Innymi słowy czy o wszystkim zadecydowało jedynie strategiczne znaczenie Turcji czy też inne czynniki, wewnętrzne konkretnie zowiąc przesądziły o jej sukcesie i w jakiej mierze faktycznie jest to zasługą Erdogana lub ichnich elit, jeśli w ogóle ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ad 3. Turcja ma kosmiczny dług poza tym świetnie "negocjowała podczas obu wojen w Zatoce a teraz podczas "kryzysu migracyjnego" Stąd kasa
   ad 2. Gulen ma kasę....szkoły oraz wywiera spory wpływ na elity tureckie dlatego właśnie zobaczymy sporo "skruszonych" sedziów,akademików i dziennikarzy składających obszerną i szczerą samokrytykę...część pójdzie pod ścianę oficjalnie lub po cichu. Erdogan przejął właśnie państwo i zabił kemalizm

   Usuń
 13. Pkt 2 fundacja gulena istnieje też w Polsce, nie wiem czy też jakieś szkoły. http://www.dialoginstytut.pl
  Wydanie gulena przez usa to chyba jedyne czego domaga się Turcja wobec usa. Gulen zaczyna w Turcji pełnić rolę goldsteina z 1984 choć jego wpływy są rzeczywiste gdyż prowadzi tam setki szkół prywatnych w tym tak kluczowe jak przygotowujące do studiów, stąd jego stały i odnawiajacy sie wpływ na elity tureckie. Dodatkowo jest niezależny od erdogana materialnie i fizycznie co uwiera akp, ktore wzorem kemalistow tworzy system, w ktorym majatek i wplywy zawdzieczasz partii. A skoro raz wykreowal katechona to może to zrobić jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, fantastyczne ! ''Fundacja Dunaj'', nie mogę - odniosę się poniżej bo to zbyt obszerne chyba.

   Usuń
  2. dunaj to pikus... ludzie FG prowadza tez meridian school - jakis czas temu przejeli tez kontrole nad uczelnia vistula...

   Usuń
 14. http://wpolityce.pl/swiat/301007-atak-na-nicee-moze-zmobilizowac-zachod-do-zdobycia-sanktuariow-dzihadu-ale-pucz-w-turcji-zamyka-droge-odcieta-baza-atomowa-nato

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zorbas to polityczny pożyteczny idiota-"ekspert"...

   Usuń
  2. Francja atakująca Raqqę. Zabawna wizja :)

   Usuń
 15. Oni teraz wszystkich tych Puczystów zabija? jak mysliscie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba tak. To inne standardy.
   Mam nadzieje ze Komisja Wenecka przypilnuje tego w zakresie przestrzegania prawa.

   Usuń
  2. Ale ktorych puczystów - podoficerów i szeregowych którzy robili najprawdopodobniej za jeleni (słuchy jakoby przełożeni mieli wyprowadzić ich na miasto w ramach "ćwiczeń") i pokazowe worki treningowe? Czy lokalne i centralne (ćwierć)mózgi. Tych pierwszym prawdopodobnie okażą łaskę i po jakichś tam symbolicznych wyrokach po prostu wywalą na zbity pysk z wojska, żeby zrobić miejsce trzeciemu szeregowi swojaków. Wyjątkiem będą ci którzy z głupoty/autentycznego przekonania byli zbyt gorliwi i jednak użyli broni - pewnie będzie czapa. Łaskawośc wobec szeregowców zaplusuje u prostych ludzi, zwłaszcza jak obciążą przełożonych i złożą samokrytykę. Mózgi - czy raczej osoby którym się taką rolę niekoniecznie zgodnie z prawdą przypisze zapewne na łaskę liczyć nie mogą i się ich załatwi pokazowo albo cichaczem - zależnie od potrzeb. Cały ten pucz wygląda jakby służby po prostu na niego pozwoliły albo i zainspirowały, po to żeby mieć pretekst do czystek.

   Usuń
 16. Z całym szacunkiem ale nie ma żadnych odmian islamu...jest tylko islam i już. Z kamieniowaniem,zabijaniem niewiernych,burkami itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Nie do końca - na przykładzie zwolenników Gulena widać iż są wśród nich tacy co próbują nadać islamowi formę jaka wzbudziłaby zdumienie samego Mahometa a skoro przyprawiają o taki ból rzyci Erdogana i jego muzułmańskich braci mogą chyba liczyć na niejakie poparcie [ szczegóły niżej ]

   Usuń
 17. @Fox - ale co to za armia, która nie potrafi przeprowadzić zamachu stanu a wręcz tak koncertowo wręcz go spierdolić ? [ nie potrafię teraz tego znaleźć ale coś mi świta, że sam pisałeś iż OAS było ustawką francuskich służb, więc trochę samozaoranko ]. Skoro nie potrafią poradzić sobie z tłumem nieuzbrojonych poza kamieniami leszczy to jak niby mają pokonać nawet słabo przyjmijmy wyszkolonych i wyposażonych sołdatów Asada czy tym bardziej Putina ? Jeśli zaś pucz poparła jedynie ''nieliczna mniejszość'' w armii wg słów Erdogana [ znamienne skądinąd ] to co to w ogóle za zamach ? Tak czy siak - żenada. A czy ja przeczyłem autentyczności wkurwu zwolenników Erdogana ? Bynajmniej, aby przydać inscenizacji pozoru prawdziwości są one jak najbardziej pożądane [ przecież tym właśnie zajmują się wszelcy szpece od ''zarządzania refleksyjnego'' ], tym bardziej krwawe lincze na Bogu ducha winnych zapewne w większości wypadków szeregowcach, co innego sami dowódcy, na twarzach paru z nich podczas aresztowania widoczny był jakiś dziwnie kolidujący z powagą sytuacji, błąkający się uśmieszek choć obite mocno gęby niektórych puczystów jakie wystawiono na widok publiczny mogłyby temu przeczyć, z drugiej cóż za problem ucharakteryzować ich odpowiednio lub podstawić sobowtórów - wiem, że to brzmi absurdalnie ale przecież służby nie takie numery odstawiają i od tego właśnie są, poza tym należałoby sprawdzić czy ci z wojskowych jacy nie potrafili ukryć dobrego humoru w dramatycznych wydawałoby się okolicznościach [ może podobnie jak wesoło podrygujący niedawno Bush jr wiedzą, że właściwie są komediantami i zachowują się odpowiednio ] to ci sami z przefasonowanymi buźkami lub też odnajdą się za niedługo jako ''skruszeni'', którym turecki katechon w swej nieogarnionej łaskawości wybaczy przywracając na ojczyzny łono bo posłali swymi zeznaniami kolegów na szafot, obaczymy. No i last but not least : niesłychana wręcz akcja z blokadą bazy NATO, jednej z kilku zaledwie z bronią nuklearną w ramach sojuszu, nawet jeśli to na pokaz jedynie biorąc pod uwagę w jakim stopniu Turcja ma de facto powiązane drutem jaja pod względem militarnym i gospodarczym przez Zachód to i tak przekaz jaki płynie z tego jest fatalny - jak można pokładać ufność w militarnym sojuszu, którego tak strategicznie ważny członek posiadający na swym terenie kluczowe tegoż elementy jak dowództwo lądowe czy główny radar tarczy antyrakietowej wypowiada mu właściwie posłuszeństwo sabotując strategię działań w regionie zaś przywódcy kraju bawią się w buńczuczne deklaracje wojny z naczelnym państwem NATO przy okazji pokazując, że nie są nawet w stanie zapewnić sobie w pełni lojalności swej armii a wszystko to w zaledwie parę dni po szczycie w Warszawie - powtarzam : niesłychane ! Naprawdę nie dostrzegasz Fox, że to jawne ośmieszenie NATO a poniekąd strzał rykoszetem w Macierewicza, Dudę i tych wszystkich u nas, którzy brali na serio ''wzmocnienie wschodniej flanki'', broniony przez ciebie z żarliwością godną lepszej sprawy turecki przywódca właściwie nasr... im na głowy i to bez względu na to czy wszystko było jedynie ustawką czy nawet serio, w drugim wypadku wystarczą jedynie jego oraz przydupasów głośne deklaracje przez które tracą wiarygodność jako potencjalny sojusznik na którym można polegać, gdyby Wołodii akurat faktycznie spodobałoby się nas najechać, stąd wcale nie dziwię się tym co uważają Erdogana za ruskiego a nawet wręcz chińskiego agenta i politycznego bliźniaka Putina, choć nie podzielam ich zdania z wyżej przytoczonych powodów taka teza bazując jedynie na oficjalnej narracji nie tylko jest prawomocna ale niemal sama się narzuca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w ostatnim czasie geopolityczne rozważania Foxa to emocjonalny HURR DURR (z jednej strony plucie na mafią Putina czy Assada, z drugiej strony orgazm nad gangsterem Chujdoganem) a nie sensowne rozważania :(

