środa, 24 grudnia 2014

Dziadek Mróz 2014

Mam problem ze składaniem życzeń świątecznych. Nie chce powtarzać ich według ubiegłorocznych wzorów, nie powinien też przesadzać z ich awangardowością, a jednocześnie chce przekazać wszystkim (nawet temu sataniście Cyraniakowi), że życzę im Wesołych Świąt.

Co więc zrobić? Skoro mamy postmodernizm, może więc sięgnąć po cudze pomysły i je twórczo przerobić? O tym, że stare może wrócić w nowej szacie świadczy np. tekst niejakiego Norberta Lewandowskiego na portalu konserwatyzm.prl. Czytamy w nim: " Proponuję wprowadzić małą innowację w naszej kulturze świątecznej i nazwać popularnego św. Mikołaja Dziadkiem Mrozem. "
Skoro już taka propozycja padła, to wklejam klimatyczną piosenkę o świętach w Rosji. Jazda zaczyna się od 0:35. :)

Wesołych Świąt! Bez Dziadka Mroza!

6 komentarzy:

 1. Ten satyryczny kawałek to kapitalny prezent na święta, nie wiem skąd wynalazłeś takowe cudo ale dzięki, znaczy się nie wszyscy w Rosji zgłupieli, krzepiące. Dobrze też, że ZOMOnarchiści pokazują swego prawdziwego ryja nieudolnie udrapowanego w ''obronę tradycyjnych wartości'', właściwie nie wiadomo na czym polega ich rzekomy ''konserwatyzm'', chyba na nostalgii za ''starymi, dobrymi czasami'' PRL-u. Przyłączam się do życzeń i w pełni popieram - pisałem ze 2 lata temu z okazji Świąt, ''że św. Mikołaj nie ma nic wspólnego z tym obleśnym czerwonym krasnoludem !'' :

  http://stanczyk1.blogspot.com/2012/12/wesoych-sfiaat.html

  - poza tym dziadyga z przemrożonym, pijackim nochalem jest ichnim odpowiednikiem Santa Clausa więc co to za alternatywa ? Wiem, że schadenfreude nie licuje ze świątecznym nastrojem niemniej miło mieć za przeciwników takich nieudacznych głupków jak ten Lewandowski - korzystając z okazji życzę więc mu i jego kameraden serdecznie rozumu, tak samo zresztą jak niektórym udzielającym się tutaj komentatorom... Natomiast gospodarzowi bloga i całej reszcie zdrowia i powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 2. http://marucha.wordpress.com/2014/12/26/historyczne-przemowienie-w-damaszku-szokuje-swiat/#more-47772

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "W ub. tygodniu na Konferencji o Zwalczaniu Terroryzmu i Religijnego Ekstremizmu w Damaszku, Syria, Gordon Duff wygłosił istotne historyczne przemówienie, które wywołało fale szoku na świecie."

   No tak, fala szoku była tak wielka, że tylko Gajowy Grucha i Sowiecka Polska o tym napisały...
   Normalnie afera wokół "The Interview" się przy tym chowa...

   Usuń
  2. najważniejsze, że 'historyczne'
   (choc moze historyczne jest dzielenie sie ruskich kompromatami dla polaryzacji USA, te weterany nieraz nadają z róznych kluczy)

   Usuń
 3. najlepszego Tobie, mnie w ogóle żaden dziadek mróz nie pasuje zresztą, mój najmłodszy syn w tym roku przestał wierzyć w Św Mikołaja :(

  OdpowiedzUsuń