   Tym razem Chujdogan jest dobry, bo... yyy... sam już nie wiem dlaczego? Z Putinem się dogada, spedalonych eurokratów ośmieszy (no i co z tego?), z Państwem Islamskim zrobi kolejne deale (może do 2030 roku obalą Assada?), do tego zislamizuje Turcję.

   Jest się z czego cieszyć?

   Nie rozumiem tej chorobliwej fascynacji Chujdoganem.

   To ja już wolę obejrzeć jakiś wywiad z dr Szewko.

   Usuń
  2. ps. w zdaniu odnoszącym się do autentyzmu wściekłości erdoganowców zamiast ''są one'' miało być : ''emocje są jak najbardziej pożądane [ dla przydania inscenizacji pozoru prawdziwości ]'' - przeoczyłem.

   Usuń
  3. @Chehelmut:

   Chujdogan ma taki poziom ftajemniczenia, że swoimi mocami para-psychicznymi powstrzymał atak dwóch F-16

   http://www.zerohedge.com/news/2016-07-17/why-they-didnt-fire-mystery-coup-pilots-had-erdogans-plane-their-sights-and-did-noth

   Usuń
  4. @ Chehelmut - "co to za armia, która nie potrafi przeprowadzić zamachu stanu a wręcz tak koncertowo wręcz go spierdolić ?" - choćby armia niemiecka w 1944 r. w ramach operacji Walkiria. Superprofesjonalna, ale pucz spierdoliła.
   Choćby armia japońska w 1936 r. i 1945 r.
   Choćby weterani trzech wojen z armii francuskiej, którzy nie potrafili ustrzelić "generała Mikrofona".
   Choćby płk Marian Żegota-Januszajtis w 1919 r., który był bardzo poza tym bardzo profesjonalnym oficerem.
   "coś mi świta, że sam pisałeś iż OAS było ustawką francuskich służb, więc trochę samozaoranko" - nie pisałem tak o OAS, ale o Froncie Narodowym, więc źle Ci świta.
   "Skoro nie potrafią poradzić sobie z tłumem nieuzbrojonych poza kamieniami leszczy " - sowieccy sołdaci, którzy żadnych skrupułów nie mieli jakoś sobie nie poradzili z tłumem w Moskwie w 1991 r.
   "Jeśli zaś pucz poparła jedynie ''nieliczna mniejszość'' w armii wg słów Erdogana [ znamienne skądinąd ] to co to w ogóle za zamach" - operację Walkiria poparła też mniejszość wojskowych w Wehrmachcie.

   Ludzie poczytajcie sobie w "Dziedzictwie popiołów" jak nieprofesjonalnie CIA przygotowywała zamachy stanu. Przypomnijcie sobie nieudany pucz przeciwko Chavezowi.

   A co do ośmieszania NATO - NATO nie opiera się na tureckiej potędze tylko na amerykańskiej. I Amerykanie właśnie sami się ośmieszyli. To wina administracji Obamy.

   @ KaszkaManna

   Erdogana podziwiam za to jak pogrywa sobie z mocarstwami i własną ubecją. A że konsekwencje jego działań będą wstrząsem? Kryzys imigracyjny jaki Europie zapewnił Erdogan jest dla nas "darem od Allaha". Bez niego zmiany polityczne w Polsce nie byłyby możliwe.

   A co do F-16. Nie twierdzę, że się do zamachu nie przygotowali i nie podjęli działań mających slużyć kontroli sytuacji. Mieli pewnie swoich ludzi wśród spiskowców.

   Usuń
  5. A trochę o tym jak jakoby rzekomo próbowano pojmać Erdogana (nie przesądzając, czy to inscenizacja, czy nie):

   http://www.marketwatch.com/story/turkey-coups-failure-hinged-on-failed-attempt-to-capture-erdogan-2016-07-17

   "When the elite commandos in their three Sikorsky helicopters landed in Marmaris, clashes broke out with members of the president’s security team and local police. A Turkish official said one police officer and a member of Erdogan’s presidential security detail were killed in the fighting.
   Erdogan’s security detail had already spirited him to safety. Commandos who came for Erdogan pulled back to their helicopters, one of which malfunctioned, and then took off empty-handed."

   Przypomina mi to trochę jak Carter odbijał zakładników w Iranie

   Usuń
  6. @FoxMulder

   dlaczego Twoim zdaniem mafia Chujdogana jest lepsza od mafii Kemalistów tudzież ludzi Gullena?

   Chujdogan jest skuteczny. To prawda. Ale Adolf H., Józef S. i Pol P. też byli.

   Powinniśmy kibicować każdemu zamordyście?

   Jeśli tak, to dlaczego nie np. Putinowi? :)

   Usuń
  7. Czy powinniśmy kibicować Putinowi? Jeśli uznamy, że jego rządy niszczą Rosję, to tak. Jeśli uważamy, że dojście do władzy frakcji GRU oznaczało będzie wojnę nuklearną, to również powinniśmy się modlić, by rządził jak najdłużej. Ale nie powinniśmy z nim sympatyzować. Dlaczego? Np. dlatego, że ćwiczy atak nuklearny na Warszawę.
   Cokolwiek zaś powiedzieć o Erdoganie, to nie dokonał niczego nieprzyjaznego wobec Polski. A nawet nam pośrednio pomógł - prowokując kryzys imigracyjny i osłabiając Merkel (tak że ma mniej czasu i energii, by mieszać w polskim politycznym kotle). Poza tym właśnie udowodnił Amerykanom, że nie mogą bezkarnie spiskować przeciwko swoim sojusznikom. Gdyby szach Iranu był w 1979 r. podobnie skuteczny, to żylibyśmy teraz w lepszym świecie.

   Usuń
  8. Mafia Gulena jeszcze się nie wykazała (poza wykazaniem, że służy obcemu mocarstwu), mafia kemalistów ma zaś za sobą sprawę Ergenekon a końcówka jej rządów była jedną wielką kompromitacją.

   Usuń
  9. Co do Szacha to racja.
   A co do straszenia wojną globalną, to przez dziesiątki lat celowo straszono III pokerem atomowym, w celu utrzymania się przy korcie, a resztę populacji w taniej pracy czy przy telewizorze. Dlatego nie można było niczego zmienić na lepsze bo zagrożenie kapitalistyczne lub komunistyczne etc, zapominając, że jak się coś zmieni na lepsze (wszystko jedno w jakim systemie) to zagrożenie się zmniejszy ze strony bo ludzie będą bardziej lojalni wobec systemu, a konkurencja choć będzie zła bo będzie gorsza to jednak tamta populacja będzie sympatyzować z nami, więc batalia o rząd dusz będzie wygrana. Zresztą straszono świat III wś. ale równocześnie ogłupiano i nadal to trwa, gdyż gdyby ludzie wiedzieli jak rzeczywiście zła jest i była sytuacja na świecie, to byliby zobojętnieni na koniec świata czy wręcz na niego czekali podobnie jak islamiści którzy nie tylko nie boją się śmierci z powodu obietnic życia w lepszym świecie pośmiertnym czy indoktrynacji, ale też bo widzą jak źle jest w ich krajach np. Somalia, Afganistan/Pakistan, Syria, Irak et. Są rozgoryczeni tą sytuacją, w depresji i apatii i to tworzy ten fanatyzm, odwagę, czy podatny grunt do werbowania. Zresztą III już trwa od 11 września pewnego roku.

   A co do wschodniego oszusta-matrioszki to wymieniłeś po części powody dla których zachodni establiszment go wspierał (i możliwe, że nadal wspiera) i stał za nim, nie tylko Chiny. Gość pracuje na dwie strony, ale ostatecznie mu się to opłaca i siłom za nim stojącym też to pasuje.
   Odkrywca

   Usuń
  10. @Fox - ejże, a czy to aby nie Ty stawiałeś niechby i hipotezę ale wiarygodną wg Ciebie, że zamach na Adiego był ustawką a ten w bunkrze jego matrioszką ? :

   http://foxmulder2.blogspot.com/2014/09/najwieksze-sekrety-idy-lipcowe-cz-3.html

   Mógłbym w kontrze przytoczyć choćby obalenie Ceausescu gdy żołnierze strzelający do siebie byli święcie przekonani, że to ci po drugiej stronie bronią rumuńskiego dyktatora a snajperzy Securitate o których w owych dniach trąbiono okazali się ściemą bo z umieszczonych wcześniej na dachach głośników emitowano odgłosy strzałów wywołując panikę wśród mundurowych siejących seriami po oknach i zabijając niewinnych ludzi a przecież od tego czasu progres technologii niepomiernie rozwinął możliwości tumanienia ludzi [ nawiasem Erdogan z ajfona przejdzie już chyba do historii:) ] lub przypomnieć jeśli idzie o Moskwę, że za to sołdaci ''zrehabilitowali się'' i to aż za dobrze porządną rzezią rebeliantów w dwa lata później ale co do OAS i takich tam niech już będzie, nie mam ochoty się dochodzić bo tak naprawdę jesteśmy zdani jedynie na własne gdybania i tyle, ja jedynie widzę jak prują się szwy tej grubymi nićmi szytej narracji i stąd wcale mnie ona nie przekonuje np. dlaczego armia która jeszcze całkiem niedawno sprawnie masakrowała Kurdów w walkach ulicznych tak haniebnie zawiodła nagle pod tym względem - bo uniesieni patriotycznymi uczuciami żołnierze postanowili nie strzelać do rodaków ? Wzruszające:) [ zresztą jak widać raczej średnio na tym wyszli ]. Cóż, jeśli dla Ciebie obsobaczanie przez przywódców kluczowego obecnie, będę się upierał, kraju NATO światowego mocarstwa na którym Pakt faktycznie wisi [ a to nie idzie na konto samego Obamy ale jułesej czy to się komu podoba lub nie ], niemalże oblężenie bazy z bronią nuklearną tegoż sojuszu przez jego członka i sabotowanie przy tym strategii wojskowej w regionie, wreszcie rozpierdolenie armii, wszystko razem nie oznacza blamażu to już nie wiem co może przemówić w takim wypadku. Nie będę się spinał także dlatego, że zwyczajnie mam wyj... na Turcję, mnie interesuje Polska, jestem patriotą własnego zadu, którego los zależy od powodzenia wspólnoty jakiej jestem częścią i kraju w którym przyszło mi żyć a patrząc z tej perspektywy rzecz wygląda powiadam fatalnie i to niezależnie od wariantu - jeśli jest tak jak mówisz to nawet gorzej dla nas bo w przypadku ustawki Erdogana musielibyśmy ''jedynie'' przyjąć, że gdyby Moskalom uwidziało się rzeczywiście wjechać tu na pełnej kurwie nie mamy co za bardzo liczyć, iż czambuły pohańców zajdą ich od tyłu łojąc ostro w zadek, natomiast skoro faktycznie zawiniła nieudolność Amerykanów oznacza to ni mniej ni więcej, że ''wschodnia flanka'' jest ch... warta - dlaczego niby mamy pokładać zaufanie w jankeskiej armii i jej służbach skoro cywilne mają do d... ?! Co, przyjdzie katechon Trump i jednym gestem wszystko odmieni ? Przykro mi ale ja w cuda ani zbawców narodu nie wierzę, tak czy siak sądzę iż autentyczne tym razem a nie z halunów Majkela ruskie k..., agenci i wszelka swołocz ma niezły ubaw, na ich miejscu tańczyłbym do upadłego czastuszkę, zażerał kawiorem i pił szampana mieszając z wódą na umór, zwłaszcza pan Antoni winien mieć niewesołą minę skoro sojusznik, poboczny czy tym bardziej główny wywinął mu taki numer i to w zaledwie parę dni po triumfalnym wydawałoby się szczycie NATO, smutno cholera.

   Usuń
  11. Jeszcze ciekawostka taka : pamiętacie może, że od początku byłem sceptyczny co do kłótni między sułtanem a carem przypominając iż wzajemne sankcje wbrew temu co utrzymywała autentyczna ruska propaganda wcale nie były ''miażdżące'' obejmując mniej ważne sektory jak turystyka a bezpiecznie ostawiając kluczowe surowce i energie, wprawdzie Turkish Stream faktycznie spuszczono ale nic mi nie wiadomo by w czasie trwania rzekomego konfliktu Turcja na gwałt zdywersyfikowała swe źródła ropy i gazu jakie czerpała głównie z Rosji właśnie, przy tej okazji pojawiła się też sprawa budowanej przez Rosatom elektrowni w Akkuyu - gdy zrobiła się chryja wokół Incirlik coś mnie tknęło, sprawdziłem i faktycznie : baza leży pod miastem Adana zaś rosyjska inwestycja mieści się w Büyükeceli, sprawdźcie na mapie ile dzieli obie miejscowości - nie jestem specjalistą ale czy to bezpieczne lokować potężną, na cztery reaktory elektrownię atomową budowaną przez Rosjan jakieś 200 km od bazy wojskowej NATO z bronią nuklearną ? [ to mniej więcej odległość między Warszawą a Brześciem, cuś przymało jak na mój gust ] Rozumiem, że to ponoć najbezpieczniejszy sejsmicznie rejon kraju ale naprawdę nie mogli znaleźć sobie innego kontrahenta ? Nawet jeśli inwestycja ślimaczy się i póki co nie wylazła z opłotków przyznacie chyba, że to dość wymowne.

   Usuń
  12. @KaszkaManna - sądzę iż wytłumaczenie tego fenomenu jest stosunkowo proste : mnie też patrząc na patologiczne zacietrzewienie i bezczelne chamstwo, butę KODomitów, uboli i reszty swołoczy ogarnia wkurw, aż proszą się o jakiegoś Pinocheta co by rozjechał kanalię czołgami robiąc jej z d... pogrom kielecki, niestety problem z ''mocnymi ludźmi'' polega na tym, że po ochłonięciu i bliższemu przyjrzeniu się wcale nie wyglądają na tak spiżowych a efekty ich brutalnych działań mimo całego efekciarstwa są zazwyczaj marne [ Chile zresztą niezłym tego potwierdzeniem właśnie ]. W dodatku widzę więcej niepokojących podobieństw niż różnic między Erdoganem a Putinem : to samo upodobanie w organizowaniu krwawych prowokacji, uciekanie się do mafijnych wręcz metod w rozprawie z opozycją, budowanie popularności za pomocą bombardowania mniejszości etnicznych czy niemal jawnych najazdów na obce państwa, buńczuczne wygrażanie Zachodowi ze szczególnym uwzględnieniem USA, legitymizowanie tyranii jakimś mętnym ideolo itd. Przy czym realne skutki tych działań są mimo całego towarzyszącego im imperialnego nabzdyczenia żałosne : nie wierzę w faktyczne zerwanie się Turcji z łańcucha Zachodowi biorąc pod uwagę jak ma ona powiązane tu jaja drutem pod względem militarnym i gospodarczym choćby nie wiem jak bardzo sułtan i jego haremowe eunuchy wycierały podłogę jankeskim prezydentem, podobnie katechon gdy przyszło co do czego potulnie podpisał FACTA w apogeum ofensywy ''zielonych ludzików'', kiedy wydawało się iż lada chwila a zdobędą Kijów co najmniej podporządkowując tym samym rosyjskie instytucje finansowe amerykańskiemu dyktatowi, innymi słowy co mu z tego że jego dywizje zajmą i całą zbankrutowaną ze szczętem Ukrainę skoro może dobrać mu się do d... byle USmańska skarbówka:) Dlatego choć teza iż Erdogan jest ruskim lub wręcz chińskim agentem jest przesadą jak dla mnie to już o nim jako politycznym bliźniaku Putina bynajmniej. Stąd sądzę iż w naszych warunkach nie trzeba uciekać się, póki co przynajmniej, do tak zalatujących efekciarską hucpą metod, choćby dzisiejsze-wczorajsze info o upierdzieleniu budżetowej forsy Starożytnej i Zrazem uradowało mnie oby nie przedwcześnie, oczywiście to nie wystarczy bo kluczowe jest odcięcie ich od kasy z zewnątrz ale to krok w dobrym kierunku, podobnie jak kontrole CBA w samorządach, gdzie zapewniam jest tyle autentycznego gnoju, że nie ma najmniejszej potrzeby prokurowania czegokolwiek, prawdziwych szwindli i zarzutów wystarczy by pogrążyć zieloną mafię wraz z przybudówkami ostatecznie, byle stało determinacji i siły [ a także koniecznych zmian w patologicznym najczęściej prawie ]. Tak przy okazji się zastanawiam - skoro Gulen porównywany jest do Sorosa i niechby urządził ten zamach to czy nie należałoby analogicznie przyjrzeć się wpływom ''węgierskiego filantropa'' [ przy założeniu oczywiście, że mowa o słupach znacznie potężniejszych zawodników posługujących się nimi ] także na naszym podwórku nie tylko jak dotąd w mediach i różnorakich szemranych fundacjach ale i służbach oraz armii ? Bo co do tej ostatniej zwykle mowa jedynie o WSI ze wskazaniem na Moskwę - czy tylko aby ?

   Usuń
  13. @Chehelmut

   z całą sympatią dla PiSu - ich głównym osiągnięciem jest zadłużenie Polski na 20 miliardów (500+) oraz dobra zmiana w telewizji, czyli programy na poziomie "Studio Yayo" czy jak tam się to g... nazywa. Obstawiam (twardych danych nie mam) że cała reszta (aparat państwowy, służby) nadal leży i kwiczy.

   a jeśli Chujdogan jest taki wybitny, One Punch Man etc. to w jego stylu byłoby także sfingowanie całego "puczu".

   p.s.

   guleniści to coś w stylu Ahmadija czy Aga Khan, czy radykałowie udający liberałów?

   Usuń
 18. By zakończyć jednak jakimś optymistycznym akcentem : jedyny plus widzę w całkowitym ośmieszeniu skurwiałych ze szczętem unijnych biurwokratów, ich notowania zapikowały dzięki temu, choć wydawało się to już niemożliwe, jeszcze niżej :

  http://m.niezalezna.pl/83432-schulz-cieszy-sie-z-praworzadnosci-w-turcji-o-polsce-opowiadal-ze-doszlo-tu-do-zamachu-stanu

  - ciekawym co na to szacowna komisja wenecka:) Aha, zapomniałem przecież, że zapowiedzieli już iż nie będą się wpierdalać bo i faktycznie, mamy obecnie w Turcji do czynienia z krwawymi bachanaliami wręcz demokracji i praworządności, brawo kurwy.

  OdpowiedzUsuń
 19. @anonimowy 17 lipca 2016 01:59 [ ludzie prośba, wybierajcie sobie dla jasności komunikacji nicki nawet najbardziej idiotyczne jak mój:) bo tak to trudno zachować porządek dyskusji ]

  Ten ''instytut dialogu'' od razu przypomniał mi ''swojski'' mieszczący się akurat w kamienicy, gdzie miało dojść do tzw. ''pogromu'' a tak naprawdę sprokurowanej przez sowieciarzy zbrodni, pieczę nad nim sprawuje niejaki Bogdan Białek żerujący na zakłamanej wersji tamtych wydarzeń, nawet propaguje taki sam synkretyzm religijny organizując w ramach ''Ośrodka Praktyk Kontemplacyjnych i Spotkań Między Religiami „Melete” wspólne medytacje z żydami, muzułmanami a nawet buddystami w miejscowym klasztorze na Karczówce co ciekawe, aczkolwiek oczywiście to jedynie prowincjonalny podwykonawca zaś to co wyprawia Gulen i jego akolici odbywa się ileś tam pięter wyżej, widać jednak, że działają wg podobnych schematów formatowanych jedynie pod odpowiedni target. Co tu kryć, jedzie od tego wolnomularskim humanizmem :

  http://www.dialoginstytut.pl/the-house-of-one-kosciol-meczet-i-synagoga-pod-jednym-dachem/

  - że to prawda wszyscyśmy ''religie abrahamowe'' - pomijając już oczywisty fałsz konceptu [ dla prawowiernego żyda czy muzułmanina chrześcijański Bóg wcielony, porodzony z dziewicy, umarły na krzyżu i zmartwychwstały to zgorszenie, istne horrendum ] to co z tymi spoza ''rodziny'' jak buddyści, hinduiści czy szintoiści ? Toż to skandaliczne wykluczenie ''inności'' religijnej i to w wykonaniu tolerancjonistów ! Mówiąc zaś serio gullenowski instytut przypomniał mi inną stronę, którą skądinąd polecam :

  http://strefa-islam.pl/

  - biorąc pod uwagę profil ideowy jego twórców trza by chyba obadać ich związki z ambasadą Iranu:) Widać jednak po tym iż ktoś tam przewiduje na tyle poważny rozrost wspólnoty wyznawców islamu w Polsce w najbliższych dekadach, że już teraz warto zainwestować w budowę przyczółków do bitwy o rząd dusz nad nimi jaka rozegra się między sunnitami [ w tym szczególnie wahhabitami, którzy już na starcie są uprzywilejowani wybudowanym za saudyjską głównie forsę meczetem w Wawie ] a szyitami i gulenistami, choć nie wiem na ile ci ostatni mogą liczyć bo wątpię aby ich przekaz był atrakcyjny dla muzułmańskiej młodzieży ciągnącej raczej w stronę radykałów, no chyba że stawiają na ichnią klasę średnią, odpowiednik statecznego szmol byznesu - w radzie fundacji widzę min. wiceprezesa firmy ''Damak kebab'':) :

  https://mojepanstwo.pl/dunaj-instytut-dialogu-did

  Przy okazji wyskoczyła mi inna fundacja ''Mevlana'', też zajmują się min. ''promocją kultury tureckiej'' i ogólnie ''dialogiem międzykulturowym'' :

  https://mojepanstwo.pl/fundacja-mevlana

  - ki czort ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Największe jednak wrażenie przyznaję wywarły na mnie zebrane przez nich przykłady erdoganowskiego agitpropu wymierzonego w Hizmet, faktycznie ordynarna chujnia przywołująca najgorsze bolszewickie, goebbelsowskie wzory, nie mówiąc już, że absurdalna w swym zacietrzewieniu, na dowód co wyborniejsze cymesy z tamtejszych gadzinówek :

  ''Państwo równoległe [przyp. Hizmet] kontrolowane przez Mossad i CIA.'', „Paralelne struktury marionetkami Izraela”, „ONI [HIZMET] WSPÓŁPRACUJĄ Z MOSADEM'', "CHRZEŚCIJAŃSKIE
  STRUKTURY RÓWNOLEGŁE [HIZMET] MIAŁY UDZIAŁ W MORDERSTWIE W ZIRVE. Zabójstwo księdza Santoro oraz masakra domu wydawniczym ZIRVE w 2006 roku wynikiem działań paralelnych struktur [HIZMET] i misjonarzy.'' [ sic ! ], „Gülen chciał zostać Fuhrerem”, "NIEMIECKI SŁUGA : Turcja prowadzi śledztwo w sprawie prania pieniędzy przez Gülena, przywódcę organizacji terrorystycznej. Członkowie paralelnych struktur poinformowali o tym niemieckie władze, które w odwecie aresztowały trzech Turków za szpiegowanie na rzecz tureckiego wywiadu."

  - sługusy Żydów, Amerykanów, Niemców, kryptochrześcijanie, naziści, chorobotwórcze drobnoustroje i komórki rakowe nawet... Znamienne, że w tej litanii brakuje ''ruskich agentów'' może dlatego, że kwerenda pochodzi jeszcze sprzed wybuchu kłótni w rodzinie politycznych dyktatorów, z drugiej skoro Erdogan i jego propagandowe agendy pozwalali sobie już wtedy na takie impertynencje pod adresem Niemców to jednak zastanawiające. Zresztą szczerość tureckiego przywódcy dorównuje dezynwolturze szefa kremlowskiej mafii co trzeba docenić :

  „Jeśli ma to być polowanie na czarownice, to niechże nim będzie. ”Premier Erdogan określił Ruch Gülena mianem „wymieszanej z mlekiem skażonej wody,” -dodając wysterylizujemy je wyodrębniając z niego pojedyncze molekuły”

  - przypominają się od razu słowa Wołodii kogo on tam dopadnie ''nawet w kiblu'' i co już z nim zrobi ten nasz katechon-asenizator [ braterstwo społecznych higienistów jednym słowem ].

  ''„Są państwem równoległym; zdrajcy, marionetki krwawego międzynarodowego lobby;
  wirus; nowotwór; krwawe pijawki; terroryści; mordercy; pracują dla Mosadu; ich liderem
  jest szarlatan, fałszywy prorok, fikcyjny uczony, przywódca szajki; to druga wojna o
  niepodległość, dotrzemy do ich jaskiń/kryjówek; zniszczymy ich, złamiemy, wykurzymy,
  rozbijemy ich na cząsteczki, znacjonalizujemy ich szkoły; musicie pracować ciężej,
  przejmować ich funkcje oraz organizacje, próbowali zabić moja córkę; nie wiecie o nich
  bardzo wielu rzeczy."

  Wypowiedzi Erdogana na temat ruchu Hizmet wygłaszane po grudniu 2013 roku.''

  - stąd :

  http://www.dialoginstytut.pl/tureckie-media-oczerniaja-ruch-gulena/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przynajmniej część tych oskarżeń jest prawdziwa jak to, że jest to wpływowa sekta, ponadnarodowa szajka czy, że pracują dla Amerykańców i są przeciwnikami pseudo-Sułtana.
   Odkrywca

   Usuń
  2. OK, sęk w tym, że forma jak tabloidowego ''der strurmera'' czyni je groteskowymi i przez to w dużym stopniu unieważnia, pojmuję, że ludożerce trza kłaść w czerep prosto bo inaczej nie zrozumi no ale bez przesady - a poza tym dlaczego tylko ''częściowo'' ? CIA tak ale Mosad niby już nie ? Bo Żydzi się brzydko kojarzą, tak ? A Amerykanie to co, przecież to jak z komuszej propagandy, jeszcze pamiętam z dzieciństwa urbanowy agitprop, wypisz wymaluj to samo, a już ci ''kryptochrześcijańscy misjonarze'' powalili mnie niemal na obie łopatki:)

   Usuń
  3. Dlatego napisałem, przynajmniej część bo nie wszystkie oskarżenia i zarazem nie żadne są prawdą. Amerykanie są widocznie od razu dla osób znających się na rzeczy, a co do Izraela to ten sekciarz jest pro-żydowski i pro-izraelski , a w jego ruchu znalazłoby się pewnie paru przedstawicieli służb tegoż państwa. Jednak w tej jego ideologii-religi więcej widać naleciałości kabalistycznych pochodzących od tego nauczyciela w turbanie co jest tutaj zamieszczony powyżej.
   Odkrywca

   Usuń
 21. O k..., z tą Mevlaną to jakaś grubsza sprawa, obczajcie ten bełkot :

  ''Złoty Wiek będzie przyświecał nam w dniach jutrzejszych w kierunku JEDYNEGO BOGA –
  JEDYNEGO PORZĄDKU – JEDYNEGO SYSTEMU i JEDYNEJ KSIĘGI i jest heraldyką obszaru, w którym szczęśliwi ludzie będą żyli w braterskiej i siostrzanej Całości Świata. [...] Ludzkość, będąc przygotowywana na tej drodze, będzie odtąd Kadrą Istoty tego Systemu. Teraz nazywamy to Uniwersalną Drogą Świata, Złotym Wiekiem. W obszarze, w którym w tym momencie żyjemy, weszliśmy w ostatnie okresy przygotowawcze tych pięknych dni Jutrzejszych w sposób przyśpieszony. [...] KSIĘGA WIEDZY zaczęła być dyktowana w roku 1.11.1981, przez Rzeczywistość Zjednoczonej Ludzkości Parlamentu Federalnego Kosmosu, Turcji Anatolijskiej poprzez Kanał Alfa. [...] Centralna Unia Słońc – Uniwersalna Rada Zarządzenia – Zjednoczona Rada Zarządzenia są Uniwersalnymi Członkami Kadry, pracującej jako trójca wspólnie. Zwane to jest Wymiarem Wszechmogącego, to znaczy Systemem. Do tego wymiaru podłączony jest Kanał Alfa, który jest bezpośrednim Mechanizmem Odbicia Allaha. I wszystkie przekazane naszej Planecie do dziś Święte Księgi, to jest (Stary Testament – Psalmy Dawida – Ewangelia – Koran), zostały objawione naszej Planecie poprzez ten Kanał. [...] Księga ta została podyktowana poprzez odmienną Technikę, zwaną „Światło-Foton-Cyklon”, której Nasza Planeta jeszcze nie zna. Zgodnie z tą Techniką Energia Czasu naładowana jest na Częstotliwość Liter. Dlatego, kiedy czytacie Księgę, rozumiecie ją i otrzymujecie Wiedzę odpowiednio do waszego poziomu. Potem wymazywane jest to z pamięci. Pozostaje jedynie Wiedza ogólna. Możecie nauczyć się innych Świętych Ksiąg na pamięć. Z tej Księgi jednak nie możecie zapamiętać nawet jednej strony. Ponieważ jest ona połączona z Energią czasu, Wiedza wymyka się z pamięci. To jest Specjalna technika. [...] Inną cechą charakterystyczną Księgi jest to, że wszystkie Częstotliwości Starego Testamentu, Psalmów Dawida, Nowego Testamentu, Koranu i Filozofii Dalekiego Wschodu, które zostały objawione do dziś naszemu Światu i które znane są jako Święte Księgi, zjednoczone zostały z Energią Punktu Ogniskowego Wszechmocnej Energii i zostały one naładowane na wszystkie litery Księgi jako Całość 6 Częstotliwości. [...] Jak wiadomo dla Świadomości, które będą się Rozwijać, pierwszym stopniem do przekroczenia jest Miłość, a potem Wiedza. Dlatego Jezus, przyjmując najpierw program Miłości, zjednoczył Ludzi w Świadomości Jedynego BOGA i z tego powodu Nowy Testament nosi częstotliwość Miłości. Potem MAHOMET, przekazując Wiedzę poprzez Koran, utworzył Światowy System Życia. Ponieważ Kanał ALFA, przesuwając się na Północ, znajdował się w tym okresie nad Jeruzalem – Mekką i Medyną, Program JEZUSA i MAHOMETA włączył się jako Trzeci Porządek ALLAHA. Wraz z Okresem MAHOMETA, okres Świętych Ksiąg i Proroctwa dobiegł końca. [...] Teraz w roku 2000 zakończył się program 6000 lat i wszystko objaśniane jest ludzkości z całą jasnością. Ponieważ Kanał ALFA znajduje się w tym momencie nad TURCJĄ ANATOLIJSKĄ, KSIĘGA WIEDZY włączona została z Turcji. I objaśniając teraz Ludzkości poprzez KSIĘGĘ WIEDZY wszystko bardzo otwarcie, kładzione są Fundamenty Światowego Państwa Jutra. I ten Porządek zwany jest Czwartym Porządkiem ALLAHA. [...] Jako Współpracownicy Misji SYRIUSZ służymy razem z Misjami innych Systemów Słonecznych, pod Nadzorem Boskiego Planu.''...

  http://www.dkb-mevlana.org.tr/Webside%20in%20Polish_KB.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. - to jednak tylko z zewnątrz wygląda na nieszkodliwą z pozoru piramidalną bzdurę, jeśli tylko załapiecie klimat i wejdziecie weń obaczycie, że ta napuszona nowomowa zacznie wprawiać wasz umysł w rodzaj cerebralnego rauszu, swoistej autohipnozy [ wiem co mówię, bo spędziłem w swoim czasie trochę na podobnym brandzlowaniu mózgownicy ], to jak z ''zaumem'', bełkotliwymi szamańskim zaklęciami jakie jednak rezonują z irracjonalnymi pokładami w nas samych wywołując w końcu trans - nie, ci którzy toto sprokurowali wiedzieli co robią, w tym szaleństwie jest metoda.

   Usuń
  3. Hahahaha..., pewnie Aśtar Szeran i Gorloj vel Najlepsza Ptasia Dupa w Galaktyce razem z Miłosiernym i Litościwym Allahem nadawali Turkom to gówno z Syriusza na odbiorniki umieszczone w złotych zębach. Serio, ja nie wiem czy ktoś pisze te ezoteryczne kawałki na poważnie czy dla jaj. Do tego jeszcze tłumaczenie rodem z Google i jest niezły mózgotrzep. A jak bardzo trza być molestowanym za młodu, żeby w takie kawałki uwierzyć...

   Usuń
  4. mevlana to rowniez ludzie FG chyba od tego w ogole sie zaczelo

   bk

   Usuń
 22. Nie widać wprawdzie bezpośredniego związku powyższego z samą fundacją choć już z Gulenem jak najbardziej - wywodzący się z niej Jarosław Surdel :

  http://www.radawspolna.pl/index9bda.html?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=24

  dokonał ''modernistycznego'' przekładu Koranu na polski :

  ''Przekład poprzedzony jest Przedmową oraz interesującym tekstem M. Fethullaha Gülena O Szlachetnym Koranie i jego interpretacji. M.F. Gülen należy do najbardziej znanych tureckich teologów i działaczy na rzecz dialogu religii. ''

  http://www.wydawnictwodialog.pl/index.php?route=product/product&product_id=514

  Za to po wejściu na stronę skąd pochodzi powyżej zacytowane cudo robi się naprawdę ciekawie:) :

  http://www.bulentcorak.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Stratfor pisze o tureckim zamachu stanu jako o dziele gullenistów:

  https://www.stratfor.com/analysis/why-turkish-coup-will-likely-fail

  "There are multiple indications that followers of the Gulen movement embedded within the military are spearheading the coup attempt. The Gulenists are an Islamist movement that has built up significant influence in Turkey since the 1970s. They started with the gendarmerie, where they could take advantage of lax background checks, and gradually worked their way up the military chain of command. When President Recep Tayyip Erdogan felt that the Gulen movement had become too powerful, relations started to fray between the ruling party and the Gulenists. Starting in 2014, massive purges took place to whittle down Gulenist influence in the media and government.

  But the Gulenist influence in the military was not fully purged. This may be because of the large amount of blackmail that the Gulenists retained on major military figures to prevent their own dismissals."

  https://www.stratfor.com/analysis/broken-trust-how-failed-coup-weakens-turkey

  " Although the plot had been in the works for some time, the conspirators were pushed to act rapidly when they became aware of an impending crackdown during the Aug. 1 military rotation, which would have resulted in some conspirators forced into retirement. Among the plotters were factions from three separate Turkish armies: the 1st Army, the 2nd Army and the 3rd Army. The plot also extended to a number of Turkish Air Force units. On July 15, the coup planners mobilized aviation and armor units in a coordinated surprise operation while President Recep Tayyip Erdogan was vacationing in the southwestern city of Bodrum."

  Sibel Edmonds o zamachu stanu:

  http://www.boilingfrogspost.com/2016/07/18/newsbud-sibel-edmonds-dissects-the-turkey-coup-attempt-a-cia-gulen-concocted-dry-run/

  Wiliam Engdahl o zamachu stanu:

  http://journal-neo.org/2016/07/18/behind-the-cia-desperate-turkey-coup-attempt/


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No przepraszam cię ale Engdahl to jawny, autentyczny i zdeklarowany rosyjski agent wpływu, do tego stopnia że nawet Bodakowski nie wytrzymał i zjebał równo jego ''Nieświętą wojnę'' bo też o ile poprzednią ''Absolutną dominację'' da się jeszcze czytać to już tutaj facet zatracił wszelką miarę we włażeniu Putinowi w zadek. Co nie znaczy, że nie należy gościa czytać i zawsze łże ale tak jak z Song Hongbingiem a z drugiej opiniami zachodnich propagandystów o Rosji czy Chinach należy zawsze mieć z tyłu głowy skąd im wyrastają nogi i piszą jedynie tą część prawdy, która jest im wygodna [ nie mówiąc, że przy tym mocno dezinformują ]. Stąd jeśli taki kolo truje, że za wszystkim stało CIA [ zresztą i może, tyle że z zupełnie innej strony:) ] pucując Erdogana to z tego oczywisty dla mnie wniosek iż trza czytać go na odwrót, to samo ze Stratforem, skądinąd nie dziwi cię ta zgodność głosów z dwóch stron barykady ? Oj, komuś bardzo zależy byśmy aby sobie czego nie pomyśleli:)

   Usuń
 24. FOX przyjacielu będzie wpis kiedyś o abdykacji Benedykta i tego całego kłamstwa na temat jego niby problemów zdrowotnych? Był niezwykle antyislamski, a tu eureka, po nim Franciczek jest niezwykle proislamski.

  Czekam, WACŁAW HIACYNT VEL DON BULBAZAUR

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś może będzie, ale jest mnóstwo ciekawych tematów, które chciałbym najpierw przerobić

   Usuń
  2. Jak ktoś chce to niech sam coś napisze i spróbuje zdobyć czytelników.
   Franciszek większe zagrożenie widzi w laicyzacji życia niż w Islamie. Może uważa, że "komunizm" postanowił zostać religią aby zgarnąć całą pulę.
   Fox nie poddaj się prowokacji.

   Usuń
 25. Fox jak możesz popierać tego Islamistę?

  Premier Turcji Erdogan: „Minarety to nasze bagnety, kopuły są niczym hełmy, meczety jak baraki, naszą armią wierni”
  https://www.youtube.com/watch?v=st-GYbIVl-g

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gadał to na potrzeby elektoratu, a sam jest sufim. Jego islam to inny islam niż wyznaje jego elektorat.

   Usuń
  2. A, to spoko, skoro szef jest w gruncie rzeczy postępowy, to elektorat może sobie obrzynać głowy od czasu do czasu, przecież należy mu się troche rozrywki. To tak jak syryjski elektorat pod szyldem dokratycznej opozycji XDDD https://twitter.com/Dalatrm/status/755324899573501952
   Wiadomo, chłopaki są może trochę nieokrzesane, ale ważne, że szefostwo jest oddane ideom pluralizmu i demokracji. Jak już wypieprzą Assadową mafię i Chujłę z Syrii to z pewnością wezmą się za budowanie państwa prawa urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej, chłe, chłe... Foxie, tajne loże i koła spiskowe to nie wszystko, bo te przemyślne plany wykonują zawsze proste chłopy, które to mają w dupie ezoteryke i utopię, chcą się nażreć i na obojętne im kogo będą rzezać, swoich czy obcych. Ostatecznie pójdą za tym kto im najwięcej obieca i kto wzbudzi w nich największy strach. Rozumiem, że erdoganowska "wola mocy" może się podobać, zwłaszcza w naszym kraju który od dawna jest raczej przedmiotem, a nie podmiotem. Ale niestety, jak się wchodzi między wrony to trzeba krakać jak one i licytować się z nimi kto sprawniej i gorliwiej rozdziobuje trupy. I z pięknych planów wychodzi zamordystyczna rzeźnia. A potem, już po udanych czystkach, znowu społeczny marazm i pasożytnictwo nowej elity rzeźników-praktyków a nie teoretyków.

   Usuń
 26. „Nikt nie zdoła uciszyć wołania o modlitwę. Położymy kres rasizmowi w Turcji. Nigdy nas nie zdławią. Nawet gdy otworzą się niebiosa i ziemia, nawet gdy zaleją nas wody i wulkany, nigdy nie zawrócimy z naszej drogi. Moim oparciem jest islam. Gdybym nie mógł o tym mówić, po co miałbym żyć”- grzmiał na wiecu Erdogan. To był rok 1997- prawie dwadzieścia lat temu. A dziś? Przetrzebił puczystów, oczyszcza życie polityczne ze swoich przeciwników i przeciwników islamu. Ciekawe co na to tolerancyjna Unia Europejska? Co na to żandarm świata- Ludowa Republika Stanów Zjednoczonych?

  OdpowiedzUsuń
 27. "co wyprawia Gulen i jego akolici odbywa się ileś tam pięter wyżej, widać jednak, że działają wg podobnych schematów formatowanych jedynie pod odpowiedni target. Co tu kryć, jedzie od tego wolnomularskim humanizmem"

  Przecież koncepcje syntezy chrześcijaństwa i islamu są starsze od masonerii a ty tu chechelmut znów straszysz braćmi w fartuchach...
  To w Turcji narodził się bektaszyzm, druzowie to chyba też ruch o podobnym charakterze. Mevlana to z kolei najbardziej znany z tureckich sufich, pol Turcji pielgrzymuje do jego mauzoleum w konii. Takie są sufickie teksty...
  Oczywiście nie można zapominać o Fryderyku na Sycylii.

  Chujdogan ponoć aresztował pilota, który zestrzelil rosyjski myśliwiec gdyż okazał się on gulenowskim prowokatorem haha.
  I to tyle wierzgania Chujdogana wobec mocarstw, przynajmniej niektórych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam oj tam - przecież sam wskazywałem, gdy Fox poruszał temat, że bractwa sufickie i różne mocno heterortodoksyjne ruchy w islamie można od biedy traktować jako odpowiednik ichniej premasonerii, owszem ewidentnie widać, że to modernistyczna mutacja gnostyckich, synkretycznych nurtów muzułmaństwa. Podobnie jest z wolnomularstwem w naszej cywilizacji - polecam pracę Cegielskiego ''Ordo ex Chao'', gdzie przekonująco wykazuje, że różokrzyżowcy byli ogniwem pośrednim między późnośredniowiecznymi i renesansowymi hermetystami a lożami. Gdybym straszył fartuszkowcami raczej kibicowałbym Erdoganowi w rozprawie z nimi a nie przytaczał z dezaprobatą przykładów jego obrzydliwej propagandy wymierzonej pod ich adresem, choć cholera wi, czy to aby nie kłótnia wśród ''braci'' a bywały przecież takie i to na ostro, jak w każdej mafii a z tym przecież mamy do czynienia musi być Pruszków i Wołomin:) Co do Gulena mam ambiwalentne zdanie - niby z jednej strony lepsiejsi oczywiście oni od zarosłych psychopatów ziejących żądzą rezania wszystkiego co im się nawinie pod rękę jednak ten iście religijny kult wokół guru jaki narzuca się w obrazkach na profilu i gładkie słówka coś mi brzydko pachną, jako zdeklarowany paranoik, którego dotąd obsesje nie zawiodły węszę tutaj jakiś grubszy szwindel - może ktoś tu chce przeinaczyć islam nie do poznania ale może być i tak, że mamy do czynienia z wyjątkowo perfidną i przez to na dłuższą metę groźniejszą formą dżihadyzmu, tumanieniem kafirów na potęgę lub też doktrynalnym ściekiem kiełbaszącej wszystkie tradycje religijne po równo kolejnej gnostyckiej sekty co wcale nie jest wiele lepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że ma ona jak widać poważne ambicje polityczne a tu żarty się kończą.

   Usuń
  2. Same stowarzyszenia i sekty gnostyckie itp. są znacznie starsze od chrześcijaństwa czy Mahometa, zresztą ten synkretyzm obok tych organizacji-filozofii bierze się, ze
   wspólnych źródeł. Przy okazji dobrze kombinujesz z tymi wtajemniczonymi bo sam Gulen jest wyznawcą sufickiej wersji islamu tego nauczyciela: https://en.wikipedia.org/wiki/Said_Nurs%C3%AE
   na którego wpływ miała teozofia. Przy okazji ta fundacja islamsko-ezoteryczna i jej hasła to typowa oświecona propaganda new age i nowego porządku, mająca kabalistyczne elementy z Zoharu i zoharystów.

   A jak już o bliskowschodnich islamskich sektach mowa to nikt tutaj nie zauważył, że ten pułkownik od puczu jest alawitą podobnie jak dyktatura w Syrii, a w Damaszku z tej okazji masy ludzi świętowało. Choć sojusznik Syrii Iran poparł władze Turcji - no, chyba, że tylko dla formalności, tak oficjalnie...
   Odkrywca

   Usuń
 28. Nawet Generał Jaruzelski zrobił to lepiej 13.12.1981 r. Stan wojenny ogłosił o północy, jak wszyscy spali, internował najbardziej zainteresowanych, zablokował telewizję, radio, prasę, telefony, itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj że wtedy nie było iphone i łapania pokemonów ;)

   Chehelmut erekcja w temacie? Zbierz chlopie mysli i produkuj mniej postów, większośc jest nic nie warta...

   Usuń
  2. Cóż, lepiej mieć erekcję niż zwis - jak to nie w temacie ?! Przecież gnostycka jazda dotyczyła Gulena, czy ci się podoba lub nie jego sekta ma nie tylko ambicje polityczne ale i wymiar ezoteryczny, nie mam pojęcia jak to się tam u nich ze sobą wiąże ale jak widać i owszem, obadaj też na jakie idee powołuje się Erdogan i niektórzy ludzie z jego kręgu, dopiero się zdziwisz... To nie ja zacząłem wątek z ''fundacją Dunaj'' jedynie podążyłem tropem i słusznie jak widać - naprawdę nie zdumiewa cię, że mamy krajowe przybudówki tego ruchu ? Wszystkie moje komentarze krążyły wokół Turcji, Erdogana, Gulena itp., i śmiem twierdzić że są o wiele bardziej merytoryczne niż spora część tych tutaj czy pod najnowszym postem - ja nie chrzanię o tajemnicach fatimskich itp:)

   Usuń